PDA

View Full Version : Ο Ουρανος στον 1ο οικο !



athinoula85
22-06-2008, 02:21 PM
Καλησπερα ! Εχω καποιες αποριουλες για τον Ουρανο στον πρωτο οικο .! Διαβασα για τον Ουρανο , πως οταν εχει ευνοικες οψεις με τον ωροσκοπο - μπορει να δινει εντονα στοιχεια Υδροχοου . Αν μιλησουμε για συνοδο Ουρανου και Ωροσκοπου θα ηταν εγκυρο να λεγαμε οτι σε αυτη την περιπτωση δινει εντονο υδροχοιλικι ? ( Ωροσκοπος μου στις 8 μοιρες και 16 του τοξοτη ) , ( Ουρανος στις 14 μοιρες και 12 του τοξοτη στον 1ο οικο)

Ααααα και ηθελα να ρωτησω και για καποιες οψεις του Ουρανου . Οταν ο Ουρανος κανει τριγωνο με αφροδιτη (αφρο στον λεοντα στον 9ο οικο ) . Τι μπορει να σημαινει αυτο ?
Αααα και οταν κανει ο ουρανος τετραγωνιζει τον Ηλιο ? :blink: ( Ηλιος στην Παρθενο στον 9ο )

Βασικα :
Ουρανος τετραγωνο Ηλιος
Ουρανος τετραγωνο Ερμης
Ουρανος εξαγωνο Σεληνη
Ουρανος τριγωνο Αφροδιτη
Ουρανος συνοδος Ωροσκοπος


ΥΓ: Για τις υπολοιπες οψεις εχω βρει καποια πραγματα στα υπολογιστικα :embarrest

:love:

black moon
22-06-2008, 03:25 PM
Aν δεν κάνω λάθος Αθηνά, η ανοχή με Asc ειναι 5 μοιρες! Ας μας πει και κάποιος αλλος ομως μηπως δεν θυμάμαι καλά.......



Να ρωτήσω..... δηλαδη για τις όψεις Ουρανου δεν εχεις βρει στα υπολογιστικά????

cancerian
22-06-2008, 06:12 PM
Black moon εχεις απολυτο δικιο , θυμαμαι που ειχα δει σε ενα απο τα φορουμ την κα Λιλιαν Σιμου να αναφερει οτι οι οψεις πλανητων σε σχεση με το ΑSC εχουν ανοχη 5 μοιρες...

athinoula85
22-06-2008, 06:31 PM
Ναι κοπελα μου , θα συμφωνησω και εγω με τον cancerian , οντως ετσι ειναι ! Το θυμαμαι και εγω αυτο , που το ειχε αναφερει η κ. Σιμου .
Αν και μου εβγαλε Ουρανος συνοδος Ωροσκοπος , ανοχη 5.95 !.

Κοριτσαρα παντως τα βρηκα ολα ..! Thanx:love::love:

athinoula85
22-06-2008, 06:42 PM
Το ποστ της κ. Λιλιαν Σιμου ειναι στις συζητησεις αστρολογιας στο ' Ψυχικα χαρισματα ' . Ετσι πληροφοριακα το ειπα ...:embarrest

cancerian
22-06-2008, 06:46 PM
Το ποστ της κ. Λιλιαν Σιμου ειναι στις συζητησεις αστρολογιας στο ' Ψυχικα χαρισματα ' . Ετσι πληροφοριακα το ειπα ...:embarrest

οι πληροφοριες δεν εβλαψαν κανεναν παρα μονο εκεινους που ηθελαν να παραμεινουν κρυφες ..... :love:

black moon
22-06-2008, 07:01 PM
Ναι κοπελα μου , θα συμφωνησω και εγω με τον cancerian , οντως ετσι ειναι ! Το θυμαμαι και εγω αυτο , που το ειχε αναφερει η κ. Σιμου .
Αν και μου εβγαλε Ουρανος συνοδος Ωροσκοπος , ανοχη 5.95 !.

Κοριτσαρα παντως τα βρηκα ολα ..! Thanx:love::love:

.



Τον Κωστή να ευχαριστείς.....:love:

athinoula85
22-06-2008, 07:08 PM
Κωστηηηη ? ? ? που εισαι βρε Κωστηηηηη ? ? ? Ευχαριστουμε λεμεεεεεεεεεεε :bigsmile:


Εμ αγαπητη μου αν δεν ησουν και εσυ τι θα κανα ? Εισαι ολα τα λευτα παντως . Καλα και ο Κωστης , μην τον αδικησουμε :embarrest

:love:

black moon
22-06-2008, 07:13 PM
:embarrest:embarrest:blush:
Fa niente!