PDA

View Full Version : Προβλεψεις ηλιακού τοξου!



nilia
22-01-2009, 12:19 PM
Καλημερα. Σημερα ειδα μια νεα υπηρεσια την προβλεψη του ηλικαού τοξου.
Βασικα ευχαριστουμε αλλα θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι αρχαρια και αποτι φαινεται ειναι ενα χρησιμο "εργαλειο" που δεν ξερω να το χρησιμοποιησω.
Μηπως θα μπορουσε καποιος να μου απαντησει??

Ειναι το συστημα 1 χρονος ισουται με 0,59 της μοιρας (αν θυμαμαι καλα) , δηλ προβλεψη για την ηλικια που ειμαι τωρα??
Οι προβλεψεις του ηλιακού τόξου για ποσο χρονικο διαστημα έχουν ιχυ??
καθε ποτε θα πρεπει να το υπολογιζουμε??
Ευχαριστω.
Νικη

Χρήστος Άρχος
22-01-2009, 09:21 PM
Καλησπέρα σας.
Το ηλιακό τόξο είναι μία τεχνική που προσθέτει σε όλους τους πλανήτες την ημερήσια κίνηση του Ήλιου σε ένα χρόνο.
Ο Ήλιος μία ημέρα κινείται 0 μοίρες και 58 λεπτά αυτό λοιπόν το προσθέτουμε σε όλους τους πλανήτες.
Αν κάποιος είναι παράδειγμα 5 χρονών προσθέτουμε το 0 και 58 επί 5
όταν μεγαλώνει το άτομο σε χρόνια τα πράγματα είναι λίγο πιο διαφορετικά για αυτό και για τη δική σας ευκολία καλό είναι να χρησιμοποιείτε πρόγραμμα παρά να το κάνετε με το χέρι.
Τα ηλιακά τόξα είναι μία πολύ σημαντική τεχνική η οποία είναι ιδιαίτερα σημαντική όταν είναι να κάνουμε πρόβλεψη.
Επίσης είναι σχετικά απο τις τεχνικές που χρησιμοποιούνται πολύ έντονα τα μεσοδιαστήματα οπότε καλό θα ήταν να έχετε πολύ καλές γνώσεις σε αυτά πρίν ασχολειθήτε με τα ηλιακά τόξα γιατί δεν θα μπορέσετε να δείτε όλη τη μαγεία τους.
Η όψη στο ηλιακό τόξο κρατά 6 μήνες μπρός και 6 μήνες πίσω απο την ημερά ακριβείας.
Όταν είναι μεσοδιάστημα στο ηλιακό τόξο με τον γενέθλίο αυτό κρατάει περίπου 2 και μισό μήνες.
Αν θέλετε να ρωτήσετε κάποια άλλα στοιχεία ευχαρίστως να σας απαντήσω.

Με σεβασμό και εκτίμηση
Χρήστος ¶ρχος

nilia
23-01-2009, 09:46 AM
Σας ευχαριστω παρα πολυ.
Ποτε δεν ασχοληθηκα και δεν ηξερα τι ειναι.
Ευχαριστω, ησασταν κατατοπιστικοτατος.
Νικη