PDA

View Full Version : Ερμής, μοίρες , συνοδος.



ntale8
06-04-2008, 08:22 PM
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει (σε γενέθλιο χάρτη) ο Ερμής στις 0 μοίρες του κριού στον 9 οίκο … ρωτω για τις μοιρες διοτι ετυχε στο διαδικτιο να διαβασω για το “A.P “ ΅aries point ΅ και μπερδεύτηκα. .
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα :bigsmile: ? Σε μια σύνοδο (εκτός από σύνοδο σελήνη ήλιος) πόση ανοχή δίνετε +6 η +8 ? . Ρωτώ διότι έχω τον ¶ρη(κριό) και την Αφροδίτη (ιχθυς)στον 9 οίκο ..

cancerian
06-04-2008, 08:51 PM
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει (σε γενέθλιο χάρτη) ο Ερμής στις 0 μοίρες του κριού στον 9 οίκο … ρωτω για τις μοιρες διοτι ετυχε στο διαδικτιο να διαβασω για το “A.P “ ΅aries point ΅ και μπερδεύτηκα. .
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα :bigsmile: ? Σε μια σύνοδο (εκτός από σύνοδο σελήνη ήλιος) πόση ανοχή δίνετε +6 η +8 ? . Ρωτώ διότι έχω τον ¶ρη(κριό) και την Αφροδίτη (ιχθυς)στον 9 οίκο ..


OI 00* του κριου ειναι "κρισιμες μοιρες" διοτι ανηκει στα παρορμητικα
Σε σχεση με την ανοχη τωρα , ειναι αναλογα τον αστρολογο και εγκειτε στην προσωπικη του επιλογη να θεσει την αναλογη ανοχη ... Συνηθως δεν ξεπερνα τις 7 μοιρες (και πολυ σου λεω )
Η συνοδος ειναι σπουδαια οψη και οσο μεγαλη ανοχη κανουν οι δυο πλανητες τοσο περισσοτερο μειωνεται η δυναμη της.
Μου εκανε εντυπωση αυτο που ειπες " Ρωτώ διότι έχω τον ¶ρη(κριό) και την Αφροδίτη (ιχθυς)στον 9 οίκο .." Δεν εχει να κανει με τον οικο μια οψη αν νομιζεις κατι τετοιο , αλλα με την αποσταση των μοιρων τους μεταξυ τους...

black moon
06-04-2008, 09:31 PM
Κατ' αρχήν πολυ σωστα αυτά που είπε ο Cancerian!
Nα πώ μονο οτι-αν δεν κάνω λάθος- η ισχύς της σύνοδου αποδυναμώνεται οταν ειναι σε διαφορετικά ζωδια.Και δεν ειμαι σίγουρη αν σ'αυτην την περίπτωση λιγοστεύει η ανοχή;;;;;;;;;;;;;Αν ξέρει κάποιος ας μας πεί.:wacko:

ntale8
07-04-2008, 01:50 AM
Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. ρώτησα για την σύνοδο διότι η Αφροδίτη μου είναι στις 24 μοίρες ιχθύς ο Ερμής στις 0 μοίρες του κριού και ο ¶ρης στις 8…. Γι αυτό ρώτησα για τη σύνοδο αν είναι στις 6 η 8 … όπως και να έχει μάλλον από ότι μου είπες η σύνοδος δεν πρέπει να έχει μεγάλη ανοχή άρα στην δικιά μου περίπτωση δεν υφίσταται σύνοδος μεταξύ των ζωδίων άρα και δεν επηρεάζει … σωστά ?
Αυτό που ρώτησε h black moon μου ακούγεται λογικό .. αν δεν ξέρω παραπάνω …
Οσο αφορά τις 0 μοίρες μου είπες ότι είναι κρίσιμη μοίρα.. αυτό δηλαδή τι μπορεί να σημαίνει ? θέλω να πω πως επηρεάζει τον Ερμή

VAFIKOS
09-04-2008, 12:28 AM
Οσο αφορά τις 0 μοίρες μου είπες ότι είναι κρίσιμη μοίρα.. αυτό δηλαδή τι μπορεί να σημαίνει ? θέλω να πω πως επηρεάζει τον Ερμή

οτι ο ερμης (επικοινωνια) σου ειναι κριαρισιος περα ως περα.:toung:

starfish
10-04-2008, 08:54 PM
Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. ρώτησα για την σύνοδο διότι η Αφροδίτη μου είναι στις 24 μοίρες ιχθύς ο Ερμής στις 0 μοίρες του κριού και ο ¶ρης στις 8…. Γι αυτό ρώτησα για τη σύνοδο αν είναι στις 6 η 8 … όπως και να έχει μάλλον από ότι μου είπες η σύνοδος δεν πρέπει να έχει μεγάλη ανοχή άρα στην δικιά μου περίπτωση δεν υφίσταται σύνοδος μεταξύ των ζωδίων άρα και δεν επηρεάζει … σωστά ?
Αυτό που ρώτησε h black moon μου ακούγεται λογικό .. αν δεν ξέρω παραπάνω …
Οσο αφορά τις 0 μοίρες μου είπες ότι είναι κρίσιμη μοίρα.. αυτό δηλαδή τι μπορεί να σημαίνει ? θέλω να πω πως επηρεάζει τον Ερμή

Συνοδος μεταξυ ζωδιων δεν υφισταται ετσι κι αλλιως.:bigsmile: Τωρα ο Ερμης με τον Αρη σου εχουν την μεγαλυτερη επιτρεπτη ανοχη μεταξυ προσωπικων πλανητων. Και ακλαυτερα απο μια αποψη!! Αλλιως θα ειχες εναν πολυ αιχμηρο λογο και εναν ορμητικο τροπο επικοινωνιας [εως και καυγατζιδικο?]:bigsmile:

black moon
10-04-2008, 10:09 PM
Συνοδος μεταξυ ζωδιων δεν υφισταται ετσι κι αλλιως.:bigsmile:

Δηλαδή οταν για παράδειγμα,εχουμε στην 29η μοίρα του Κριου έναν πλανήτη,και στην μηδενική του Ταυρου εναν αλλο δεν ειναι σύνοδος;;;; :suspiciou

ntale8
10-04-2008, 11:58 PM
Συνοδος μεταξυ ζωδιων δεν υφισταται ετσι κι αλλιως.:bigsmile: Τωρα ο Ερμης με τον Αρη σου εχουν την μεγαλυτερη επιτρεπτη ανοχη μεταξυ προσωπικων πλανητων. Και ακλαυτερα απο μια αποψη!! Αλλιως θα ειχες εναν πολυ αιχμηρο λογο και εναν ορμητικο τροπο επικοινωνιας [εως και καυγατζιδικο?]:bigsmile:


Αυτό ξαναπές το starfish… έτσι ακριβώς είμαι …. Δυστυχώς… :cry:
Μεrci για την απάντηση….
Ελπίζω να έχετε ζεστή στην Ελλάδα …έρχομαι:bigsmile: .. …. 3 πλανήτες στο 9 οίκο έχω… αχ….. 10χρονια στα ξενα .

starfish
11-04-2008, 10:05 AM
Δηλαδή οταν για παράδειγμα,εχουμε στην 29η μοίρα του Κριου έναν πλανήτη,και στην μηδενική του Ταυρου εναν αλλο δεν ειναι σύνοδος;;;; :suspiciou

Eκφραστικά ηταν λαθος. Συνοδος μεταξυ πλανητων που βρισκονται σε διαφορετικα ζωδια φυσικα και υφισταται! :bigsmile: