PDA

View Full Version : Βόρειος και Νότιος δεσμός



raingirl
25-05-2005, 10:11 AM
Θά ήθελα να ρωτήσω πώς βρίσκουμε τον Βόρειο και Νότιο δεσμό?

bookseller
25-05-2005, 12:22 PM
Θέλετε την αστρολογική υπολογιστική τεχνική ή μήπως εννοείτε που βρίσκονται οι δικοί σας Δεσμοί της Σελήνης;

jennoula
25-05-2005, 01:13 PM
...και εγω έχω την ίδια απορία....πως βρίσκουμε τον Βόρειο και Νότιο δεσμό μας ??

raingirl
25-05-2005, 05:04 PM
Σέ ευχαριστούμε BOOKSELLER για την παρέμβαση .
Εννοούμε που βρίσκονται οι δικοί μας Β & Ν Δεσμοί και πώς μπορούμε να τους βρούμε?

retrograde
25-05-2005, 09:40 PM
Α εδώ τα πράγματα είναι λίγο πολύπλοκα. Για να βρείτε τους Δεσμούς της Σελήνης σας υπάρχουν πολλοί τρόποι. Ο ένας είναι να πάτε στην Ενότητα "Ο Αστρολόγος στο σπίτι σας" και να δώσετε στοιχεία γέννησης και ότι σχετικό υλικό χρειάζεται για να σας απαντήσει κάποιος αστρολόγος. Ο άλλος είναι να αγοράσετε ένα υπολογιστικό αστρολογικό πρόγραμμα. Τα αξιόπιστα κοστίζουν από $700 και άνω. Ο τρίτος δεν είναι λόγος αλλά ερώτηση. ΄Γνωρίζετε που έχετε τους πλανήτες σας ή τι όψεις κάνουν μεταξύ τους ή κάτι τελείως απλουστευμένο. Ποιος είναι ο πολύτιμος λίθος του Ηλιακού σας ζωδίου; Τυς εξουσιαστές των δεκανών του; Ή τέλος την Ένταξή του με βάση το σύμβολο (Α. Bailey); :)

Να είστε καλά

sagimoon
25-05-2005, 10:34 PM
Εγώ, με νότιο δεσμό στις 14 μοίρες του ζυγού, και μέσα στον 10ο οίκο, έχω πάντως απογοητευτεί....και όντως επαγγελματικά ....άστα να πω...βράστα να πώ...

jennoula
26-05-2005, 12:37 PM
Ο τρίτος δεν είναι λόγος αλλά ερώτηση. ΄Γνωρίζετε που έχετε τους πλανήτες σας ή τι όψεις κάνουν μεταξύ τους ή κάτι τελείως απλουστευμένο. Ποιος είναι ο πολύτιμος λίθος του Ηλιακού σας ζωδίου; Τυς εξουσιαστές των δεκανών του; Ή τέλος την Ένταξή του με βάση το σύμβολο (Α. Bailey); :)

Ευχαριστούμε πολύ για την άμεση απόκριση στο ερώτημά μας... Όμως τι γίνεται στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε που ακριβώς έχουμε τους πλανήτες μας ή τις όψιες που κάνουν μεταξύ τους, ή ακόμα και τον πολίτιμο λίθο μας??? Μπορείτε εσείς να μας τα πείτε???????? :flowers1:

raingirl
26-05-2005, 01:38 PM
Κατάλαβα έγω θα περιμένω λίγο ακόμα για να ρωτήσω...Υπομονή...που θα πάει θα τους μάθω τους Δεσμούς και θα τους ξεχωρίζω απο τους "Δεσμούς" :p

Λίλιαν Σίμου
27-05-2005, 01:58 AM
Ενημέρωση για όλα τα ενδιαφερόμενα μέλη μας

Οι Δεσμοί της Σελήνης, βρίσκονται από την αστρονομική τους θέση. Όσοι έχουν βιβλία με θέσεις πλανητών, δηλαδή μελετούν την αστρολογία, θα τους βρουν εκεί. Όσοι δεν έχουν, ας ρωτήσουν στην ενότητα με τις απορίες για τους αστρολόγους και θα σας τους δώσουμε (χρειαζόμαστε τα στοιχεία γέννησής σας).
Μετά, μπορείτε να δείτε στην αρθρογραφία της Καρμικής αστρολογίας, όπου έχουν γραφτεί δύο πολύ καλά άρθρα για τα ζώδια και τους οίκους των Δεσμών και να πάρετε μία ιδέα για τους Δεσμούς σας.

Ωστόσο, η καρμική ανάλυση είναι πολύ μεγάλη εργασία, αφορά όχι μόνο Δεσμούς, ζώδιά τους, οίκους τους, όψεις τους, αλλά και πολλά άλλα στοιχεία του ωροσκοπίου. Δεν μπορεί, ως εκ τούτου, να απαντηθεί πλήρως εδώ, παρά μόνο σε ραντεβού με κάποιο αστρολόγο που γνωρίζει την καρμική αστρολογία.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου