PDA

View Full Version : Πλούτωνας και Αφροδίτη σε ηλιακό τόξο



astir
20-04-2009, 08:23 PM
Γεια σας
Είμαι νέο μέλος και χαίρομαι που εισέρχομαι στην παρέα σας.
Μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος τί σημαίνει ο Πλούτωνας του ηλιακού τόξου σε ακριβή σύνοδο με τη γενέθλιά μου Αφροδίτη στο ζώδιο του Σκορπιού και στον πρώτο οίκο;

Γιάννης Ριζόπουλος
20-04-2009, 08:51 PM
Αγαπητή Astir
Όπως θέτεις το ερώτημα θα μπορούσα να σου απαριθμήσω ουκ ολίγες πιθανές συνέπειες της όψης που αναφέρεις. Η γκάμα των θεμάτων είναι πολύ πλατιά και ελλείψει των προσωπικών σου στοιχείων είναι φρονιμότερο να μην γίνουν συγκεκριμένες αναφορές. Μπορώ μόνον να σου δώσω ένα μέτρο των συναισθημάτων, που βιώνονται σε μια τέτοια περίοδο, αν και εφόσον στην περίπτωση σου το ηλιακό τόξο αποδίδει καρπούς (δεν έχουν όλα τα συστήματα πρόβλεψης την ίδια λειτουργικότητα στον καθένα μας).
Όλα συνοψίζονται στην γνωστή και μάλλον επίκαιρη ρήση του Ιησού, με όλο το συμβολικό της περιεχόμενο: Θα γκρεμίσω τον Ναό και σε τρεις ημέρες θα τον ανοικοδομήσω...

astir
20-04-2009, 09:14 PM
Αγαπητέ Γιάννη,
Θεωρώ ότι το ηλιακό τόξο είναι η πιο ασφαλής μέθοδος πρόβλεψης των σημαντικότερων γεγονότων-σταθμών στη ζωή ενός ατόμου. Όταν ο ουρανός του τόξου ήρθε σε σύνοδο με τη γενέθλια Αφροδίτη μου παντρεύτηκα ξαφνικά και αναπάντεχα. Ο πλούτωνας μου χάρισε πρόσφατα ένα γιο. Θεωρείς ότι εκτονώθηκε η όψη ή να περιμένω και κάτι άλλο; Αν ήταν έρωτας τι είδους έρωτας θα ήταν; Ευχαριστώ πολύ.

Γιάννης Ριζόπουλος
20-04-2009, 10:00 PM
Αγαπητέ Γιάννη,
Θεωρώ ότι το ηλιακό τόξο είναι η πιο ασφαλής μέθοδος πρόβλεψης των σημαντικότερων γεγονότων-σταθμών στη ζωή ενός ατόμου. Όταν ο ουρανός του τόξου ήρθε σε σύνοδο με τη γενέθλια Αφροδίτη μου παντρεύτηκα ξαφνικά και αναπάντεχα. Ο πλούτωνας μου χάρισε πρόσφατα ένα γιο. Θεωρείς ότι εκτονώθηκε η όψη ή να περιμένω και κάτι άλλο; Αν ήταν έρωτας τι είδους έρωτας θα ήταν; Ευχαριστώ πολύ.

Αγαπητή Astir
Πραγματικά δεν μπορώ να απαντήσω συγκεκριμένα χωρίς ωροσκόπιο. Κάθε σύστημα πρόβλεψης "κάθεται" πάνω στο γενέθλιο, που μπορεί να είναι διαμορφωμένο με ποικίλους τρόπους. Διάμεσο δεν είμαι... Από την άλλη βρίσκω την κατάθεση σου πολύ χρήσιμη και προσωπικά θα προτιμούσα από όσα μέλη επιθυμούν να κάνουν το ίδιο και όχι μόνον να ρωτούν.:bigsmile: