PDA

View Full Version : Δίας ανάδρομος



lizy
03-06-2008, 03:25 PM
Είναι πιθανό ο ανάδρομος Δίας να είναι πιο ευνοϊκός, όταν σχηματίζει και καλές όψεις φυσικά, για όσους έχουν το γενέθλιο Δία αναδρομο;
Επίσης, μιλώντας για τύχη, κάπου διάβασα ότι ο 11ος είναι ο τυχερός οίκος ενός χάρτη, ισχύει αυτό;

black moon
03-06-2008, 03:56 PM
Είναι πιθανό ο ανάδρομος Δίας να είναι πιο ευνοϊκός, όταν σχηματίζει και καλές όψεις φυσικά, για όσους έχουν το γενέθλιο Δία αναδρομο;
Επίσης, μιλώντας για τύχη, κάπου διάβασα ότι ο 11ος είναι ο τυχερός οίκος ενός χάρτη, ισχύει αυτό;

Διαβασε αυτό για τον αναδρομο Δια (www.myhoroscope.gr/32-%E1%ED%DC%E4%F1%EF%EC%EF%E9-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2/381-%E1%ED%DC%E4%F1%EF%EC%EF%F2-%E4%DF%E1%F2.html).

Όσο για τον 11ο μηπως εννοείς πως αν ειναι θετικά ενισχυμένος, τοτε μπορεί να εχουμε βοήθεια απο φίλους, στα διαφορα θεματα που μας απασχολουν?:unsure:

parisk87
03-06-2008, 05:00 PM
με αφορμη το ποστ εδω, εγω που εχω γενεθλιο αναδρομο δια, εκει που ΟΛΑ μου πηγαινανε σουπερ στην σχολη, και ΛΙΓΕΣ μερες πριν παραδωσω το τελικο μου προτζεκτ για παρουσιαση (γυρω στις 15 μαιου, 9 μαιου μπηκε ο διας αναδρομος) ακουσα την καθηγητρια να λεει την λεξη WOW για την ποιοτητα της δουλειας μου, την επομενη μερα κιολας, αρχισε να με 'χτυπα' αλυπητα ο διας. κοπηκα στην εργασια, ΕΝΑΣ θεος ξερει το γιατι! και γενικα τα επαγγελματικα μου καμια σχεση με πριν μπει αναδρομος ο διας, ΚΑΜΙΑ! ειμαι απελπισμενος για το αν θα περασω την χρονια φετος με τοσες αναποδιες και καθυστερησεις της τελευταιας στιγμης κυριολεκτικά! τον σεπτεμβρη φευγει ο αναδρομος διας και δεν ξαναρχετε, ευτυχως! ειμαι γεννημενος 14.11.87 -17.45-σκορπιός με δίδυμο, και ανάδρομο δια και χείρων. αυτάααα...

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
03-06-2008, 05:12 PM
δεν νομιζω να φταιει ο Διας για αυτο καλε μου Παρουλι ισα-ισα ο Διας πιστευω οτι βοηθαει ,εξαλλου με τον ωροσκοπο σου κανει και εξαγωνο [1987 ηταν στον κριο]
αν κανω λαθος και θελει καποιο μελος ας με διορθωσει.
φιλικα Δεσποινα

friary
04-06-2008, 01:44 PM
Επίσης, μιλώντας για τύχη, κάπου διάβασα ότι ο 11ος είναι ο τυχερός οίκος ενός χάρτη, ισχύει αυτό;

"Τυχερός" από την άποψη του οτι εκεί είναι το σημείο που ορματιζόμαστε, βρίσκονται οι προσδοκίες μας και οι ευχές μας και μέσω αυτού μπορούμε να τις πραγματοποιήσουμε.

lizy
04-06-2008, 02:36 PM
Ακριβώς με την τελευταία έννοια friary και υποτίθεται ότι εάν ο οίκος αυτός έχει μέσα δυνατά πράγματα, π.χ. φώτα, ή άλλους πλανήτες, όχι όμως χτυπημένα, κάνει το άτομο πολύ τυχερό στην πραγματοποίηση των ονείρων και των στόχων του, ίσως διότι το κάνει πολύ αισιόδοξο και να κυνηγάει πολύ τους στόχους του. Δεν ξέρω, εγώ σκεφτόμουν λίγο διαφορετικά τον οίκο αυτό, πιο πολύ σε σχέση με άλλους και όχι τόσο ατομοκεντρικά και ως προς τις ελπίδες, όνειρα κτλ τα φανταζόμουν σε ένα πιο αφηρημένο, ιδεατό επίπεδο, όχι π.χ. λεφτά, δουλειά. Πάντως ένα κοντινό μου πρόσωπο που έχει σύνοδο ήλιου -Δία στον 11ο είναι απίστευτα τυχερό, κυρίως σε επαγγελματικοοικονομικά, σχεδόν ότι σκεφτεί γίνεται, ενώ δεν έχει καθόλου μα καθόλου τα γνωστά στοιχεία στοιχεία του οίκου, τα οποία προσπαθούσα ματαίως να δω χρόνια.
και για τον ανάδρομο Δία σ΄ευχαριστώ black moon για τη βοήθεια. προσωπικά μου έχουν συμβεί πολλά καλά πράγματα το τελευταίο διάστημα, όχι κάτι φοβερό, όμως πολλά κ ευχάριστα κ τα οποία κυρίως οφείλονται σε συμπτώσεις και σκεφτόμουν μήπως υπάρχει μια τέτοια σύνδεση.

bianca1993
04-06-2008, 06:33 PM
Να υποθέσω δηλαδή οτι ελιναι καλό να πεφτει ο 11ος στον Τοξότη [επειδή εχει κυβερνητη Δια] ? ? ?
Και το γεγονός οτι μεσα στον 11ο βρίσκονται Ουρανός και ποσειδώνας είναι καλό ή κακό??? [Ουρανός στον Τξότη και Ποσειδώνας στον Αιγόκαιρω]

zeta1987
04-06-2008, 08:06 PM
δεν νομιζω να φταιει ο Διας για αυτο καλε μου Παρουλι ισα-ισα ο Διας πιστευω οτι βοηθαει ,εξαλλου με τον ωροσκοπο σου κανει και εξαγωνο [1987 ηταν στον κριο]
αν κανω λαθος και θελει καποιο μελος ας με διορθωσει.
φιλικα Δεσποινα

Επειδή και εγώ το 87 τον Νοέμβριο είμαι και έχω και εγω Δία ανάδρομο στον Κριό,κάνει τετράγωνο και όχι εξάγωνο ο Δίας.Γιατί αιγόκερως και κριός ανήκουν στην παρορμητική ομάδα.Τώρα.όσον αφορά την ανάδρομη πορεία φέρνει κάποια εμποδιάκια αλλά εντάξει.Ας μην ξεχνάμε ότι και άλλοι πλανήτες είναι ανάδρομοι,όπως ερμής,ποσειδώνας και...(μπρρρρ)πλούτωνας!

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
04-06-2008, 11:57 PM
Επειδή και εγώ το 87 τον Νοέμβριο είμαι και έχω και εγω Δία ανάδρομο στον Κριό,κάνει τετράγωνο και όχι εξάγωνο ο Δίας.Γιατί αιγόκερως και κριός ανήκουν στην παρορμητική ομάδα.Τώρα.όσον αφορά την ανάδρομη πορεία φέρνει κάποια εμποδιάκια αλλά εντάξει.Ας μην ξεχνάμε ότι και άλλοι πλανήτες είναι ανάδρομοι,όπως ερμής,ποσειδώνας και...(μπρρρρ)πλούτωνας!

ο γενεθλειος Διας -κριος- με τον ωροσκοπο του -δυδυμος- κανει εξαγωνο αυτο ειπα αγαπητη Ζετα οτι ολο και καποιο καλο θα εχει η πορεια του
φιλικα

aries engineer
05-06-2008, 01:36 PM
Παντως παιδια ο Διας διογκωνει καταστασεις γενικα....και αρνητικα και θετικα...επομενως ας μην τον "αγιοποιουμε"...:bigsmile::bigsmile:

may
05-06-2008, 01:37 PM
Παντως παιδια ο Διας διογκωνει καταστασεις γενικα....και αρνητικα και θετικα...επομενως ας μην τον "αγιοποιουμε"...:bigsmile::bigsmile:

Σωστά!! :bigsmile: με μέτρο!!! :bigsmile:

aries engineer
05-06-2008, 01:53 PM
Σωστά!! :bigsmile: με μέτρο!!! :bigsmile:


Εχω διαβασει καπου οτι σε "τραγικες" καταστασεις περιφερεται ενας Διας..κοιταξα και ενα πολυ προσφατο γεγονος..τραγικο...και ειδα οτι δηλωσε την παρουσια του..:wacko:

may
05-06-2008, 05:49 PM
Εχω διαβασει καπου οτι σε "τραγικες" καταστασεις περιφερεται ενας Διας..κοιταξα και ενα πολυ προσφατο γεγονος..τραγικο...και ειδα οτι δηλωσε την παρουσια του..:wacko:

Nαι, πολύ σωστό... O Δίας ενισχύει ότι "βλέπει". Υπάρχουν περιπτώσεις, όπου άτομα έχουν φύγει από τη ζωή με Δία στο ζώδιό τους ή σε τρίγωνο... βλέπε Kούρκουλος. (παρακαλω όμως να μην το ερμηνεύσετε μονοσήμαντα)

GIRL
05-06-2008, 07:51 PM
ο Δίας πολλές φορές μας δείχνει και το τέλος των πραγμάτων

parisk87
06-06-2008, 12:23 AM
δηλαδη εγω που ειμαι ασχετουλης, αν εχουμε γενεθλιο δια, και μια συγκεκριμενη περιοδο, μηνα, κτλ ειναι ενεργοποιημενος (δεν βρισκω καποια αλλη καταλληλη λεξη), ειναι κακο?

skorpion
06-06-2008, 02:32 AM
δηλαδη εγω που ειμαι ασχετουλης, αν εχουμε γενεθλιο δια, και μια συγκεκριμενη περιοδο, μηνα, κτλ ειναι ενεργοποιημενος (δεν βρισκω καποια αλλη καταλληλη λεξη), ειναι κακο?

Θα προσπαθησω να σου απαντησω...Ο Διας επεκτεινει...αν κανει μια οψη με εναν γενεθλειο πλανητη ας πουμε οτι μεγαλωνει τις ιδιοτητες του και τις οψεις που κανει και δεχεται αυτος....Αν εσυ π.χ εχεις γενεθλιο Δια σε τετραγωνο με γενεθλια αφροδιτη π.χ μπορει να ΆΆμεγαλωσειΆΆ την ηδη υπαρχουσα οψη και να σε κανει π.χ. πιο σπαταλο, πιο τεμπελη, πιο ΅΅πεταλουδιτσα΅΅ κτλ με αποτελεσματα οχι τοσο καλα για σενα

parisk87
06-06-2008, 02:47 PM
οχι ευτυχως η Αφροδίτη μου κάνει Τρίγωνο με Λίλιθ και ο Δίας μου τρίγωνο με Κρόνο, Κλήρο της Τύχης και Ουρανό, αντίθεση με ¶ρη και χιαστί με Ήλιο. καλο αυτο? lol