PDA

View Full Version : μια βοηθεια παρακαλω



hattie23
11-10-2008, 02:14 AM
καλησπερα σας!ειμαι καινουργια στο σαιτ και οπως ολοι πιστευω καποια στιγμη στην ζωη μας αναρωτιεμαι αν υπαρχει αυτο που λεμε μοιρα.ολα μου τα χρονια αισθανομαι μια μοναξια και ας εχω ανθρωπουσ γυρω μου.νιωθω ομως οτι οτι προσπαθειες και να κανω να γινω πιο εξωστρεφης καταληγουν σε παταγωδης αποτυχια.αυτο επεκτεινετε και τωρα που μεγαλωσα στην προσωπικη μου ζωη..θα η θελα να ξερω το γιατι.υπαρχουν σημαδια στο χαρτη μου που δειχνουν μοναξια?θα τελειωσει αυτο καποια στιγμη?μπορω να κανω κατι εγω η ειναι κατι το καθορισμενο ηδη?θα ηθελα να κοιταξετε στο χαρτη μου την πορεια της κοινωνικης μου και ερωτικης μου ζωης και να μου πειτε την γνωμη σας.εχω γεννηθει 05/11/1984 στην αθηνα και ωρα 22¨45 .σας ευχαριστω προκαταβολικα για τισ απαντησεις καλα να περνατε.ειλικρινα ιδαιτερα στην προσωπικη μου ζωη τα τελευταια 4 χρονια ηταν και τα χειροτερα.

giannas
11-10-2008, 07:08 AM
Μηπως αυτο που νιωθεις δεν ειναι ακριβως μοναξια?Ο ηλιος στον 4 δειχνει εναν ανθρωπο που αισθανετε πιο βολικα στο σπιτι του και οτι χρειαζετε περισσοτερο χρονο ωστε να μπορεσει να "λαμψει' εξω απο αυτο.Η συνοδος με τον κρονο σε κανει να αισθανεσε οτι κουβαλας τα βαρη ολου του κοσμου και στην προκειμενη περιπτωση τα οικογενιακα και ετσι δεν μπορεις να απελευθερωθεις αφου νομιζεις οτι εχεις χρεος να δεινεις παντα προς την οικογενεια σου.Επεισης μπορει να σε κανει να αισθανεσε οτι δεν μπορεις να σταθεις μονη σου στα ποδια σου γιατι δεν εχει αναπτυχθει επαρκως η αυτοπεποιθηση σου.
Απο την αλλη βεβαια ο κρονος με το περασμα του χρονου δημιουργει εναν σταθερο χαρακτηρα και βοηθαει μεσα απο την σοφια να υπερπηδησεις ολα τα εμποδια και να γινεις δυνατη.
Η σεληνη στον κριο σε βοηθαει να θελεις να ενεργοποιειθεις και να δημιουργησεις μια δικια σου φιλοσοφια για την ζωη αλλα λογω της 150 οψεις με τον ηλιο αισθανεσε μια εσωτερικη συναισθηματικη ανασφαλεια που δεν σε αφηνουν να εκφραστεις ελευθερα.
Ο πλουτωνας στον 4 σε κραταει κολλημενη στην κατασταση που επικρατει μεσα στο σπιτι και δεν σου επιτρεπει να απογκιστωθεις απο αυτη.Αλλα επειδη οπου υπαρχει πλουτωνας υπαρχει και αναγεννηση με το περασμα του χρονου σε βοηθαει να ξεπερεσεις την κατασταση και να δημιουργησεις καινουργιες βασεις στη ζωη σου.
Η αφροδυτη στον τοξοτη σε κανει πολυ αισιοδοξο ατομο και στον 5 εχει εφορο εδαφος να εκφραστει αλλα επειδη δεν εχει οψεις πρεπει να κανεις μια μεγαλυτερη προσπαθεια ωστε να διατηρησεις τις σχεσεις σου.Επεισης αυτο δειχνει και ο 7 που εχει ακμη στον υδροχοο που σε κανει να θελεις να εχεις την ελευθερια σου μεσα στις προσωπικες σου σχεσεις αλλα και να βγαζεις λιγο την ανασφαλεια σου και την απελευθερωση σου μεσα σε αυτες(κρονος-ουρανος κυβερνητες 7 οικου).
Το καλο ειναι οτι εισαι μικρη για να αλλαξεις καταστασεις και μεγαλη για να εχεις την λογικη να κατανοησεις και να διωρθωσεις οτι σε ενοχλει.



ΥΣ τα παραπανω ειναι απλως βοηθητικα ωστε να παρεις μια πολυ γενικη εικονα της καταστασης που νομιζεις οτι σε βαρενει.Το νομισμα εχει παντα δυο οψεις και ο ερμης σου στον σκορπιο ειμαι σιγουρη οτι θα σε βοηθησει να βρεις τον δρομο σου.

giannas
11-10-2008, 07:18 AM
http://www.myhoroscope.gr/99-%E1%ED%E1%E4%E7%EC%EF%F3%E9%E5%FD%F3%E5%E9%F2-%EC%E5%F4%E1%F6%F1%DC%F3%E5%E9%F2/492-%EA%F1%FC%ED%EF%F2-%EF-%E5%F3%F9%F4%E5%F1%E9%EA%FC%F2-%EC%E1%F2-%EF%E4%E7%E3%FC%F2.html


Επειδη εγω θεωρω οτι η κατανοηση του κρονου ειναι πολυ μεγαλο θεμα(με ταλαιπωρει χρονια) διαβασε και το παραπανω αν εχεις ορεξη.:bigsmile:

hattie23
11-10-2008, 09:01 PM
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.η αληθεια ειναι οτι στην παιδικη μου ηλικια ειχαν συμβει ασχημες καταστασεις ,ο χωρισμος των γονιων μου με εκανε να αισθανομαι παντα μεγαλυτερη απο την ηλικια μου και αυτο με βαραινει ακομα και σημερα.ομως τα τελευταιο διαστημα και οι σχεσεις που κανω εχουν το ιδιο ακριβως συναισθηματικο κενο,και κανω πολλες προσπαθειες να διορθωθουν και νιωθω κουρασμενη και καταδικασμενη.παντα κατι συμβαινει και χαλαει.οτι και αν κανω.με λιγα λογια δηλαδη ολα τα τραβαω απο την αφροδιτη που δεν κανει οψεις....

cancerian
11-10-2008, 10:01 PM
Ηattie

συγνωμη για το θαρρος αλλα με εξαιρεση την περιπτωση αυτη θα απαντησω ως Γιαννης κ ΟΧΙ ως Cancerian . Aυτο σημαινει οτι δεν θα κοιταξω τον γενεθλιο χαρτη.

Θα ηθελα να σου πω οτι τα συναισθηματα μοναξιας ειναι κοινο γνωρισμα για ολους. Ολοι πανω κατω αισθανομαστε μοναξια ο καθενας για τους δικους του λογους. Μα στο τελος πρεπει μετα απο καθε πτωση να περνουμε δυναμικα την ζωη στα χερια μας και να την προσαρμοζουμε στις καταστασεις.
Νιωθεις μονη ? Παλεψε το ... Ξερω οτι οτι η εφηβεια και η μεταβαση στο επομενο σταδιο απλα ειναι σ***α αλλα μην πτοησαι με τιποτα. Πιστεψε με οτι το γνωριζω πολυ καλα.
Ορμα μπροστα και ακομα και αν η εξωστρεφια σου μεταπεσει σε παταγωδη αποτυχια μην φοβασαι , ξανα και ξανα και ξανα ....
Εχω φαει το λουκι της μοναξιας και ξερω πως ειναι αλλα πιστεψε με απαξ και παρασυρθουμε απο τετοιες σκεψεις τοτε παγωνουμε και δεν μπορουμε να κουνηθουμε !!! Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να χωθουμε δυναμικα και να σπασουμε τον παγο !
Βγες εξω , φλερταρε , διασκεδασε , η ζωη ειναι για σενα !!! Μην το ξεχνας !
Και ακομα και αν "φας" πορτα , απλα σπασε την και προχωρα !!!! Δυναμικα ....

Τα παντα στο μυαλο ειναι διακοπτακια που συνεχως ανεβαζουμε και κατεβαζουμε. Βλεπεις οτι δεν σου κανει μια κατασταση ? Απλα αλλαξε την ... Κλεισε τον διακοπτη και προχωρα ... Αν καθεσαι σε ενα σημειο πως θα δεις αυτα που ερχονται απο αλλες κατευθυνσεις !!???!
Αν ΝΙΩΘΕΙΣ μονη και μιζεριαζεις μεσα στην μοναξια απλα αλλαξε το ΕΣΥ !!!
Συγνωμη για το θαρρος αλλα σου μιλαω σαν συνομηλικος , ο οποιος εχει περασει απο πολλα σαλονια και πολλα λιμανια !!! :bigsmile:

Χτυπα το μαχαιρι με την γροθια σου και ακομα και αν ματωσεις και πονεσεις θα θυμασαι το σημειο και θα το χτυπησεις απο αλλη μερια !!!!!


φιλικα Γιαννης !

Δείμων
11-10-2008, 10:11 PM
Ηattie
Χτυπα το μαχαιρι με την γροθια σου και ακομα και αν ματωσεις και πονεσεις θα θυμασαι το σημειο και θα το χτυπησεις απο αλλη μερια !!!!!


φιλικα Γιαννης !


Perfect :)



Όσο μεγάλη κι αν αισθάνεσαι μην ξεχνάς ότι είσαι μόνο εικοσιτεσσάρων.

hattie23
11-10-2008, 10:34 PM
οκ.παιδια ψυχραιμια δεν ειπα οτι ειμαι ολοι μερα μεσα στο σπιτι και κλαιω την μοναξια μου.εχω τα πανω και τα κατω μου.αλλα απλα ετυχε χθες να σκεφτω δυο αποτυχημενεσ προσπαθειες στην ζωη μου και ειπα να ρωτησω αν ειναι αστρολογικο το φαινομενο.καλα ειμαι.ευχαριστω το γιαννη για την ενθαρρυνση του.αλλα πωτησα κατι γιατι εγω απο την μερια μου οτι μπορω το κανω..

athinoula85
11-10-2008, 10:56 PM
οκ.παιδια ψυχραιμια δεν ειπα οτι ειμαι ολοι μερα μεσα στο σπιτι και κλαιω την μοναξια μου.εχω τα πανω και τα κατω μου.αλλα απλα ετυχε χθες να σκεφτω δυο αποτυχημενεσ προσπαθειες στην ζωη μου και ειπα να ρωτησω αν ειναι αστρολογικο το φαινομενο.καλα ειμαι.ευχαριστω το γιαννη για την ενθαρρυνση του.αλλα πωτησα κατι γιατι εγω απο την μερια μου οτι μπορω το κανω..

Καλησπερα καλη μου !!! Ε μας τα περιεγραψες λιγο μελοδραματικα στην αρχη .. Μην μου θυμωνεις για αυτο που λεω , ναι ? :embarrest
Ειπες '' το σκεφτηκες '' εχθες (δυο αποτυχημενες προσπαθειες ) .
Καθε φορα που θα σου ερχονται τετοιες σκεψεις στο κεφαλι , προσπαθησε να σκεφτεσαι κατι αλλο , ευχαριστο , κατι που να σε κανει να νιωθεις ομορφα , κατι που σε χαροποιει . Μην εξαρτασαι απο το παρελθον ! Κοιτα μπροστα και μονο μπροστα ! Μην γυρνας πισω , ουτε για να δεις αν υπαρχει ακομη αυτο που σε πληγωσε καποτε . ( Το παρελθον αστο εκει που ειναι και τις εμπειριες κρατα τες για να σε κανουν πιο δυνατη , για να μπορεις να συνεχισεις και να μαθαινεις απο τα οποια λαθη εχουν γινει ) . Σκεψου θετικα !!!:love:
Και κατι τελευταιο - εκει που λες .. πως απο την μερια σου οτι μπορεις το εκανες . Δες το και λιγο γυναικεια ρε αγαπη !!! Γιατι να κανεις ? Ασε τον αλλον να κανει , ασε τον αλλο να σε κυνηγησει . Εχεις ακουσει που λενε ? πως οσο πιο πολυ το κυνηγας κατι , αλλο τοσο αυτο απομακρυνεται απο σενα ? Οτι ειναι να ερθει , θα ερθει ! Πανω απο ολα πιστεψε στον εαυτο σου !!! Και ολα θα ερθουν !
Οπως ειπε και ο Γιαννης , αν μια κατασταση δεν σου κανει , αλλαξε την . Μην κολλας σε κατι που δεν προσφερει .

Αυριο ειναι μια καινουρια μερα και συ θα ξυπνησεις και θα εισαι αλλος ανθρωπος . Θα ετοιμαστεις να πας εκει που ειναι να πας ( πανεπιστημιο , σχολη , δουλεια ) , θα γινεις ομορφη , θα τονωσεις την αυτοπεποιθηση σου , θα εκπεμπεις θυληκοτητα και σεξαπιλ και που ξερεις .... ? ? ? μπορει αυριο εκει που θα στριβεις την γωνια για να αγορασεις καφε .. να σε χτυπησει το βελος του θεου ερωτα ...

Οπως και να εχει να μην σκεφτεσαι τα παλια , αφου εφυγαν παει να πει οτι επρεπε να φυγουν .. ( και ισως δεν αξιζαν για να μεινουν ) Αν κατι αξιζει να μεινει , θα μεινει !!!:love:

caity
15-10-2008, 12:08 AM
Καλησπερα καλη μου !!! Ε μας τα περιεγραψες λιγο μελοδραματικα στην αρχη .. Μην μου θυμωνεις για αυτο που λεω , ναι ? :embarrest
Ειπες '' το σκεφτηκες '' εχθες (δυο αποτυχημενες προσπαθειες ) .
Καθε φορα που θα σου ερχονται τετοιες σκεψεις στο κεφαλι , προσπαθησε να σκεφτεσαι κατι αλλο , ευχαριστο , κατι που να σε κανει να νιωθεις ομορφα , κατι που σε χαροποιει . Μην εξαρτασαι απο το παρελθον ! Κοιτα μπροστα και μονο μπροστα ! Μην γυρνας πισω , ουτε για να δεις αν υπαρχει ακομη αυτο που σε πληγωσε καποτε . ( Το παρελθον αστο εκει που ειναι και τις εμπειριες κρατα τες για να σε κανουν πιο δυνατη , για να μπορεις να συνεχισεις και να μαθαινεις απο τα οποια λαθη εχουν γινει ) . Σκεψου θετικα !!!:love:
Και κατι τελευταιο - εκει που λες .. πως απο την μερια σου οτι μπορεις το εκανες . Δες το και λιγο γυναικεια ρε αγαπη !!! Γιατι να κανεις ? Ασε τον αλλον να κανει , ασε τον αλλο να σε κυνηγησει . Εχεις ακουσει που λενε ? πως οσο πιο πολυ το κυνηγας κατι , αλλο τοσο αυτο απομακρυνεται απο σενα ? Οτι ειναι να ερθει , θα ερθει ! Πανω απο ολα πιστεψε στον εαυτο σου !!! Και ολα θα ερθουν !
Οπως ειπε και ο Γιαννης , αν μια κατασταση δεν σου κανει , αλλαξε την . Μην κολλας σε κατι που δεν προσφερει .

Αυριο ειναι μια καινουρια μερα και συ θα ξυπνησεις και θα εισαι αλλος ανθρωπος . Θα ετοιμαστεις να πας εκει που ειναι να πας ( πανεπιστημιο , σχολη , δουλεια ) , θα γινεις ομορφη , θα τονωσεις την αυτοπεποιθηση σου , θα εκπεμπεις θυληκοτητα και σεξαπιλ και που ξερεις .... ? ? ? μπορει αυριο εκει που θα στριβεις την γωνια για να αγορασεις καφε .. να σε χτυπησει το βελος του θεου ερωτα ...

Οπως και να εχει να μην σκεφτεσαι τα παλια , αφου εφυγαν παει να πει οτι επρεπε να φυγουν .. ( και ισως δεν αξιζαν για να μεινουν ) Αν κατι αξιζει να μεινει , θα μεινει !!!:love:


Σωστη η Αθηνουλα! Το ιδιο θα σου προτεινα και εγω. Αλλωστε εισαι πολυ νεα για να τα βλεπεις ολα μαυρα, οταν κατι δεν παει καλα.
Καταλαβαινω οτι ο χωρισμος των γονιων σου, σου στοιχισε. Ομως δεν φταις εσυ γι' αυτο και μην αφηνεις τον εαυτο σου να στιγματιζετε απο αυτο.
Αν πηρα το θαρρος να απαντησω και εγω σε αυτο το θεμα, ειναι γιατι εχω περασει χειροτερη κατασταση απο την δικη σου... Ημουν 21 ετων οταν εχασα τον πατερα μου. Καταλαβαινω πως νιωθεις, αλλα να ξερεις οτι μπορεις μονο εσυ να βοηθησεις περισσοτερο τον εαυτο σου.
Ζησε την καθε στιγμη και ξεχνα το παρελθον.