PDA

View Full Version : Ασυμφωνια αυτου που ψαχνουμε με αυτο που ειμαστε



zania
14-09-2008, 01:22 AM
Τισ τελευταιες μερες εκανα καποιες σκεψεις οσον αφορά το κατα ποσο μπορούμε να προσελκήσουμε τα ατομα που μας αρεσουν.
Συγκεκριμένα παρατήρησα στο φιλικό μου περιβάλλον 2-3 ατομα τα οποια "γουσταρουν" άτομα τα οποια σαν 3ος παρατηρητής βλέπεις οτι δεν προκειται να μπορέσουν να τα προσελκύσουν.
Συγκεκριμενες ημερομηνίς γεννησης δε ν ξερω για τους δυο - αν σκοπευω διακριτικα να μαθω -για να δω τους χαρτες τους, αλλα για τη φιλη μου παρατηρησα οτι την τραβάνε κυριως σκορπιοι ή αντρες με Αφροδιτη στο σκορπιο. Αυτη ομως ειναι αρκετα αιγοκαιρως -ηλιος ,αφροδιτη, ερμης- και έχει Αρη στον σκορπιο [ετσι εξηγούνται όλα:bigsmile:].
Το θεμα ειναι οτι ενω οι σκορπιοι ελκονται απο την γυναικα-ντιβα, αυτη ειναι πολύ down to earth, για να τους τραβηξει.
Δηλαδή αν σε κάποια ατομα δεν τυχαινει να πεφτει ο Αρης κ η Αφροδιτη τους στο ιδιο ή σε συμβατα ζωδια συμβαινει αυτο?:weird:
Δεν ειναι λιγο περιεργο?

Λευκή
14-09-2008, 01:37 AM
Δηλαδή αν σε κάποια ατομα δεν τυχαινει να πεφτει ο Αρης κ η Αφροδιτη τους στο ιδιο ή σε συμβατα ζωδια συμβαινει αυτο?:weird:
Δεν ειναι λιγο περιεργο?
Ποιο αυτό;
Ποιο το περίεργο;
Η ερώτησή σου ποια είναι ακριβώς;:unsure:

zania
14-09-2008, 01:53 AM
Ποιο αυτό;
Ποιο το περίεργο;
Η ερώτησή σου ποια είναι ακριβώς;:unsure:

Σορυ αν δεν ημουν πολυ σαφης, το "αυτό" αναφερόταν στο γεγονος οτι ελκονται απο ατομα τα οποια δεν μπορουν να προσελκυσουν, υπάρχει μονοπλευρη επιθυμια, κ δεν μιλαμε για 1-2 φορες που μπορει να συμβει σε ολους, αλλα μονιμα εχουν ενα μοτιβο ανθρωπου που γουσταρουν ,που ομως δεν μπορουν να το τραβηξουν

Λευκή
14-09-2008, 02:03 AM
Μάλιστα.Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με αστρολογικό παράγοντα αυτό και μάλιστα νομίζω πως η ασυμβατότητα αφροδίτης-άρη δίνει τάσεις....πως να το πω...όχι και πολύ εκλεκτικότητας ή προσήλωσης προς ορισμένα χαρακτηριστικά σε άτομα...ή προς συγκεκριμένα άτομα γενικότερα...γιατί δεν ταυτίζεται το σεξουαλικό με το αισθηματικό...από που προκύπτει ο συλλογισμός σου όμως;Στη φίλη σου πάντως θεωρητικά είναι συμβατοί αφροδίτη-άρης και μάλιστα σε σκληροπυρηνικά ζώδια

zania
14-09-2008, 02:21 AM
O συλογισμος μου προκυπτει απο το γεγονος οτι υποτιθεται η γυναικα εκφραζεται ερωτικα με την Αφροδιτη της και ψαχνει αυτο που δειχνει οΑρης της [κ για τους αντρες το αντιστροφο]. Χοντρικα παντα...

Αυτο με την προσηλωση κ την εκλεκτικοτητα δεν ξερω αν το καταλαβα. Δηλαδη τους τραβανε πολλοι διαφορετικοι ανθρωποι που ο καθενας καλυπτει αλλη πλευρα?

Λευκή
14-09-2008, 02:38 AM
Να σου πω πως το αντιλαμβάνομαι;Εκτός όλων των άλλων,η αφροδίτη έχει να κάνει με τα αισθήματα και ο άρης με τη σεξουαλικότητα.Αν βρίσκονται σε δυσαρμονία ,τότε το άτομο μπορεί να υποφέρει γιατί πιθανώς δημιουργείται μια σύγχυση στην έκφραση των αισθημάτων και της σεξουαλικότητας,κάτι το οποίο μπορεί να το κάνει να περιπλανιέται από δω κι απο κεί μη μπορώντας να βρει αυτό που λέμε "πλήρωση".Μπορεί στον έναν να βρίσκει το ένα,στον άλλον το άλλο και να μπλέκει ταυτόχρονα με όλους προσπαθώντας να καλύψει τις ανάγκες του,χωρίς απαραίτητα να τα καταφέρνει.Απλά ήθελα να πω πως άνθρωποι με τέτοιο συναισθηματικό κόσμο ίσως λίγο δύσκολα εστιάζουν σε έναν συγκεκριμένο τύπο ανθρώπου(όπως το περιγράφεις τουλάχιστον)

giannas
14-09-2008, 07:09 PM
Επισης μπορει η φιλη σου να εχει τονισμενο πλουτωνα με καποιο προσωπικο πλανητη και αυτο να τις δημιουργει εμμονες για πχ πλουτωνας με αρη δημιουργει εμμονες στο σεξ η πλουτωνας ερμης να κολλαει το μυαλο σε συγγεκριμενα πραγματα.Ετσι μπορει να κολλαει σε κατακτησει του στοχου χωρις να την ενδιαφερει αμμεσα ο στοχος.Να ειναι απλα θεμα κολληματος και οχι συναισθηματος η σεξουαλικης ελξης.Η μπορει και να την τραβαει ο χειρωνας της, το τραυμα της χωρις κατι αλλο.Πιστευω οτι πολλα μπορει να μας τραβηξουν σε καποιον χωρις να σημαινει οτι θα εχουμε ανταποκρισει