PDA

View Full Version : Όψεις Βόρειου Δεσμού σε γενέθλιο



ed77
16-12-2008, 09:09 AM
Καλημέρα!

Θα ήθελα να ρωτήσω τι δείχνει η σύνοδος ΒΔ με Πλούτωνα σε γενέθλιο και το τετράγωνο ΒΔ με ¶ρη.

Τίνα Ζαχαριάδου
16-12-2008, 09:24 AM
Καλημέρα!

Θα ήθελα να ρωτήσω τι δείχνει η σύνοδος ΒΔ με Πλούτωνα σε γενέθλιο και το τετράγωνο ΒΔ με ¶ρη.

Καλημερα κοριτσι μου,σε ποια Ζωδια και οικους βρισκονται?

ed77
16-12-2008, 10:34 AM
Καλημέρα Έρση μου!

Ο ΒΔ και ο Πλούτωνας βρίσκονται στον Ζυγό και στον 9ο οίκο! Ο ¶ρης στον Καρκίνο και στον 6ο οίκο!

Τίνα Ζαχαριάδου
16-12-2008, 06:53 PM
Καλημέρα Έρση μου!

Ο ΒΔ και ο Πλούτωνας βρίσκονται στον Ζυγό και στον 9ο οίκο! Ο ¶ρης στον Καρκίνο και στον 6ο οίκο!

Με τους Δεσμους στις θεσεις αυτες,πιθανον σε προηγουμενες ενσαρκωσεις, σε θεματα με αδερφια να υπηρξε μια ανταγωνιστικη και εριστικη διαθεση καθως και σε θεματα κατωτερης μορφωσης να μην υπηρχαν οι σωστες βασεις ωστε το ατομο να προχωρησει στην ζωη του αλλα και στην εργασια του ισως λογω οικογενειακων προβληματων.
Σ αυτη την ζωη πρεπει το ατομο μεσω αλλων η και συντροφου να μαθει την συνεργασια,να αφησει τον εγωισμο και την ανταγωνιστικη του διαθεση ωστε να ωριμασει ειτε μεσω φιλοσοφιας, ειτε μεσω ανωτερων σπουδων και να αποκτησει την σοφια που του χρειαζεται για να προχωρησει μπροστα.
Με τον Πλουτωνα εκει το ατομο θα ελκεται απο την γνωση της μεταφυσικης,ισως Πλουτωνιες σπουδες και πιθανον γαμο με μοιραια γεγονοτα και γενικα βαθια μεταμορφωση απο συντρφο η συνεργατη.

ed77
16-12-2008, 08:52 PM
Πολύ κατατοπιστική η ανάλυσή σου Έρση μου! Σε ευχαριστώ πολύ!

Plutwnian
18-12-2008, 02:26 AM
Καλησπερα


Β ΔΕΣΜΟ χιαστι με ηλιο και ερμη(Β Δεσμος στους ιχθεις και στο δεκατο οικο)ηλιο και ερμη σε συνοδο στο τριτο στο λεοντα)

οτι προαιρειστε παρακαλω!!!¨:) :)