PDA

View Full Version : τελευταια μοιρα ζωδιου



κορντιλια
31-01-2009, 01:10 PM
γεια χαρα.αν μπορει να με βοηθησει καποιος!! εχω ωροσκοπο στο τριτο δεκαημερο των διδυμων στην τελευταια μοιρα.τι σημαινει αυτο?μου ειπαν οτι δεν ειναι οτι καλυτερο...

cancerian
31-01-2009, 01:24 PM
Αγαπηtη ,

γιατι να μην ειναι καλο ενα "σημειο" στις τελευταιες μοιρες ενος ζωδιου ? Υπαρχουν κ αλλα ποστ με το ιδιο θεμα ... μπορεις να δεις κ να παρεις μια αποψη

με εκτιμηση
Cancerian

Μητσάκος
31-01-2009, 05:12 PM
γεια χαρα.αν μπορει να με βοηθησει καποιος!! εχω ωροσκοπο στο τριτο δεκαημερο των διδυμων στην τελευταια μοιρα.τι σημαινει αυτο?μου ειπαν οτι δεν ειναι οτι καλυτερο...
Για ρίξε μια ματιά σε αυτήν την κουβέντα http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/3892-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2-%F3%F4%E9%F2-%F4%E5%EB%E5%F5%F4%E1%DF%E5%F2-%EC%EF%DF%F1%E5%F2-%F4%F9%ED-%E6%F9%E4%DF%F9%ED.html
Είναι αρκετά διαφωτιστική και αρκετά μικρή για να μην σε κουράσει :bigsmile:

alexkoutsa
31-01-2009, 08:05 PM
Καλησπερα σ'ολους!..Ειμαι και γω μια υδροχοος με ωροσκοπο στην 28η μοιρα των Διδύμων .Απ'οτι καταλαβαίνω θα πρέπει και γω να ανατρέξω στον παραπάνω συνδεσμο ..σωστα?
...Παρεπιπτοντως είμαι μολις 3 μέρες μέλος και επιτέλους νιώθω ελέυθερη να μιλήσω και να ερευνήσω για την αστρολογία .Ευχαριστω ειλικρινα!

alexkoutsa
31-01-2009, 08:31 PM
...Πάνω στο θέμα της θέσης σε συγκεκριμένη μοίρα του ζωδίου και το πόσο καθοριστικό είναι γενικότερα υπάρχει και αλλος σύνδεσμος ?
Διότι διαπιστώνω οτι έχω κι άλλα παρόμοια ερωτήματα , μιας και οι Χείρων και Λίλιθ μου βρίσκοντα στην 1η μοιρα του Ταύρου και Καρκίνου αντίστοιχα.

κορντιλια
31-01-2009, 08:53 PM
ευχαριστω βρε παιδια!οντως υπαρχουν κ αλλα παρομοια αρθρα που δεν τα ειδα λογω βιασυνης.θελω να σας πω πως ειμαι πολυ χαρουμενη που επικοινωνω μαζι σας και για την κοινη μας αγαπη βεβαια την αστρολογια.

Μητσάκος
31-01-2009, 09:58 PM
Καλησπερα σ'ολους!..Ειμαι και γω μια υδροχοος με ωροσκοπο στην 28η μοιρα των Διδύμων .Απ'οτι καταλαβαίνω θα πρέπει και γω να ανατρέξω στον παραπάνω συνδεσμο ..σωστα?
...Παρεπιπτοντως είμαι μολις 3 μέρες μέλος και επιτέλους νιώθω ελέυθερη να μιλήσω και να ερευνήσω για την αστρολογία .Ευχαριστω ειλικρινα!


...Πάνω στο θέμα της θέσης σε συγκεκριμένη μοίρα του ζωδίου και το πόσο καθοριστικό είναι γενικότερα υπάρχει και αλλος σύνδεσμος ?
Διότι διαπιστώνω οτι έχω κι άλλα παρόμοια ερωτήματα , μιας και οι Χείρων και Λίλιθ μου βρίσκοντα στην 1η μοιρα του Ταύρου και Καρκίνου αντίστοιχα.

Για τον ωροσκόπο είναι απαραίτητο να έχεις ακριβή ώρα γέννησης. Αν δεν έχεις ακριβή ώρα, μην το ψάχνεις έτσι. Επιπλέον, όπως είδες, άλλο η 28η μοίρα και άλλο η 29η.

Γενικά να ξέρεις ότι οι πρώτες μοίρες είτε του ζωδίου είτε του Οίκου είναι πιο "ισχυρές".

Χείρων και Λίλιθ εξετάζονται μεν, με μεγαλύτερη ίσως βαρύτητα ο πρώτος, αλλά θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις την ανάλυση του χάρτη σου με τους λεγόμενους "προσωπικούς" πλανήτες, δηλαδή αυτούς που αντιστοιχούν σε προσωπικά χαρακτηριστικά και όχι με ...Χείρωνες και Λίλιθ. :bigsmile:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
31-01-2009, 11:20 PM
...Πάνω στο θέμα της θέσης σε συγκεκριμένη μοίρα του ζωδίου και το πόσο καθοριστικό είναι γενικότερα υπάρχει και αλλος σύνδεσμος ?
Διότι διαπιστώνω οτι έχω κι άλλα παρόμοια ερωτήματα , μιας και οι Χείρων και Λίλιθ μου βρίσκοντα στην 1η μοιρα του Ταύρου και Καρκίνου αντίστοιχα.

αγαπητο μελος ειμαι ενα χρονο με καθημερινη παρουσια στο φορουμ αυτο ,
ποτε μα ποτε δεν ρωτησα για λιλιθ,κληρους,και αλλα σημεια που ερχονται μετα[δες και τι συμβουλευουν τα παλια,εμπειρα μελη πανω σε αυτα],ακομα και ο χειρων που ειναι σημαντικος πιστευω, παλι δεν ρωτησα ,
μια φορα ρωτησα μια σαχλαμαρα και με αγνοησαν ,μα ελεγα γιατι δεν μου απαντουν;πολυ συντομα καταλαβα οτι ηταν βλακωδες το ερωτημα μου που ετσι ελαφρα την καρδιαν εγραψα για να παρω εδω και τωρα μια απαντηση ...
εψαξα μονη μου,μου πηρε μερες,βδομαδες,μηνες να δω τι συμβαινει με τους σημαντικους πλανητες μεσα στους οικους και μετα αφου ανοιξε ενα θεμα με τον χειρωνα και ειδα τον πονο που φερνει αναλογα τον οικο καταλαβα γιατι υπεφερα τοτε ...εκει..και πως ηρθε η γιατρεια μου και πως θα μπορουσα εγω να βοηθησω να γιατρευτουν και αλλοι αν θελεις μεσα απο την δικη μου εμπειρια.
Ψαξε μονη σου και θα λυθουν πολλες αποριες σου και να εισαι σιγουρη οτι πολλα μελη θα σε βοηθησουν στις οποιες αλλα σωστες αποριες που ισως εχεις,οχι του τυπου ομως εχω την λιθιθ στον ταυρο τι ειναι αυτο ;καλο η κακο:nuts:;;;
με εκτιμηση Δεσποινα κουκι:love:

alexkoutsa
01-02-2009, 09:57 AM
Σ'ευχαριστω Δεσποινα και όντως ηδη ψαχνω τα σχετικα αρθρα. Αν και εχει αρκετα χρονια που ψαχνω σε εντυπα τη σημασια των πλανητων καθως και απο καποιο αστρολογικο προγραμμα με αναλυσεις γενεθλιου χαρτη και συναστριες,η αλήθεια ειναι οτι πάντα είχα πολλα κενα.Αυτο που ρωτησα ηταν καποιος συνδεσμος - αρθρο με τη σημασία των μοιρών αλλα μαλλον δεν εγινα αντιληπτη. Εχω ηδη καταλαβει το νοημα του forum και δεν θα ηθελα να κουρασω κανεναν .Καθοδηγηση θα ηθελα να αποκομισω κι οχι ετοιμες απαντησεις .

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
01-02-2009, 11:05 AM
Σ'ευχαριστω Δεσποινα και όντως ηδη ψαχνω τα σχετικα αρθρα. Αν και εχει αρκετα χρονια που ψαχνω σε εντυπα τη σημασια των πλανητων καθως και απο καποιο αστρολογικο προγραμμα με αναλυσεις γενεθλιου χαρτη και συναστριες,η αλήθεια ειναι οτι πάντα είχα πολλα κενα.Αυτο που ρωτησα ηταν καποιος συνδεσμος - αρθρο με τη σημασία των μοιρών αλλα μαλλον δεν εγινα αντιληπτη. Εχω ηδη καταλαβει το νοημα του forum και δεν θα ηθελα να κουρασω κανεναν .Καθοδηγηση θα ηθελα να αποκομισω κι οχι ετοιμες απαντησεις .

δεν θελω να το κανουμε τσατ δεν ειναι ομορφο θεαμα και ειναι και εξω απο την γραμμη του φορουμ να απανταει ο εναςστον αλλον .......
αλλα θαπροσθεσω κατι τελευταιο αγαπητο μελος οτι το να ψαχνεις μονησου χωρις να σου δωσουν συνδεσμο οι αλλοι ειναι ακομα καλυτερα
1] μαθαινεις πιο πολλα και γοητευεσε απο τα τοσα θεματα που ανακαλυπτεις ΜΟΝΗ ΣΟΥ
2]το μελος θασου δωσει εναν συνδεσμο η δυο ,αλλα εσυ μονη σου αν ψαξεις θα βρεις χιλια δυο απο θεματα και αποψεις των μελων ,
3]θα αγαπησεις τοσο την αστρολογια μεσα απο εδω οπως θα αγαπησεις και αυτον τον χωρο το:horoscope: που μας δεινει ολη αυτην την υλη

Υ.Γ. εγω να φανταστεις δεν ζητησα ποτε καθοδηγηση σε συνδεσμους ,δεν γουσταρα ηθελα μονη μου να μαθω διψουσα στο να ανακαλυπτω το κοσμο της τεχνολογιας στο να παταω κουμπια, να βρισκω ,που θα βρω αυτο ,και που θα βρω το αλλο..,,,

φιλικα Δεσποινα κουκι
και δεν ξερω γρι αγγλικα [θελω να ευχαριστησω για αλλη μια φορα το μελος Μητσακος και το μελος καρκινακι Γιαννη για την ωθηση που μου εδωσαν και το κουραγιο και πολλες φορες για την βοηθεια τους ]

Μητσάκος
01-02-2009, 12:59 PM
Σ'ευχαριστω Δεσποινα και όντως ηδη ψαχνω τα σχετικα αρθρα. Αν και εχει αρκετα χρονια που ψαχνω σε εντυπα τη σημασια των πλανητων καθως και απο καποιο αστρολογικο προγραμμα με αναλυσεις γενεθλιου χαρτη και συναστριες,η αλήθεια ειναι οτι πάντα είχα πολλα κενα.Αυτο που ρωτησα ηταν καποιος συνδεσμος - αρθρο με τη σημασία των μοιρών αλλα μαλλον δεν εγινα αντιληπτη. Εχω ηδη καταλαβει το νοημα του forum και δεν θα ηθελα να κουρασω κανεναν .Καθοδηγηση θα ηθελα να αποκομισω κι οχι ετοιμες απαντησεις .

http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/4708-%E5%E9%F3%E1%E3%F9%E3%DE-%F3%F4%E7%ED-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1.html
Είναι μια καλή βάση για να γεμίσεις τα κενά σου και να βοηθηθείς στην ανάλυση του χάρτη σου :bigsmile:

alexkoutsa
01-02-2009, 01:23 PM
Σας ευχαριστω ..ειστε και παλι κατατοπιστικος !