PDA

View Full Version : ΚΡΟΝΟΣ!!!



godis
08-04-2009, 09:25 AM
καλημέρα σε όλους!
θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.
έχω τον 4 οίκο παρθένο και τον 5 στον ζυγό σημαίνει οτι εδώ και 3 χρόνια έχω τον κρόνο απο πάνω μου και θα ακολουθήσουν άλλα 3 τώρα που θα μπεί στον ζυγό?

Γιάννης Ριζόπουλος
08-04-2009, 10:42 AM
Αγαπητή Godis
Είναι νομοτελειακά επιβεβαιωμένο, ότι όπως ο Κρόνος ήταν από πάνω σας-κι από πάνω μας-στην Παρθένο, έτσι θα είναι και τα επόμενα τρία (δυόμισι, για την ακρίβεια) χρόνια στο Ζυγό κι ύστερα άλλα τόσα στο Σκορπιό, τον Τοξότη, τον Αιγόκερω... Ζωή να έχουμε...
Αν πάντως υπονοείτε την επιρροή του στα αισθηματικά σας, αυτή εξαρτάται από το πως είναι διαμορφωμένοι στο χάρτη σας οι σχετικοί δείκτες και βέβαια ο ίδιος ο 5ος οίκος. Το μόνο που κάνει ο Κρόνος είναι να τεστάρει τις επιλογές σας και να επισημαίνει λάθη και παραλείψεις, με ένα τρόπο, που είναι συνάρτηση της θέση του στο γενέθλιο χάρτη σας.

godis
08-04-2009, 10:50 AM
σας ευχαριστώ πολύ! μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς να κοιτάζω?

Γιάννης Ριζόπουλος
08-04-2009, 11:24 AM
σας ευχαριστώ πολύ! μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς να κοιτάζω?

Αγαπητή Godis
Θα ξεκινήσετε από τον γενέθλιο Κρόνο σας. Όπως και κάθε πλανήτης, συνηθίζει να μεταφέρει τα θέματα του οίκου, που βρίσκεται, σε αυτόν από τον οποίον διελαύνει. Αν για παράδειγμα τον έχετε στο 2ο γενέθλιο, οι ευθύνες, που καλείστε να αναλάβετε στις σχέσεις σας θα έχουν και μια οικονομική διάσταση, αν είναι στον 3ο θα προκύψουν θέματα είτε από την ανάμιξη προσώπων (συγγενείς, γνωστοί, γείτονες κλπ), είτε λόγω απόστασης και δυσκολίας στις μετακινήσεις. Υπάρχει όμως και η πιθανότητα της ...περικοπής των επαφών σας επειδή ακριβώς θα καταναλώνετε πολύ χρόνο μέσα στη σχέση η αντίθετα επειδή δεν θα θέλετε να βλέπετε ...άνθρωπο. Πιστεύω να κατανοείτε το πνεύμα μου...
Τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με την Αφροδίτη σας αλλά και όποιους άλλους πλανήτες μπορεί να εμπλέκονται στη φύση της προσωπικής σας ζωής, με θέσεις όψεις κλπ. Δεν μπορώ να σας δώσω περισσότερες λεπτομέρειες, χωρίς την συνολική εικόνα του χάρτη σας. Απλά να σας θυμίσω ότι ο 5ος οίκος περιέχει και ...ψήγματα δημιουργικότητας, μπορείτε δηλαδή να ...πέσετε με τα μούτρα σε μια δραστηριότητα, που θα εμπλουτίσει την εμπειρία και τη ...σοφία σας. Η λειτουργικότητα του Κρόνου έχει πολλές διαστάσεις και αν δεν τον ...φοβάστε θα σας δείξει κι εκείνος το ...θησαυροφυλάκιο του.