PDA

View Full Version : κρονος και αστεροειδεις



hattie23
07-12-2008, 03:29 PM
καλημερα και καλες γιορτες!!!πολυ ωραια η εικονα του site σημερα!δινει ενα χαρουμενο τονο.σαν κλωσσοπουλο που ειμαι ακομα διαβαζω και μαθαινω:bigsmile:και ρωταω φυσικα.λοιπον μου εκανε εντυπωση ενα αρθρο για τους αστεροειδεις και θελω να ρωτησω αν και ποσο ειναι σημαντικες αυτες οι επιρροες και τελος επειδη οσα εχω ακουσει για το κρονο ειναι τα περισσοτερα ασχημα(το λεω κομψα):toung:και μεσα εδω βλεπω οτι οταν μου απαντανε με κατευθυνουν μπρος να ψαξω αυτη την οψη,συνοδος ηλιου με κρονου ειπα να ρωτησω αν με περιμενουν δυσκολες καταστασεις δεδομενου οτι ολοι οι πλανητες μου εκτος απο τον ηλιο και την σεληνη δεν κανουν σημαντικες οψεις αυτο θα ενδυναμωσει την επιρροη της συνοδου ακομα περισσοτερο η επειδη οι πλανητες χωρις οψεις λειτουργουν πρωτογονα και ατσαλα αφου δεν υπαρχουν αμφιρροπες δυναμεις μειωνουν την ενταση που μπορει να προσφερει μια δυσκολη οψη:blink:η μηπως εχω τα εχω μπερδευψει γιατι ειμαι πρωταρα?:sad2:

cancerian
07-12-2008, 10:09 PM
καλημερα και καλες γιορτες!!!πολυ ωραια η εικονα του site σημερα!δινει ενα χαρουμενο τονο.σαν κλωσσοπουλο που ειμαι ακομα διαβαζω και μαθαινω:bigsmile:και ρωταω φυσικα.λοιπον μου εκανε εντυπωση ενα αρθρο για τους αστεροειδεις και θελω να ρωτησω αν και ποσο ειναι σημαντικες αυτες οι επιρροες και τελος επειδη οσα εχω ακουσει για το κρονο ειναι τα περισσοτερα ασχημα(το λεω κομψα):toung:και μεσα εδω βλεπω οτι οταν μου απαντανε με κατευθυνουν μπρος να ψαξω αυτη την οψη,συνοδος ηλιου με κρονου ειπα να ρωτησω αν με περιμενουν δυσκολες καταστασεις δεδομενου οτι ολοι οι πλανητες μου εκτος απο τον ηλιο και την σεληνη δεν κανουν σημαντικες οψεις αυτο θα ενδυναμωσει την επιρροη της συνοδου ακομα περισσοτερο η επειδη οι πλανητες χωρις οψεις λειτουργουν πρωτογονα και ατσαλα αφου δεν υπαρχουν αμφιρροπες δυναμεις μειωνουν την ενταση που μπορει να προσφερει μια δυσκολη οψη:blink:η μηπως εχω τα εχω μπερδευψει γιατι ειμαι πρωταρα?:sad2:


Αγαπητη Hattie

Oι αστεροειδεις για να σου δωσω να το καταβεις καλυτερα ειναι σαν την σαλτσα ντρεσινγκ μεσα σε μια σαλατα. Εχουν επιρροη αλλα μικρη και απλα προσθετουν μια επιπλεον διασταση στον χαρτη , ελαφρια ομως.
Βεβαια εχω διαβασει οτι υπαρχουν Αστρολογοι που τους λαμβανουν σοβαρα υποψιν στις προβλεψεις τους , δεν θα διαφωνισω. Απλα η δικη μου θεωρια ειναι αλλη.
Οσον αφορα την συνοδο Ηλιου Κρονου μην απελπιζεσαι .... Δες σε ποιον οικο γινεται , τι επιζητα αυτος ο οικος , το ζωδιο , απο ποιους πλανητες δεχεται επαφη ή κυβερναται. Δεν ειναι μονοδιαστατες οι οψεις απλα λειτουργουν σαν συνολο της επαφης τους και με αλλους τροπους.

με εκτιμηση
cancerian

hattie23
08-12-2008, 12:37 AM
ευχαριστω για την απαντηση σας.ο κρονος βρισκεται στο τεταρτο οικο.ο κυβερνητης του σκορπιου ειναι ο πλουτωνας επισης στον τεταρτο οικο και ο οποιος επισης δεν εχει καμμια σημαντικη οψη.εχω διαβασει τα σχετικα με την παιδικη ηλικια και ειναι αληθεια εχω ακουσει ομως οτιο τεταρτος οικος δειχνει και τα γερατεια.αυτο σημαινει οτι τα γηπατεια θα ειναι το ιδιο δυσκολα?:worried:

Aries&Libra
08-12-2008, 09:09 AM
Ο Κρόνος στον 4ο δηλώνει μακροζωία. Επίσης, επιβάλει να θέσεις γερές βάσεις (σωστή οικογένεια χωρίς επιπολαιότητες) προκειμένου να πετύχεις. Εφεση στα κτηματοοικονομικά. Με απλά λόγια...
Είναι και ο Πλούτωνας στον 4ο;