PDA

View Full Version : μεσοδιαστημα κρονου



μαλαμα
06-05-2009, 07:36 PM
Ακουγα για τα μεσοδιαστηματα κ δεν καταλαβαινα.εχει ομως πολυ καιρο τωρα που νιωθω μια ψυχολογικη καταπτωση κ δεν μπορω να καταλαβω γιατι.ξερω οτι ο κρονος διασχιζει τον 7ο οικο μου κ με δυσκολευει αλλα ακομα δεν εχει φτασει πανω απο τον πλουτωνα μου στις 23 μοιρες για να το δικαιολογει.και τοτε ανακαλυψα οτι εχοντας σεληνη στις 0 μοιρες παρθενου στον 6ο οικο,και απο την αλλη δια και ουρανο στις ο μοιρες ζυγου,στον 7 οικο,ο κρονος με πιεζει ακομα περιισοτερο γιατι βρισκεται ακριβως στην μεση..καλα τα λεω?δηλαδη αν εχω καταλαβει καλα ειναι στο μεσοδιαστημα σεληνης με δια κ ουρανου.μπορειται να μου πειτε τι σημαινει αυτο?ευχαριστω εκ των προτερων.

Τίνα Ζαχαριάδου
06-05-2009, 11:35 PM
Ακουγα για τα μεσοδιαστηματα κ δεν καταλαβαινα.εχει ομως πολυ καιρο τωρα που νιωθω μια ψυχολογικη καταπτωση κ δεν μπορω να καταλαβω γιατι.ξερω οτι ο κρονος διασχιζει τον 7ο οικο μου κ με δυσκολευει αλλα ακομα δεν εχει φτασει πανω απο τον πλουτωνα μου στις 23 μοιρες για να το δικαιολογει.και τοτε ανακαλυψα οτι εχοντας σεληνη στις 0 μοιρες παρθενου στον 6ο οικο,και απο την αλλη δια και ουρανο στις ο μοιρες ζυγου,στον 7 οικο,ο κρονος με πιεζει ακομα περιισοτερο γιατι βρισκεται ακριβως στην μεση..καλα τα λεω?δηλαδη αν εχω καταλαβει καλα ειναι στο μεσοδιαστημα σεληνης με δια κ ουρανου.μπορειται να μου πειτε τι σημαινει αυτο?ευχαριστω εκ των προτερων.



Καλησπερα

Και μονο που ο Κρονος βρισκεται στον αξονα 1ου 7ου ειναι φυσικο να υπαρχει μια ψυχολογικη καταππτωση ειδικα αν νιωθεις οτι ο συντροφος σου η οι συνεργατες εχουν περισσοτερες απαιτησεις απο εσενα.
Ο λογος που ο Κρονος βρισκεται εκει, ειναι ακριβως για να σε δοκιμασει στα θεματα αυτα κ να συνειδητοποιησεις κατα ποσον μπορεις να ανταπεξελθεις, εμπλεκομενος με τα μεσοδιαστηματα Σεληνη\Δια κ Σεληνη\Ουρανο ενδεχεται να υπαρξει συναισθηματικο μπλοκαρισμα αφου το πιθανοτερο ειναι να νιωθεις πως κατα καποιον τροπο "καταπαται " το αισθημα της προσωπικης σου εκφρασης κ ελευθεριας με αποτελεσμα εκει που νομιζεις πως εισαι ετοιμη να εκραγεις να εισαι υποχρεωμενη να πειθαρχησεις.

Γιάννης Ριζόπουλος
07-05-2009, 05:35 AM
Ακουγα για τα μεσοδιαστηματα κ δεν καταλαβαινα.εχει ομως πολυ καιρο τωρα που νιωθω μια ψυχολογικη καταπτωση κ δεν μπορω να καταλαβω γιατι.ξερω οτι ο κρονος διασχιζει τον 7ο οικο μου κ με δυσκολευει αλλα ακομα δεν εχει φτασει πανω απο τον πλουτωνα μου στις 23 μοιρες για να το δικαιολογει.και τοτε ανακαλυψα οτι εχοντας σεληνη στις 0 μοιρες παρθενου στον 6ο οικο,και απο την αλλη δια και ουρανο στις ο μοιρες ζυγου,στον 7 οικο,ο κρονος με πιεζει ακομα περιισοτερο γιατι βρισκεται ακριβως στην μεση..καλα τα λεω?δηλαδη αν εχω καταλαβει καλα ειναι στο μεσοδιαστημα σεληνης με δια κ ουρανου.μπορειται να μου πειτε τι σημαινει αυτο?ευχαριστω εκ των προτερων.

Αγαπητή Μαλαμα
Πριν ανατρέξεις στα μεσοδιαστήματα σκέψου ότι αυτή την περίοδο η προοδευμένη Σελήνη σου είναι στον 12ο οίκο αλλά και ο ωροσκόπος της Ηλιακής σου επιστροφής ΄πέφτει" μάλλον στον 6ο γενέθλιο σου (αν στα περυσινά σου γενέθλια ήσουν σχετικά κοντά στο μέρος που γεννήθηκες).
Μη σου πω κιόλας ότι ο αστρικός Κρόνος διελαύνει από τον 6ο...:bigsmile:

μαλαμα
07-05-2009, 09:59 AM
Καλημερα σας .Βασικα προσπαθω απο μονη μου να συνδεσω τα κομματια απο το παζλ της τοσο ενδιαφερουσας αστρολογιας και ισως να τα μελεταω μεσα απο την καθημερινοτητα μου λιγο ανακατεμενα.εχω γεννηθει θεσσαλονικη αλλα μενω τωρα στην μυκονο οποτε τι σημαινει αυτο?παντως εδω και πολυ καιρο νιωθω μπλοκαρισμενη κ οτι και να κανω ειναι λαθος.τωρα που ο κρονος θα ξεκονησει την ορθη πορεια του θα ειναι καλυτερα πιστευω,αλλα μετα θα περασει πανω απο τον γενεθλιο πλουτωνα μου οποτε και εκει θα νιωθω απιστευτη πιεση.

Μητσάκος
07-05-2009, 10:19 AM
Καλημερα σας .Βασικα προσπαθω απο μονη μου να συνδεσω τα κομματια απο το παζλ της τοσο ενδιαφερουσας αστρολογιας και ισως να τα μελεταω μεσα απο την καθημερινοτητα μου λιγο ανακατεμενα.εχω γεννηθει θεσσαλονικη αλλα μενω τωρα στην μυκονο οποτε τι σημαινει αυτο?παντως εδω και πολυ καιρο νιωθω μπλοκαρισμενη κ οτι και να κανω ειναι λαθος.τωρα που ο κρονος θα ξεκονησει την ορθη πορεια του θα ειναι καλυτερα πιστευω,αλλα μετα θα περασει πανω απο τον γενεθλιο πλουτωνα μου οποτε και εκει θα νιωθω απιστευτη πιεση.
Στα γενέθλιά σου πού ήσουν; Στη Θεσ/νίκη ή στη Μύκονο (και με την ευκαιρία, τι δουλειά έχει μια Σαλονικιά στο νησί; :cheesy: ). Στην ηλιακή υπολογίζουμε ως τόπο γέννησης τον τόπο που είμαστε όταν αυτή συμβαίνει και όχι τον τόπο γέννησής μας, εκτός και αν αυτοί συμπίπτουν.
Για να γίνει σωστή η σύνδεση των κομματιών του παζλ, πρέπει να ξέρουμε τα κομμάτια του πόσα είναι και σίγουρα να μην προσθέτουμε ...υποθετικά κομμάτια ή κομμάτια άλλου παζλ. Το καλύτερο είναι να ξεκινάμε με παζλ που έχει λίγα κομμάτια και μετά να προχωράμε σε πιο μεγάλα και με πολλά κομμάτια.
Η θέση της προοδευμένης Σελήνης στον 12ο Οίκο, την οποία σου αναφέρει και ο κ. Ριζόπουλος, είναι ενδεικτική μιας φάσης κατά την οποία το άτομο αισθάνεται μπλοκαρισμένο, είναι εσωστρεφές, είτε λόγω κάποιων αρνητικών συγκυριών που του έτυχαν είτε επειδή προσπαθεί να ξεδιαλύνει και να ξεκαθαρίσει τα απαραίτητα από τα άχρηστα, διαδικασία που είναι πολλές φορές εκτός από κουραστική και επώδυνη.
Με χαλαρότητα και ηρεμία όμως, όλα εξελίσσονται θετικά. Η επόμενη φάση θα είναι σαφώς δημιουργικότερη και εξωστρεφής :bigsmile:

Γιάννης Ριζόπουλος
07-05-2009, 10:38 AM
Δεν άλλαξε κάτι, είναι όπως στα έγραψα. Σε λίγο καιρό με τη βοήθεια του Δία και των ...λοιπών συγγενών θα ανακάμψεις και δεν θα προφταίνεις να κάνεις πράγματα... Ιδιαίτερα μετά τα γενέθλια σου :bigsmile:

μαλαμα
07-05-2009, 10:50 AM
Σας ευχαριστω πολυ κ τους δυο.στα γενεθλια μου ημουν ,ειμαι κ θα ειμαι μυκονο γιατι πλεον εχω δικη μου επιχειρηση κ γιατι αν και εχω μεγαλωσει σε πολη προτιμω το νησι.αν ποτε βρεθειτα προς τα εδω θα χαρω πολυ να τα πουμε και απο κοντα.θα μπορουσα μονη μου μεσα απο τα προγραμματα που εχετε να υπολογισω μονη μου τον χαρτη της ηλιακης επιστροφης?

μαλαμα
07-05-2009, 10:55 AM
Οταν λετε σε λιγο καιρο εννοειται το 2010 που θα εχει μπει ο διας στον ιχθει ετσι δεν ειναι?και απο ποια γενεθλια?απο τον ιουλιο 2010?δηλαδη υπομονη ακομα εναν χρονο?

Aries&Libra
07-05-2009, 07:40 PM
...και τοτε ανακαλυψα οτι εχοντας σεληνη στις 0 μοιρες παρθενου στον 6ο οικο,και απο την αλλη δια και ουρανο στις ο μοιρες ζυγου,στον 7 οικο...


Και μόνο που έχεις στον γενέθλιο σου χάρτη πλανήτες με διαφορά 30 μοιρών, είναι ένα θέμα από μόνο του. Σκέψου οτι από διέλευση, κάποιος πλανήτης μπορεί να σχηματίσει ταυτόχρονα τετράγωνο με την Σελήνη σου και τρίγωνο με τον Δία-Ουρανό (από την 0 μοίρα Διδύμων) ή αντίστροφα, τρίγωνο με την Σελήνη σου και τετράγωνο με Δία-Ουρανό (από την 0 μοίρα Αιγόκερου). Στην μεν πρώτη περίπτωση είναι συγλίνουσα όψη ενώ στην δεύτερη αποκλίνουσα. Εν πάση περιπτώση, τα ζώδια που σου ανέφερα, δημιουργούν ένα θέμα που σίγουρα δύσκολα διαχειρίζεσαι. Είναι αυτό που λέμε, από την μία καλά από την άλλη όμως κάτι μας χαλά...