PDA

View Full Version : Αφροδίτη χωρίς όψεις??



lenianti
22-04-2008, 03:04 AM
Τι σημαίνει όταν ένας πλανήτης δεν κάνει καμία απολύτως όψη? Πως θα αποσαφηνίσω την Αφροδίτη στον χάρτη μου αφού δεν κάνει καμία όψη? Μάλλον θα πάρω γνώση απο το οτι είναι στο Σκορπιό και στο 12ο οίκο.. Μήπως η Αφροδίτη στη προκειμένη περίπτωση ενέργει μόνο για καταστάσεις που σχετίζονται με τον 12ο οίκο? Δεν είναι όμως περίεργο που δεν κάνει όψη με κανέναν άλλο πλανήτη? Μήπως το γεγονός αυτό δείχνει οτι η Αφροδίτη μου είναι σε αδυναμία? Κι αν είναι τι σημαίνει? Οτι δεν έχω συναισθήματα? Ο,τι δεν μπορώ να αγαπήσω ή να αγαπηθώ?

Δώστε μου τα φώτα σας, γιατί τρόμαξα μόλις είδα οτι η Αφροδίτη μου δεν αλληλεπιδρά με κανέναν άλλον πλανήτη!!!

Μητσάκος
22-04-2008, 08:28 AM
Τι σημαίνει όταν ένας πλανήτης δεν κάνει καμία απολύτως όψη? Πως θα αποσαφηνίσω την Αφροδίτη στον χάρτη μου αφού δεν κάνει καμία όψη? Μάλλον θα πάρω γνώση απο το οτι είναι στο Σκορπιό και στο 12ο οίκο.. Μήπως η Αφροδίτη στη προκειμένη περίπτωση ενέργει μόνο για καταστάσεις που σχετίζονται με τον 12ο οίκο? Δεν είναι όμως περίεργο που δεν κάνει όψη με κανέναν άλλο πλανήτη? Μήπως το γεγονός αυτό δείχνει οτι η Αφροδίτη μου είναι σε αδυναμία? Κι αν είναι τι σημαίνει? Οτι δεν έχω συναισθήματα? Ο,τι δεν μπορώ να αγαπήσω ή να αγαπηθώ?

Δώστε μου τα φώτα σας, γιατί τρόμαξα μόλις είδα οτι η Αφροδίτη μου δεν αλληλεπιδρά με κανέναν άλλον πλανήτη!!!
Για ρίξε μια ματια εδώ και ...ξετρόμαξε :bigsmile:
Πλανήτες χωρίς όψεις - Αστρολογία για όλους (http://myhoroscope.gr/75-%EF-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%FC%E3%EF%F2-%F3%F4%EF-%F3%F0%DF%F4%E9-%F3%E1%F2/1072-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2-%F7%F9%F1%DF%F2-%FC%F8%E5%E9%F2.html)

lenianti
22-04-2008, 04:56 PM
Για ρίξε μια ματια εδώ και ...ξετρόμαξε :bigsmile:
Πλανήτες χωρίς όψεις - Αστρολογία για όλους (http://myhoroscope.gr/75-%EF-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%FC%E3%EF%F2-%F3%F4%EF-%F3%F0%DF%F4%E9-%F3%E1%F2/1072-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2-%F7%F9%F1%DF%F2-%FC%F8%E5%E9%F2.html)

Χμ... Δεν έχει λυθεί πλήρως η απορία μου... :wacko:
Παρ'όλα αυτά σε ευχαριστώ ομοζώδιε!!!

Μητσάκος
22-04-2008, 05:50 PM
Χμ... Δεν έχει λυθεί πλήρως η απορία μου... :wacko:
Παρ'όλα αυτά σε ευχαριστώ ομοζώδιε!!!

Γιατί, καλέ;

lenianti
22-04-2008, 06:19 PM
Γιατί, καλέ;

Η κ. Λίλιαν Σίμου έγραψε:
Ένας πλανήτης χωρίς κύρια ή δευτερεύουσα όψη, θεωρείται πως κρατά μέσα του όλο το ενεργειακό δυναμικό, θετικό κι αρνητικό, ανάλογα με το ζώδιο στο οποίο βρίσκεται και με τον οίκο στον οποίο είναι τοποθετημένος. Δεν εκφράζεται άμεσα, αλλά έμμεσα, όταν ένας προοδευτικό πλανήτης, ένας ετήσιος ή ένας σημαντικός διελαύνων τον ακουμπήσει. Επίσης, ακόμη κι ο ίδιος ο πλανήτης, προοδεύει με τα διάφορα συστήματα πρόγνωσης, επομένως θα κάνει κάποια περίοδο της ζωής μας όψη και θα εκδηλώσει το δυναμικό του.

¶ρα, αυτό που τουλάχιστον καταλαβαίνω εγώ, είναι πως στην περίπτωσή μου η Αφροδίτη ενεργεί μόνη της σε θέματα αγάπης, έρωτα, χρημάτων κ.α που την αφορούν. Επίσης καταλαβαίνω πως αυτό θα έχει ως συνέπεια απερίσκεπτες, επιπόλαιες πράξεις αφού είναι μόνη και μάλιστα στο ζώδιο του Σκορπιού (ο Σκορπιός είναι μία θέση που θεωρείται δύσκολη για την Αφροδίτη) και στον 12ο οίκο που έχει να κάνει με βάσανα, πίκρες, απομόνωση, κρυφές σκέψεις και πάθη..
Εντάξει, δέχομαι λοιπόν οτι είναι στο Σκορπιό, δέχομαι οτι είναι στον 12ο οίκο, καταλαβαίνω οτι σε χειρότερη θέση δεν θα μπορούσε να ήταν, όμως το ότι είναι τελείως μόνη και δεν έχει καμία "βοήθεια" απο άλλους πλανήτες...

Λοιπόν μάλλον έχω καταντήσει κουραστική και ίσως μπερδεύω με όσα γράφω αλλά άλλο συμπέρασμα δεν μπορώ να βγάλω...

skorpion
22-04-2008, 06:37 PM
Αν δε μπορεί να σε βοηθησει καποιος περισσοτερο μπορεις να ρωτησεις κατευθειαν στην ενοτητα ο αστρολογος στο σπιτι σας...Παντως ασχετα με το επικρατει την αφροδιτη στο σκορπιο εγω μια χαρα την βρισκω και αν και δε την εχω εγω εκει απ οτι βλεπω τριγυρω μια χαρα λειτουργει...Τωρα ο 12 δε θεωρω οτι ειναι πολυ καλος οικος για την αφροδιτη οσον αφορα ομως καθαρα τα ερωτικα θεματα κι οχι στα υπολοιπα... αλλα αυτες ειναι προσωπικες αποψεις....