PDA

View Full Version : [Συζήτηση] "Αποκωδικοποιώντας" τις Καρμικές σχέσεις



Μάνος Μαντάς
15-01-2009, 06:14 PM
Γιατί πάντα μου τυχαίνουν ίδιοι τύποι; Γιατί κάνω συνέχεια τα ίδια λάθη στις σχέσεις μου; Γιατί δεν μπορώ να τον αφήσω; Μια και οι απαντήσεις που ακολουθούν βασίζονται στην καρμική αστρολογία, καλό θα ήταν να δούμε τι είναι αυτό το ...κάρμα που τόσο πολύ ακούγεται και τόσο πολύ δείχνει να παίζει ρόλο. Κάρμα, λοιπόν, σημαίνει δράση. Επειδή όμως κάθε δράση φέρνει μια αντίδραση, η λέξη κάρμα έχει φτάσει να συμβολίζει το νόμο της αιτίας και του αποτελέσματος. Έτσι, κάποιες παλιές ενέργειες είναι λογικό να φέρνουν αποτελέσματα στο μέλλον.


Ακολουθούν απορίες και συζήτηση επί του άρθρου: "Αποκωδικοποιώντας" τις Καρμικές σχέσεις (http://php56.astrowin3.org/forum/%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%AF%CE%B1-150/%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BA%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%C E%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8E%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF% 82-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%87%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-12500/)

mariage
17-10-2009, 03:02 AM
Πάρα πολύ ενδιαφέρον το άρθρο σας !

Τι γίνετε όταν οι Β.Δεσμοί μας σχηματίζουν τρίγωνο ?είναι ενδιαφέρον συνδυασμός ή δεν ενεργοποιούνται οι δεσμοί με τρίγωνα ?
Επίσης οι σύνοδοι δεσμών με πλανητοηδείς ή σημεία όπως με λίλιθ και βέρτεξ ?

Ευχαριστώ

xristofilh
12-11-2009, 11:03 PM
Υπέροχο άρθρο. Στη συναστρία Β.Δ του ενός σε αντίθεση με ΝΔ του άλλου τη μπορεί να συμαίνει.

Δείμων
12-11-2009, 11:45 PM
mariage οι δεσμοί ενεργοποιούνται με σκληρές όψεις (σύνοδο άρα και αντίθεση, το ίδιο είναι, και με ετετράγωνα). Οι τρίγωνες - εξάγωνες μπορεί και να τους ενεργοποιούν αλλά με τρόπο τόσο ήπιο που δεν γίνεται αντιληπτός.

xristofilh θα πει πως οι Βόρειοι Δεσμοί σας κάνουν σύνοδο :bigsmile: (θεωρείται πολύ καλό, ότι είχατε και έχετε κοινό δρόμο).


Καμπανάκι για όλους, ΕΑΝ ΔΕΝ πιστεύουμε στη μετεμψύχωση και στο ότι η ίδια ψυχή με οποιοδήποτε τρόπο επανέρχεται ξανά και ξανά στη Γη μέσα σε διαφορετικά ανθρώπινα σώματα, π.χ. εάν είμαστε άθεοι ή πιστοί Χριστιανοί Μουσουλμάνοι κλπ όπου μετά θάνατον μας περιμένει το τίποτα ή η αιώνια Θεία Δίκη, τα θέματα του κάρμα και των δεσμών δεν μας αφορούν.

Ενδελέχεια
27-10-2010, 12:47 AM
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει όταν σε συναστρία υπάρχει διπλή σύνοδος, του ΝΔ του ενός με την σελήνη του άλλου ( με ανοχή τριών μοιρών) και αντίστροφα της σελήνης του ενός με τον ΝΔ του άλλου (μηδενική ανοχή).
Και επίσης τι σημαινει όταν ο Πλουτωνας του ενός τετραγωνίζει τον άξονα των δεσμών του άλλου.
Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε απάντηση!

katiakiss
27-10-2010, 06:15 PM
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει όταν σε συναστρία υπάρχει διπλή σύνοδος, του ΝΔ του ενός με την σελήνη του άλλου ( με ανοχή τριών μοιρών) και αντίστροφα της σελήνης του ενός με τον ΝΔ του άλλου (μηδενική ανοχή).
Και επίσης τι σημαινει όταν ο Πλουτωνας του ενός τετραγωνίζει τον άξονα των δεσμών του άλλου.
Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε απάντηση!Θεωρώ ότι δεν υπάρχει ικανοποιητική μελέτη και βιβλιογραφία για το θέμα αυτό. Ως προς την λογική του. Ωστόσο η παρατήρηση, είναι ο μόνος σύμμαχος στην προσπάθεια κατανόησης αυτών των σημείων. Η προσωπική μου εμπειρία, μέχρι τώρα, μου έχει δείξει ότι τα σημεία λειτουργούν. Όμως καμία μονάδα δεν είναι αυθύπαρκτα αξιόπιστη. Ωστόσο, σύμφωνα με τις γνωστές αρχές, με το άτομο που η Σελήνη του βρίσκετε στον Ν.Δ σου και αντίστροφα, αυτό που θα νιώσατε θα ήταν μια «απόκοσμη» οικειότητα και ψυχική συνάφεια από την πρώτη στιγμή της σχέσης. Μια αυθόρμητη ανάγκη για χάδια, αγκαλιές και φροντίδα του ενός προς τον άλλο. Υποτίθεται ότι οι ψυχές σας είναι γνώριμες.
Μιλώντας για Ν.Δ όμως και όχι για Β.Δ, αυτό που πρέπει να έχεις κατά νου, είναι ότι ο Ν.Δ μας πάει πίσω ως προς την εκπλήρωση του βορείου μας, δια της ευκολίας με την οποία διαλέγουμε την άνεση των ήδη γνωστών σε εμάς καταστάσεων, του Ν.Δ .
Ως αποτέλεσμα, σύμφωνα με τις γνωστές ερμηνείες, η ένωση δύο ψυχών με αυτές τις συναισθηματικές «βολές», τους οδηγεί σε μια εξελικτική αδράνεια. Οι άνθρωποι εφησυχάζοντα και βουλιάζουν σε έναν συναισθηματικό κόσμο που τους κρατά ενωμένους, ακόμα κι αν αυτό είναι άρρωστο στα μάτια τρίτων.
Βέβαια, αυτό είναι και θέμα επιλογής. Για κάποιους, αυτή η ερμηνεία είναι η πεμπτουσία της ζωής.
Αν όμως θέλουμε να έχουμε όλο το «παζλ», εξετάζουμε τα ζώδια των δεσμών, τους οίκους στους οποίους πέφτουν και στη συνέχεια τους συγκρίνουμε με τον χάρτη του άλλου ατόμου. Σε ποιους δικούς του οίκους πέφτουν, τι όψεις κάνουν, ποιους οίκους κυβερνάνε οι πλανήτες και σε ποιες πιθανά κομβικές όψεις του άλλου εμπλέκονται οι δεσμοί Σελήνης.
Βλέπεις, δεν είναι καθόλου απλό! Η ερμηνεία μίας ξεκομμένης όψης, είναι σαν να παπαγαλίζουμε το μάθημα.
Δες το «ενδελεχώς» και γράψε μας τι ένιωσες όταν γνώρισες αυτό το άτομο. Ένιωσες έτσι; Τι παρατηρείς;
Είμαι «εμβριθώς» περίεργη! :bigsmile:

Ενδελέχεια
27-10-2010, 06:57 PM
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Συμφωνώ κι εγώ ότι δεν ειναι καθόλου απλό και είναι δύσκολο να βγει κάποιο συμπέρασμα.
Ο ΝΔ μου κανει συνοδο με τη σελήνη του στο Ζυγό. (Δυστυχώς δεν γνωρίζω ωροσκόπο μονο το ζώδιο (παρθένος)). Ο ΝΔ του κανει συνοδο με τη σελήνη μου στον Λέοντα όπου βρίσκεται και ο 12ος οίκος μου πραγμα που προφανώς σημαίνει ότι εγώ έχω κάρμα. (Να προσθέσω ακομη ότι το ζωδιο μου ειναι Αιγόκερως).
Επίσης σχετικά με αυτό που μου εξήγησες για τον ΒΔ να σου πω -δεν ξερω αν ειναι σχετικό- ότι ο ΒΔ του στον Υδροχόο κάνει συνοδο με το Vertex μου (ανοχή 2 μοιρων).
Τώρα για το πως νιώθω δίπλα του. Ναι, αισθάνομαι οικειότητα, ασφάλεια και εμπιστοσύνη, ότι εγω θα μπορούσα να πω τα πάντα για μένα και ότι εκεινος θα μποσρούσε να γνωρίζει τον βαθύτερο εαυτό μου.
Αλλά αυτό ξερεις ότι μπορει να ειναι και ψευδαίσθηση -και πολλες φορες αποδεικνύεται πως ειναι- καθως σχεδόν παντα όλοι ετσι αισθανόμαστε σε αυτές τις καταστάσεις.

katiakiss
27-10-2010, 07:33 PM
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Συμφωνώ κι εγώ ότι δεν ειναι καθόλου απλό και είναι δύσκολο να βγει κάποιο συμπέρασμα.
Ο ΝΔ μου κανει συνοδο με τη σελήνη του στο Ζυγό. (Δυστυχώς δεν γνωρίζω ωροσκόπο μονο το ζώδιο (παρθένος)). Ο ΝΔ του κανει συνοδο με τη σελήνη μου στον Λέοντα όπου βρίσκεται και ο 12ος οίκος μου πραγμα που προφανώς σημαίνει ότι εγώ έχω κάρμα. (Να προσθέσω ακομη ότι το ζωδιο μου ειναι Αιγόκερως).
Επίσης σχετικά με αυτό που μου εξήγησες για τον ΒΔ να σου πω -δεν ξερω αν ειναι σχετικό- ότι ο ΒΔ του στον Υδροχόο κάνει συνοδο με το Vertex μου (ανοχή 2 μοιρων).
Τώρα για το πως νιώθω δίπλα του. Ναι, αισθάνομαι οικειότητα, ασφάλεια και εμπιστοσύνη, ότι εγω θα μπορούσα να πω τα πάντα για μένα και ότι εκεινος θα μποσρούσε να γνωρίζει τον βαθύτερο εαυτό μου.
Αλλά αυτό ξερεις ότι μπορει να ειναι και ψευδαίσθηση -και πολλες φορες αποδεικνύεται πως ειναι- καθως σχεδόν παντα όλοι ετσι αισθανόμαστε σε αυτές τις καταστάσεις.Εγώ λέω να αφήσεις αυτού του είδους την αστρολογική προσέγγιση σε φιλοσοφικό επίπεδο και να κάνεις αυτό που αισθάνεσαι (μιλώ πάντα για το θέμα της καρμικότητας). Μόνο η αυτογνωσία θα διαλευκάνει το θέμα της ψευδαίσθησης.:bigsmile:

magiclife
11-05-2011, 09:46 PM
τι γινεται με την Λιλιθ?δεν αναφερεται.
Αυτο σημαινει οτι ειναι ανευ σημασιας η συνοδος ΒΔ-Λιλιθ?
οταν υπαρχει συνοδος ΒΔ και με τη σεληνη αλλα και με τη Λιλιθ(η οποια ειναι η σκοτεινη πλευρα της Σεληνης,σωστα?)θα μπορουσε να σημαινει οτι το ατομο του ΒΔ καλυπτει και τις 2 πλευρες της σεληνης?

Ανδρόνικος
12-05-2011, 04:47 AM
τι γινεται με την Λιλιθ?δεν αναφερεται.
Αυτο σημαινει οτι ειναι ανευ σημασιας η συνοδος ΒΔ-Λιλιθ?
οταν υπαρχει συνοδος ΒΔ και με τη σεληνη αλλα και με τη Λιλιθ(η οποια ειναι η σκοτεινη πλευρα της Σεληνης,σωστα?)θα μπορουσε να σημαινει οτι το ατομο του ΒΔ καλυπτει και τις 2 πλευρες της σεληνης?Αν ο ΒΔ είναι ο προορισμός μας, υπό την καρμική έννοια, είμαι πολύ περίεργος να διαβάσω τις απόψεις των αξιότιμων αστρολόγων.
Με δεδομένο ότι η Λίλιθ είναι τα μοιραία και καταστροφικά μας πάθη, η ύπαρξή της στον ΒΔ σημαίνει ότι ο προορισμός μας είναι αυτά τα πάθη ή ότι η Λίλιθ θα εμποδίσει την εκπλήρωση του Βορείου του ατόμου; Ή ότι η Λίλιθ έχει προορισμό να φέρει το άτομο του βορείου σε επαφή με αυτή την πλευρά του εαυτού του; :bigsmile:

ellielli
13-06-2011, 12:48 AM
Καλησπέρα και απο μένα..Πολύ ενδιαφέρον άρθρο!Μια ερώτηση εχω να κάνω σχετικά με το θέμα,όταν ο β.δεσμος μου κανεί τετράγωνο με τον χειρωνά του είναι θετικό?!Ευχαριστώ.

Μητσάκος
13-06-2011, 08:33 AM
Καλησπέρα και απο μένα..Πολύ ενδιαφέρον άρθρο!Μια ερώτηση εχω να κάνω σχετικά με το θέμα,όταν ο β.δεσμος μου κανεί τετράγωνο με τον χειρωνά του είναι θετικό?!Ευχαριστώ.

Ο Χείρων είναι ένα σώμα το οποίο έχει εισαχθεί πρόσφατα (σε σχέση με τα παραδοσιακά σώματα) στους υπολογισμούς και οι ιδιότητες που του αποδίδονται είναι υπό εξέταση.

Μια μελέτη της προκοπής, που να λέει ότι "με βάση τόσα ωροσκόπια διαπιστώνεται αυτό κι αυτό" δεν υπάρχει. Αυτό που υπάρχει είναι μια αυθαίρετη διασύνδεση των χαρακτηριστικών που αποδίδονταν στον μυθικό Χείρωνα με αυτές που αστρολογικά αποδίδονται στον αστεροειδή.
Μη χολοσκάς, υπάρχουν τόσα και τόσα να δεις σε έναν χάρτη συναστρίας πέρα από αυτήν την ...κοτρόνα:bigsmile:

Χρυσάνθη
14-06-2011, 10:45 PM
Μία ερώτηση μου τρύπωσε στο μυαλό μόλις τώρα... εάν έχεις γνωρίσει έναν άνθρωπο όταν ο Δίας είναι στον ωροσκόπο σου,..... με συναστριακές όψεις Δία -τύπου Δίας εκείνου αντίθεση Αφροδίτη μου και Διας δικός μου σύνοδος Αφροδίτη αυτού και τρίγωνα σχηματίζουν οι θέσεις του Δία μεταξύ τους.. - δε σημαίνει συνηθως ότι αυτός ο άνθρωπος ήρθε στη ζωήγ σου για καλό, και ότι γενικά είναι θετικός για σένα??

Μία γνωστή ατρολόγος είχε πει ότι δεν κάνει να χάνουμε αυτούς που γνωρίσαμε με το Δία πάνω μας... εννοούσε φυσικά όταν διελάυνει τον Ήλιο μας αλλά και ο Ωροσκόπος είναι νευραλγικό σημείο του ωροσκοπίου μας... Επίσης για να δώσω και το στίγμα των δεσμών,..ο ΒΔ μου κάνει σύνοδο με τον ¶ρη του και ΝΔ δικός μου κάνει σύνοδο με την Αφροδίτη του.. και ο δικος τιου ΒΔ κάνει τετράγωνο με τον ωροσκόπο μου... -ανέφερα αυτά εφόσον πιάνουμε μόνο τις σκληρές όψεις ...κυρίως.

Μητσάκος
15-06-2011, 07:45 AM
Μία ερώτηση μου τρύπωσε στο μυαλό μόλις τώρα... εάν έχεις γνωρίσει έναν άνθρωπο όταν ο Δίας είναι στον ωροσκόπο σου,..... με συναστριακές όψεις Δία -τύπου Δίας εκείνου αντίθεση Αφροδίτη μου και Διας δικός μου σύνοδος Αφροδίτη αυτού και τρίγωνα σχηματίζουν οι θέσεις του Δία μεταξύ τους.. - δε σημαίνει συνηθως ότι αυτός ο άνθρωπος ήρθε στη ζωήγ σου για καλό, και ότι γενικά είναι θετικός για σένα??

Μία γνωστή ατρολόγος είχε πει ότι δεν κάνει να χάνουμε αυτούς που γνωρίσαμε με το Δία πάνω μας... εννοούσε φυσικά όταν διελάυνει τον Ήλιο μας αλλά και ο Ωροσκόπος είναι νευραλγικό σημείο του ωροσκοπίου μας... Επίσης για να δώσω και το στίγμα των δεσμών,..ο ΒΔ μου κάνει σύνοδο με τον ¶ρη του και ΝΔ δικός μου κάνει σύνοδο με την Αφροδίτη του.. και ο δικος τιου ΒΔ κάνει τετράγωνο με τον ωροσκόπο μου... -ανέφερα αυτά εφόσον πιάνουμε μόνο τις σκληρές όψεις ...κυρίως.

Ωραία. Και αν ο δικός σου Δίας κάνει π.χ. ένα μεγαλοπρεπέστατο τετράγωνο με τον Πλούτωνα ή ο δικός του μια συμπαθέστατη αντίθεση με αυτόν, θα θεωρήσει αυτή η γνωστή αστρολόγος ότι είναι για καλό;

Χρυσάνθη
15-06-2011, 07:06 PM
Ωραία. Και αν ο δικός σου Δίας κάνει π.χ. ένα μεγαλοπρεπέστατο τετράγωνο με τον Πλούτωνα ή ο δικός του μια συμπαθέστατη αντίθεση με αυτόν, θα θεωρήσει αυτή η γνωστή αστρολόγος ότι είναι για καλό;

Ok τώρα με κόλλησες! Σωστός. ...Θα το ψάξω αργότερα και θα σου πω, θα σου πω εάν υπάρχει τέτοια όψη, ότι είναι για καλό προφανώς και όχι, γιατί θα την κινητοποιήσει (την όψη..) οπότε θα βγάλει όλο το νοσηρό της στοιχείο - ΠΛούτωνας , με περισσή υπερβολή - Δίας!

Χρυσάνθη
15-06-2011, 10:14 PM
Ναι λοιπόν ο δικός του Δίας σχηματίζει ανίθεση με το δικό του Πλούτωνα.... με ανοχή 5 μοιρών... αυτό θα σήμαινε θεωρητικά οτι η δική μου Αφροδίτη θα έκανε σύνοδο με το δικό του Πλούτωνα αλλά λόγω ανοχών δε νομίζω ότι πιάνεται... (9 μοίρες..) Και ξαναρωτάω... είναι καλό, δηλ η λεγόμενη θετική εμπλοκή του Δία εξακολουθεί να είναι θετική? Για την όψη δικός μου ΒΔ σύνοδος με δικό του ¶ρη , ... εεε για καλό το ένιωθα στην αρχή.....αλλά παρατήρησα ότι όταν δεν είναι καλό , είναι για πολλούς καβγάδες...

hattie23
15-06-2011, 10:34 PM
Να ξαναπουμε οτι οι καρμικες σχεσεις δεν θεωρουνται de facto καλες .Δηλαδη μπορει να εχω καρμικη σχεση με καποιον ο οποιος με "βασανιζει" αλλα μεσα απο αυτη την σχεση μαθαινω κατι .

Ας αποφυγουμε την εννοια της "καρμικοτητας" οπως περιγραφετε στις αμερικανικες ρομαντικες ταινιες και ας θυμηθουμε οτι προερχεται απο μια θρησκεια που θεωρει οτι το καρμα συνδεεται συνηθως με γεγονοτα και καταστασεις που δεν ολοκληρωθηκαν στην προηγουμενη ζωη η με γεγονοτα με τα οποια ειχαμε"κακη " σταση οποτε σε αυτη την ζωη μας τυρρανουν και απο την αλλη τα "καλα" πραγματα που βιωνουμε προερχονται απο καλες πραξεις των προηγουμενων ενσαρκωσεων.

Ο διας τωρα θεωρειτε μαζι με τον κρονο στην παραδοσιακη αστρολογια ως κοινωνικοι πλανητες .Δηλαδη γεφυρα αναμεσα στους προσωπικους πλανητες μας και στους εξωτερικους πλανητες που περιγραφουν γεγονοτα στο χαρτη μας που απασχολουν ακομα και γενιες.Αυτοι οι δυο πλανητες λοιπον ουσιαστικα μας βοηθουν στην "μεταβαση " μας απο το μικροκοσμο μας στον εξω κοσμο.

Σαφως λοιπον ο δικος του διας που συμβολιζει τις αξιες του ,την κουλτουρα του (μιλαω σαν πλανητης γενικα περα απο την ιδιατεροτητα μεσα στον χαρτη του ) ερχεται σε αντιθεση με το δικο σου πλουτωνα ,που ειναι ενας εξωτερικος πλανητης ,αρκετα υπογειος και "σκοτεινος" με την εννοια οτι δεν ειναι ευθυς οπως ο Αρης .Αν ειχες αρης αντιθεση με τον δια ,ο τροπος δρασης σου θα ηταν σε αντιθεση με τις δικες του αξιες ,με την δικη του φιλοσοφια και αυτο θα ηταν αμεσα ορατο.Η αντιθεση με τον πλουτωνα δεν ειναι ορατη αλλα εισαγεται ως στοιχειο υπογραμμιζοντας την αντιθεση ουσιαστικα του δικου σου περιγυρου απεναντι στο συνολο του αξιων του αλλου.Και το χειροτερο με αυτη την οψη ειναι οτι εσυ προσπαθεις να επιβληθεις με "υπογειο" τροπο ωστε να τον αλλαξεις μη ανεχομενη αυτο το οποιο ουσιαστικα ειναι .Εμενα αυτο δεν μου ακουγεται καλο ,γιατι ουσιαστικα αγαπας αυτο που θελεις να "φτιαξεις " εσυ .Σε αυτη την περιπτωση μπορει να φτασετε στα ακρα .

Σε οτι αφορα επαφες του βορειου δεσμου με τον αρη .Η συνοδος μπορει να λειτουργησει θετικα επιταχυνοντας με την βοηθεια του Αρη το σκοπο τον οποιο καλησε να εκπληρωσεις απο την αλλη η "πιεση " ενος δυναμικου πλανητη οπως ο αρης μπορει να φερει καποιες καταστασεις λιγο πρωιμα στην ζωη σου και να το αισθανθεις ως απειλη .Δεν θεωρω βεβαια οτι οι καυγαδες ειναι επειδη εχεις αυτη την συνοδο .Κοιτα καλυτερα τις οψεις με τον ερμη η μηπως υπαρχει τετραγωνο μεταξυ ηλιου/σεληνης η τετραγωνα μεταξυ των σεληνων η τετραγωνα μεταξυ σεληνης και αρης κ.λ.π

Χρυσάνθη
16-06-2011, 12:40 AM
Καλά αυτό με τις καρμικές σχέσεις ο καθένας το εννοεί αλλιώς, και έχει γίνει πολύ ανάλυση επί του θέματος εγώ απλά έγραψα το ποστ εδώ επειδή εμπλέκεται ο ΒΔ και ένιωσα την ενέργειά του μέσα στη σχέση.. ούτε πιστεύω ότι είναι καρμική ούτε ότι το καρμικό είναι και εύκολο..

Τώρα με το ΒΔ εγώ ένιωσα το εξής, ένα απίστευτο κίνητρο να ενεργώ με δική του παρακίνηση! ΠΧ μου έλεγε κάνε μου αυτό..απλά θέματα ή πιο σύνθετα, κάποια από αυτά είχαν σχέση με τα επαγγελαμτικά μου που ήταν στάσιμα τότε... και εγώ έσπευδα αλλά με φοβερή όρεξη ! Βασικά ήταν όπως όταν ακούς τον ήχο του πυροβολισμού και είσαι αγώνα, απλώς πρέπει να τρέξεις! Στο μεταξύ, γενικά στη ζωή μου όποιος και να μου πει πχ πρέπει να κοιτάξεις αυτό το θέμα και να το προχωρησεις μπορεί να τον άκουγα αλλά οι ρυθμοί μου ουδέποτε επηρεάστηκαν ουσιαστικά από εξωγενείς παράγοντες (τοξοτίνα λίγο τεμπέλα...κτλ) Με αυτόν, αν ασχολούνταν ακόμα μαζί μου μπορεί να κέρδιζα και το νόμπελ!! Δεν το αισθάνθηκα σαν απειλή, ίσως γιατί έχω πολύ φωτιά 5 Τοξότες και Ήλιο εξάγωνο ακριβείας με ¶ρη.

Οκ οι καβγάδες είναι λόγω τετραγώνου ¶ρη Σελήνης (συναστριακή όψη) τελικά μιας και τα φώτα μας έχουν μία αρμονική όψη..

Τώρα σχετικά με τον Πλούτωνα και το Δία, αυτή είναι μία όψη που αφορά το δικό του γενέθλιο, και όχι τη μεταξύ μας συναστρία. Επειδή τον γνώρισα με το Δία στον ωροσκόπο μου, υποθέτω ότι ενεργοποιηθήκαν οι δικές μου γενέθλιες όψεις Δία που είναι καλούτσικες (τετράγωνο Σελήνη και εξάγωνο Αφροδίτη και σύνοδο Ερμή κυβερνήτη 5ου) άρα για αυτό ρώτησα,,.. δευτερευόντως βρήκα ότι ο Δίας έπαιζε πολύ και συναστριακά και σε αυτόν μιας έχει και Δία στον ένατο του.Eξού και η ερώτηση περί ωφέλειας δικής μου -και δικής του από αυτήν την ιστορία, άρα αν είναι κάποιος που αξίζει να μην το χάσεις από τη ζωή σου..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

α! και να πω επίσης ότι υπήρχε Αφροδίτη εκείνου σύνοδος με ΝΔ δικό μου.. Δηλ η σχέση αρχικά είχε αρχίσει ως ρομαντική αλλά μετά αυτός φάνηκε λίγο να χάνει το ρομαντισμό αυτό..(θα μου πεις σιγά την πρωτοτυπία)? λες σε άλλη ζωή όντως να τον είχα ταλαιπωρήσει??? αν αυτή υπάρχει...