PDA

View Full Version : σύνοδος (;) 18ης Σεπτεμβρίου



super_lela
12-08-2008, 12:06 PM
Καλημέρα σε όλους:bigsmile:,

Κοίταξα τον χάρτη του Σεπτέμβρη (συγκεκριμένα για τις 18 Σεπτεμβρίου) και βρήκα ότι θα υπάρχει σύνοδος ¶ρη (19ο), Αφροδίτης (22ο) και Ερμή (20ο) στον Ζυγό.

Στον γενέθλιο χάρτη μου αυτή η σύνοδος "πέφτει" επάνω σε σύνοδο Αφροδίτης (18ο), Πλούτωνα (18ο) και Ερμή (22ο) στον Ζυγό στο τέλος του 11ου Οίκου και στις αρχές του 12ου.

Την ίδια μέρα ο Κρόνος θα είναι στην 13ο της Παρθένου (και στον 10ο Οίκο του γενέθλιου χάρτη μου).

Η δική μου (ταπεινή) ερμηνεία είναι ότι οι σύνοδοι "μετατίθενται" στον 12ο Οίκο :blink: οπότε θα υπάρχουν παρασκηνιακές διαπραγματεύσεις; και (αδύναμη και παρασκηνιακή;) προσπάθια επέκτασής μου; ενώ η καταξίωσή και αναγνώρησή μου (10ος Οίκος) θα επέλθει μόνο εφόσον έχω καταβάλει τον απαραίτητο κόπο (Κρόνος);

Μια (ακόμη) ερώτηση: Ο ¶ρης που θα είναι σε αδυναμία, παρασύρει και αποδυναμώνει και την Αφροδίτη :wacko:;

Οι ερμηνείες σας και οι διορθώσεις σας ευπρόσδεκτες!!:bigsmile:

cancerian
12-08-2008, 12:19 PM
Σε πια μοιρα ειναι η ακμη του 12ου σου ?

Βασιλης Παπαδολιας
12-08-2008, 12:21 PM
Καλή μου super_lela, με δυο λόγια πιστεύω απλά ότι θα σκέφτεται πολύ το βράδυ για κάποια διλήμματα. Πέραν αυτού δε νομίζω ότι θα είναι και κάτι φοβερό. Μην τρελαίνεσαι...

super_lela
12-08-2008, 12:34 PM
Σε πια μοιρα ειναι η ακμη του 12ου σου ?

Στην 19η του Ζυγού

super_lela
12-08-2008, 12:37 PM
Καλή μου super_lela, με δυο λόγια πιστεύω απλά ότι θα σκέφτεται πολύ το βράδυ για κάποια διλήμματα. Πέραν αυτού δε νομίζω ότι θα είναι και κάτι φοβερό. Μην τρελαίνεσαι...

:bigsmile: ευχαριστώ!

Απλά δεν έχω και τίποτα να κάνω:bigsmile:, οπότε αντί να πάω για ψάρεμα, ασχολούμαι με τους χάρτες και τους πλανήτες (τους δικούς μου, μην γίνομαι και κουτσομπόλα :cheesy:)

Παίζει βέβαια :σφύριγμα και ένα συνέδριο που θα παρακολουθήσω τότε... :love:

:bigsmile:

Βασιλης Παπαδολιας
12-08-2008, 12:38 PM
:bigsmile: ευχαριστώ!

Απλά δεν έχω και τίποτα να κάνω:bigsmile:, οπότε αντί να πάω για ψάρεμα, ασχολούμαι με τους χάρτες και τους πλανήτες (τους δικούς μου, μην γίνομαι και κουτσομπόλα :cheesy:)

Παίζει βέβαια :σφύριγμα και ένα συνέδριο που θα παρακολουθήσω τότε... :love:

:bigsmile:

Όχι εδώ αυτά, μόνο στα off topic. Αλλιώς θα σε κλειδώσουν (emoticon)...

A t h a n
17-08-2008, 01:22 AM
γεια σου Super_lela.
Μην αγχωνεσαι απο τωρα, θα εχεις αρκετο αγχος στο συνεδριο. Μια συνοδος πλανητων στον 12ο κατα κυριο λογο σημαινει αγχος,φοβους και κρυμμενα πραγματα. Η συνοδος εχει παντα μια ενεργεια Κριου. Η συνοδος μπορει να λειτουργησει πολυ δυναμικα και αν και εσυ την κατευθυνεις σωστα οι φοβοι σου να μειωθουν. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι εχεις 6ο οικο στον Κριο αρα οντως αυτο το συνεδριο θα μπορουσε να σου φανει πολυ χρησιμο στην επαγγελματικη σου εξελιξη.
Χωρις βεβαια τον χαρτη σου δεν μπορω να μιλησω λεπτομερεστερα...
Καλη επιτυχια!
Φιλικα, Αθαν.

super_lela
22-08-2008, 11:44 AM
Ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ πολύ!!!!!!!!

Από το στόμα σου στο αυτί Του!

A t h a n
22-08-2008, 04:10 PM
Σιγα σιγα πλησιαζει η ημερομηνια....
Περιμενω και εγω ενημερωση για τα γεγονοτα και καλο θα ηταν αν μπορουσα να ριξω και μια ματια στο χαρτη σου...

Φιλικα
Athan

Aries&Libra
22-08-2008, 05:29 PM
Όταν ο ¶ρης περάσει πάνω από τον Πλούτωνα σου( 16 Σεπτ ), θα είσαι μέσα στην ένταση και τα νεύρα. Πιθανόν να κάνεις και "Πλουτώνιες" σκέψεις. Ευτυχώς που η Αφροδίτη εκείνο το διάστημα θα έχει περάσει μπροστά από τον ¶ρη και η κατάσταση θα είναι πιο γλυκιά. Λίγες μέρες πριν,( μέχρι 11 Σεπτ ) ο ¶ρης θα προηγείται της Αφροδίτης κάνοντας "ζημιές" που δεν θα αρέσουν στην Αφροδίτη.
Επίσης, ο Κρόνος από τον 10ο θα κάνει τρίγωνο με τον ορθόδρομο πια Δια στον ( αν υποθέτω σωστά ) 3ο σου οίκο.