PDA

View Full Version : ωροσκόπος



avallon
18-05-2009, 01:55 PM
θα ήθελα εαν μπορούσε κάποιος να μου διαχωρίσει το κατά ποσο ο ωροσκόπος παίζει ρόλο στήν καθημερινοτητά μας (θα πρέπει να διαβάζουμε η να ξέρουμε και για το ζώδιο του ωροσκόπου μας?)
η αν είναι μονό για να καθορίσει κάποια χαρακτηριστικά μας και το πώς φαινόμαστε και λειτουργούμε απέναντι στούς άλλους!!
και για να γίνω πιο συγκεκριμένος σε κάποια χρονική στίγμή του έτους ο κρόνος σταματάει να επηρεάζει αρνητικά (ας το πούμε) το ζώδιο μου αλλά αρχίζει να επηρεάζει αρνητικά το ζώδιο του ωροσκόπου μου , πρακτικά τι συμβαινει?
ευχαριστώ:bigsmile:

Μητσάκος
18-05-2009, 02:52 PM
θα ήθελα εαν μπορούσε κάποιος να μου διαχωρίσει το κατά ποσο ο ωροσκόπος παίζει ρόλο στήν καθημερινοτητά μας (θα πρέπει να διαβάζουμε η να ξέρουμε και για το ζώδιο του ωροσκόπου μας?)
η αν είναι μονό για να καθορίσει κάποια χαρακτηριστικά μας και το πώς φαινόμαστε και λειτουργούμε απέναντι στούς άλλους!!
και για να γίνω πιο συγκεκριμένος σε κάποια χρονική στίγμή του έτους ο κρόνος σταματάει να επηρεάζει αρνητικά (ας το πούμε) το ζώδιο μου αλλά αρχίζει να επηρεάζει αρνητικά το ζώδιο του ωροσκόπου μου , πρακτικά τι συμβαινει?
ευχαριστώ:bigsmile:
Αρχικά, δες σε αυτούς τους συνδέσμους τι αναφέρεται για τον ωροσκόπο, τη σημασία του και τη λειτουργία του.
http://www.myhoroscope.gr/17-%EF%DF%EA%EF%E9-%F9%F1%EF%F3%EA%FC%F0%EF%F2-%F4%FD%F0%EF%E9-%F9%F1%EF%F3%EA%FC%F0%EF%F5/7015-%F9%F1%EF%F3%EA%FC%F0%EF%F2-%E7-%F3%E7%EC%E1%F3%DF%E1-%F4%EF%F5-%F3%F4%EF%ED-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%E9%EA%FC-%F7%DC%F1%F4%E7.html

http://www.myhoroscope.gr/17-%EF%DF%EA%EF%E9-%F9%F1%EF%F3%EA%FC%F0%EF%F2-%F4%FD%F0%EF%E9-%F9%F1%EF%F3%EA%FC%F0%EF%F5/7617-%E3%F9%ED%E9%E1%EA%EF%DF-%EF%DF%EA%EF%E9-%F3%F4%EF%ED-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%E9%EA%FC-%F7%DC%F1%F4%E7-%F4%E9-%EC%E1%F2-%E1%F0%EF%EA%E1%EB%FD%F0%F4%EF%F5%ED%3B.html
Στη συνέχεια να σου πω ότι οι γενικές προβλέψεις των ζωδίων, που διαβάζεις είτε σε κάποιο άρθρο του myhoroscope.gr είτε αλλού, συντάσσονται με τη λογική ότι Ήλιος και ωροσκόπος είναι στο ίδιο ζώδιο, με έμφαση στη διέλευση των πλανητών από τους Οίκους που ορίζει αυτή η σχέση Ήλιου/ωροσκόπου. Φυσικό και επόμενο είναι να μην ταιριάζει η οικοθεσία σε όλους. Μπορεί εσύ να ανήκεις π.χ. στο ζώδιο των Ιχθύων και ο ωροσκόπος σου να είναι π.χ. στους Διδύμους και στις τελευταίες μοίρες του. Έτσι, πρέπει να διαβάζουμε και το ζώδιο του ωροσκόπου μας, είτε πρόκειται για εβδομαδιαίες είτε μηνιαίες είτε ετήσιες προβλέψεις (για τις ημερήσιες δεν το συζητώ, είναι αρκετά ...ευάλωτες για να τους δώσει κάποιος σημασία).
Γιατί όμως να παιδεύεσαι με αόριστες και γενικές προβλέψεις, που μπορεί να σου δώσουν μια εικόνα γενική, αλλά δεν αφορούν εσένα προσωπικά; Διάβασέ τες, για να πάρεις μια ιδέα, αλλά πήγαινε και εδώ http://www.myhoroscope.gr/transits.php, βάλε τα στοιχεία σου και μπορείς να έχεις τις προβλέψεις που αφορούν εσένα προσωπικά:bigsmile:
Αν κοιτάξεις δε στο επάνω τμήμα της κάθε σελίδας, θα δεις ένα πεδίο που γράφει "δωρεάν ωροσκόπιο". Εκεί θα βρεις και πολλές άλλες ενδιαφέρουσες εφαρμογές :bigsmile: