PDA

View Full Version : ΙΧΘΥΕΣ+ΤΟΞΟΤΗΣ=???



eldia
02-12-2008, 02:31 PM
Γειά σας. Θα ήθελα να κάνω μία σχετικά απλή ερώτηση. Είμαι ιχθύες με ωροσκόπο τοξότη. Αυτό σημαίνει πως ταιριάζω και με ζώδια της φωτιάς πχ τοξότη? Γιατι αυτά τα δύο είναι αντίθετα... Αν μπορείτε, λύστε μου αυτή την απορία! Ευχαριστώ...

πενυ
02-12-2008, 03:07 PM
Γεια σου eldia!Για να βρεις με ποια ζώδια ταιριάζεις πρέπει να δεις σε ποιο ζώδιο είναι ο Ήλιος και ο ¶ρης,πού είναι η ακμή του 5ου και του 7ου οίκου,ίσως και του 8ου(σεξ),τι όψεις κάνουν οι κυβερνήτες των οίκων και πους πλανήτες έχει μέσα ο κάθε οίκος!Ο συνδυασμός όλων αυτών σου δίνει τον τύπο που θα σου ταιριάζει.Όσον αφορά τον ωροσκόπο,ναι μεν δίνει μια σύμπνοια-σα να μπαίνεις στο μυαλό του άλλου που είναι Τοξότης-αλλά αυτό από μόνο του δεν είναι αρκετό για να "ταιριάξεις".Εγώ πχ έχω ωροσκόπο Παρθένο,τους νιώθω και τους καταλαβαίνω,αλλά δε θα μπορούσα να κάνω σχέση με κάποιον!Το αν ταιριάζεις με κάποιον ή όχι φαίνεται από τη συναστρία των δύο ωροσκοπίων,που είναι πολύ μεγάλο κεφάλαιο.Και επίσης,δεν μπορείς να καταλάβεις κάποιον μόνο από το ζώδιο.Μπορεί πχ να έχει μόνο Ήλιο στον Τοξότη κι από το συνολικό ωροσκόπιο να βγαίνει πως μόνο Τοξότης δεν είναι!Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι!Αν θες ,τσέκαρε στην αρχική σελίδα το "δωρεάν προσωπικό ωροσκόπιο" και κάνε μια συναστρία,αν έχεις με λεπτομέρειες τα στοιχεία του.Και μετά τα ξαναλέμε!:bigsmile:

μπουκλα
02-12-2008, 03:20 PM
Γειά σας. Θα ήθελα να κάνω μία σχετικά απλή ερώτηση. Είμαι ιχθύες με ωροσκόπο τοξότη. Αυτό σημαίνει πως ταιριάζω και με ζώδια της φωτιάς πχ τοξότη? Γιατι αυτά τα δύο είναι αντίθετα... Αν μπορείτε, λύστε μου αυτή την απορία! Ευχαριστώ...

Γεια σου eldia!Επειδη δεν ειμαι και καμμια διανοια στην αστρολογια,θα σου πω απο προσωπικη πειρα,γιατι ειμαι κι εγω ιχθυς με σεληνη στον τοξοτη αλλα ωροσκοπο ταυρο(ακομα πιο μπερδεμα)!!!Ταιριαζω με τους περισσοτερους ταυρους(ωροσκοπος) αλλα και με τους τοξοτες(σεληνη).Φυσικα παιζει ρολο γενικοτερα ο χαρτης σου.Ο ωροσκοπος ειναι η προσωπικοτητα μας και το εγω μας.Αρα εισαι κι εσυ σχεδον εξισου φωτια οσο νερο.Ας με διορθωσει-συμπληρωσει οποιος πιο εμπειρος πιστευει κατι αλλο.Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο...:embarrest

Μητσάκος
02-12-2008, 03:31 PM
Γεια σου eldia!Επειδη δεν ειμαι και καμμια διανοια στην αστρολογια,θα σου πω απο προσωπικη πειρα,γιατι ειμαι κι εγω ιχθυς με σεληνη στον τοξοτη αλλα ωροσκοπο ταυρο(ακομα πιο μπερδεμα)!!!Ταιριαζω με τους περισσοτερους ταυρους(ωροσκοπος) αλλα και με τους τοξοτες(σεληνη).Φυσικα παιζει ρολο γενικοτερα ο χαρτης σου.Ο ωροσκοπος ειναι η προσωπικοτητα μας και το εγω μας.Αρα εισαι κι εσυ σχεδον εξισου φωτια οσο νερο.Ας με διορθωσει-συμπληρωσει οποιος πιο εμπειρος πιστευει κατι αλλο.Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο...:embarrest

Μια χαρά είσαι, αν και σου λείπει ο Αέρας. Αν έχεις από όλα τα στοιχεία σε ισορροπία είναι καλό. Επιπλέον, ο ωροσκόπος δείχνει τον τρόπο με τον οποίο εκφράζουμε την προσωπικότητά μας :bigsmile:

eldia
02-12-2008, 09:38 PM
Ευχαριστώ πολύ! Με βοηθήσατε όσο μπορούσατε!

Δείμων
02-12-2008, 11:39 PM
Το κακό είναι ότι δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε παραπάνω γιατί όπως πολύ σωστά είπε η πένυ:

Το αν ταιριάζεις με κάποιον ή όχι φαίνεται από τη συναστρία των δύο ωροσκοπίων.


Στη συναστρία μετράνε διάφορες όψεις εκτός από τις ηλιοσεληνιακές, όμως και εκεί μπορεί να παίξουν τετράγωνα και αντιθέσεις μεταξύ τους, η παρουσία Ήλιου στον 7 του άλλου, σύνοδος Σελήνης//'Ηλιου με Βέρτεξ (ηλεκτρισμός...!), δυνατές όψεις στοιχείων με ωροσκόπους, Αφροδίτη - ¶ρης, δεσμοί Σελήνης κλπ. Οπότε καταλαβαίνεις ότι απλοϊκοί αφορισμοί του τύπου «είμαι Σκορπιός ταιριάζω με Αχινό» ουσιαστικά δεν παίζουν! :nuts: