PDA

View Full Version : αναδρομος ποσειδώνας στο 12ο



vana4
23-04-2009, 05:29 PM
Έχω ανάδρομο ποσειδώνα στο 12ο οίκο στις 28ο 23΄μοίρες του Σκορπιού. Διάβασα ένα σχετικό άρθρο της κας Σίμου και βρήκα αρκετά στοιχεία μου. Έντονη διαίσθηση, όνειρα που έχουν επαληθευθεί πολλάκις, γενικά αντιλαμβάνομαι τα πράγματα πιο αποστασιοποιημένα, (και τις ψευδαισθήσεις των άλλων :toung:) Αν και επιφυλακτική, δεν νοιώθω να καταδιώκομαι από ΄φανταστικές σκιές΄, η αναφορά όμως στις φαντασιώσεις που υποτίθεται ότι ζω και κυνηγάω, με προβλημάτισε( για να μην πω με φόβισε). Επειδή λοιπόν ο Ποσειδώνας μου κάνει ένα τετράγωνο με την Αφροδίτη μου στις 25ο του Λέοντα (9ος οίκος) συμπεραίνω ότι ο φλέγων για τις φαντασιώσεις τομέας είναι τα αισθηματικά?:love:
Εκτός από αυτή την όψη, ο Ποσειδώνας κάνει εξάγωνα με Πλούτωνα (9os στην Παρθένο) και mc στις 29ο 02΄του Παρθένου, τρίγωνο με τον ¶ρη στον 8ο στον Καρκίνο και με το Βέρτεξ ομοίως στον 8ο στον Καρκίνο. (ο Κρόνος μου είναι στον Ταύρο στον 5ο οίκο).
Σε ποιόν τομέα ρέπω προς την φαντασιοπληξία σύμφωνα με τα ανωτέρω? Θα το εκτιμούσα να ακούσω τις απόψεις σας..

vana4
23-04-2009, 06:02 PM
συμπληρώνω. Ο Πλούτωνας βρίσκεται στον 9ο οίκο στις 24ο της Παρθένου και κάνει τρίγωνο με τον Κρόνο με ανοχή 5ο και 14΄
:embarrest