PDA

View Full Version : Ανάδρομος Ερμής και νέα ξεκινήματα.



INTERFLAG
28-05-2008, 10:56 AM
καλημερα. θα ηθελα να ρωτησω αν τωρα που ειναι αναδρομος ο ερμης μπορεις να ξεκινησεις νεα εργασια και να ασχοληθεις με το εμποριο ευχαριστω

black moon
28-05-2008, 11:17 AM
καλημερα. θα ηθελα να ρωτησω αν τωρα που ειναι αναδρομος ο ερμης μπορεις να ξεκινησεις νεα εργασια και να ασχοληθεις με το εμποριο ευχαριστω

Εχει ενα ωραίο θέμα στην αρχική μας σελίδα, για τον ανάδρομο Ερμή.Απ' οτι είδα για το δικό σου ζώδιο δεν ειναι και πολύ ευνοικα τα πράγματα, οσον αφορά τις επιχειρηματικές δραστηριότητες.Μπορείς να το διαβάσεις κι εσύ.Ειναι πολύ ενδιαφέρον.:bigsmile:

BlackOrWhat
28-05-2008, 11:24 AM
Εχει ενα ωραίο θέμα στην αρχική μας σελίδα, για τον ανάδρομο Ερμή.Απ' οτι είδα για το δικό σου ζώδιο δεν ειναι και πολύ ευνοικα τα πράγματα, οσον αφορά τις επιχειρηματικές δραστηριότητες.Μπορείς να το διαβάσεις κι εσύ.Ειναι πολύ ενδιαφέρον.:bigsmile:

Καλέ...για τον Ταύρο μόνο ευνοικές, σε σχέση με τα οικονομικά, προβλέψεις δεν είχε :blink:...θα ήταν βέβαια σαφαλέστερο να κοιτάξει το ζώδιο του ωροσκόπου, καλύτερα, γιατί τότε θα είχε ακριβή τομέα δράσης του ανάδρομου καθώς και των υπολοίπων...

:cheesy::toung::embarrest:love:

...βρέ με την κεκτημένη ταχύτητα...

black moon
28-05-2008, 11:27 AM
Κι εγώ οτι για τον Ταύρο δεν ειναι και πολύ ευνοικα τα πράγματα, είπα!

BlackOrWhat
28-05-2008, 11:31 AM
Κι εγώ οτι για τον Ταύρο δεν ειναι και πολύ ευνοικα τα πράγματα, είπα!

Λαλα...δίκιο...πάλι άλλα αντί άλλων διάβασα...μαθησιακές δυσκολίες είναι αυτές...:toung:

...σόρρυυυυυυυυυυυ!!:blush:

black moon
28-05-2008, 12:19 PM
Λαλα...δίκιο...πάλι άλλα αντί άλλων διάβασα...μαθησιακές δυσκολίες είναι αυτές...:toung:

...σόρρυυυυυυυυυυυ!!:blush:

Όχι βρε συ!Ο ανάδρομος Ερμής στους Διδυμους φταίει ;)

BlackOrWhat
28-05-2008, 12:30 PM
Όχι βρε συ!Ο ανάδρομος Ερμής στους Διδυμους φταίει ;)

Και ο γενέθλιος ανάδρομος είναι...οπότε καμία διέξοδος...;):toung:













...το παθαίνω και χωρίς πρόσκαιρες αναδρομές...

may
28-05-2008, 03:46 PM
Και ο γενέθλιος ανάδρομος είναι...οπότε καμία διέξοδος...;):toung:


...το παθαίνω και χωρίς πρόσκαιρες αναδρομές...


Ισα ισα εσύ είσαι κ από τους ευνοημένους!! :love:

¨Oσον αφορά το μελος Interflag θα έλεγα ότι γενικά καλό είναι να αποφεύγουμε νεα ξεκινήματα εκτός αν για κάποιο λόγο δεν θέλουμε να πανε καλά!! :weird:

may
29-05-2008, 12:16 PM
Kάτι που ήθελα να προσθέσω είναι ότι με ανάδρομο ερμή (αλλά κ με κάθε ανάδρομο) βγαίνουν κάποιες φορές στην επιφάνεια πτυχές υποθέσεων που δεν τις είχαμε σκεφτεί ή τις είχαμε αγνοήσει αλλά είναι στην πραγματικότητα πολύ σημαντικές για την εξέλιξη της υπόθεσης που μας ενδιαφέρει. Kαλό θα είανι να χρησιμοποιούμε το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα για να αφήσουμε τα προβληματικά από τη φύση τους γεγονότα να αναδυθουν από μόνα τους κ να μας δείξουν τις παραλείψεις μας αλλά κ το προς τα που τελικά πρέπει να κινηθούμε.

:weird:

stabie
29-05-2008, 12:30 PM
Γεια σας δεν ξέρω καν αν έχω βάλει το θέμα στη σωστή ενότητα.
Θα ήθελα απλά να παραθέσω την δική μου εμπειρία του ανάδρομου Ερμή και να το συζητήσουμε.

Γενικά δεν είχε τύχει να ψάξω τι γίνεται σε περιοδο αναδρομου Ερμη και μη ξέροντας γιατί αποφάσισα τώρα.
Είχα μελετησει και είχα διαβάσει πως αυτή του η κίνηση φέρνει καθυστερήσεις, αναποδιές, ασυννενοησία και διαφορα τέτοια.

Το πρώτο πράγμα που ένιωσα παιδια από τον αναδρομο ήταν μια παρεξήγηση ανευ προηγουμενου και μάλιστα με Ζυγό, με τέτοιο παρασκήνιο και τέτοια λόγια σκληρά που ένιωθα πως ότι και να πω θα είναι κακό. Και όντως έτσι ήταν ότι έλεγα ακόμα και το καλύτερο πράγμα το έπαιρναν στραβα και νευρίαζαν ακόμα περισσότερο...τι ήθελα και το άνοιγα. Καθυστερήσεις να σας πω την αλήθεια δεν ένιωσα δεν είχα αλλά αυτό το πράγμα δεν το περίμενα και ειδικά με ατομα που συννενοούμαι μια χαρα. Ξαφνικά ξέρετε τι είναι να γυρνάει το μάτι του άλλου και να ψάχνεις να βρεις την αιτία?

Και όντας υπερβολικός και πληθωρικός άνθρωπος από τη φύση μου έδωσα και υπερβολική λύση μπας και δω ασπρη μερα και παλι μπουμερανγκ γύρισε...

Μα είναι καλύτερα να μασαω και να μη μιλάω και να αφήσω μέχρι τις 19 Ιουνίου τα πολλά λόγια? Μα και πάλι φοβάμαι πως εκεί θια έρθουν οι καθυστερήσεις.

Αυτά τα δικά μου βιώματα από τον Αναδρομο κυβερνήτη μου....

may
29-05-2008, 02:26 PM
Kαλά μην τα βλέπεις κ τόσο μαύρα!!! :cheesy: Oσο για το Zυγό νομίζω ότι το προσωποποίησες!! Tι φταίνε τα Zυγάκια, εεεε;;; :love:

stabie
29-05-2008, 02:49 PM
εγω τα λατρευω αλλα μαλλον επηρεαζονται κι αυτα γι'αυτο κι αυτος ο χαμος και ο Πυργος της Βαβελ

black moon
29-05-2008, 03:00 PM
εγω τα λατρευω αλλα μαλλον επηρεαζονται κι αυτα γι'αυτο κι αυτος ο χαμος και ο Πυργος της Βαβελ

Στο δικό σας ζωδιο τον εχετε αναδρομο τον κυβερνητούλι σας ,αλλα κανει τριγωνάκι με μας και τους Υδροχόους.Όμως χειρότερη δεν πρέπει να ειναι η κατάσταση σ' αυτους που τετραγωνίζει?:toung:

voulatain
29-05-2008, 03:07 PM
O αναδρομος Ερμης πως θα τα παει με τους Υδροχοους;Απο οσο γνωριζω μεχρι τις 19/6 καλυτερα λιγα λογια και γενικα υπομονη...Ακομη ο Ηλιος,ο Ερμης και η Αφροδιτη ειναι στον πεμπτο οικο μου ,πως σας φαινεται;Τι να προσεξω;:unsure:

stabie
29-05-2008, 03:51 PM
[QUOTE=black moon;56098]Στο δικό σας ζωδιο τον εχετε αναδρομο τον κυβερνητούλι σας ,αλλα κανει τριγωνάκι με μας και τους Υδροχόους.Όμως χειρότερη δεν πρέπει να ειναι η κατάσταση σ' αυτους που τετραγωνίζει?:toung:[/Q

ποιον τετραγωνιζει???? οποτε διακαιολογογημενοι κι εσεις....μμμ μαλιστα ειμαι και ανυπομονη ως Διδυμος...:embarrest

may
29-05-2008, 06:25 PM
εγω τα λατρευω αλλα μαλλον επηρεαζονται κι αυτα γι'αυτο κι αυτος ο χαμος και ο Πυργος της Βαβελ

Nομίζω ότι τα βλεπεις μονομερώς κ ούσα εκ φύσεως ανυπόμονη ως δήλωσες, θα πρότεινα να μην το κάνεις, γιατί η Aστρολογία είναι σύνολο στοιχείων που οδηγούν σε συμπεράσματα!! Aλλά αν θες να το δεις ξερά "ζωδιακά" το θέμα (χωρίς λοιπά στοιχεία δηλαδή), θα σου το εξηγήσω κ έτσι.

Δεν φταίει ένας ανάδρομος Ερμής για να οδηγήθεί κάποιος σε χωρισμό. Aν ερμήνευες πιο ερευνητικά το πλανητικό σκηνικό κατά το τελευταίο 6μηνο, θα έβλεπες ότι οι Zυγοί δέχοντουσαν τετράγωνο από τον Aρη πολλούς μήνες, ο οποίος Aρης έκανε κ την ανάδρομη πορεία του. Aκόμα δέχονται κ τετράγωνο από το Δία. Oλα αυτά μαζί κάνουν ένα T-Tετράγωνο κ ειδικά με το Δια κ τον Aρη δεν είναι κ τόσο εύκολο... θα ξέρεις ότι ο Δίας ότι βλέπει, είτε τετράγωνο είτε τρίγωνο, το επεκτείνει. K ο Aρης ειδικά σε τετράγωνο ή αντίθεση σου χαρίζει το σερβίς της Sharapova. Θα σου δώσω κ ένα ακόμα στοιχείο. Oι Zυγοί φιλοξενούν στον 12ο ηλιακό τους οίκο, τον Kρόνο. "Zωδιακά" κ πάλι... ο Aρης κυβερνά τον 7ο ηλιακό οίκο τους... άρα σχέσεις κ συνεργασίες, συμβόλαια, συμφωνίες κ τα λοιπά σχετικά! "Hλιακά κ ζωδικά" πάντα ο Δίας κυβερνά τον 3ο ηλιακό τους οίκο... επικοινωνία, σχέσεις με άτομα συγγενικά, γραπτά, σκέψη κλπ... Kαι πάλι "Hλιακά κ ζωδικά" ο Kρόνος κυβερνήτης του 4ου οίκου τους στον 12ο τους, δεν είναι κ ότι πιο ευχάριστο!!

Bάλε όλα τα παραπάνω στο μπλέντερ κ πάτα το κουμπάκι "T-Tετράγωνο" κ μετά έλα να μου πεις αν αυτό που θα βγεί... πίνεται κ τι χρώμα έχει!! :wacko:

Δεν θέλει κ πολύ.. πέρασαν στενό πλανητικό μαρκάρισμα!! :wacko:

Addicted
29-05-2008, 07:04 PM
Nομίζω ότι τα βλεπεις μονομερώς κ ούσα εκ φύσεως ανυπόμονη ως δήλωσες, θα πρότεινα να μην το κάνεις, γιατί η Aστρολογία είναι σύνολο στοιχείων που οδηγούν σε συμπεράσματα!! Aλλά αν θες να το δεις ξερά "ζωδιακά" το θέμα (χωρίς λοιπά στοιχεία δηλαδή), θα σου το εξηγήσω κ έτσι.

Δεν φταίει ένας ανάδρομος Ερμής για να οδηγήθεί κάποιος σε χωρισμό. Aν ερμήνευες πιο ερευνητικά το πλανητικό σκηνικό κατά το τελευταίο 6μηνο, θα έβλεπες ότι οι Zυγοί δέχοντουσαν τετράγωνο από τον Aρη πολλούς μήνες, ο οποίος Aρης έκανε κ την ανάδρομη πορεία του. Aκόμα δέχονται κ τετράγωνο από το Δία. Oλα αυτά μαζί κάνουν ένα T-Tετράγωνο κ ειδικά με το Δια κ τον Aρη δεν είναι κ τόσο εύκολο... θα ξέρεις ότι ο Δίας ότι βλέπει, είτε τετράγωνο είτε τρίγωνο, το επεκτείνει. K ο Aρης ειδικά σε τετράγωνο ή αντίθεση σου χαρίζει το σερβίς της Sharapova. Θα σου δώσω κ ένα ακόμα στοιχείο. Oι Zυγοί φιλοξενούν στον 12ο ηλιακό τους οίκο, τον Kρόνο. "Zωδιακά" κ πάλι... ο Aρης κυβερνά τον 7ο ηλιακό οίκο τους... άρα σχέσεις κ συνεργασίες, συμβόλαια, συμφωνίες κ τα λοιπά σχετικά! "Hλιακά κ ζωδικά" πάντα ο Δίας κυβερνά τον 3ο ηλιακό τους οίκο... επικοινωνία, σχέσεις με άτομα συγγενικά, γραπτά, σκέψη κλπ... Kαι πάλι "Hλιακά κ ζωδικά" ο Kρόνος κυβερνήτης του 4ου οίκου τους στον 12ο τους, δεν είναι κ ότι πιο ευχάριστο!!

Bάλε όλα τα παραπάνω στο μπλέντερ κ πάτα το κουμπάκι "T-Tετράγωνο" κ μετά έλα να μου πεις αν αυτό που θα βγεί... πίνεται κ τι χρώμα έχει!! :wacko:

Δεν θέλει κ πολύ.. πέρασαν στενό πλανητικό μαρκάρισμα!! :wacko:

Νομίζω πως κάποιος δεν χωρίζει με ανάδρομο Ερμή.Μπορεί να υπάρξει διαφωνία και ασσυνενοησία στην περίοδο του ανάδρομου Ερμή αλλά όχι οριστικός χωρισμός.Τουλάχιστον αυτό γνωρίζω από προσωπική εμπειρία.Τα άτομα ξαναβρίσκονται,ξανασυζητά ε και πιθανον τα ξαναβρίσκουνε.
Πάντως είναι γεγονός ότι πριν την όποια ερμηνεία πρέπει νά λάβουμε υπόψη όλους τους παράγοντες όπως σωστά παρέθεσε η Μay. Μπορούμε να κάνουμε μια γενική πρόβλεψη για ένα ζώδιο καθαρά και μόνο < Ηλιακά> λαμβάνοντας υπόψη τους Transit.Αυτό το παράδειγμα ακριβώς κάνει με τους Ζυγούς για τους οποίους η διέλευση του Δία και του Πλούτωνα από τον Αιγόκερω δεν είναι και τόσο φιλική.Η παρουσία του Αρη στο ζώδιο της πτώσης του το Καρκίνο για αρκετούς μήνες πυροδότησε καταστάσεις για όλα τα παρορμητικά.
Η ερμηνεία με αυτό το τρόπο είναι σωστή γιατί βλέπει για ένα ζώδιο τον υπόλοιπο ζωδιακό σαν τη συνέχεια του στους διάφορους τομείς.Π.χ για ένα Παρθένο οι Ιχθείς και ο Ποσειδώνας είναι το ζώδιο που αντιπροσωπεύει σχέσεις και συνεργασίες,για ένα Υδροχόο Ο Ηλιος και ο Λέων,για ένα Λέοντα ο Ουρανός και ο Υδροχόος.Τα οικονομικά και οι κτήσεις των Ζυγών φαίνονται από το Σκορπιό και το Πλούτωνα ενώ των Ταύρων απο τους Διδύμους και τον Ερμή και πάει λέγοντας.
Πάντως αυτή είναι μια αρκετά ασφαλής μέθοδος εάν δεν έχουμε προσωπικό ωροσκόπιο.

may
29-05-2008, 07:39 PM
Νομίζω πως κάποιος δεν χωρίζει με ανάδρομο Ερμή.Μπορεί να υπάρξει διαφωνία και ασσυνενοησία στην περίοδο του ανάδρομου Ερμή αλλά όχι οριστικός χωρισμός.Τουλάχιστον αυτό γνωρίζω από προσωπική εμπειρία.Τα άτομα ξαναβρίσκονται,ξανασυζητά ε και πιθανον τα ξαναβρίσκουνε.
Πάντως είναι γεγονός ότι πριν την όποια ερμηνεία πρέπει νά λάβουμε υπόψη όλους τους παράγοντες όπως σωστά παρέθεσε η Μay. Μπορούμε να κάνουμε μια γενική πρόβλεψη για ένα ζώδιο καθαρά και μόνο < Ηλιακά> λαμβάνοντας υπόψη τους Transit.Αυτό το παράδειγμα ακριβώς κάνει με τους Ζυγούς για τους οποίους η διέλευση του Δία και του Πλούτωνα από τον Αιγόκερω δεν είναι και τόσο φιλική.Η παρουσία του Αρη στο ζώδιο της πτώσης του το Καρκίνο για αρκετούς μήνες πυροδότησε καταστάσεις για όλα τα παρορμητικά.
Η ερμηνεία με αυτό το τρόπο είναι σωστή γιατί βλέπει για ένα ζώδιο τον υπόλοιπο ζωδιακό σαν τη συνέχεια του στους διάφορους τομείς.Π.χ για ένα Παρθένο οι Ιχθείς και ο Ποσειδώνας είναι το ζώδιο που αντιπροσωπεύει σχέσεις και συνεργασίες,για ένα Υδροχόο Ο Ηλιος και ο Λέων,για ένα Λέοντα ο Ουρανός και ο Υδροχόος.Τα οικονομικά και οι κτήσεις των Ζυγών φαίνονται από το Σκορπιό και το Πλούτωνα ενώ των Ταύρων απο τους Διδύμους και τον Ερμή και πάει λέγοντας.
Πάντως αυτή είναι μια αρκετά ασφαλής μέθοδος εάν δεν έχουμε προσωπικό ωροσκόπιο.

Ωραία πάσα!! :toung:

Επίσης να προσθέσω εδώ λοιπόν ότι με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσαμε να χρησιμοιήσουμε κ τους παραδοσιακούς πλανήτες, όπως για παράδειμα τον Aρη εκτός του Πλούτωνα για το Σκορπιό, τον Kρόνο εκτός του Oυρανού για τον Υδροχόο κ τον Δία εκτός του Ποσειδώνα για τους Ιχθύες.

:embarrest

Addicted
29-05-2008, 09:04 PM
Ωραία πάσα!! :toung:

Επίσης να προσθέσω εδώ λοιπόν ότι με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσαμε να χρησιμοιήσουμε κ τους παραδοσιακούς πλανήτες, όπως για παράδειμα τον Aρη εκτός του Πλούτωνα για το Σκορπιό, τον Kρόνο εκτός του Oυρανού για τον Υδροχόο κ τον Δία εκτός του Ποσειδώνα για τους Ιχθύες.

:embarrest

Σωστά και τους παραδοσιακούς βεβαίως-βεβαίως.:bigsmile:

linalou
30-05-2008, 11:48 AM
γεια σας.Ειναι η πρωτη φορα που γραφω και δεν ξερω αν γραφω σωστα..αληθεια ποιος μπορει ναμου πει πως ειναι να γεννιεσαι με αναδρομο ερμη και πως επηρεαζει γενικα τις σχεσεις σουσε προσωπικο και οικογενειακο επιπεδο??? ευχαριστω

BlackOrWhat
30-05-2008, 11:54 AM
γεια σας.Ειναι η πρωτη φορα που γραφω και δεν ξερω αν γραφω σωστα..αληθεια ποιος μπορει ναμου πει πως ειναι να γεννιεσαι με αναδρομο ερμη και πως επηρεαζει γενικα τις σχεσεις σουσε προσωπικο και οικογενειακο επιπεδο??? ευχαριστω

Καλημέρα...αν εισάγεις στο πεδίο αναζήτησης τη λέξη κλειδί "Ερμής", θα σου παρουσιαστούν πολλά άρθρα και θέματα σχετικά...ακόμα πιο συγκεκριμένα, αν πλοηγηθείς στην κεντρική ενότητα "Ανάδρομοι πλανήτες (http://www.myhoroscope.gr/32-%E1%ED%DC%E4%F1%EF%EC%EF%E9-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2)" του φόρουμ..εκεί να δείς τι θα έβρεις!!:nuts::laugh: