PDA

View Full Version : Ερώτηση για Ωριαία και εργασία



skytree
21-01-2009, 09:10 PM
Πρώτον θα ήθελα να ρωτήσω εαν για θέμα που αφορά την εύρεση εργασίας κοιτάμε τον 10ο οίκο.
Και δεύτερον όταν οι σημειοδότες δεν έχουν καμία αμοιβαία ή μεικτή αποδοχή, ούτε οποιαδήποτε όψη αλλά ό σημειοδότης του ερωτώντα βρίσκεται σε κατάσταση Hayz, τότε τα πράγματα αλλάζουν προς το θετικό ή όχι;;;;
A! και κάτι ακόμα, πως βρίσκουμε την ταχύτητα των πλανητών που χρησιμοποιείται στην βαθμολόγησή τους;

cancerian
21-01-2009, 11:32 PM
Πρώτον θα ήθελα να ρωτήσω εαν για θέμα που αφορά την εύρεση εργασίας κοιτάμε τον 10ο οίκο.
Και δεύτερον όταν οι σημειοδότες δεν έχουν καμία αμοιβαία ή μεικτή αποδοχή, ούτε οποιαδήποτε όψη αλλά ό σημειοδότης του ερωτώντα βρίσκεται σε κατάσταση Hayz, τότε τα πράγματα αλλάζουν προς το θετικό ή όχι;;;;
A! και κάτι ακόμα, πως βρίσκουμε την ταχύτητα των πλανητών που χρησιμοποιείται στην βαθμολόγησή τους;

Kαλησπερα ,

συνηθως η ταχυτητα των πλανητων βρισκεται με βαση το αστρολογικο προγραμμα που χρησιμοποιει καποιος. Αν καποιος ξερει και αλλο τροπο θα ηταν καλο να το παραθεσει. Καλυτερα , για το πρωτο , ερωτημα να κοιταξεις και τις αντισκιες / κοντρασκιες καθως και καποια ευνοια ή δυσμενια απο Απλανεις! Ναι , κοιταμε τον 10ο αλλα οχι μονο... Χρειαζεται συνολικη εικονα !

με εκτιμηση
cancerian

Roxanne
23-01-2009, 12:00 AM
ο 6ος δεν ειναι ο οικος της εργασιας???

cancerian
23-01-2009, 12:48 AM
ο 6ος δεν ειναι ο οικος της εργασιας???

Οχι , ο 6ος ειναι ο οικων των υπαλληλων , της ατμοσφαιρας που επικρατει σε μια δουλεια και της μερικης απασχολης .

bakthi
24-01-2009, 10:19 AM
γεια σας. δεν ξέρω καθόλου από αστρολογία.αλλά μήπως μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να δω και γω τον 6 και τον 10 οίκο μήπως και βγάλω καμμια άκρη για εργασία ευχαριστώ πολύ.:love:

may
25-01-2009, 04:16 PM
Εξαρταται από το πως έχεις θέσει το ερώτημα, τι λέξεις δηλαδή έχεις χρησιμοποιήσει.

Συνήθως η λέξη εργασία ή δουλειά σε πάει στον 6ο και η λέξη θέση σε πάει στον 10ο.

Αλλά φυσικά θα πρέπει να το δεις συνολικά γιατί μπορεί να σου δώσει ένδειξη και ο 3ος.

bakthi
25-01-2009, 06:03 PM
σε ευχαριστώ silia άρα κοιτάζω τον 6 οίκο. μήπως μπορείς να με καθοδηγήσεις λίγο;:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

bakthi
25-01-2009, 06:08 PM
σε ευχαριστώ silia .άρα κοιτάζω τον 6 οίκο. μήπως μπορείς να με καθοδηγήσεις τι να κοιτάξω;::embarrest:embarrest:embarrest

may
25-01-2009, 06:54 PM
Για αρχή δες αν ισχύουν οι γνωστοί προειδοποιητικοί παράγοντες, αν όχι μπορείς να συνεχίσεις.

Κοίταξε λοιπόν τον κυβερνήτη του 1ου και του 6ου που βρίσκονται στο χάρτη σου και τι όψεις κάνουν. Κοίτα επίσης και αν σχηματίζεται αναμεταξύ τους και κάποια από τις πτολεμαϊκές όψεις.

bakthi
26-01-2009, 03:44 PM
λοιπόν για πτολεμαΪκες όψεις δεν έχω ιδέα.κυβερνήτης του 1ου ο ουρανός κάνει όψη με καρκίνο ακμή του 6ου με σκορπιό.όπως είπα δεν έχω ιδέα για αστρολογία.μόνο αυτά κατάφερα να βρω .πάντως σε ευχαριστώ που ασχολεισε μαζί μου.:bigsmile:

bakthi
26-01-2009, 04:04 PM
λοπον δεν έχω ιδέα τι είναι οι πτολεμαϊκες όψεις.ουρανός στο 1 οίκο κάνει όψη με τον καρκίνο και ακμή του 6ου στο σκορπιό.όπως είπα δεν έχω ιδέα από αστρολογιακαι μόνο αυτά κατάφερα να βρω.πάντως σε ευχαριστώ silia που προσπαθείς να με βοηθήσεις.:embarrest:embarrest:embarrest

cancerian
26-01-2009, 07:41 PM
λοπον δεν έχω ιδέα τι είναι οι πτολεμαϊκες όψεις.ουρανός στο 1 οίκο κάνει όψη με τον καρκίνο και ακμή του 6ου στο σκορπιό.όπως είπα δεν έχω ιδέα από αστρολογιακαι μόνο αυτά κατάφερα να βρω.πάντως σε ευχαριστώ silia που προσπαθείς να με βοηθήσεις.:embarrest:embarrest:embarrest

Καλησπερα !!!

Η Ωριαια θελει βασεις βασικης Αστρολογιας. Ειναι περιπλοκο κομματι στην Αστρολογια. Καλυτερα να συμβουλευτεις καποιον ειδικο σε θεματα Ωριαιας!!

may
27-01-2009, 11:13 AM
λοπον δεν έχω ιδέα τι είναι οι πτολεμαϊκες όψεις.ουρανός στο 1 οίκο κάνει όψη με τον καρκίνο και ακμή του 6ου στο σκορπιό.όπως είπα δεν έχω ιδέα από αστρολογιακαι μόνο αυτά κατάφερα να βρω.πάντως σε ευχαριστώ silia που προσπαθείς να με βοηθήσεις.:embarrest:embarrest:embarrest

Καλημέρα!

εθεσες ερώτηση σε θέμα που ασχολείται με την ωριαία, έναν κλάδο για αρκετά προχωρημένους στην Αστρολογία, χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι κάποια στιγμή εσύ μετά από μελέτη προσωπική σου, δεν μπορείς να προσεγγίσεις.

Για την ώρα θα σου πρότεινα να αρχίσεις από μόνη σου και με τους ρυθμούς σου από τα βασικά του χάρτη σου βασιζόμενη στις απλές θεωρίες για κυβερνήτες πλανητών, ιδιότητές τους, οικοθεσίες και όψεις.

Στην πορεία τα υπόλοιπα.

regards,

m

bakthi
27-01-2009, 03:07 PM
σας ευχαριστώ πολύ cancerian και may για τις συμβουλές σας. θα τις ακολουθήσω.:cheesy::cheesy: