PDA

View Full Version : Διελεύσεις Πλούτωνα από τους οίκους



xrin2309
15-07-2008, 08:43 PM
Καλησπέρα!
Ήθελα να ρωτήσω...τι μπορεί να σημαίνει για κάποιον όταν ο πλούτωνας θα βρίσκεται στον τέταρτο οίκο του (στον αιγώκερο) για τα υπόλοιπα 15 χρόνια εκτός από ανασφάλεια??Πόσο μάλλον όταν εκεί βρίσκεται και η σελήνη του..?Θα τα καταφέρουμε?..:/

Λίλιαν Σίμου
15-07-2008, 09:20 PM
Αγαπητή xrin2309

Τέτοιες διελεύσεις δεν φέρνουν γεγονότα, αλλά βαθιές αλλαγές που στην συνέχεια προκαλούν γεγονότα. Επειδή είναι πολύ αργή η διέλευση, μην περιμένετε να δείτε κάτι ως συμβάν, εκτός αν το επιβεβαιώνουν τα προγνωστικά συστήματα τη χρονιά που θα περνά πάνω απότ η Σελήνη σας.

Θα υπάρχει μία ανασφάλεια γιατί μοιάζετε να είστε στον προθάλαμο μίας νέας εποχής για θέματα και αξίες σχετικές με την οικογένεια, την παράδοση, την πατρίδα, αλλά και τον ίδιο σας τον ψυχισμό. Καλό θα είναι να ασχοληθείτε με εσωτερικές σπουδές και να καλλιεργήσετε την ψυχή σας.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

xrin2309
15-07-2008, 09:34 PM
Σας ευχαριστώ.!.δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννεοείται όταν αναφέρεστε σε εσωτερικές σπουδές..διότι προς το παρών τουλάχιστον και για δύο χρόνια τουλάχιστον αναγκαστικά εξακολουθώ τις εξωτερικές σπουδές μου ...ελπίζω να ευνοούνται και αυτές κάπως διότι μπορώ να πω ότι αυτή τη στιγμή περνάνε από σαράντα κύματα...:wacko:

Λίλιαν Σίμου
16-07-2008, 09:14 PM
Αγαπητή φίλη

Εννοώ σπουδές ή μαθητεία φιλοσοφικής αναζήτησης, αν και εφ' όσον σας ενδιαφέρουν. Για ενδοσκήπηση και συνειδητοποίηση. Σε ένα χώρο εσωτερικής αναζήτησης με προσεκτική επιλογή όμως πάντα.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

ματιναπ
17-11-2011, 03:06 PM
Γεια σας ,θα ηθελα να ρωτησω τι σημαινει να ειναι ο διελαυνων πλουτωνας στον πρωτο οικο στον αιγοκερο,παροτι εχω ωροσκοπο τοξοτη ,σε τετραγωνο με το γενεθλιο πλουτωνα και τετραγωνο με το διελαυνων ουρανο στον τριτο.Ευχαριστω

MARIANNAR
21-11-2011, 05:30 PM
Ποιος μπορει να μας πει τι ακριβως φερνει ο πλουτωνας οταν διελαυνει απο τον δωδεκατο οικο μας.Ο γενεθλιος ειναι στον δεκατο και ο ηλιος στον αιγωκαιρο
ευχαριστω

*alkmini
21-11-2011, 06:12 PM
Γεια σας ,θα ηθελα να ρωτησω τι σημαινει να ειναι ο διελαυνων πλουτωνας στον πρωτο οικο στον αιγοκερο,παροτι εχω ωροσκοπο τοξοτη ,σε τετραγωνο με το γενεθλιο πλουτωνα και τετραγωνο με το διελαυνων ουρανο στον τριτο.Ευχαριστω

Αναγέννηση και μεταμόρφωση είναι συνήθως οι λέξεις που χρησιμοποιούμε για τις διελεύσεις του Πλούτωνα. Το αίτημά του από σας αναφέρεται στο πως παρουσιάζεστε στους άλλους σαν χαρακτήρας και σαν εξωτερική εμφάνιση.

Για περισσότερα θα πρέπει να έχουμε το γενέθλιο χάρτη σας.

*alkmini
21-11-2011, 08:48 PM
Ποιος μπορει να μας πει τι ακριβως φερνει ο πλουτωνας οταν διελαυνει απο τον δωδεκατο οικο μας.Ο γενεθλιος ειναι στον δεκατο και ο ηλιος στον αιγωκαιρο
ευχαριστω

Αν γνωρίζετε τι αντιπροσωπεύει ο 12ος οίκος στο χάρτη σας, εκεί θα βρείτε την απάντηση συνθέτοντας το αίτημα του Πλούτωνα , αναγέννηση και μεταμόρφωση.

mersini1
22-11-2011, 10:29 AM
Καλημερα!Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τον πλουτωνα. Ο πλουτωνας τωρα βρισκεται στον αιγοκερω.Η ακμη του 6ου γενεθλιου οικου μου ειναι ο αιγοκερως στις 8.41.Αυτο που δεν καταλαβα ειναι αν ο πλουτωνας σε μενα λειτουργει akoma στον 5ο οικο μου στον τοξοτη 4.15(ετσι μου το βγαζει ο χαρτης).Eπισης ο πλουτωνας σε λγο καιρο θα ερθει σε τριγωνο με την αφροδιτη μου απο τον 2ο οικο στην παρθενο.Ο γενεθλιος πλουτωνας βρισκεται σον 3ο οικο στην παρθενο επισης.Αυτο σημαινει καποια ευκαιρια για αλλαγη επαγγελματικων η συναισθηματικων αλλαγων?

*alkmini
22-11-2011, 10:59 AM
Καλημερα!Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τον πλουτωνα. Ο πλουτωνας τωρα βρισκεται στον αιγοκερω.Η ακμη του 6ου γενεθλιου οικου μου ειναι ο αιγοκερως στις 8.41.Αυτο που δεν καταλαβα ειναι αν ο πλουτωνας σε μενα λειτουργει akoma στον 5ο οικο μου στον τοξοτη 4.15(ετσι μου το βγαζει ο χαρτης).

Ο Πλούτωνας κινείται αργά, θεωρώ λοιπόν ότι αυτή τη στιγμή επηρεάζει τον 5ο οίκο. Θα περάσει στον 6ο στις 11/2/2012 και θα συνεχίσει την ευθεία πορεία του μέχρι στις 10/4/2012, οπότε και θα γίνει ανάδρομος.

Την ακμή του 5ου θα ξανακουμπήσει στις 12/6/2012 , θα μείνει στον 5ο για να ολοκληρώσει ότι δεν πρόλαβε μέχρι τις 6 μοίρες και 57΄.

mersini1
22-11-2011, 11:16 AM
Eυχαριστω πολυ γαι τη απαντηση σας.!Επισης οπως ανεφερα και παραπανω που εκανα μια διορθωση,πλουτωνας σε λιγο καιρο θα ερθει σε τριγωνο με την αφροδιτη μου απο τον 2ο οικο στην παρθενο.Ο γενεθλιος πλουτωνας βρισκεται σον 3ο οικο στην παρθενο επισης.Αυτο σημαινει καποια ενδεχομενη ευκαιρια για αλλαγη επαγγελματικων οικονομικων η συναισθηματικων αλλαγων?

*alkmini
22-11-2011, 12:36 PM
Eυχαριστω πολυ γαι τη απαντηση σας.!Επισης οπως ανεφερα και παραπανω που εκανα μια διορθωση,πλουτωνας σε λιγο καιρο θα ερθει σε τριγωνο με την αφροδιτη μου απο τον 2ο οικο στην παρθενο.Ο γενεθλιος πλουτωνας βρισκεται σον 3ο οικο στην παρθενο επισης.Αυτο σημαινει καποια ενδεχομενη ευκαιρια για αλλαγη επαγγελματικων οικονομικων η συναισθηματικων αλλαγων?

Δεν μπορούμε να μιλήσουμε για ευκαιρία όταν μιλάμε για τον Πλούτωνα, αλλά για αλλαγή και μεταμόρφωση σε ό,τι αναφέρεται η Αφροδίτη στο χάρτη σας και ό,τι κυβερνά. Βέβαια όλα εξαρτώνται από το γενέθλιο χάρτη σας.

MARIANNAR
23-11-2011, 04:57 PM
ευχαριστω για την απαντηση.Πώς βλεπω τι αντιπροσωπευει ο οικος>?Παραδειγμα αν εκει εχει γενεθλιο τον Ερμη και τον Ηλιο μιλαμε για ολικη μεταμορφωση της προσωπικοτητας και του τροπου που επικοινωνει>?
ευχαριστω και παλι :):)

*alkmini
23-11-2011, 10:49 PM
Eυχαριστω πολυ γαι τη απαντηση σας.!Επισης οπως ανεφερα και παραπανω που εκανα μια διορθωση,πλουτωνας σε λιγο καιρο θα ερθει σε τριγωνο με την αφροδιτη μου απο τον 2ο οικο στην παρθενο.Ο γενεθλιος πλουτωνας βρισκεται σον 3ο οικο στην παρθενο επισης.Αυτο σημαινει καποια ενδεχομενη ευκαιρια για αλλαγη επαγγελματικων οικονομικων η συναισθηματικων αλλαγων?

Σε ποιες μοίρες βρίσκεται ο γενέθλιος Πλούτωνας στον 3ο οίκο ?

Η Αφροδίτη σας βρίσκεται στο 2ο οίκο, ποιους οίκους κυβερνά ?

*alkmini
23-11-2011, 11:04 PM
ευχαριστω για την απαντηση.Πώς βλεπω τι αντιπροσωπευει ο οικος>?Παραδειγμα αν εκει εχει γενεθλιο τον Ερμη και τον Ηλιο μιλαμε για ολικη μεταμορφωση της προσωπικοτητας και του τροπου που επικοινωνει>?
ευχαριστω και παλι :):)

Ο κάθε οίκος αναφέρεται σε ένα τομέα της ζωής του ατόμου. Κάνετε αναζήτηση για το 12ο οίκο και θα βρείτε αρκετές πληροφορίες.

Η σύνοδος του Πλούτωνα από διέλευση με τον Ήλιο και τον Ερμή σας αναφέρεται σε όσα γράφετε και επιδρά στους οίκους που κυβερνούν και οι δύο πλανήτες.

mersini1
24-11-2011, 01:08 PM
Σε ποιες μοίρες βρίσκεται ο γενέθλιος Πλούτωνας στον 3ο οίκο ?

Η Αφροδίτη σας βρίσκεται στο 2ο οίκο, ποιους οίκους κυβερνά ?

Ο γενεθλιος πλουτωνας (26.49) βρισκεται στον 3ο γενεθλιο στην ακμη της παρθενου(26.32).Η αφροδιτη (8.40) απο τον 2ο οικο στην ακμη παρθενου(οο.23).κυβερναει τον 4ο γενεθλιο ακμη ζυγου (28.29).

Linda23
24-11-2011, 11:41 PM
Πλουτωνας διελευση από τον εκτο στον Αιγόκερως 06 03' 07". Ο γενεθλιος είναι στον τεταρτο στην Παρ 22° 26' 12" R και προοδο Πλούτωνας Παρθένος 22 40' 48" στον τεταρτο

Πλουτωνας διελευση στον Αιγόκερως 06 03' 07" στον 7ο.Ο γενεθλιος Πλούτωνας είναι στη Παρ 26° 59' 06" στον 5ο και προοδο Πλούτωνας Παρθένος 27 30' 35" στον 5ο

Μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορει να συμβει σ αυτες τις περιπτωσεις... θα ειναι μεγαλο το..πληγμα...

*alkmini
25-11-2011, 04:33 PM
Σε ποιες μοίρες βρίσκεται ο γενέθλιος Πλούτωνας στον 3ο οίκο ?

Η Αφροδίτη σας βρίσκεται στο 2ο οίκο, ποιους οίκους κυβερνά ?

Ο γενεθλιος πλουτωνας (26.49) βρισκεται στον 3ο γενεθλιο στην ακμη της παρθενου(26.32).Η αφροδιτη (8.40) απο τον 2ο οικο στην ακμη παρθενου(οο.23).κυβερναει τον 4ο γενεθλιο ακμη ζυγου (28.29).

Η Αφροδίτη σας βρίσκεται στο 2ο οίκο και κυβερνά 4ο και 10ο γενέθλιο οίκο. Μόλις αγγίξει την ακμή του 6ου οίκου θα σχηματίσει τρίγωνο ακριβείας με την Αφροδίτη σας και θα επηρεάσει οικονομικά, θέματα σπιτιού και επαγγελματικών.

Επίσης θα σχηματίσει εξάγωνο με τη Σελήνη σας στον 8ο οίκο.

*alkmini
25-11-2011, 04:39 PM
Και στις δυο περιπτώσεις ο γενέθλιος Πλούτωνας βρίσκεται στην Παρθένο περίπου στις 22 και 27 μοίρες. Ο Πλούτωνας θα αργήσει να φτάσει στις συγκεκριμένες μοίρες και όταν αυτό συμβεί θα σχηματίσει τρίγωνο. Προς τί λοιπόν το άγχος ?

toniateddybear
26-11-2011, 12:54 AM
που ειναι το αρθρο ¨διελευση πλουτωνα απο τους οικους"..?. το ψαχνω στη μηχανη αναζητησης, αλλα παλι στη συζητηση πεφτω...:confused:

maria76
27-11-2011, 10:48 PM
Eμένα παιδιά ο 7ος οίκος μου φιλοξενεί τον Πλούτωνα τώρα και για πολύ καιρό ακομα.Οταν πέρασε απ'την ακμή του οίκου ανάδρομος δεν έγινε και τίποτα,ενώ είναι τόσο αργός πλανητης που θα σας πω τα συμπεράσματα του το 2023!
Απ'την άλλη πάλι,σε τόσα χρόνια,λογικό δεν είναι κάτι να αλλάξει/μεταλλαχτεί ή οτιδήποτε άλλο συμβολίζει ο πλανήτης?
Μια μοναξιά τη νιώθεις βέβαια,αλλά συντρέχουν κι άλλα,οπότε μάλλον δεν του δίνω σημασία..

*alkmini
28-11-2011, 02:25 AM
Eμένα παιδιά ο 7ος οίκος μου φιλοξενεί τον Πλούτωνα τώρα και για πολύ καιρό ακομα.Οταν πέρασε απ'την ακμή του οίκου ανάδρομος δεν έγινε και τίποτα,ενώ είναι τόσο αργός πλανητης που θα σας πω τα συμπεράσματα του το 2023!
Απ'την άλλη πάλι,σε τόσα χρόνια,λογικό δεν είναι κάτι να αλλάξει/μεταλλαχτεί ή οτιδήποτε άλλο συμβολίζει ο πλανήτης?
Μια μοναξιά τη νιώθεις βέβαια,αλλά συντρέχουν κι άλλα,οπότε μάλλον δεν του δίνω σημασία..

Γνωρίζετε την ακριβή ώρα γέννησής σας ?
Επίσης ο Πλούτωνας λειτουργεί τόσο υπόγεια και άλλο τόσο υπόγειες είναι και οι διεργασίες που συντελούνται.

katiakiss
28-11-2011, 02:11 PM
Eμένα παιδιά ο 7ος οίκος μου φιλοξενεί τον Πλούτωνα τώρα και για πολύ καιρό ακομα.Οταν πέρασε απ'την ακμή του οίκου ανάδρομος δεν έγινε και τίποτα,ενώ είναι τόσο αργός πλανητης που θα σας πω τα συμπεράσματα του το 2023!
Απ'την άλλη πάλι,σε τόσα χρόνια,λογικό δεν είναι κάτι να αλλάξει/μεταλλαχτεί ή οτιδήποτε άλλο συμβολίζει ο πλανήτης?
Μια μοναξιά τη νιώθεις βέβαια,αλλά συντρέχουν κι άλλα,οπότε μάλλον δεν του δίνω σημασία..Μαρία μου, ένας από τους λεγόμενους «αργούς» πλανήτες και από αυτούς ο πιο αργός (ο Πλούτωνας), δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει από την ακμή του κατερχόμενου (7ου) και να μην βιώσεις με αργό και σταθερό τρόπο την ανάγκη να πας βαθιά στα θέματα του οίκου που αφορά.
Σκέψου το λογικά. Ο Πλούτωνας στην ακμή του 7ου σημαίνει ότι βρίσκεται απέναντι από τον ωροσκόπο σου, άρα ο άξονας 1ου\7ου ενεργοποιήθηκε και έρχεσαι αντιμέτωπη με τον εαυτό σου (1ος) και τους άλλους 7ος.
Δεν χρειάζεται να περιμένεις μέχρι το 2023 για να ξέρεις τι θα έχει αλλάξει. Αρχικά, η μεγαλύτερη ενέργεια της διέλευσης συγκεντρώνεται στην ακμή και από εκεί και πέρα, ρόλο παίζουν οι όψεις που θα κάνει ο πλανήτης περνώντας μέσα από τον οίκο.
Είσαι παλιό μέλος και νομίζω πως όσοι είμαστε τακτικοί του φόρουμ, έχουμε διαβάσει αρκετές δικές σου δημοσιεύσεις με τις θέσεις σου γύρω από ένα είδος απογοήτευσης και προβληματισμού στο θέμα του γάμου. Δεν νομίζεις ότι αυτό είναι αρκετό και ξεκάθαρο;

Όπως πολύ σωστά λες, ένας αργός πλανήτης (και ιδιαίτερα της εσωτερικής φύσης των μεταλλάξεων του Πλούτωνα) μην περιμένεις να έρθει με τρακατρούκες και βεγγαλικά (κάτι που θα ταίριαζε στην φύση του Ουρανού). Είναι το βαθύ ψυχικό μας κομμάτι και οι βαθιά ριζωμένες καταγραφές που αλλάζουν. Όπως καταλαβαίνεις, το να αλλάζεις το ψυχολογικό σου «δέρμα» , δεν είναι μια απλή υπόθεση.
Σοφά λοιπόν το σύμπαν μας δίνει χρόνο προσαρμογής στα καινούργια εσωτερικά δεδομένα, αυτά που εξυπηρετούν καλύτερα τον πιο έμπειρο εαυτό μας. Μην ξεχνάμε ότι αυτό που ισχύει μέσα μας, είναι αυτό που προβάλουμε και βιώνουμε στον εξωτερικό κόσμο.

Τέλος, όπως έχω γράψει σε άλλο ποστ κάποτε, δεν είναι όλοι οι άνθρωποι σε θέση να παρακολουθούν συνειδητά τις εσωτερικές τους ζυμώσεις. Ο συντονισμός με την ψυχική μας ζωή , η ενδοσκόπηση και η αυτοανάλυση , δεν είναι εύκολη για όλους. Έτσι, αν η «οικονομία» του ψυχολογικού μας οικοδομήματος έχει επιλέξει ως αμυντικό και προστατευτικό μηχανισμό να μας κρατά σε απόσταση από τις εσωτερικές διεργασίες, τότε είναι δύσκολο να συντονιστούμε με τον ρόλο του Πλούτωνα στην ζωή μας. Ο ανεξέλεγκτος και ενστικτώδης φόβος που προκαλείται από το γκρέμισμα κάθε νοσηρής σταθεράς κατά τις διελεύσεις του Πλούτωνα, δεν είναι καλός σύμβουλος.
Όπως κι αν «ντύνεις» τον εαυτό σου για να σε βλέπουν οι άλλοι όπως εσύ θα ήθελες, βαθιά μέσα σου , ο Πλούτωνας σου θυμίζει ότι… « Ο βασιλιάς είναι γυμνός!» .

BLOONDY71
28-11-2011, 10:39 PM
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κάνετε. Τι να πω για τον Πλούτωνα...όχι άλλος Πλούτωνας....στο δικό μου ωροσκόπιο εδώ και καιρό ενεργοποιεί γενέθλιο Τ-τετράγωνο με Σελήνη (2ος)(με όψεις στον γενέθλιο χάλια .....η καλύτερη χιαστί) και Αφροδίτη (8ος)(με όψεις μια απο τα ίδια)...και ένα Ουρανό να πέφτει σαν μολότοφ!!!! Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι ανοχή έχουν σε διέλευση οι εξωκρόνιοι πλανήτες?....ζητείτε φως στο τούνελ.....ΖΗΤΕΙΤΕ ΕΛΠΙΣ!!!!!.....Ευχαριστώ!!!!

taurine
29-11-2011, 12:11 AM
Μαρία μου, ένας από τους λεγόμενους «αργούς» πλανήτες και από αυτούς ο πιο αργός (ο Πλούτωνας), δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει από την ακμή του κατερχόμενου (7ου) και να μην βιώσεις με αργό και σταθερό τρόπο την ανάγκη να πας βαθιά στα θέματα του οίκου που αφορά.
Σκέψου το λογικά. Ο Πλούτωνας στην ακμή του 7ου σημαίνει ότι βρίσκεται απέναντι από τον ωροσκόπο σου, άρα ο άξονας 1ου\7ου ενεργοποιήθηκε και έρχεσαι αντιμέτωπη με τον εαυτό σου (1ος) και τους άλλους 7ος.

Όπως πολύ σωστά λες, ένας αργός πλανήτης (και ιδιαίτερα της εσωτερικής φύσης των μεταλλάξεων του Πλούτωνα) μην περιμένεις να έρθει με τρακατρούκες και βεγγαλικά (κάτι που θα ταίριαζε στην φύση του Ουρανού). Είναι το βαθύ ψυχικό μας κομμάτι και οι βαθιά ριζωμένες καταγραφές που αλλάζουν. Όπως καταλαβαίνεις, το να αλλάζεις το ψυχολογικό σου «δέρμα» , δεν είναι μια απλή υπόθεση.
Σοφά λοιπόν το σύμπαν μας δίνει χρόνο προσαρμογής στα καινούργια εσωτερικά δεδομένα, αυτά που εξυπηρετούν καλύτερα τον πιο έμπειρο εαυτό μας. Μην ξεχνάμε ότι αυτό που ισχύει μέσα μας, είναι αυτό που προβάλουμε και βιώνουμε στον εξωτερικό κόσμο.



Πολύ σωστά Κάτια.
Το πέρασμα του Πλούτωνα από τον 1ο-7ο, εγω προσωπικά το βίωσα σαν ένα αναγκαστικό lifting, εσωτερικό και εξωτερικό(άλλαξα και Look:p), και επιπροσθέτως στο πως τελικά πρέπει να προβάλλουμε τον εαυτό μας στους άλλους, απαλλαγμένοι από άγχη, φοβίες και ανασφάλειες.
Η εν λόγω διέλευση από αυτό τον άξονα είναι επίσης μια θαυμάσια ευκαιρία για νεα ξεκινήματα, με νέους ανθρώπους, σε νέες συνεργασίες αλλά και ξεκαθαρίσματα. Και φυσικά δεν είναι απαραίτητο να καταστρέψει έναν γάμο, τη στιγμή που μπορεί άνετα να τον επαναπροσδιορίσει ή και ακόμη να τον μεταμορφώσει!

toniateddybear
29-11-2011, 12:24 AM
Αγαπητές taurine & katiakiss, πολυ ορθα τοποθετημενες, νομιζω δινετε στον πλουτωνα τη δεουσα σημασια.
Αν και στο δικο μου ωροσκοπιο, ο πλουτωνας ειναι ωραια τοποθετημενος, αναπαυτικα στον οικο που αγαπα, με μια ωραια χιαστι όψη που λιγο και θα ηταν αντιθεση με τον αρη μου στον 1ο οικο, πιστευω οτι ειναι ενας παρεξηγημενος πλανητης, τοσο στις διελευσεις οσο και στις γενεθλιες τοποθετησεις του.
Οπως αναφερει (ορθα κατ' εμε) και η taurine, πολλες φορες απαλλασει, λιαινει το εδαφος για νεα πραγματα, ξεκαθαριζει και γενικα δεν ανεχεται αλλο το φθαρμενο. Ενας τετοιος πλανητης σε διελευση, μαλλον επιβοηθητικος μου ακουγεται, παρα δυσκολος. Κι οποιος βαστει να πει πως δεν εχω δοκιμασει την επιρροη του, απο τη στιγμη που μπηκε στον αιγοκερω, εκανε συνοδο με γενεθλιο ηλιο και ουρανο μου στην πρωτη κιολας μοιρα, εχει ηδη κανει συνοδο μα τον κρονο και παει να βρει τον ποσειδωνα...
Κι ομως, περα απο καθε δυσκολια που μπορει να βιωσα, μπορω να πω οτι, ακομη κι αν δεν εχω δει οοοολα του αποτελεσματα, ακομη κι αν η διεργασια ειναι βαθια και αργη, τεινω να πω οτι ειμαι ηδη οφελημενη...Σε ολους σχεδον τους τομεις της ζωης μου υπηρξαν νεα ξεκινηματα, εχοντας ήδη την εμπειρια απο τα παλαιοτερα λαθη και με μια φρεσκια σταση απεναντι σε ολη μου την κοσμοθεωρια...
Γιατι οχι...? Θεωρω τη διελευση του πλουτωνα, αν μη τι αλλο, μια ευκαιρια!

maria76
29-11-2011, 01:04 AM
Κατια και Ταυρίνα μου..
Δεν είναι ότι τον φοβάμαι τον Πλούτωνα,ούτε ότι τον απαξιώνω.Απλά αυτό που λέω είναι πως όταν πλέον θα έχει έρθει προς το τέλος του 7ου οίκου μου,τότε πια θα ξέρω συνολικά τι ακριβώς έγινε.Και μέσα μου και έξω μου και παντού:o
Τώρα είναι ακόμα νωρίς για να δω"που το πάει".Απ'την άλλη όμως,λέει η Ταυρίνα ότι άλλαξε λουκ όταν ήταν στον άξονα 1ου-7ου.Οκ,αποκλείεται δλδ να γινόταν αυτό έτσι κι αλλιώς?Καμια γυναίκα δεν μένει ίδια ποτέ(εκτός απ'την Ελένη Φιλίνη-που τη θυμήθηκα..)
Το αναγεννητικό του έργο και κάθε είδους κάθαρση τα περιμένω με χαρά,έτσι κι αλλιώς με τη Σκορπίσια Σελήνη μου πραγματικά βρίσκω δυνάμεις απο κει που ούτε γω το περιμένω καμιά φορά!
(Αυτή η αισιοδοξία της Ταυρίνας παιδιά,είναι απερίγραπτη.Πάντα έτσι αυτό το κορίτσι..Οχι ότι θα έλεγα εμένα απαισιόδοξη,αλλά ρεαλιστικά και στα δύσκολα το παλεύει με χαμόγελο,κι εύχομαι να το πάρουν και οι κοριτσάρες σου αυτό από σένα φιλενάδα...)
Αλκμήνη είσαι πολύ πρόθυμος άνθρωπος και πολύ ενεργό μέλος τελικά,και δεν μπορω να μην σε συγχαρώ για τις γνώσεις σου!
Πάντως στου συντρόφου μου το χάρτη διελαύνει τον 8ο οίκο του,και πραγματικά φαίνεται.Είναι ήδη στα μισά του οίκου βέβαια,αλλά αν κάποιος του μιλήσει για 1 ώρα,θα φανεί η επιρροή αυτή και ψυχολογικά,και οικονομικά,παντού.Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες,αλλά σε εκείνου το χάρτη μου είναι πολύ πιο ξεκάθαρο,το τι γίνεται.

ktisila
29-11-2011, 01:10 AM
Καλησπερα!!!!!!!!!!!!
Πανω απ'ολα οχι πανικος για τον πλουτωνα! Εχω ηδη βιωσει μια συνοδο με την σεληνη μου και ενα τετραγωνο με τον ηλιο [το τελευταιο συγκεκριμενα ηταν ενα ταυ τετραγωνο κρονου πλουτωνα ουρανου:p]. Μαλλον πιο σοφη μπορω να πω πως βγηκα απο αυτη την διαδικασια.
Το καλο της υποθεσης με τον πλουτωνα ειναι πως λειτουργει σε βαθος και αργα. Το κακο ειναι οταν δεν θες να παραδεχτεις για τον εαυτο σου πραγματα που ισχυουν:cool:.

taurine
29-11-2011, 01:14 AM
Κατια και Ταυρίνα μου..
Δεν είναι ότι τον φοβάμαι τον Πλούτωνα,ούτε ότι τον απαξιώνω.Απλά αυτό που λέω είναι πως όταν πλέον θα έχει έρθει προς το τέλος του 7ου οίκου μου,τότε πια θα ξέρω συνολικά τι ακριβώς έγινε.Και μέσα μου και έξω μου και παντού:o
Τώρα είναι ακόμα νωρίς για να δω"που το πάει".Απ'την άλλη όμως,λέει η Ταυρίνα ότι άλλαξε λουκ όταν ήταν στον άξονα 1ου-7ου.Οκ,αποκλείεται δλδ να γινόταν αυτό έτσι κι αλλιώς?Καμια γυναίκα δεν μένει ίδια ποτέ(εκτός απ'την Ελένη Φιλίνη-που τη θυμήθηκα..)
.

Επειδή είμαι Ταυρίνα, ήταν πολύυυυυυυυυυυυυυ δύσκολο για εμένα να αποφασίσω να αλλάξω κάπως την εικόνα μου, όσο κι αν έπρεπε. Ευτυχώς με ξεκούνησε ο Πλούτωνας όταν περνούσε από την 28ο του Τοξότη και το αποφάσισα! Επίσης ...παντρεύτηκα με τον Πλούτωνα να διελαύνει στην ακμή του ωροσκόπου μου!
Α και για να μην το ξεχάσω, η Φιλίνη είναι κι αυτή ....Ταυρίνα!

Υ.Γ. Σ'ευχαριστω για τα καλά σου λόγια. Η αισιοδοξία είναι του Τοξοτίσιου ωροσκόπου και Σελήνης!

maria76
29-11-2011, 01:32 AM
Ναι,κάτι σημαντικό από Τοξότη το θυμάμαι φιλενάδα..ο γενέθλιος Πλούτωνας σου σε ποιον οίκο είναι είπαμε?

taurine
29-11-2011, 01:34 AM
Στον 9ο!:p
Χεχεχε!