PDA

View Full Version : Σύνοδοι σε Συναστρία



strange
23-12-2008, 01:00 PM
καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τι συμβαινει στις περιπτωσεις που ο ηλιος του ενός κάνει σύνοδο με τον κρόνο του άλλου και ο ηλιος του δεύτερου ατόμου είναι σε σύνοδο με άρη, δία, και Β. δεσμό του πρώτου ατόμου. Το τετράγωνο του ωροσκόπου με τον ήλιο σημαίνει αντίθετους χαρακτήρες; και τέλος για να είναι καρμική μια σχέση πρέπει να υπάρχουν πλανήτες του ενός στο Ν. δεσμό του άλλου; Ευχαριστω.

Τίνα Ζαχαριάδου
17-01-2009, 02:14 PM
καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τι συμβαινει στις περιπτωσεις που ο ηλιος του ενός κάνει σύνοδο με τον κρόνο του άλλου και ο ηλιος του δεύτερου ατόμου είναι σε σύνοδο με άρη, δία, και Β. δεσμό του πρώτου ατόμου. Το τετράγωνο του ωροσκόπου με τον ήλιο σημαίνει αντίθετους χαρακτήρες; και τέλος για να είναι καρμική μια σχέση πρέπει να υπάρχουν πλανήτες του ενός στο Ν. δεσμό του άλλου; Ευχαριστω.


Ο ηλιος σε συνοδο με κρονο δινει μια σχεδον βαρια κ καταπιεστικη σχεση που ωθει τα ατομα στο να ωριμασουν, ο κρονος θα ειναι αρκετα σοβαρος, πειθαρχημενος κ εσωστρεφης ενω ο ηλιος απο την μερια του θα ανταποκρινεται κ ο ιδιος με σεβασμο κ σοβαροτητα με απ[οτελεσμα να μην υπαρχει πολυς χωρος για χαρα κ ανεμελια.
Ο ηλιος σε συνοδο με τον αρη δειχνει μια αρκετα δυναμικη σχεση, με αρκετα δραστηρια τα μελη της σχεσης με εντονες διαμαχες, ανταγωνισμο,αλλα κ ισχυρη σεξουαλικοτητα.
Με τον δια εκει ολα γινονται με πληθωρικο τροπο,γενικα θα χαλαρωνει τις βαριες καταστασεις κ θα κανει τα ατομα πιο αισιοδοξα εως επιπολαια.
Επισης αυτος που εχει τον δια θα ευεργετει τον ηλιο κ πνευματικα κ υλικα.
Ο ηλιος με τον Β.δεσμο δειχνει καρμικοτητα κ πιθανον η σχεση να παιξει αρκετα καθοριστικο ρολο στην ζωη κ των δυο.
Ο ηλιος σε τετραγωνο με τον ωροσκοπο μπορει να φερνει προστριβες, αφου η προσωπικοτητα του ενος ερχεται σε συγκρουση με την εικονα που προβαλλει ο αλλος προς τα εξω.
Οσο για την καρμικοτητα, για εμενα ολες οι σχεσεις ειναι καρμικες, με βαση ομως την συναστρια μας με τον καθενα φαινεται το ποσο σημαντικη θα ειναι η σχεση κ ποσο θα μας εξελιξει ωστε να φτασουμε στην επιτευξη του Β.δεσμου μας.

strange
18-01-2009, 07:29 PM
Έρση χίλια ευχαριστώ :laugh:

loupa
18-01-2009, 09:51 PM
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω η συνοδος σεληνης του συντροφου μου με τον ουρανο μου στον 7ο ιοκο του και με τον κρονο μου επισης μεσα στον ιδιο ιοκο χωρις ομως να κανει συνοδο με καποιον απο τους αλλους δυο πλανητες αλλα να ερχεται σε αντιθεση με τον αρη και τον οροσκοπο του συντροφου μου τι συμαινει?

giannas
18-01-2009, 10:19 PM
http://www.myhoroscope.gr/85-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%E3%E9%E1-%E1%F1%F7%E1%F1%DF%EF%F5%F2/7529-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%E9%E1%EA%DD%F2-%FC%F8%E5%E9%F2-%E1%F0%EF%F1%DF%E5%F2-%F3%FD%ED%F4%EF%EC%E7-%E1%ED%DC%EB%F5%F3%E7.html
Αν διαβασεις το παραπανω θεμα σιγουρα θα βρεις απαντηση για ολες τις ερωτησεις σου.Το εχουμε ξεκοκαλλησει .....Απο την αλλη βεβαια δεν ξερω κατα ποσο εχεις κατανοησει τον δικο σου χαρτη....δηλαδη τι σημαινει ουρανος και κρονος στον 7 οικο αλλα αυτο ,παλι, ειναι ενα αλλο θεμα....:cheesy: