PDA

View Full Version : Αποριας αξιο περι λιλιθ και vertex



cancerian
06-04-2008, 02:08 AM
Θα ηθελα την γνωμη σας στην ερμηνεια της συνοδου Λιλιθ - Χειρωνα στους Διδυμους στον 8ο οικο και της Συνοδου Vertex - Ηλιου στον Καρκινο στον 8ο επισης ... Περιμενω τις αποψεις σας !!!!!!!

black moon
06-04-2008, 02:28 AM
Θα ηθελα την γνωμη σας στην ερμηνεια της συνοδου Λιλιθ - Χειρωνα στους Διδυμους στον 8ο οικο και της Συνοδου Vertex - Ηλιου στον Καρκινο στον 8ο επισης ... Περιμενω τις αποψεις σας !!!!!!!

Οι οψεις αυτες προσδίδουν στον ανθρωπο ζωόδη μαγνητισμό, απαράμιλη γοητεία,αγαλματένιο κορμί...............και γενικά προκαλει καταστροφές με το περασμα του,με ενα μόνο βλέμμα του!!!!!!!!!!!:love::love::love::love::love:

Μητσάκος
06-04-2008, 06:21 AM
Οι οψεις αυτες προσδίδουν στον ανθρωπο ζωόδη μαγνητισμό, απαράμιλη γοητεία,αγαλματένιο κορμί...............και γενικά προκαλει καταστροφές με το περασμα του,με ενα μόνο βλέμμα του!!!!!!!!!!!:love::love::love::love::love:
Λίγο υπερβολική σε βρίσκω :bigsmile: Θα ήθελες να το αναπτύξεις λίγο, για να καταλάβω πώς καταλήγεις σε αυτήν την ερμηνεία;

black moon
06-04-2008, 10:00 AM
Διαβασε στο προφιλ μου, εκει που λέει βιογραφικο, το Νο 3) και θα καταλάβεις!:toung:

Μητσάκος
06-04-2008, 11:32 AM
Διαβασε στο προφιλ μου, εκει που λέει βιογραφικο, το Νο 3) και θα καταλάβεις!:toung:

:wacko::wacko::wacko:

black moon
06-04-2008, 12:13 PM
:wacko::wacko::wacko:

Eσένα Μητσακο που ειναι η Λιλιθ, σου και αλλαζεις τοσο ευκολα προσωπα;;;;;;;;;

Maroulita
06-04-2008, 12:47 PM
Ας παραμείνουμε στο θέμα παρακαλώ. Γι' αυτό υπάρχουν και τα πμ.

cancerian
06-04-2008, 02:05 PM
Λίγο υπερβολική σε βρίσκω :bigsmile: Θα ήθελες να το αναπτύξεις λίγο, για να καταλάβω πώς καταλήγεις σε αυτήν την ερμηνεία;

απλα εχει τυχει να με δει η black moon :love:........:bigsmile:

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΨΗ ......

Λίλιαν Σίμου
07-04-2008, 12:48 AM
Θα ηθελα την γνωμη σας στην ερμηνεια της συνοδου Λιλιθ - Χειρωνα στους Διδυμους στον 8ο οικο και της Συνοδου Vertex - Ηλιου στον Καρκινο στον 8ο επισης ... Περιμενω τις αποψεις σας !!!!!!!

Αγαπητέ cancerian

Υποθέτω πως η σύνοδος Ηλίου και Βέρτεξ δεν είναι σε σύνοδο με τα υπόλοιπα στοιχεία και δεν δημιουργούν πολλαπλή σύνοδο-νεφέλλωμα (αυτό θα συνέβαινε αν ήταν στις τελευταίες μοίρες Διδύμων τα μεν και στις πρώτες Καρκίνου τα δε).

Η απάντηση θα προσπαθήσω να είναι περιεκτική, γιατί ο 8ος οίκος είναι ένας οίκος με πολλές παραμέτρους και όσα εμπεριέχονται επίσης θέλουν αρκετό εύρος εξήγησης.

Σε μία πρώτη προσέγγιση, πρέπει να είστε προσεκτικός σε πάθη που τραυματίζουν και οφέίλονται σε κινήσεις, αποφάσεις ή λόγια που λέγονται. Αυτά θα επιδρούν στον ψυχισμό σαν "χαρακιές" και θα σας κάνουν να αναζητάτε την λύτρωση μέσα από αποφάσεις που έχουν να κάνουν με την δύναμη ψυχική ή υλική που ασκείτε σε άλλους ή άλλοι ασκούν προς εσάς. Το σύνοδο του χάρτη θα διευκρινήσει λεπτομέρειες, όμως μπορεί να συμβαίνουν και τα δύο αμφίδρομα.
Αν δεν εγκλωβιστείτε από κάποια προσκόλληση, θα μπορέσετε να κατανοήσετε σε βάθος τη ζωή και το μυστήριά της και να έρθετε σε επαφή με άλλους κόσμους ή με τον "έσω εαυτό".

Η σύνοδος Ηλίου με Βέρτεξ θα φέρει στην ζωή σας άτομα που θα παίξουν ένα σημαντικό ρόλο για σας, θα τα θαυμάζετε ή θα είναι διακεκριμένα. Αλλά και η παρουσία τους έχει επίδραση στις ψυχολογικές σας αντιδράσεις και ισορροπίες.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

skorpion
07-04-2008, 05:33 PM
Εχω και γω μια παρομοια απορια η συνοδος ηλιου, λιλιθ και χειρωνα (5ος με 6ος διδυμους)...πως μπορει να ερμηνευτει?

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
07-04-2008, 10:11 PM
η σεληνη μου κανει συνοδο με το βερτεξ στον 8 οικο στους δυδυμους , αν θελετε μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας τι μπορει να σημαινει;

island
08-02-2009, 04:17 PM
γεια σας αγαπητα μελη.ο ηλιος μου ειναι στον ταυρο -οωροσκοπος μου ειναι τοξοτης σεληνη στον κριο -ηρα στον σκορπιο οικος 11- κρονος στο κριο στον5 -ουρανος στην παρθενο στον οικο 10 -βερτεξ στον καρκινο στον 8.τι σημαινουν αυτα πως μ επηρεαζουν το 2009?

island
08-02-2009, 04:18 PM
επισης λιλιθ στον ταυρο

Μητσάκος
08-02-2009, 06:11 PM
γεια σας αγαπητα μελη.ο ηλιος μου ειναι στον ταυρο -οωροσκοπος μου ειναι τοξοτης σεληνη στον κριο -ηρα στον σκορπιο οικος 11- κρονος στο κριο στον5 -ουρανος στην παρθενο στον οικο 10 -βερτεξ στον καρκινο στον 8.τι σημαινουν αυτα πως μ επηρεαζουν το 2009?


επισης λιλιθ στον ταυρο
Αν και θέτεις ερώτημα άσχετο με τον τίτλο του θέματος πράγμα που αντίκειται στους κανονισμούς του site(αν προσέξεις λίγο η ενότητα αφορά συγκεκριμένη ερώτηση για τη Λίλιθ και το Βέρτεξ, "Αποριας αξιο περι λιλιθ και vertex" γράφει) να σου πω ότι:
μπορείς να βρεις συνοπτική ερμηνεία για τις θέσεις και τις βασικότερες όψεις των πλανητών αν πας στην 1η σελίδα, στο πεδίο που γράφει "Δωρεάν Ωροσκόπιο", όπου έχει διάφορες επιλογές. Επέλεξε αυτήν που λέει "γενέθλιο ωροσκόπιο", βάλε τα στοιχεία σου και θα δεις.

Μετά, πήγαινε πάλι στην 1η σελίδα. Επάνω δεξιά γράφει "προβλέψεις 2009". Αν κάνεις κλικ στο σύμβολο του Ταύρου, θα έχεις μια πλούσια αναφορά με τις τάσεις για το ηλιακό ζώδιο των Ταύρων. Μετά, κάνε κλικ και στο σύμβολο με τον Τοξότη, για να διαβάσεις τις προβλέψεις για τους Τοξότες (το ζώδιο του ωροσκόπου σου, καθώς αυτής της πρόβλεψης η οικοθεσία θα σου ταιριάζει μάλλον περισσότερο. Θα πάρεις μια ιδέα για τις τάσεις που θα κυριαρχήσουν στη χρονιά.

Αν θες κάτι πιο εξατομικευμένο, πήγαινε εκεί που βρήκες τον γενέθλιο χάρτη σου, αλλά επέλεξε την ενότητα "Πλανητικές διελεύσεις" και όχι αυτήν που λέει "γενέθλιο ωροσκόπιο". Βάλε τα στοιχεία σου και θα έχεις εξατομικευμένες προβλέψεις, για όποια χρονική περίοδο θες :bigsmile:

island
11-02-2009, 11:12 PM
αν και καθυστερημενα σ ευχαριστω μητσακο.Οσο για τη λαθος σελιδα βρηκα ανοιχτα και μπηκα! Δεν θα ξανασυμβει.

με εκτιμηση

island