PDA

View Full Version : Συνοδος αφροδιτης-χειρωνα



camelblue
06-12-2008, 03:45 PM
Μπορει καποιος να μου πει πως ερμηνευεται μια συνοδος αφροδιτης χειρωνα στον κριο στο 10ο οικο?:wacko:

kiaRRa
06-12-2008, 04:54 PM
Μπορει καποιος να μου πει πως ερμηνευεται μια συνοδος αφροδιτης χειρωνα στον κριο στο 10ο οικο?:wacko:

Δείχνει -κατ' εμέ- ένα άτομο που αναζητά να θεραπεύσει τις πληγές του μέσα από τις σχέσεις του ενώ αρέσκεται να το κολακεύουν και να το επαινουν μιας και έχει πληγωθεί το εγώ του και χρειάζεται να επαναπροσδιορίσει τις ανάγκες και επιθυμίες του ως προσωπικότητα. Πιθανώς αυτές οι "πληγές" να προήλθαν από το οικογενειακό περιβάλλον του ατόμου, με αποτέλεσμα να το σημαδέψουν και να επιζητά την κοινωνική αναγνώριση μέσα από τα επιτεύγματα του στο χώρο της εργασίας του.

Ελπίζω να βοήθησα κάπως.:bigsmile:

camelblue
06-12-2008, 06:16 PM
Σε ευχαριστω πολυ..νομιζω οτι καπως ετσι ειμαι..:sad:

cancerian
10-12-2008, 08:20 PM
Μπορει καποιος να μου πει πως ερμηνευεται μια συνοδος αφροδιτης χειρωνα στον κριο στο 10ο οικο?:wacko:

Aγαπητη camelblue

μια συνοδος μεταξυ της Αφροδιτης και του Χειρωνα σε εναν γενεθλιο χαρτη προδιαθετει σε μια συναισθηματικη αναγκη για συνεχη καλυψη καποιων συναισθηματικων κενων. Ισως υπαρχει μια δυνατη αισθηση οτι για καποιο λογο εχεις αποκοπει απο τους αλλους ανθρωπους και αυτο το συναισθημα σε κανει ειτε να εχεις μια δοση εμπαθειας ειτε μια δοση συμπαθειας για τους αλλους με σκοπο την καλυψη αυτων των κενων/αναγκων.
Ο Χειρων μιλαει για πληγες , κενα και θεραπεια . Η Αφροδιτη μιλα για ερωτα και ο συνδιασμος των δυο ισως σου δινει την ικανοτητα να "θεραπευεις" ή να θεραπευεσαι μεσα απο το πρισμα της αγαπης δηλ. οταν νιωθεις ασχημα θα μπορουσες να νιωσεις καλυτερα οταν θα "δωσεις" συναισθηματικα πραγματα σε καποιον αλλο . Ισως σε κανει να ερθεις ακομα πιο κοντα με την μουσικη καθως πολλες φορες αυτος ο συνδιασμος θα μπορουσε να δωσει μουσικους καλλιτεχνες.

με εκτιμηση
cancerian