PDA

View Full Version : Οι Οικοι στα ζώδια



ΠΙΡΦΙΡΙΦΙ
03-04-2008, 01:50 AM
Αλήθεια...υπάρχει κάποια εφαρμογή μέσα στο forum ή κάποιο link, με τίτλο "οι Οικοι στα ζώδια" ή κάπως έτσι, που θα με βοηθήσει άμεσα και γρήγορα να δω τις θέσεις των ζωδίων στους οίκους του γενέθλιου χάρτη μου και να διαβάσω κατευθείαν την ερμηνεία τους;;; :love::love::love:
Πραγματικά έχω ψάξει παντού και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο, παρά μόνο την εφαρμογή "Οι οίκοι στους πλανήτες" αλλα δυστυχώς, η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν με εξυπηρετεί...:bigsmile::bigsmile::bigsmi le:
Ευχαρστώ πολύ!

starfish
04-04-2008, 05:30 PM
Αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη. Και μαλλον δεν εχει και νοημα. Ειναι μια ευκαιρια για πρακτικη εξασκηση: Μαθε τα χαρακτηριστικα των ζωδιων και των οικων και ερμηνευσε τα συνδυαζοντας τα. Ο τροπος που λειτουργεις [ζωδιο] σε καθε τομεα της ζωης σου [οικος]! ΚΑλη επιτυχια!!:bigsmile:

LEITZ
23-06-2008, 08:36 PM
Καλησπέρα και από εμένα. Συγχαρητήρια για αυτή την υπέροχη δουλειά που κάνετε. Συμφωνώ, νομίζω ότι θα ήταν καλό να υπήρχε κάποιο link με τίτλο οι οίκοι στα ζώδια. Είστε επαγγελματίες και σίγουρα η δική σας ανάλυση είναι πιο έγκυρη. Επίσης προσπαθώ να μπώ στο πλανήτες στους οίκους και δεν μπορώ. Μήπως κάνω κάτι λάθος :toung:κάντε κάτι και για αυτό σας παρακαλώ. Να αναλύει όλους τους πλανήτες όμως (τους βασικούς τουλάχιστον). Ευχαριστώ πολύ.

black moon
23-06-2008, 08:53 PM
Ολοκληρη ΑΝΑΛΥΣΗ γενεθλιου εχουμε.........τι να το κανεις το link????:bigsmile:

athinoula85
23-06-2008, 10:02 PM
Φιλεναδα να πω κατι ?:bigsmile: Εμενα ομως στον γενεθλιο που χω τον Αρη στον 9ο οικο , δεν μου το χει σε αναλυση :cry: Και να φανταστεις οτι και εγω εψαχνα καποτε για τον Αρη στους οικους και δεν βρηκα τιποτα .. Το λεω βασικα που ζητησαν και τα αλλα μελη για λινκ και τετοια :toung:

Dell Piero
23-06-2008, 10:18 PM
Υπάρχει και το εμφανίζει. Μη γράφουμε ότι θέλουμε...

athinoula85
23-06-2008, 10:31 PM
Δεν ξερω γιατι αλλα μεχρι και προχθες δεν μου το εμφανιζε . Σορυ παντως ! Τωρα μου το εμφανιζει οντως . Ευχαριστω Κωστη !

SELZI
25-06-2008, 11:06 AM
καλημέρα σας

να ρωτήσω και εγώ κάτι που είμαι αρχάρια σε αυτό:
όταν στις προβλέψεις για τον ωροσκόπο λέει "αν έχετε τον ωροσκόπο σας στον πρώτο δεκανό" τι εννοεί;
στο ωροσκόπιο το καταλαβαίνεις από την ημερομηνία γέννησης "το πρώτο δεκαήμερο κλπ".
στον ωροσκόπο πως μπορείς να βρείς το δεκανό;

ευχαριστώ πολύ

black moon
25-06-2008, 11:14 AM
Ανηκει στις 1ες 10 μοιρες, 2ες 10 μοιρες ή στις 3ες 10 μοιρες του ζωδιου???

BlackOrWhat
25-06-2008, 11:31 AM
καλημέρα σας

να ρωτήσω και εγώ κάτι που είμαι αρχάρια σε αυτό:
όταν στις προβλέψεις για τον ωροσκόπο λέει "αν έχετε τον ωροσκόπο σας στον πρώτο δεκανό" τι εννοεί;
στο ωροσκόπιο το καταλαβαίνεις από την ημερομηνία γέννησης "το πρώτο δεκαήμερο κλπ".
στον ωροσκόπο πως μπορείς να βρείς το δεκανό;

ευχαριστώ πολύ

Για περισσότερες πληροφορίες υπάρχει και αυτό (http://www.myhoroscope.gr/35-%DC%F1%E8%F1%E1-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/3295-%E7-%E8%E5%F9%F1%DF%E1-%F4%F9%ED-%E4%E5%EA%E1%ED%FE%ED.html)...:cheesy:

SELZI
25-06-2008, 11:58 AM
ευχαριστώ πολύ, τώρα το βρήκα.
διάβασα το άρθρο του κου Παϊζη και σε χειρότερο δεκανό δεν θα μπορούσε να είναι το ζώδιό μου

SELZI
25-06-2008, 12:00 PM
ανήκω στις 3ες μοίρες του ταύρου και μάλιστα 29° 33'
κατάλαβες τώρα τι γίνεται

BlackOrWhat
25-06-2008, 12:03 PM
ευχαριστώ πολύ, τώρα το βρήκα.
διάβασα το άρθρο του κου Παϊζη και σε χειρότερο δεκανό δεν θα μπορούσε να είναι το ζώδιό μου

Έλα παραπονιάρα...όλοι οι χάρτες έχουν τα καλά και τα άσχημά τους...συνέχισε να ψάχνεις και θα σου αποκαλυφθούν...:cheesy:

SELZI
25-06-2008, 12:16 PM
άσε τώρα μαύρισα, όσο και να ψάξω τι να καλό να περιμένεις να σου συμβεί;

να ρωτήσω όμως και κάτι άλλο.
οι δεκανοί που χωρίζεται το κάθε ζώδιο, είναι σε αναλογία με τα δεκαήμερα;
δηλαδή αν κάποιος έχει γεννηθεί το πρώτο δεκαήμερο του ζωδίου του ανήκει και στο πρώτο δεκανό;

black moon
25-06-2008, 12:17 PM
ΝΑΙιιιιι :bigsmile:

SELZI
25-06-2008, 12:20 PM
ευχαριστώ ευχαριστώ!!!
θα τα μάθω σιγά σιγά

starfish
27-06-2008, 02:27 PM
καλημέρα σας

να ρωτήσω και εγώ κάτι που είμαι αρχάρια σε αυτό:
όταν στις προβλέψεις για τον ωροσκόπο λέει "αν έχετε τον ωροσκόπο σας στον πρώτο δεκανό" τι εννοεί;
στο ωροσκόπιο το καταλαβαίνεις από την ημερομηνία γέννησης "το πρώτο δεκαήμερο κλπ".
στον ωροσκόπο πως μπορείς να βρείς το δεκανό;

ευχαριστώ πολύ

Aν ξερεις σε ποια μοιρα ζωδιου εχει ακμη ο Ωροσκοπος σου, αυτοματα ξερεις και τον δεκανο. Οπως γραφουν και τα κοριτσια 1ος δ. = 1°-10°, 2ος δ. = 11°-20°, 3ος δ. = 21°-30°.

**Χμ!! ετεροχρονισμενη η απαντηση μου....
***Ψαχνεις λογους για να απελπιζεσαι;;