PDA

View Full Version : Δίδυμα αδέλφια



loulou
20-03-2005, 09:14 PM
γειά σας,
θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με τα δίδυμα αδέλφια.
'Ημουν δίδυμη αλλα το άλλο κοριτσάκι πέθανε πριν την γέννα και υπήρξαν πολλές επιπλοκές στον τοκετό .
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν αυτό φαίνεται στο ωροσκόπιό μου και εάν γενικότερα μιλώντας, αυτό το γεγονός έχει επιπτώσεις στην ψυχολογία - ψυχοσύνθεση κλπ.
(τα στοιχεία μου τα έχω ξαναστείλει στην κυρία Σίμου σε άλλη ερώτηση, αλλά εάν χρειάζεται τα παραθέτω πάλι: 15-10-76 , Αθήνα, ώρα 22:30 - περίπου)

Λίλιαν Σίμου
21-03-2005, 01:06 AM
Αγαπητή loulou

Επειδή έχετε μία ιδιάζουσα περίπτωση, πείτε μας, σας παρακαλώ, το ότι το δίδυμο αδελφάκι πέθανε πριν τη γέννησή σας, σημαίνει πως αυτό συνέβη κατά τη διάρκεια του τοκετού? Βγήκατε πρώτα εσείς ή εκείνο? Αν ξέρετε, δώστε μας αυτά τα στοιχεία και θα προσπαθήσουμε να καλύψουμε τις απορίες σας.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

loulou
03-04-2005, 02:55 PM
όχι, είχε πεθάνει πριν τον τοκετό. Όσον αφορά το ποιο βγήκε πρώτο δεν γνωρίζω σίγουρα αλλά μάλλον εγώ.

Λίλιαν Σίμου
07-04-2005, 01:03 AM
Αγαπητή loulou

Αν είστε πρώτη ή δεύτερη, αλλάζει ο ωροσκόπος σας, επομένως και η οικοθεσία σας.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

loulou
09-04-2005, 02:00 PM
Αγαπητή loulou

Αν είστε πρώτη ή δεύτερη, αλλάζει ο ωροσκόπος σας, επομένως και η οικοθεσία σας.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Αγαπητή κυρία Σίμου,
από ό,τι διάβασα στο άλλο θέμα με τα δίδυμα αδέλφια, όντως είδα οτι αλλάζει ο χάρτης σε σχέση με το ποιο παιδί γεννιέται πρώτο κλπ.
Στην περίπτωση δηλ. που εγώ γεννήθηκα δεύτερη, ο ωροσκόπος μου πχ. ποιός είναι?
Θα μπορούσατε να δώσετε κάποια μικρή απάντηση στο αρχικό ερώτημά μου έστω για την περίπτωση που γεννήθηκα εγώ πρώτη?
Είναι ένα θέμα που με έχει προβληματίσει πολύ!
Ευχαριστώ!

Λίλιαν Σίμου
10-04-2005, 06:57 PM
Αγαπητή loulou

Αν και οι όροι απάντησης έχουν διαφοροποιηθεί, όπως θα γνωρίζετε από μήνυμα που παραλάβατε, σας απαντώ πως δεν μπορώ να σας πως με κάποια σχετική ασφάλεια αυτό που ζητάτε, αφού δεν ξέρω τον ωροσκόπο σας. Αν έχετε γεννηθεί πρώτη, ο ωροσκόπος είναι στον Αιγόκερο, αν είστε δεύτερη, ο ωροσκόπος είναι στον Καρκίνο. Ρωτήστε τη μητέρα σας ή κάποιο συγγενή που θυμάται. Μετά θα δω την αναλογία των οίκων.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

loulou
10-04-2005, 08:34 PM
Αγαπητή κα Σίμου,
από ό,τι ξέρω πρέπει να έχω γεννηθεί πρώτη, άρα σύμφωνα με τα λεγόμενά σας αλλάζει ο ωροσκόπος μου και όλος ο γεννέθλιος χάρτης, πράγμα που με μπερδεύει γιατί δεν ξέρω με ποιόν τρόπο μπορώ να βρώ σωστά τους πλανήτες μου κτλ.
Με συγχωρείτε πολύ αν εγώ δεν κατάλαβα καλά. Νόμιζα πως η αλλαγή στους όρους υποβολής ερωτήσεων αφορούσε μόνο την ενότητα "ο αστρολόγος στο σπίτι σας".
Σας ευχαριστώ πάντως για την ανταπόκριση!

Λίλιαν Σίμου
12-04-2005, 01:07 AM
Αγαπητή κα Σίμου,
από ό,τι ξέρω πρέπει να έχω γεννηθεί πρώτη, άρα σύμφωνα με τα λεγόμενά σας αλλάζει ο ωροσκόπος μου και όλος ο γεννέθλιος χάρτης, πράγμα που με μπερδεύει γιατί δεν ξέρω με ποιόν τρόπο μπορώ να βρώ σωστά τους πλανήτες μου κτλ.
Με συγχωρείτε πολύ αν εγώ δεν κατάλαβα καλά. Νόμιζα πως η αλλαγή στους όρους υποβολής ερωτήσεων αφορούσε μόνο την ενότητα "ο αστρολόγος στο σπίτι σας".
Σας ευχαριστώ πάντως για την ανταπόκριση!

Αγαπητή loulou

Δεν αλλάζουν ακριβώς θέση οι πλανήτες σας, αλλά οι οίκοι σας. Έχετε ίσως κάποιο χάρτη σας? Αν ναι, τότε να θεωρήσετε σαν πρώτο οίκο τον 7ο και 2 οίκο σας τον 8ο, 3ο οίκο σας τον 9ο κ.ο.κ. Αν δεν έχετε κάποιο χάρτη σας, τότε ενημερώστε με και θα δω τι θα κάνω για σας. Με ενδιαφέρει όμως να καταλάβετε πως έχετε τους απέναντι οίκους από αυτούς που θα είχατε αν γεννιόσασταν δεύτερη. Είναι λίγο σύνθετο το θέμα των διδύμων για να εξηγηθεί σε λίγες σειρές. Ενημερώστε με αν διαθέτε κάποιο χάρτη με την ημερομηνία γέννησής σας και θα σας απαντήσω για να καταλάβετε πώς θα τον χρησιμοποιείτε.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

loulou
13-04-2005, 12:39 AM
Αγαπητή loulou

Δεν αλλάζουν ακριβώς θέση οι πλανήτες σας, αλλά οι οίκοι σας. Έχετε ίσως κάποιο χάρτη σας? Αν ναι, τότε να θεωρήσετε σαν πρώτο οίκο τον 7ο και 2 οίκο σας τον 8ο, 3ο οίκο σας τον 9ο κ.ο.κ. Αν δεν έχετε κάποιο χάρτη σας, τότε ενημερώστε με και θα δω τι θα κάνω για σας. Με ενδιαφέρει όμως να καταλάβετε πως έχετε τους απέναντι οίκους από αυτούς που θα είχατε αν γεννιόσασταν δεύτερη. Είναι λίγο σύνθετο το θέμα των διδύμων για να εξηγηθεί σε λίγες σειρές. Ενημερώστε με αν διαθέτε κάποιο χάρτη με την ημερομηνία γέννησής σας και θα σας απαντήσω για να καταλάβετε πώς θα τον χρησιμοποιείτε.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Αγαπητή κα Σίμου,
έχω κάποια στοιχεία σχετικά με τον χάρτη μου, τα οποία όμως δεν γνωρίζω αν είναι σωστά!
Σας τα παραθέτω μήπως και βοηθήσω την κατάσταση:
Οίκοι:
1=καρκίνος, 2=λέων, 3=παρθένος, 4=παρθένος, 5=σκορπιός, 6=τοξότης
7=αιγόκερω, 8=υδροχόος, 9=ιχθείς, 10=ιχθείς, 11=ταύρος, 12=δίδυμοι
Σας ευχαριστώ ιδαιτέρως για το ενδιαφέρον!

loulou
13-04-2005, 01:06 AM
Μια ακόμα παρατήρηση επίσης:
το αδελφάκι μου είχε πεθάνει κάποιες μέρες πριν τον τοκετό, οπότε παίζει ρόλο ποιο παιδί "βγήκε" πρώτο και ποιο δεύτερο?
Είναι κάτι που είχα ξεχάσει να ρωτήσω και που μου προκαλεί έκπληξη.

Λίλιαν Σίμου
13-04-2005, 11:53 PM
Αγαπητή φίλη loulou

Έχετε όντως μία ιδιαιτερότητα. Επειδή όμως διεξήχθη όλη η κύηση παράλληλα, είναι σωστό να θεωρήσουμε δεκτή την αντιστροφή των ωροσκόπων για το πρώτο παιδί. Σωστά αναφέρετε τους οίκους, αλλά αν δεχθούμε την μεθοδολογία που επικρατεί για τα δίδυμα παιδάκια, τότε εσείς θα πρέπει να έχετε ωροσκόπο στον 7ο οίκο, ο 2ος οίκος σας να είναι στον 8ο οίκο κ.ο.κ. Όμως, πιστεύω πως αν το άλλο παιδάκι είχε φύγει νωρίτερα, φυσιολογικά, εσείς βγήκατε πρώτη. Αυτό όμως δεν είναι απαραίτητα η εξήγηση για κάποιο στοιχείο στη σύλληψη που οδηγεί σε αυτή την μεθοδολογία. Μπορείτε να διαπιστώσετε τον ωροσκόπο σας από άλλες λεπτομέρειες, όπως ευαισθησίες υγείας, αλλά και γεγονότα ζωής, όταν μάθετε καλύτερα αστρολογία, ή αν ήδη γνωρίζετε.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

jimlover
10-07-2005, 06:08 PM
Αγαπητή κα Σίμου,

Πολύ ενδιαφέρον αυτό το θέμα με τα δίδυμα αδέλφια. Επειδή κι εγώ έχω δύο ανιψάκια δίδυμα (γεννημένα στις 31-3-2005 το πρώτο στις 10.46πμ και το δεύτερο στις 10.47πμ) μου δημιουργήθηκε η εξής απορία, γιατί η αλήθεια είναι έχω μπερδευτεί λίγο: Τελικά, ο ανιψιός μου που γεννήθηκε πρώτος, είναι ωροσκόπος Δίδυμος όπως θα ήταν αν είχε γεννηθεί χωρίς δίδυμο αδελφάκι, ή Τοξότης, δηλαδή το απέναντι ζώδιο?

Ευχαριστώ.

Jimlover