PDA

View Full Version : ΜΕΣΟΔΙΑΣΤΗΜΑ



alexb
09-01-2009, 04:02 PM
Το μεσοδιάστημα Κρόνου-σελήνης τι σημαίνει; Και όταν κάποιος άλλος (συναστριακά) έχει το Ηλιο του σε ακριβή αντίθεση με αυτό το μεσοδιάστημα? Αδυναμία συναισθηματικής έκφρασης, αυστηρή κριτική του ενός για τον άλλο? Τι ακριβώς γίνεται?

cancerian
16-01-2009, 02:32 PM
Το μεσοδιάστημα Κρόνου-σελήνης τι σημαίνει; Και όταν κάποιος άλλος (συναστριακά) έχει το Ηλιο του σε ακριβή αντίθεση με αυτό το μεσοδιάστημα? Αδυναμία συναισθηματικής έκφρασης, αυστηρή κριτική του ενός για τον άλλο? Τι ακριβώς γίνεται?

Aγαπητη Alexb

αρχικα να αναφερω οτι τα μεσοδιαστηματα ειναι ενα πολυπλοκο ( μαθηματικα) συστημα , που αποτελει το κερασακι στην τουρτα. Ειναι ομως εξισου συμαντικος παραγων στην αναλυση. Το μεσοδιαστημα που αναφερεις , προσωπικα θεωρω οτι τονιζει την ταση προς απομονωση απο το ατομο που ειναι ο Ηλιος. Το μεσοδιαστημα Κρονου - Σεληνης βοηθα στον συλλογισμο και σε καθε τι που αφορα την απομονωμενη εργασια. Θα πρεπει ομως στην δικη σου περιπτωση να αποφυγεις τις τασεις απομονωσης που σου προκαλει το αλλο ατομο .

με εκτιμηση
Cancerian

alexb
20-01-2009, 03:12 PM
Σ' ευχαριστώ πολύ Cancerian!

astrotrella
11-04-2010, 03:39 AM
Να ρωτησω κατι?Εγω που το συγκεκριμενο μεσοδιαστημα το εχω σε αντιθεση με τον ωροσκοπο επομενως σε συνοδο με την δυση δηλαδη την ακμη του 7ου οικου μπορει να μην παντρευτω η να μην πρεπει παντρευτω?Χαζη ερωτηση το ξερω αλλα δεν μου φαινεται και πολυ καλο αυτο το μεσοδιαστημα εκει..Τα φωτα σας παρακαλω..

paraskeyh
15-04-2010, 10:05 PM
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για τα μεσοδιαστήματα γενικότερα και όποιος γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει.Αν έχουμε ένα οποιοδήποτε μεσοδιάστημα το οποίο ανήκει πχ σε εμένα και δω οτι ενεργοποιείτε από ένα οποιοδήποτε πλανήτη ενος ατόμου πχ της αδερφής μου δηλαδή έχω μεσοδιάστημα αρης-κρόνος για παράδειγμα και σε αυτό πέφτει ο ερμής του β' ατομου,αυτό τι σημαίνει ακριβώς ως ενέργεια;οτι εμένα το τάδε άτομο μου προκαλλεί το τάδε πράγμα δηλαδή οτι με ενεργοποιεί κατα κάποιο τρόπο;Και ένα τελευταίο τι ανοχή δίνουμε στα μεσοδιαστήματα γενεθλιου-συναστρίας-προόδων και διελεύσεων;Αν δεν κάνω λάθος :unsure:στον γενέθλιο δίνουμε παραπάνω;