PDA

View Full Version : Απορία για θέση Δία σε γενέθλιο χάρτη.



Matan
28-02-2009, 09:15 PM
γεια σας...ειμαι καινουργια εδω...ελπιζω πως εδω θα βρω ολα οσα θελω να μαθω...

Τι σημαινει Διας στους Διδυμους στον 7ο οικο και αναδρομος. Είναι κακο αυτο;

Fotini Christodoulou
28-02-2009, 09:44 PM
Μπορείτε να διαβάσετε για τους πλανήτες στα ζώδια εδώ (http://www.myhoroscope.gr/?page=planets).

Η ανάδρομη φορά των πλανητών δεν είναι κάτι "κακό".Θα πρότεινα να ρίξετε μια ματιά στα άρθρα σχετικά με τους πλανήτες στην ανάλογη ενότητα που θα σας λύσουν πολλές απο τις απορίες σας:bigsmile:

Aries&Libra
01-03-2009, 01:20 PM
Έχω διαβάσει σε αρκετά βιβλία ότι ο Δίας στον 7ο δείχνει έναν κοινωνικό τύπο ανθρώπου, με δυνατότητα να ελκύει συντρόφους ή συνεργάτες που θα τον οφελήσουν. Δείχνει όμως και το γεγονός ότι μπαίνεις με σχετική ευκολία σε ένα γάμο και με την ίδια ευκολία ότι βγαίνεις. Πιθανότητα για παραπάνω από έναν γάμους.
Βέβαια παίζουν ρόλο και οι όψεις που κάνει

Matan
26-03-2009, 12:15 AM
Γειά. Είμαι αρχάρια παρότι προσπαθώ να μάθω μέσω άρθρων του forum δυσκολεύομαι πολύ. Π.χ Κρόνος σε σύνοδο με Αφροδίτη στο Σκορπιό και στο 10ο οίκο, κάνουν αντίθεση με Σελήνη στον Ταύρο και στον 4ο οίκο.Αν λάβουμε υπόψη ότι ο Κρόνος είναι δυνατός στον 10ο οίκο, ότι η Αφροδίτη είναι αδύναμη στο Σκορπιό και ότι απέναντί τους η Σελήνη είναι σε έξαρση στον Ταύρο, τι καλό η τι κακό μπορεί να προκύψει από όλα αυτά; Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα έχω μπερδευτεί πολύ.Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει.Ευχαριστώ.

Μητσάκος
26-03-2009, 10:07 AM
Γειά. Είμαι αρχάρια παρότι προσπαθώ να μάθω μέσω άρθρων του forum δυσκολεύομαι πολύ. Π.χ Κρόνος σε σύνοδο με Αφροδίτη στο Σκορπιό και στο 10ο οίκο, κάνουν αντίθεση με Σελήνη στον Ταύρο και στον 4ο οίκο.Αν λάβουμε υπόψη ότι ο Κρόνος είναι δυνατός στον 10ο οίκο, ότι η Αφροδίτη είναι αδύναμη στο Σκορπιό και ότι απέναντί τους η Σελήνη είναι σε έξαρση στον Ταύρο, τι καλό η τι κακό μπορεί να προκύψει από όλα αυτά; Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα έχω μπερδευτεί πολύ.Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει.Ευχαριστώ.
Το θέμα στο οποίο παραθέτεις την ερώτησή σου "Απορία για θέση Δία σε γενέθλιο χάρτη" είναι άσχετο με αυτήν. Πρέπει ή να βρεις κάποιο θέμα που να συνάδει με την ερώτησή σου ή να δημιουργήσεις εσύ ένα νέο :bigsmile: