PDA

View Full Version : Συναστρία και 5ος οίκος



Summerwhisper
31-03-2008, 11:51 AM
Καλημέρα !
Είναι εύκολο να μου λύσετε μια απορία?
Στο χάρτη της συναστρίας ο Κρόνος βρίσκεται στον 5ο οίκο στος Διδύμους. Επίσης κάνει τετράγωνο με τον Ήλιο. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό για τη σχέση? Σκούρα τα πράγματα? :blink:

Μητσάκος
31-03-2008, 12:39 PM
Καλημέρα !
Είναι εύκολο να μου λύσετε μια απορία?
Στο χάρτη της συναστρίας ο Κρόνος βρίσκεται στον 5ο οίκο στος Διδύμους. Επίσης κάνει τετράγωνο με τον Ήλιο. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό για τη σχέση? Σκούρα τα πράγματα? :blink:
Μπορεί να είναι σκούρα, μπορεί όμως και να μη είναι. Αλλά και να είναι, υπάρχει η δυνατότητα να βελτιωθούν, "αν το θέλει η νύφη κι ο γαμπρός".
Κοντολογίς, με μια μεμονωμένη όψη, δεν είναι σωστό να εξάγονται συμπεράσματα. Επιπλέον, ποιουνού ο Κρόνος είναι στον 5ο οίκο; Έχει κάποιος τον Κρόνο στον 5ο ή ο Κρόνος κάποιου πέφτει στον 5ο του άλλου; Μήπως αναφέρεσαι σε σύνθετο χάρτη και όχι χάρτη συναστρίας; :bigsmile:

Summerwhisper
31-03-2008, 01:09 PM
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Στη συναστρία πέφτει ο Κρόνος μου στον 5ο οίκο του συντρόφου και ο Δικός του Κρόνος στον 5ο οίκο μου. Οι όψεις είναι οι εξής: ο Κρόνος του συντρόφου τρίγωνο με τη Σελήνη το Δία, τον ¶ρη και τον Πλούτωνά μου, εξάγωνο με Ερμή και Αφροδίτη μου και αντίθεση με Ποσειδώνα μου. Ο Κρόνος μου σε συζυγία με την Σελήνη του, σε τρίγωνο με τον ¶ρη του και σε τετράγωνο με τον Πλούτωνά του. Ελπίζω να με διαφωτίστετε :)

axeman
31-03-2008, 01:09 PM
Έχει κάποιος τον Κρόνο στον 5ο ή ο Κρόνος κάποιου πέφτει στον 5ο του άλλου;

Κι αν ισχυουν και τα 2 με τον κρονο αναδρομο ? τι σημαινει ?