PDA

View Full Version : τετραγωνο κρονου -αφροδιτης.



hattie23
11-02-2009, 02:37 AM
καλησπερα.εδω και κανενα 4 μηνο περιπου στον προοδευτικο μου χαρτη βλεπω συνεχως αυτη την οψη,και θα ηθελα να ρωτησω αν την ερμηνευω σωστα.εδω και ενα 4 μηνο νιωθω να κλεινομαι ολο και περισσοτερο στον εαυτο μου,οτι οι αλλοι δεν με καταλαβαινουν,νιωθω μια ψυχροτητα και απομακρυνση ακομα και απο φιλους που οι σχεσεις μας εχουν δοκιλαστει στο χρονο.το αποτελεσμα ειναι να εχω μπλοκαρει και να μην ξερω και εγω τι θελω πραγματικα απο τους αλλους(πραγμα φυσικο αν σκεφτειται οτι η αφροδιτη μου βρισκεται στον 5 οικο και μαλιστα στον τοξοτη οποτε καταλαβαινετε οτι το ενδιαφερον μου ηταν παντα διασπασμενο.)τωρα εχω ορεξη μονο να γκρινιαζω και να ζητω τρυφεροτητα και να μη μου δινεται στο βαθμο που την θελω.με αποτελεσμα να γινομαι ψυχρη και εγωιστρια και η ιδια.ολο αυτο το βαρυ κλιμα το αισθανομαι λογω του τετραγωνου?επισης υπαρχει και ενα αγχος γυρω απο τα οικονομικα θεματα.ειναι πολυ περιορισμανα και ας μην κανω καθολου περιττα εξοδα.βλεπω οτι μετα τισ 11 μαρτιου αυτη η οψη σταματαει.αυτο σημαινει οτι επιτελους οικονομικα και συναισθηματικα θα παρω μια ανασα?νιωθω απιστευτα μπλοκαρισμενη και δεν μπορω να εκφραστω οπως θελω.ειναι εξαιτιας αυτης της οψης η καποιας αλλης που αισθανομαι ετσι?ειμαι γεννημενη 5/11/84 και 23 00.ευχαριστω

Τίνα Ζαχαριάδου
11-02-2009, 11:30 AM
καλησπερα.εδω και κανενα 4 μηνο περιπου στον προοδευτικο μου χαρτη βλεπω συνεχως αυτη την οψη,και θα ηθελα να ρωτησω αν την ερμηνευω σωστα.εδω και ενα 4 μηνο νιωθω να κλεινομαι ολο και περισσοτερο στον εαυτο μου,οτι οι αλλοι δεν με καταλαβαινουν,νιωθω μια ψυχροτητα και απομακρυνση ακομα και απο φιλους που οι σχεσεις μας εχουν δοκιλαστει στο χρονο.το αποτελεσμα ειναι να εχω μπλοκαρει και να μην ξερω και εγω τι θελω πραγματικα απο τους αλλους(πραγμα φυσικο αν σκεφτειται οτι η αφροδιτη μου βρισκεται στον 5 οικο και μαλιστα στον τοξοτη οποτε καταλαβαινετε οτι το ενδιαφερον μου ηταν παντα διασπασμενο.)τωρα εχω ορεξη μονο να γκρινιαζω και να ζητω τρυφεροτητα και να μη μου δινεται στο βαθμο που την θελω.με αποτελεσμα να γινομαι ψυχρη και εγωιστρια και η ιδια.ολο αυτο το βαρυ κλιμα το αισθανομαι λογω του τετραγωνου?επισης υπαρχει και ενα αγχος γυρω απο τα οικονομικα θεματα.ειναι πολυ περιορισμανα και ας μην κανω καθολου περιττα εξοδα.βλεπω οτι μετα τισ 11 μαρτιου αυτη η οψη σταματαει.αυτο σημαινει οτι επιτελους οικονομικα και συναισθηματικα θα παρω μια ανασα?νιωθω απιστευτα μπλοκαρισμενη και δεν μπορω να εκφραστω οπως θελω.ειναι εξαιτιας αυτης της οψης η καποιας αλλης που αισθανομαι ετσι?ειμαι γεννημενη 5/11/84 και 23 00.ευχαριστω


Καλημερα,ολη αυτη η διαθεση -κατασταση που περιγραφεις,αιτιολογειται απο την Αφροδιτη με τον Κρονο, ομως να ξερεις οτι ειναι μια οψη που ερχεται για να σε δοκιμασει κ να δεις καταματα, κατα ποσον μπορεις να συνεργαστεις με τους αλλους κ κατα ποσο μπορεις να ανταπεξελθεις στις δυσκολες στιγμες, γι αυτο απο την μια νιωθεις οτι θελεις να κοψεις τα δεσμα απο ολους κ απο ολα, αλλα η ανασφαλεια της μοναξιας κ η αναγκη για τρυφεροτητα δεν σε αφηνει με αποτελεσμα να μπλοκαρεσαι.
Επισης ο Κρονος ολο αυτο το διαστημα βρισκεται στον 2ο σου οικο γι αυτο κ νιωθεις ποιο βαρυ τον τομεα των οικονομικων κ συχρονως των συναισθηματικων κτησεων.
Αντιμετωπισε την περιοδο αυτη με τον ορθολογισμο του Κρονου κ δες την ολη κατασταση σαν ενα μαθημα διαχειρησης οικονιμικων κ συναισθηματικων απολαβων κ οταν με το καλο φυγει απο τον 2ο σου οικο θα ανακαλυψεις τι ακριβως αποκομισες αυτην την περιοδο ( γυρω στις 10 Σεπτεμβριου μπιανει στον 3ο οικο.)
Την ιδια ενδειξη την εχεις κ στην ηλιακη σου επιστροφη, ( Αφροδιτη τετραγωνο Κρονο) που σημαινει, οτι πρεπει να κατανοησεις το μαθημα του Κρονου, ( κατ εμε, την Διαχειρηση που αναφερα παραπανω) κ να εισαι σιγουρη πως οτι αντεξει αυτη την περιοδο θα εχει αρκετα γερα θεμελια κ θα αξιζει να ειναι στην ζωη σου κυριως σε θεματα σχεσεων κ συνεργασιων, αφου η Αφροδιτη της ηλιακης βρισκεται στον 7ο οικο κ σε παραπεμπει να εστιασεις στα θεματα αυτα.

hattie23
11-02-2009, 06:31 PM
ευχαριστω πολυ για την απαντηση!πραγματικα και εγω εβλεπα οτι αυτη η οψη με περιοριζει ολο αυτο .το διαστημα.τι να πω δηλαδη και τα χειροτερα τα περιμενω καπου το 2012 οταν ο κρονος θα βρεθει σε συνοδο με τον ηλιο μου.εχω να περασω τοτε κατι μαυρα 30 αλλο πραγμα:toung:.εδω κολλαει ο ουρανος σφοντυλι:bigsmile:

Τίνα Ζαχαριάδου
11-02-2009, 10:49 PM
ευχαριστω πολυ για την απαντηση!πραγματικα και εγω εβλεπα οτι αυτη η οψη με περιοριζει ολο αυτο .το διαστημα.τι να πω δηλαδη και τα χειροτερα τα περιμενω καπου το 2012 οταν ο κρονος θα βρεθει σε συνοδο με τον ηλιο μου.εχω να περασω τοτε κατι μαυρα 30 αλλο πραγμα:toung:.εδω κολλαει ο ουρανος σφοντυλι:bigsmile:



Αγαπητη hattie23 παρηγορησου,ο κρονος τον Ηλιο σου θα τον πιασει το 2013 τον Οκτωβριο,εχεις αλλο ενα χρονο παραταση αν και για εμενα ο Κρονος ειναι απο τους καλυτερους δασκαλους κ οι καλες εποχες στην ζωη μου αρχισαν με τον Κρονο στον Ηλιο μου,
αρκετη κουραση μεν, ωριμανση δε.

hattie23
12-02-2009, 12:29 AM
ναι δικιο εχεις εγω σκεφτομουν το 2012 οταν εγραφα γιατι εβλεπα κατι στο ιντερνετ σχετικο και μπερδευτηκα.στον κοσμο μου παντα.