PDA

View Full Version : Αστρολογία και αυτοκίνητο



vickynaf2004
10-04-2005, 11:16 PM
Τι σχέση μπορεί να έχουν αυτά τα δύο; Εν συντομία διαβάστε τα παρακάτω:

Κριός: Τους αρέσουν πολύ τα αυτοκίνητα ειδικά τα γρήγορα και παθιάζονται με την ταχύτητα. Οι οδηγοί αγωνιστικών αυτοκινήτων συνήθως είναι κριοί.

Ταύρος: Τους αρέσουν τα πολυτελή αυτοκίνητα που προσφέρουν άνεση και δεν είναι πολύ fun της οδήγησης.

Δίδυμοι: Θεωρούν το αυτοκίνητο ως μέσο εξυπηρέτησης γιατί τους δίνει αυτονομία και ελευθερία κινήσεων. Είναι καλοί οδηγοί στην πόλη.

Καρκίνος: Τους αρέσουν τα μεγάλα αυτοκίνητα που προσφέρουν άνεση και εύκολο χειρισμό. Συνήθως τα καρκινάκια συνδέονται σε συναισθηματικό επίπεδο με τα αυτοκίνητά τους. Όσον αφορά την οδήγηση δεν έχουν πολύ θάρρος και πυγμή.

Λέων: Θεωρούν το αυτοκίνητο ως κάτι που θα τους αποφέρει απόλαυση και επίδειξη. Τους αρέσουν τα πολυτελή αυτοκίνητα και φροντίζουν να εντυπωσιάζουν με την οδήγησή τους.

Παρθένος: Το αυτοκίνητο για τους παρθένους είναι ένα μέσο μεταφοράς. Θέλουν να τους προσφέρει άνεση και οι χώροι να είναι λειτουργικοί.

Ζυγός: Συνήθως διαλέγουν ένα αυτοκίνητο που να τους αρέσει εξωτερικά αδιαφορώντας για την ασφάλεια που παρέχει.

Σκορπιός: Οι σκορπιοί προτιμούν αυτοκίνητα χωρίς ιδιαίτερς πολυτέλειες και όσον αφορά την οδήγησή τους είναι καλοί οδηγοί με πολύ καλό ένστικτο.

Τοξότης: Τους αρέσουν αυτοκίνητα που παρέχουν ασφάλεια ειδικά για μακρινές διαδρομές. Γι' αυτό το λόγο συνήθως επιλέγουν τζιπ.

Αιγόκερως: Τους αρέσουν τα κομψά και τα κλασικά αυτοκίνητα που προσδίδουν κύρος και ασφάλεια. Διαθέτουν το αίσθημα της ευθύνης στην οδήγηση.

Υδροχόοι: Δεν τους αρέσει πολύ η οδήγηση και γενικά δεν είναι πολύ καλοί οδηγοί αφού πολλές φορές ξεχνιούνται. Διαλέγουν συνήθως ανθεκτικά αυτοκίνητα.

Ιχθείς: Τους αρέσουν τα αυτοκίνητα που παρέχουν ασφάλεια και μάλλον δεν είναι πολύ λάτρεις των αυτοκινήτων.

glikoulinaa
18-07-2005, 03:37 PM
Συμφωνώ απόλυτα με το συγκεκριμένο άρθρο..........

*Astropeleki*
27-08-2006, 07:46 PM
Πως το είχα ξεχασμένο αυτό;;;;

Με τον Ήλιο μου στον Υδροχόο...:amazed: είμαι κάθετα αντίθετη...

Με αντιπροσωπεύει περισσότερο η Σελήνη μου στον Κριό :bigsmile: :love:

(Σουμαχερ-ίνα θα γίνω μια μέρα :toung:μπρουυυυυμμμ... )

Alien1
27-08-2006, 08:07 PM
Οπα αυτο ειναι αρθρο !!!!! Verneigung

Μου αρεσει η ταχυτητα και η οδηγηση
αλλα δεν ειμαι ιδιαιτερα λατρης των αυτοκινητων...περισσοτερο κατι προς τα αεροπλανα εχω ταση

nora
28-08-2006, 04:50 AM
Τώρα εξηγούνται όλα:bigsmile: Συγκεκριμένα χθές βράδυ είχα μια συζήτηση με ένα φίλο για το πως θα διακοσμούσα ένα παιδικό δωμάτια. Του είπα λοιπόν πως είτε έχει να κάνει με αγόρι είτε με κορίτσι, στους τοίχους θα έβαζα σίγουρα αφίσες του Σουμέχερ και της Ferrari, σε καμια περίπτωση Barbie και Pokemon:toung:

Κριάρι είμαι :bigsmile: Φαίνεται; :toung: :laugh:

moutro28
28-08-2006, 08:10 PM
Εμένα μου ταιρίαζει και ο Αιγόκερως (ηλιος) και ο Κριος (ωροσκόπος) αλλά και ο Τοξότης (Ερμής). Μ' αρέσει ο συνδυασμός ασφάλεια, άνεση, γκάζια και ζόρια!

Marlene
29-08-2006, 11:52 AM
Nαι ναι ναι!!Και με τον Ηλιο/Σεληνη και με τον ωροσκοπο κολλαει!Ασφαλεια παιδι μου!!!Και τ'αγαπάω το αμαξακι μου,σαν παιδι μου το'χω.Ασε που έχω και ενα συναισθηματικο δεσιμο με τα Τογιοτα:love:

laziali
29-08-2006, 03:37 PM
Περισσότερο θα έλεγα ότι ταιριάζει στην σελήνη μου (τοξότης) παρά στο ζώδιο και τον ωροσκόπο μου (υδροχόος). Μου αρέσει η οδήγηση πολύ και επιπλέον έχω και πολύ καλά αντανακλαστικά. Μάλλον φταίει ότι η σελήνη μου είναι σχεδόν στην πρώτη μοίρα του Τοξότη και επομένως επηρεάζομαι και από τον Σκορπιό.

Βέβαια το να πάρω τζιπ είναι δύσκολο για την ώρα, αλλά δεν πειράζει :toung:
Εν καιρώ...:love:

Μητσάκος
30-08-2006, 03:01 PM
Τα τζίπ φίλε μου δεν είναι και τόσο ασφαλή όσο λες. Τοξότης είμαι και μου αρέσει η ασφαλής οδήγηση τζιπ όμως δεν θα έπαιρνα γιατί δεν τρέχουν όσο θέλω. Βέβαια ούτε κάποιο άλλο αυτοκίνητο έχω, αλλά έχω μια χιλιάρα καβασάκι που και ασφαλής είναι και πιάνει τα 235χαω

Maroulita
30-08-2006, 03:09 PM
Καρκίνος: Τους αρέσουν τα μεγάλα αυτοκίνητα που προσφέρουν άνεση και εύκολο χειρισμό. Συνήθως τα καρκινάκια συνδέονται σε συναισθηματικό επίπεδο με τα αυτοκίνητά τους. Όσον αφορά την οδήγηση δεν έχουν πολύ θάρρος και πυγμή.

Τοξότης: Τους αρέσουν αυτοκίνητα που παρέχουν ασφάλεια ειδικά για μακρινές διαδρομές. Γι' αυτό το λόγο συνήθως επιλέγουν τζιπ.

Αν και έχω τον ήλιο μου στον Τοξότη και όντως προτιμώ αυτοκίνητα που παρέχουν ασφάλεια στον οδηγό και τους επιβάτες, μάλλον αυτό που με αντιπροσωπεύει στην παρούσα φάση (αλλά ίσως και στο διηνεκές...) είναι ο ωροσκόπος μου στον Καρκίνο... ούτε θάρρος, ούτε πυγμή στην οδήγηση... έτσι εξηγείται ότι έχω το δίπλωμα να "κάθεται" εδώ και 3 χρόνια και έχω οδηγήσει 3 φορές... :weird:

Μητσάκος
30-08-2006, 03:19 PM
Αν και έχω τον ήλιο μου στον Τοξότη και όντως προτιμώ αυτοκίνητα που παρέχουν ασφάλεια στον οδηγό και τους επιβάτες, μάλλον αυτό που με αντιπροσωπεύει στην παρούσα φάση (αλλά ίσως και στο διηνεκές...) είναι ο ωροσκόπος μου στον Καρκίνο... ούτε θάρρος, ούτε πυγμή στην οδήγηση... έτσι εξηγείται ότι έχω το δίπλωμα να "κάθεται" εδώ και 3 χρόνια και έχω οδηγήσει 3 φορές... :weird:
κ

Και γιατί δεν προπονείσαι για να κάνεις καμια βόλτα?

Alien1
31-08-2006, 12:53 AM
Τι μηχανακια, τζιπ ,αυτοκινητα και πρασινα αλογα...

Απο F-22 και πανω λεει το μηχανημα :cheesy:

Fotini Christodoulou
31-08-2006, 12:28 PM
Μάλλον μου ταιριάζει ο ωροσκόπος μου στον Ταυρο γιατί όντως δεν ειμαι καθόλου fun της οδήγησης αλλά γεννημένη να παραμείνω συνοδηγός και φυσικά δεν εχω κάν δίπλωμα.Επιπλέον θα γινόμουν άθλια οδηγός(ο χάρος βγήκε παγανιά) καθώς θα χαζευα συνεχώς !:embarrest

speed
14-09-2006, 02:02 PM
πολυ καλο αρθρο!! σκορπιος με σκαραβαιο..

Maroulita
14-09-2006, 02:34 PM
Και γιατί δεν προπονείσαι για να κάνεις καμια βόλτα?

Σκέφτομαι τους συνανθρώπους μου...:toung: , ίδιον και αυτό του ωροσκόπου μου (ένα μαμαδέ κάπως) και άλλων θέσεων στο προσωπικό μου ωροσκόπιο!
Αν βγήκα :offtopic: !!! δε φταίω εγώ...

Λευκή
14-09-2006, 03:02 PM
Τα τζίπ φίλε μου δεν είναι και τόσο ασφαλή όσο λες. Τοξότης είμαι και μου αρέσει η ασφαλής οδήγηση τζιπ όμως δεν θα έπαιρνα γιατί δεν τρέχουν όσο θέλω.
Ο πατέρας μου πάντως που είναι Καρκίνος δεν εμπιστεύεται τα τζιπ γιατί λέει ανατρέπονται εύκολα και τα θεωρεί ανασφαλή:)

Κατά τα άλλα εγώ που έχω αφροδίτη και άρη στα ατίθασα κριάρια μάλλον δεν θέλω να οδηγήσω αυτοκίνητο γιατί είμαι λίγο ανυπόμονη και σε μποτιλιάρισμα είμαι ικανή να φάω αρκετές μηνύσεις για μη αρμόζουσα συμπεριφορά...:toung: Θα προτιμούσα κάτι σε μοτοσυκλέτα που είναι πιο ευέλικτο,συμπαθητικό και ...μουράτο:bigsmile:

panther
14-09-2006, 03:38 PM
Ο πατέρας μου πάντως που είναι Καρκίνος δεν εμπιστεύεται τα τζιπ γιατί λέει ανατρέπονται εύκολα και τα θεωρεί ανασφαλή:)

Κατά τα άλλα εγώ που έχω αφροδίτη και άρη στα ατίθασα κριάρια μάλλον δεν θέλω να οδηγήσω αυτοκίνητο γιατί είμαι λίγο ανυπόμονη και σε μποτιλιάρισμα είμαι ικανή να φάω αρκετές μηνύσεις για μη αρμόζουσα συμπεριφορά...:toung: Θα προτιμούσα κάτι σε μοτοσυκλέτα που είναι πιο ευέλικτο,συμπαθητικό και ...μουράτο:bigsmile:


Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο επικίνδυνο το ψηλό αυτοκίνητο! Αλλά, δεν ανατρέπονται εύκολα! Εκτός εάν κάνεις κόντρες και τρέχεις σαν τρελλός.;)

Λευκή
14-09-2006, 03:41 PM
Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο επικίνδυνο το ψηλό αυτοκίνητο! Αλλά, δεν ανατρέπονται εύκολα! Εκτός εάν κάνεις κόντρες και τρέχεις σαν τρελλός.;)

Τι να σου πω...Κάτι για κέντρα βάρους μου έλεγε...Μαθηματικοί...Τι να πείς...:bigsmile:

panther
14-09-2006, 03:45 PM
Τι να σου πω...Κάτι για κέντρα βάρους μου έλεγε...Μαθηματικοί...Τι να πείς...:bigsmile:

Στα ψηλά αυτοκίνητα το κέντρο βάρους τους είναι ψηλά, κατ' επέκταση είναι επικύνδυνο να τρέχεις ειδικά στις στροφές. Το χαμηλό αυτοκίνητο ενδείκνυεται για τη γρήγορη οδήγηση, για αυτό και τα αγωνιστικά είναι αρκετά χαμηλά;)

Λευκή
14-09-2006, 03:53 PM
Εντυπωσιάστηκα :nuts:
Το χετε οι καρκίνοι το ...αυτοκινητιστικό :toung:

leila
15-09-2006, 12:20 AM
Και Τοξότης είμαι αλλά τζιπ δεν θα επαιρνα!Περισσοτερο θα ήθελα κατι μικρούλι, κομψο κ λειτουργικό :)

magikadespell
15-09-2006, 09:33 AM
Εγώ θέλω αυτοκίνητο νευρικό, γρήγορο μικρό και αλήτικο όχι πολλές χλιδές !!!!;)

Anastasy
09-12-2006, 04:00 PM
Πολυ καλο το αρθρο!! Συμφωνω απολυτα!! Συγκεκριμενα:
Γενικα μ'αρεσει πολυ η ταχυτητα (σεληνη στον Κριο) αλλα παραλληλα ειμαι και πολυ αφηρημενη στην οδηγηση (ηλιος στον Υδροχοο), οποτε επιλεγω οσο το δυνατον ασφαλεστερο αυτοκινητο (ωροσκοπος στους Ιχθεες) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: