PDA

View Full Version : επιστροφή πλανήτη



annakriari
09-12-2008, 05:54 PM
γειά σας!!!:bigsmile:
θα ήθελα να ρωτήσω τί συμβαίνει στην επιστροφή πλανήτη (νομίζω πως έτσι λέγεται όταν κάποιος πλανήτης μπαίνει σε ένα ζώδιο στο οποίο βρισκόταν και στον γενέθλιο χάρτη ενός ατόμου... - αν είναι λάθος ας με διορθώσει κάποιος)
συγκεκριμένα, μιλώντας για την αφροδίτη, θα ήθελα να ρωτήσω τί σημαίνει ή τι θα φέρει η είσοδός της στον υδροχόο σε κάποιον που έχει γενέθλια αφροδίτη στον υδροχόο και στον 11ο οίκο... έστω και με λίγα λόγια...
ευχαριστώ πολύ!!!

lolitsa
09-12-2008, 09:51 PM
γειά σας!!!:bigsmile:
θα ήθελα να ρωτήσω τί συμβαίνει στην επιστροφή πλανήτη (νομίζω πως έτσι λέγεται όταν κάποιος πλανήτης μπαίνει σε ένα ζώδιο στο οποίο βρισκόταν και στον γενέθλιο χάρτη ενός ατόμου... - αν είναι λάθος ας με διορθώσει κάποιος)
συγκεκριμένα, μιλώντας για την αφροδίτη, θα ήθελα να ρωτήσω τί σημαίνει ή τι θα φέρει η είσοδός της στον υδροχόο σε κάποιον που έχει γενέθλια αφροδίτη στον υδροχόο και στον 11ο οίκο... έστω και με λίγα λόγια...
ευχαριστώ πολύ!!!

Πολυ καλη η ερωτηση μιας και με αφορα με την διαφορα οτι η δικη μου Αφροδιτη ειναι στον 7ο οικο.
Θα περιμενω κι'εγω με την σειρα μου τις απαντησεις οποιου/ας θελησει να ασχοληθει και φυσικα ευχαριστω εκ των προτερων!

Τίνα Ζαχαριάδου
10-12-2008, 12:03 AM
γειά σας!!!:bigsmile:
θα ήθελα να ρωτήσω τί συμβαίνει στην επιστροφή πλανήτη (νομίζω πως έτσι λέγεται όταν κάποιος πλανήτης μπαίνει σε ένα ζώδιο στο οποίο βρισκόταν και στον γενέθλιο χάρτη ενός ατόμου... - αν είναι λάθος ας με διορθώσει κάποιος)
συγκεκριμένα, μιλώντας για την αφροδίτη, θα ήθελα να ρωτήσω τί σημαίνει ή τι θα φέρει η είσοδός της στον υδροχόο σε κάποιον που έχει γενέθλια αφροδίτη στον υδροχόο και στον 11ο οίκο... έστω και με λίγα λόγια...
ευχαριστώ πολύ!!!

Καλησπερα,να πουμε οτι η διελευση της Αφροδιτης επειδη ειναι γρηγορος πλανητης ,απο την γενεθλια, κραταει μονο μια ημερα και απο το ιδιο ζωδιο κανει περιπου ενα χρονο να ξαναπερασει.πχ.στο ζωδιο του Υδροχοου μπηκε στις 8.12.08. και στον Υδροχοο θα ξεναπερασει στις 18.1.2010.
οταν λοιπον κανει συνοδο με την γενεθλια Αφροδιτη ειναι μια καλη ημερα για να ασχοληθουμε με τα αισθηματικα μας,μπορει να γνωρισουμε καποιον και να φλερταρουμε μαζι του, να βγουμε να διασκεδασουμε,να ασχοληθουμε με θεματα ομορφιας η και με τα οικονομικα μας.Ολα αυτα βεβαια αν η Αφροδιτη δεν δεχεται αρνητικες γωνιες.
Στον 11ο οικο ειναι μια καλη διελευση για οσους ασχολουνται με την τεχνολογια,για οσους ειναι σε συλλογικους η ομαδικους χωρους.Επισης καλη περιοδος ν ασχοληθουμε με τους στοχους μας,τις επιθυμιες μας και τους φιλους μας.
Τελος υπαρχει περιπτωση να γνωρισουμε σε φιλικο περιβαλλον η και ομαδικο τον μελλοντικο μας συντροφο η καποιον που θεωρουσαμε φιλο να τον δουμε ερωτικα η και το αντιθετο!!:love:

Λίλιαν Σίμου
10-12-2008, 12:48 AM
Αγαπητή Annakriari

Επιστροφή ενός πλανήτη είναι η επάνοδός του στην ίδια μοίρα με αυτή της γέννησης και αφορά ένα προγνωστικό σύστημα, που δηλώνει τι θα συμβεί με την φύση του πλανήτη κατά την χρονική περίοδο από την μία επιστροφή έως την επόμενη, όποτε αυτή συμβεί.
Συνήθως εξετάζουμε την Σεληνιακή (κάθε μήνα περίπου) και την Ηλιακή (κάθε χρόνο) επιστροφή. Αλλά για τους πλανήτες ως τον Κρόνο, βιώνουμε τις επιστροφές και έχουν το δικό τους ενδιαφέρον. Είναι ένα πλήρες προγνωστικό σύστημα μελέτης. Η επιστροφή της Αφροδίτης διαρκεί περίπου όσο του Ηλίου, ένα χρόνο πάνω-κάτω και αφορά οικονομικά και αισθηματικά κυρίως ζητήματα.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου
Σύμβουλος Αστρολογίας
-Συγγραφέας