PDA

View Full Version : Aνάδρομος Ερμής



Lady_SnowBlood
30-03-2005, 11:02 PM
Θα ήθελα να μάθω τις ημερομηνίες του 2005 που ο Ερμής είναι ανάδρομος . Αν έχει δοθεί κάποιος πίνακας σε άλλο σημείο της ιστοσελίδας θα ήθελα να μου το υποδείξετε . Ευχαριστώ

bookseller
30-03-2005, 11:05 PM
http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=443

Αυτό που ζητήσατε! :)

Lady_SnowBlood
30-03-2005, 11:09 PM
:) Aμεση εξυπηρετιση !!!

Lady_SnowBlood
08-04-2005, 01:38 PM
Την τελευταία βδομάδα χάλασε ο υπολογιστής μου , μπλόκαρε το ένα κινητό τηλέφωνο μου, καταστράφηκε η μπαταρία του άλλου κινητού τηλεφώνου μου , το σταθερό τηλέφωνο ( συσκευή) παρουσιάζει προβλήματα , δεν βρίσκω τη σπιτονοικοκυρά μου και τον διαχειριστή τις πολυκατοικίας μου και μέσα σε όλα έπεσα και δυο φορές μέσα στη βροχή . Μήπως είχα δίκιο που φοβόμουν τον τωρινό ανάδρομο Ερμή ?

Λίλιαν Σίμου
08-04-2005, 11:47 PM
Αγαπητή snowblood

Δεν μπορούμε να τα θέτουμε όλα τα ανάποδα σε μία αστρολογική φάση, όπως αυτή του ανάδρομου Ερμή, όντως όμως συμβαίνουν διάφορα μπερδέματα κατά την περίοδο αυτή, ιδιαίτερα αν ακουμπά ο ανάδρομος πλανήτης, γενέθλιο πλανήτη σας. Ευτυχώς κρατά λίγες μέρες κάθε φορά. Από την επόμενη εβδομάδα, ίσως όλα βελτιωθούν. Εξ άλλου, ας μη ξεχνάμε πως ο ανάδρομος Ερμής συνέπεσε και με τις μεγάλες εκλείψεις του Απριλίου.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

sagimoon
25-05-2005, 09:56 PM
Εχω διαβάσει ότι όποιος έχει γεννέθλιο ανάδρομο ερμή, τις εβδομάδες που ο ερμής γίνεται ανάδρομος, έχουν τις καλύτερες ιδέες, βρίσκουν τις καλύτερες λύσεις στα προβλήματά τους, αισθάνονται μια χαρούλα-σε αντίθεση με όλους τους υπόλοιπους.
Κατά πόσο ισχύει αυτό λέτε???

Λίλιαν Σίμου
26-05-2005, 12:42 AM
Αγαπητό μέλος sagimoon

Πράγματι, τα άτομα με γενέθλιο ανάδρομο Ερμή, λειτουργούν καλύτερα την περίοδο του διελαύνοντα ανάδρομου Ερμή. Αλλά, βέβαια, αν είναι άνω των 20-22 ετών, καλό είναι να ξέρετε πως ο Ερμής δεν είναι πλέον ανάδρομος. Η γενέθλια προδιάθεση εξακολουθεί να υπάρχει, αλλά είναι πιο χαλαρή.
Ωστόσο, σε ένα χάρτη, θα παίξουν ρόλο πολλά επιπρόσθετα στοιχεία, όπως οι όψεις, το ζώδιο, τα προγνωστικά συστήματα ανά εποχή, κι έτσι, το να προσπαθούμε μόνο από τον Ερμή ή ένα άλλο μεμονωμένο πλανήτη να εξάγουμε συμπεράσματα, αυτά δεν θα είναι ασφαλή.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

sagimoon
26-05-2005, 09:30 AM
Φυσικότατα έτσι είναι, και το μεμονομένο όντως δεν έχει θέση στην αστρολογία, απλά
γράφοντας για ένα θέμα αναγκαστικά μιλάμε για ένα συγκεκριμένο θέμα. Βασικά για μένα η αστρολογία εκτός από <<γνώση και σοφία(αν χρεισιμοποιηθεί σωστά) είναι και ΔΙΑΛΟΓΟΣ. Χωρίς αυτόν όλα είναι επιδερμικά. Και πιστέψτε με, πολύ μου αρέσει που στο forum αυτό συναντώ όλο και ομορφότερους διαλόγους....