PDA

View Full Version : Οι όψεις που επιτρέπουν ή αποτρέπουν τον έρωτα!!



valia
04-06-2005, 10:39 AM
Ποια είναι τα κρυφά στοιχεία του χαρακτήρα σας;
Ποιο είναι το ιδανικό ταίρι για σας;
Πως θα έχετε μια πλήρη εικόνα της σχέσης σας που θα σας δείχνει τα κοινά σας σημεία, το πώς λειτουργεί, γιατί τέλος πάντων είστε μαζί, αλλά και τι μπορείτε να μάθετε ο ένας απ’ τον άλλον;
Από πού θα αντλήσετε πληροφορίες χωρίς να έχετε σπουδάσει αστρολογία και να έχετε ξοδέψει ώρες μελέτης πάνω στο αντικείμενο; Πολύ απλά και γρήγορα με ένα κοίταγμα στους αστρολογικούς χάρτες σας και συγκεκριμένα στη θέση του ήλιου και της σελήνης σας!
Ήλιος και σελήνη Η αρσενική και θηλυκή πλευρά! Συνυπάρχουν στον καθένα μας από την στιγμή της γέννησής του άσχετα με το φύλο του, με σημαντικές διαφορές βέβαια ανάμεσα στον άνδρα και τη γυναίκα. Ο Ήλιος για τον άνδρα φανερώνει την προσωπικότητά του, τον χαρακτήρα του, τον δρόμο της ζωής του, ενώ για την γυναίκα τον ιδανικό σύντροφο, αυτόν που της ταιριάζει απόλυτα και την καλύπτει σε όλα τα σημεία.
Η Σελήνη τώρα λειτουργεί ακριβώς αντίθετα: δηλαδή για τον άνδρα υποδεικνύει την τέλεια γυναίκα ,την σύντροφο που θα τον μαγέψει, ενώ για την γυναίκα την ίδια της την φύση, τον χαρακτήρα της!
Είσαι άντρας και θέλεις να μάθεις τα κρυφά στοιχεία του χαρακτήρα σου; Θα τα ψάξεις στο ηλιακό σου ζώδιο!
Είσαι γυναίκα; Στο ζώδιο που βρίσκεται η γενέθλια Σελήνη σου!
Και τώρα ήρθε η σειρά να αναζητήσετε το ιδανικό για σας ταίρι: οι άνδρες ψάξτε για γυναίκα στο ζώδιο της Σελήνης σας και οι γυναίκες στο ζώδιο του Ήλιου σας!(όσοι είστε αδέσμευτοι βέβαια)
Τι γίνετε όμως με αυτούς που έχουν ταίρι και θέλουν να μάθουν για την δυναμική της σχέσης τους;
Οι όψεις ανάμεσα στον Ήλιο (άνδρες) και την Σελήνη (γυναίκες) που μπορούν να σας πουν πολλά είναι:
Σύνοδος Αν ο Ήλιος (για εκείνον) σχηματίζει όψη συνόδου με την Σελήνη(για εκείνη) η σχέση αν και δεν χαρακτηρίζεται ως αντίπαλη , ωστόσο έχει δείγματα αστάθειας, ανισορροπίας. Πρέπει να προσπαθήσετε να μοιράσετε τους ρόλους σας σωστά , να υπάρχει επαφή και ο χρόνος θα την βελτιώσει και θα την σταθεροποιήσει.
Αντίθεση Είστε σε όλα διαφορετικοί όμως και συμπληρωματικοί αφού ο ένας έχει αυτό που λείπει από τον άλλον. Το δύσκολο της υπόθεσης είναι να βρείτε κοινό σημείο συνάντησης, αφού ο τρόπος που αγαπάτε, τα ενδιαφέροντά σας και γενικότερα ο τρόπος ζωής σας διαφέρουν παντελώς! Στην αρχή βέβαια τα ετερώνυμα έλκονται και μάλιστα με πάθος, αλλά το μέλλον είναι απρόβλεπτο!
Τετράγωνο:σίγουρα πρόκειται για μια όψη δύσκολη μια και δεν θα υπάρχει συμβατότητα όμως αν προσπαθήσετε πολύ και βάλετε κι οι δυο νερό στο κρασί σας μπορεί να έχετε καλά αποτελέσματα διαφορετικά «θα κουνήσετε το μαντήλι»!
Τρίγωνο: πρόκειται για μια σχέση αρμονική μια και είστε από «το ίδιο υλικό»φτιαγμένοι, έχετε θα λέγαμε τον ίδιο χαρακτήρα, την ίδια ενέργεια-ίσως διαφέρει το επίπεδό της, του ενός πιο ανεπτυγμένη από τον άλλον ώστε να τον καθοδηγεί με αγάπη και ενδιαφέρον. Η σχέση αυτή θα δώσει πολλά και στους δύο.
Εξάγωνο μια πολύ ωραία σχέση που υπάρχει ενθουσιασμός, δημιουργικότητα στήριξη, ερεθίσματα που βοηθούν να καλλιεργήσετε και οι δύο τα θετικά στοιχεία του χαρακτήρα σας, να εξαλείψετε τις αδυναμίες σας, να μεταμορφωθείτε! Δυο διαφορετικοί άνθρωποι που αξίζει να είστε μαζί!
Ημιεξάγωνο εδώ μιλάμε για το τέλειο ζευγάρι!! σε σας συμπίπτουν τα πάντα:τα ιδανικά σας οι επιλογές σας, ο χαρακτήρας σας! Πώς να πείτε κακό για τον σύντροφό σας που καθρεπτίζει τον εαυτό σας! Προχωράτε χωρίς προβλήματα!
Χιαστί εσείς μάλλον είστε Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ! Η μοίρα θέλησε να συναντηθείτε για να πάρετε ή να δώσετε κάτι από προηγούμενες ζωές! Η σχέση σας είναι καρμική και σας έφερε κοντά ,γιατί το ξέρετε ότι διαφέρετε. Ίσως το δέσιμο να σπάσει όταν πάρετε το μάθημά σας! Δεν μπορεί να γίνει πρόβλεψη στη σχέση σας!

raingirl
06-06-2005, 04:08 PM
Να ρωτήσω
Είμαι Υδροχοός η σελήνη μου έναι στον Κριό και είναι Τοξότης και η σελήνη του είναι στους Διδύμους , ταιριάζουμε?

steli
07-06-2005, 03:37 PM
Τι είναι ημιεξάγωνο και χιαστί??????

valia
07-06-2005, 05:05 PM
Αγαπητέ Steli στην ενότητα :Όψεις, Στοιχεία, Ποιότητες υπάρχει ένα άρθρο της Κας Καλογερά με θέμα:Όψεις ή γωνιώδεις πλανητικές αποστάσεις όπου αναφέρεται στις όψεις και συγκεκριμένα στην όψη ημιεξάγωνο(απόσταση πλανητών 30 μοίρες) και χιαστί(απόσταση πλανητών 150 μοίρες).Είμαι σίγουρη πως αν το διαβάσεις θα σου λύσει κάθε απορία!
φιλικά Valia

prasina_matia
26-06-2005, 11:50 AM
Αγαπητή φίλη Βάλια!

Αψογο και άκρως κατατοπιστικό το άρθρο σου!! :):)

Με βοήθησε να κατανοήσω και να δώσω κάποιες εξηγήσεις σε πολλά... ;-)

Να 'σαι καλα!

jimlover
27-06-2005, 08:13 PM
Δηλαδή εγώ που ο Ήλιος του συντρόφου μου κάνει τετράγωνο με τη Σελήνη μου, πρέπει να πάω να φουντάρωωω?? (πλάκα κάνω, σιγά μη πάω ακόμα είναι κρύα η θάλασσα).

Ωραίο άρθρο όμως.

ΜΥΡΤΟΥΛΑ
22-02-2006, 08:37 PM
ξερει κανεις να μου πει τι πρεπει να συμβει σε ενα χαρτη για να προσδιορισουμε περιπου το ποτε προκειπτει γαμος?

maraki_1975
03-03-2006, 04:54 PM
να ρωτήσω κάτι τι γίνεται στην περίπτωση που δεν υπάρχει ουδεμία όψη μεταξύ σελήνης ήλιου του ενός με του άλλου;;;;

Αγγελικη
03-03-2006, 05:11 PM
Αδιαφορια...
Εστιασετε αλλου τα ενδιαφεροντα σας.

fillenia
03-03-2006, 07:08 PM
Υπάρχουν και χειρότερα Αγγελική...
Σκέψου τον συνδυασμό Πλουτωνα-Αφροδίτης και ανατρίχιασε δεόντως!

Αγγελικη
03-03-2006, 11:39 PM
Τον σκεφτομαι και τον ζω...
http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/angry/3/img/011.gif

Αγγελικη
06-03-2006, 02:00 AM
Μονο τοτε ενδιδω!:bigsmile: :bigsmile:

Markella78
11-03-2006, 07:00 PM
Μπράβο Αγγελική και'γω μαζί σου !!!!!!!!! Συμφωνώ και επαυξάνω .........

annoula_
11-03-2006, 07:33 PM
Τι ακριβώς σημαίνει ο συνδυασμός Πλούτωνα-Αφροδίτης που αναφέρατε πιο πάνω? Μία αντίθεση Πλούτωνα-Αφροδίτης για παράδειγμα?:unsure:

*Astropeleki*
12-03-2006, 04:24 PM
Τι ακριβώς σημαίνει ο συνδυασμός Πλούτωνα-Αφροδίτης που αναφέρατε πιο πάνω? Μία αντίθεση Πλούτωνα-Αφροδίτης για παράδειγμα?:unsure:


Η αντίθεση Πλούτωνα με την Αφροδίτη δίνει πολύ έντονες σχέσεις που τελειώνουν λίγο απότομα και συχνά κυριαρχεί η ζήλια και ο φθόνος. Γενικά προσδιορίζει ερωτικές δυσκολίες.:sad:

ScP
12-03-2006, 05:12 PM
Η αντίθεση Πλούτωνα με την Αφροδίτη δίνει πολύ έντονες σχέσεις που τελειώνουν λίγο απότομα και συχνά κυριαρχεί η ζήλια και ο φθόνος. Γενικά προσδιορίζει ερωτικές δυσκολίες.:sad:

Σαν όψη ναι κάπως έτσι κάποιες φορές. Αλλά από κάτω συμπλήρωσε. ΟΜΩΣ ΟΣΟΙ την έχετε στο γενέθλιο χάρτη σας ΜΗ ΤΟ ΔΕΣΕΤΕ διότι μπορεί να υπάρχουν υποστηρικτικά σημεία, μπορεί πάρα πολλοί παράγοντες να αναστείλουν ή ποτέ να μην εμφανίσουν ζήλια φθόνο κ.λπ.
Αυτά επειδή η φύση του ανθρώπου είναι τέτοια ώστε ανάμεσα σε 100 σελίδες "ευεργετικού" κειμένου το μάτι να "πέσει" σε 2 γραμμές που περιέχουν λέξεις κλειδιά όπως ζήλια και να ΚΟΛΗΣΕΙ εκεί.

fillenia
12-03-2006, 05:23 PM
Aκριβώς έτσι καλέ μου ScP και να προσθέσω ακόμα πως ο έρωτας, σαν συναίσθημα ούτε επιτρέπεται, ούτε αποτρέπεται, απλά συμβαίνει!
Η σωστή διατύπωση θα ήταν... οψεις που διευκολύνουν ή εμποδίζουν μια ερωτική σχέση. :)

Αγγελικη
12-03-2006, 09:27 PM
Μονο που στο παρακατω αποσπασμα δεν ειδα να υποστηριζεις τη συγκεκριμενη αποψη:

Οσο περισσότερα τα συναισθηματικά κενά που θέλουμε να καλύψουμε τοσο μεγαλύτερη και η συχνότητα που ερωτευόμαστε. Οσο συχνότερα ερωτευόμαστε, τόσο μεγαλώνει και ο δείκτης ανωριμότητάς μας. Κάπου εκεί βρίσκεται και η σύγχυση, μεταξύ έρωτα (βλέπε σεξουαλικό ένστικτο), αγάπης και συναισθηματικής εξάρτησης.

Σου διεφυγε να σκεφτεις το πως μπορει να νιωθει ευτυχισμενος, ικανοποιημενος, ολοκληρωμενος, ενας ανθρωπος.
Αυτο που αναζητας εσυ π.χ., εμενα ισως να με εκανε δυστυχισμενη...

Αγγελικη
12-03-2006, 09:35 PM
Επισης να προσθεσω, οτι υπαρχουν και ανθρωποι που νιωθουν ασφαλης και αυτονομοι και δεν υπαρχει λογος να ερωτευονται συχνα (για ερωτα μιλαμε και οχι για αναγκη να εχουμε καποιον διπλα μας).

fillenia
13-03-2006, 12:24 AM
Οταν σκέφτομαι ένα συγκεκριμένο θέμα και δεν αερολογώ, δύσκολα μου διαφεύγει κάτι, εκτός αν το αγνοώ.
Η παράθεσή σου προέρχεται από διαφορετικό θέμα.

Κανείς δεν αναζητά την δυστυχία του εκτός ίσως αν βλέποντας την ευτυχία του άλλου γινόμαστε δυστυχισμένοι από το φθόνο μας.
H oυσία του ερωτικού πάθους, εάν φυσικά αναφερόμαστε σε ανθρώπινα όντα, ανιχνεύεται στο πρωταρχικό σεξουαλικό μας ένστικτο. Ο ρομαντικός εξωραϊσμός προστέθηκε αργότερα. Ο έρωτας στην ολοκληρωμένη μορφή του δεν είναι μόνο διανοητικός αλλά και σωματικός. Υπάρχει βέβαια και η φιλοσοφική άποψη του Πλάτωνα (βλ. Συμπόσιο και Φαίδρο) αλλά μάλλον δεν μας αφορά.
Ο έρωτας καλύπτει κάποια ή κάποιες ανάγκες μας, έστω και αν θέλουμε απλά κάποιον δίπλα μας. Δεν υπάρχει κανόνας που να το απαγορεύει ή να το αποκλείει. Οπωσδήποτε πάντως καλύπτει κάποιο κενό/ανάγκη μας.
Οσο μια ερωτική σχέση μας καλύπτει συναισθηματικά και σωματικά, μας ολοκληρώνει και μας κάνει ευτυχισμένους, έτσι όπως αντιλαμβανόμαστε εμείς την ευτυχία, τότε δεν ψάχνουμε για αντικαταστάτη. Αρα η συχνότητα υποδηλώνει την συναισθηματική αστάθεια. Και επειδή για την δυστυχία μας δεν φταίει μόνο ο άλλος αλλά πρωτίστως εμείς, είναι δικο μας το κενό που δεν καλύφθηκε, δικη μας και η ανωριμότητα γιατί η συναισθηματική μας ασάφεια μας οδήγησε σε λάθος άτομο! Κανείς δεν μένει σε μια ερωτική σχέση που δεν του προσφέρει τίποτα εκτός αν είναι ψυχικά ασθενής.

Αγγελικη
13-03-2006, 12:34 AM
Εισαι πολυ απολυτη στις αποψεις σου.
Δεν υπολογιζεις καθολου την ψυχοσυνθεση και τις αναγκες του αλλου.
Ισως πεφτεις σε λαθος ανθρωπους.

Αγγελικη
13-03-2006, 12:39 AM
Για πες μου, εαν εγω αισθανθω οτι δεν μπορω να κανω ερωτα με το συντροφο μου; Τι να κανω; Να ανοιγω απλως τα ποδια μου για να ικανοποιω τις αναγκες της κοινωνιας; πλακα μου κανεις;

fillenia
13-03-2006, 12:51 AM
Μου αρέσει να είμαι συγκεκριμμένη. Οι απόψεις μου δεν είναι προσωπικό μου επινόημα, μπορείς να τις βρεις και αλλού, εκτός αστρολογίας φυσικά, σε πιο επιστημονικά πεδία.
Οταν πέφτω σε λάθος ανθρώπους, επειδή η διαίσθηση και η λογική μου δεν με αφήνουν να κλείσω μάτι, φεύγω με κάθε κόστος, όσο οδυνηρό κι αν είναι! Ευτυχώς δεν συμβαίνει παρά σπάνια.
Για μένα, ο έρωτας, αγαπητή μου Αγγελική, είναι παιδεία ψυχής και με αυτή την συνθήκη δεν αναλώνομαι σε σχέσεις κενές περιεχομένου που δεν προσφέρουν τίποτα. Υπό αυτή την έννοια, ακόμα και ο λάθος άνθρωπος είναι κατ επίφασιν έτσι, γιατί μου φανερώνει τα αδύναμα σημεία μου που πρέπει να βελτιώσω.

Αγγελικη
13-03-2006, 12:58 AM
Μου αρέσει να είμαι συγκεκριμμένη. Οι απόψεις μου δεν είναι προσωπικό μου επινόημα, μπορείς να τις βρεις και αλλού, εκτός αστρολογίας φυσικά, σε πιο επιστημονικά πεδία.
Οταν πέφτω σε λάθος ανθρώπους, επειδή η διαίσθηση και η λογική μου δεν με αφήνουν να κλείσω μάτι, φεύγω με κάθε κόστος, όσο οδυνηρό κι αν είναι! Ευτυχώς δεν συμβαίνει παρά σπάνια.
Για μένα, ο έρωτας, αγαπητή μου Αγγελική, είναι παιδεία ψυχής και με αυτή την συνθήκη δεν αναλώνομαι σε σχέσεις κενές περιεχομένου που δεν προσφέρουν τίποτα. Υπό αυτή την έννοια, ακόμα και ο λάθος άνθρωπος είναι κατ επίφασιν έτσι, γιατί μου φανερώνει τα αδύναμα σημεία μου που πρέπει να βελτιώσω.

Εγω συμφωνω μαζι σου!!!
Εσυ το εχεις εφαρμοσει;

fillenia
13-03-2006, 08:05 PM
Φροντίζω να είμαι συνεπής με τον εαυτό μου γιατί με αυτόν ζω πρώτα και μετά με τους άλλους!
Η συμφωνία δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Μετρώ τις πράξεις και όχι τα λόγια.
Ετσι κρίνω και τους ανθρώπους, από τα έργα τους. Γιατί το ανθρώπινο μυαλό δεν μπορεί να πάει μακρύτερα από αυτά που διαπιστώνει και αντιλαμβάνεται εμπειρικά.
Τυχόν διανοητικοί λογισμοί, εκτός εμπειρίας είναι κοινώς μπαρούφες!

anastazia
16-03-2006, 06:34 PM
Γειά σας!Μιας και αναφερθήκατε στις όψεις Αφροδίτης-Πλούτωνα θα ήθελα να ρωτήσω, πως ερμηνεύεται το εξάγωνο ενός τέτοιου συνδιασμού;Είναι θετική ένδειξη σε μια συναστρία;

konaliber
04-11-2006, 10:10 PM
Δεν καταλαβαίνω....Πως θα το διακρίνω αν είμαι σε σύνοδο, χιαστη, ημιεξάγωνο, κτλ. δεν τα καταφέρνω. Εγώ για παράδειγμα έχω Σελήνη στον Ζυγό και Ηλιο στην Παρθένο, ενώ αντίθετα ο φίλος μου έχει και Ηλιο και Σελήνη στον Αιγόκερο. Τί γίνετε με τις δυναμικές μας????? και τί γίνετε για τον Πλούτωνα μου που είναι στην Παρθένο και την Αφροδίτη μου στον Ζυγό? Οταν για τον φίλο μου ο Πλούτωνάς του είναι στην Παρθένο και η Αφροδίτη του στους Ιχθείς...? Κάποιος σας παρακαλώ να δώσει τα φώτα του...:love:

Λευκή
05-11-2006, 12:21 AM
Τόσον καιρό περιδιαβαίνω στο φόρουμ κι αυτό το άρθρο δεν το είχα προσέξει.Ομολογώ όμως ότι διαβάζοντάς το έμεινα άφωνη,τόσο με ορισμένες απ τις τοποθετήσεις του όσο και με τον τρόπο που αυτές αναπτύσσονται.
Πρώτον,κατά την ταπεινή μου άποψη,ο τίτλος του άρθρου είναι από μη ενδεδειγμένος έως απαράδεκτος για έναν σοβαρό μελετητή αστρολογίας.
Δεύτερον,αν δεν θέλει κάποιος να σπουδάσει αστρολογία ή να ξοδέψει ώρες μελέτης πάνω στο αντικείμενο και παράλληλα θέλει να αντλήσει πληροφορίες για οποιοδήποτε αστρολογικό θέμα,καλά θα κάνει να ρωτήσει κάποιον που να έχει ασχοληθεί παραπάνω απ αυτόν και ξέρει κι όχι να βγάζει μόνος του ελλειπή και πιθανότατα λαθεμένα συμπεράσματα.Προσωπικά η αντιμετώπιση αυτή μου θύμισε ένα περιστατικό που μου είχε διηγηθεί ο πατέρας μου για κάτι επισκέψεις τον παλιό καλό καιρό,που είχαν προσφέρει κάτι γλυκά στην γιαγιά μου σε κουτί κι όταν αυτή τα άνοιξε και φαγώθηκε όλη η πρώτη σειρά,διαπίστωσε με αγανάκτηση ότι έλειπε όλη η δεύτερη.Ίσως λίγο άσχετο αλλά αν το καλοσκεφτείτε δεν διαφέρει και πολύ απ την "προσφορά" του άρθρου.
Τρίτον θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Στα γραφόμενά σας ισχυρίζεστε το εξής:
Σύνοδος Αν ο Ήλιος (για εκείνον) σχηματίζει όψη συνόδου με την Σελήνη(για εκείνη) η σχέση αν και δεν χαρακτηρίζεται ως αντίπαλη , ωστόσο έχει δείγματα αστάθειας, ανισορροπίας. Πρέπει να προσπαθήσετε να μοιράσετε τους ρόλους σας σωστά , να υπάρχει επαφή και ο χρόνος θα την βελτιώσει και θα την σταθεροποιήσει.
Η ερώτησή μου είναι αν αυτό το διαβάσατε κάπου ή αν αποτελεί προσωπική σας άποψη,και αν το διαβάσατε κάπου,που είναι αυτό το κάπου.Γιατί αυτή η όψη θεωρείται απ τις πιο ευνοϊκές και αλληλοσυμπληρωματικές στην ερωτική συναστρία,καθώς δημιουργεί μεγάλο βαθμό ταύτισης ανάμεσα στους συντρόφους.
Τέλος ένα σοβαρό θέμα όπως οι ανθρώπινες σχέσεις καλό θα ήταν να αντιμετωπίζεται με περισσότερη προσοχή.Για κάποιον λόγο όπως προανέφερε κάποιος (νομίζω ο ιδιοκτήτης),πολλοί άνθρωποι είναι ικανοί ανάμεσα σε χίλια θετικά να εστιάσουν την προσοχή τους σε ένα και μόνο αρνητικό,πράγμα το οποίο μπορεί να επιφέρει πολλές φοβίες κι απογοητεύσεις-ως επί το πλείστον παντελώς άδικες!Ο μελετητής που παραδίδει ένα άρθρο αστρολογίας έχει ευθύνη απέναντι στους αναγνώστες του,ειδικά όταν η άγνοια μεγάλου μέρους αυτού του αναγνωστικού κοινού το εμποδίζει να κρίνει μερικά σημεία έστω κι αν αυτά βγάζουν μάτι.

vickynaf2004
06-01-2007, 10:21 AM
Όσον αφορά εμένα, αν και σχηματίζεται τετράγωνο μεταξύ της σελήνης μου και του ήλιου του καλού μου, δεν υπάρχει καμία δυσαρμονία, ίσα ίσα ταιριάζουμε πάρα πολύ. Υπάρχει λοπόν περίπτωση η όψη αυτή να επισκιάζεται από άλλες πιο δυνατές ή ακόμα δεν έχω δει την επίδρασή της???

vickyGR
06-01-2007, 02:06 PM
Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, οι γυναίκες πρέπει να ψάχνουν για συντρόφους με ηλιακό ζώδιο ίδιο με το δικό τους; Και το ιδανικό θα ήταν ήλιος και σελήνη να είναι στο ίδιο ζώδιο και για τους 2; Μπερδεύτηκα τώρα!
Πάντως ως Ιχθύς, δε μου φαίνεται καλή η ιδέα ενός συντρόφου Ιχθύ.:laugh:

ioni
27-03-2007, 08:06 PM
υπάρχει κάπου να κάνουμε συναστρίες όχι μόνο συντόφων αλλά και άλλον προσώπων

Fotini Christodoulou
27-03-2007, 08:11 PM
Αγαπητή Ioni,

o χάρτης συναστρίας δεν αφορά μονο ερωτικές σχέσεις αλλά μπορεί να καταστρωθεί και για φιλικές ,επαγγελματικές κτλ.

Φιλικά,
Φωτεινή

ioni
27-03-2007, 08:43 PM
ευχαριστώ
ρωτάω εκει που ρωτάμε για τους πλανίτες;

*Astropeleki*
27-03-2007, 11:32 PM
ευχαριστώ
ρωτάω εκει που ρωτάμε για τους πλανίτες;

Ακριβώς. Και τους χάρτες συναστρίας μπορείτε να τους ζητήσετε στην ενότητα Οι Θέσεις Πλανητών σας (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=1499&page=129)

;)

magikal
10-01-2008, 04:47 PM
καλησπερα σας!!
τι δινει SesquiQuadrate Ηλίου μου στο Σκορπίο με σελήνη ανδρα στους Διδύμους??
επίσης Inconjunction Ηλίου μου στο Σκορπίο με σελήνη ανδρα στον κριο/
ευχαριστώ:blink: