PDA

View Full Version : Ελξη με σκορπιό....γιατι?????



stabie
19-03-2008, 01:15 PM
Μπορείτε να μου πείτε πως ενώ τους ψιλοφοβάμε και τους αποφεύγω παρ'ολα αυτά με ελκουν αμαρτωλά? Δεν υπάρχει σκορπιός που να γνώρισα και να μην ένιωσα έλξη...
Γιατί???Εγώ δεν θέλω...

colibri
19-03-2008, 01:26 PM
Γιατί???Εγώ δεν θέλω...

:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
Καλά αστα αυτά.... Τραβάτε με κι ας κλαίω...
:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

stabie
19-03-2008, 01:27 PM
ενταξει έχω πλανητακους σε σκορπιο αλλα όχι και τετοιο πραγμα:blink:

Fotini Christodoulou
19-03-2008, 01:36 PM
ενταξει έχω πλανητακους σε σκορπιο αλλα όχι και τετοιο πραγμα:blink:

Νομίζω η θέση του ¶ρη σου, οι όψεις του με Ήλιο, οι όψεις του Πλούτωνα με προσωπικούς όπως ο Αρης και ο Ηλιος ...ίσως σου δώσουν κάποιες πληροφορίες στο θέμα του γιατί:bigsmile:

Ωστόσο το θέμα της έλξης ως προς ορισμένα χαρακτηριστικά κάποιου τύπου ανθρώπου νομίζω είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων που ίσως ξεφέυγει και απο την αστρολογία:cheesy:

Οφείλω πάντως να πώ ...κουράγιο :cry:


ΥΓ off topic.. Colibri ...τρελό αβαταρ.:love:

stabie
19-03-2008, 01:45 PM
μωρε το υποψιαζόμουν οτι οι πλανητες φταίνε αλλά αρχίζω να ανησυχώ...:wacko::toung::bigsmile:

colibri
19-03-2008, 01:59 PM
μωρε το υποψιαζόμουν οτι οι πλανητες φταίνε αλλά αρχίζω να ανησυχώ...:wacko::toung::bigsmile:

Ακου όταν γνωρίζεις κάποιον και σ'αρέσει ο αστρολόγος θα σου μιλήσει για πλανήτες, ο ψυχολόγος για βιώματα κ.ο.κ..
Για να επανέλθω στο τόοοοοοοοοοοοοοσο δημοφιλές θέμα του άρειου άντρα κανένας δε μπορεί να εξηγήσει την έλξη που ασκεί.... Εξ ου και τόσα θέματα που έχουν ανοιχτεί για σκορπιούς, άρηδες κτλ.

stabie
19-03-2008, 02:48 PM
εντάξει πέρα από το χιουμοριστικό του πράγματος επειδή όπως είπα τους ψιλοφοβάμε ίσως επειδή δεν μπορώ να τους καταλάβω όσες φορές είχα την επιλογή σχέσης με κάποιο εκπρόσωπο του ζωδίο την απέφυγα...τροχάδην...ξέρετε σαν να πάλευα μέσα μου σε στυλ μου αρέσει τον θέλω, αλλά φοβάμαι...

τι να πω...αυτό μονο με Σκορπιούς μου συμβαίνει...με μπερδεύουν...

that's life....

colibri
19-03-2008, 03:07 PM
εντάξει πέρα από το χιουμοριστικό του πράγματος επειδή όπως είπα τους ψιλοφοβάμε ίσως επειδή δεν μπορώ να τους καταλάβω όσες φορές είχα την επιλογή σχέσης με κάποιο εκπρόσωπο του ζωδίο την απέφυγα...τροχάδην...ξέρετε σαν να πάλευα μέσα μου σε στυλ μου αρέσει τον θέλω, αλλά φοβάμαι...

Ειλικρινά κατανοώ το μπέρδεμα σου και την αναγκή σου να ξεκαθαρίσεις κάποια πράγματα, αλλά δεν πιστεύω ότι οι σκορπιοί είναι το προβληματάκι και μάλιστα με τόσο γενικό χαρακτηρισμό. Προφανώς επειδή μπαίνει η άνοιξη και ανθιζουν μαζι με τα λουλούδια και εμείς... και επειδή ο έρωτας, ενθουσιασμός, πέστο όπως θες, μας χτυπάει την πόρτα και εύχομαι να έχει συμβεί κάτι τέτοιο γιατί πράγματι είναι πολύ ευχάριστο, θα σου έλεγα να μη κολλάς σε λεπτομέρειες ζωδιακές, στην τελική τα καλύτερα πράγματα είναι τα ξεκάθαρα και αν νιώθεις ότι μια κατάσταση είναι λίγο θολή τι την κρατάς? Η ζωή είναι πολύ μικρή για να μην την απολαμβάνουμε...

zeta1987
19-03-2008, 06:51 PM
εντάξει πέρα από το χιουμοριστικό του πράγματος επειδή όπως είπα τους ψιλοφοβάμε ίσως επειδή δεν μπορώ να τους καταλάβω όσες φορές είχα την επιλογή σχέσης με κάποιο εκπρόσωπο του ζωδίο την απέφυγα...τροχάδην...ξέρετε σαν να πάλευα μέσα μου σε στυλ μου αρέσει τον θέλω, αλλά φοβάμαι...

τι να πω...αυτό μονο με Σκορπιούς μου συμβαίνει...με μπερδεύουν...

that's life....

Δεν καταλαβαίνω αυτόν το ρατσισμό!!!:laugh:
Εγώ πιστεύω ότι ίσως πρέπει να μην λειτουργείς με αυτόν τον τρόπο σκέψης...Δεν μας είπες αν αυτό το παθαίνεις μόνο με άντρες σκορπιούς στο ζώδιο ή απλά με σκορπίσια επιρροή ενώ είναι άλλο ζώδιο.¶ν σου αρέσει κάποιος και βλέπεις ότι ΑΞΙΖΕΙ, τότε ούτε ζώδια να κοιτάς ούτε τίποτα...Μην κολλάς!
Ο καθένας είναι τόσο μοναδικός όσο και το αποτύπωμα του,όσο και κοινή βάση να έχει με κάποιον άλλον.

skorpion
19-03-2008, 06:53 PM
Ειμαστε μαγνητικα τα ατιμα:nuts::nuts: Αλλα κατα τ αλλα συμφωνω με τη Ζετα!!! Ασε που δε τσιμπαμε ολα τα σκορπακια γι αυτο μη φοβασαι:bigsmile:!!!

stabie
20-03-2008, 09:33 AM
Δεν καταλαβαίνω αυτόν το ρατσισμό!!!:laugh:
Εγώ πιστεύω ότι ίσως πρέπει να μην λειτουργείς με αυτόν τον τρόπο σκέψης...Δεν μας είπες αν αυτό το παθαίνεις μόνο με άντρες σκορπιούς στο ζώδιο.

Μόνο με σκορπιούς στο ζώδιο και μάλλον μόνο από βλακεία μου...:bigsmile::embarrest

BlackOrWhat
20-03-2008, 10:25 AM
Φοβάσαι και τις γυναίκες σκορπιούς??!!:huh:

stabie
20-03-2008, 11:20 AM
οχι!
απο τους αντρες φοβαμαι πως θα πληγωθω...:unsure::weird::blink::bigsmile:

BlackOrWhat
20-03-2008, 11:37 AM
Γιατί πιστεύεις ειδικά ότι οι άνδρες Σκορπιοί θα σε πληγώσουν, και όχι αρσενικός εκπρόσωπος οποιουδήποτε άλλου ζωδίου??!! Ποιά ποιότητά τους σε κάνει να το πιστεύεις αυτό??!!

Βασικά, λέγονται πολλά γι' αυτό το ζώδιο αλλά προσωπικά πιστεύω ότι δεν διαφέρει σε ποσοστά "αρετής και κακίας" από τα υπόλοιπα ζώδια...

Fotini Christodoulou
20-03-2008, 11:44 AM
οχι!
απο τους αντρες φοβαμαι πως θα πληγωθω...:unsure::weird::blink::bigsmile:


Αυτό μπορεί να συμβεί με οποιοδήποτε ζώδιο κι αν σχετιστείς:bigsmile:

Παρά το γεγονός ότι υπάρχει αρνητική και θετική διαφήμιση στο ζώδιο του Σκορπιού, δεν παύει να είναι απλά ενα ζώδιο του νερού.Απλά ειναι ένα ζώδιο του νερού με ιδιαίτερο δυναμισμό.
Επίσης μια και ασχολείσαι με την αστρολογία, γνωρίζεις οτι ο ήλιος δεν καθορίζει την προσωπικότητα αλλά το σύνολο του χάρτη.Υπάρχουν Σκορπιοί λοιπόν στο ηλιακό που όμως ο χάρτης έχει τελείως διαφορετική κατεύθυνση και δεν λειτουργούν ΚΑΘΟΛΟΥ σαν Σκορπιοι.Οπως επίσης υπάρχουν ας πούμε τυχαία Ζυγοί που όλο το συνολο του χάρτη δείχνει στο ζώδιο του Σκορπιου.
Προσωπικά δεν φοβάμαι το σκορπίσιο στοιχείο, αλλά απλώς δεν το εμπιστεύομαι και τόσο.:cheesy:

Γενικά μιλώντας καθε άνθρωπος είναι μοναδικός και είναι κρίμα να βάζουμε ταμπέλες χωρίς να δώσουμε έστω μια ευκαιρία να μας δείξει ποιος τελικά είναι.:bigsmile:


ΥΓ ... προσωπική μου άποψη( μια και έχω dc στον Σκορπιό και Πλούτωνα σε όψεις με φώτα ότι επίσης "πεφτω" πάνω τους άρα τα παραπάνω δεν γράφτηκαν εκ του "ασφαλούς") πως όλες οι σχεσεις(με οποιοδηποτε ζώδιο) έχουν το στοιχείο του ρίσκου όπως και ίδια η ζωή.Έιτε το αποδέχεσαι και ζείς , είτε κάθεσαι σε μια άκρη και επιλέγεις απλά να βλέπεις τους άλλους να ζούν:bigsmile:

stabie
20-03-2008, 11:52 AM
εχετε μεγάλο δίκιο και δυστυχως είναι η μόνη περίπτωση που έχω βάλει ταμπέλα και επειδή όταν γνωρίζω κάποιον σκορπιο κοιτάω να μάθω τα πάντα αστρολογικα (διακριτικά πάντα...:cheesy::bigsmile:) έχω γνωρίσει ανθρώπους που έχουν μόνο ήλιο στο Σκορπιό και είναι τόσο σκορπιοί....αχ και τόσο ερωτικοί....:laugh::laugh::laugh::laugh:

μάλλον εγώ με το ωροσκόπιο που έχω δεν θα ταιρι'αξω ποτέ μαζί τους...χααχαχαχαχαχ δεν τους προκαλω αίσθημα ασφάλειας ωστέ ανοιχτούν...για να είμαι δίκαιη ε?

starfish
20-03-2008, 06:19 PM
εχετε μεγάλο δίκιο και δυστυχως είναι η μόνη περίπτωση που έχω βάλει ταμπέλα και επειδή όταν γνωρίζω κάποιον σκορπιο κοιτάω να μάθω τα πάντα αστρολογικα (διακριτικά πάντα...:cheesy::bigsmile:) έχω γνωρίσει ανθρώπους που έχουν μόνο ήλιο στο Σκορπιό και είναι τόσο σκορπιοί....αχ και τόσο ερωτικοί....:laugh::laugh::laugh::laugh:

μάλλον εγώ με το ωροσκόπιο που έχω δεν θα ταιρι'αξω ποτέ μαζί τους...χααχαχαχαχαχ δεν τους προκαλω αίσθημα ασφάλειας ωστέ ανοιχτούν...για να είμαι δίκαιη ε?

Δεν συμβαινει συχνα να βλεπει καποιος τα πραγματα και απο την αλλη πλευρα!!! :bigsmile::bigsmile:
Ομως μηπως εχεις στοιχεια στον χαρτη σου που να υποδεικνυουν αυτον τον φοβο?:unsure:

black moon
20-03-2008, 08:21 PM
Βρε μπας και σε τσίμπησε αρσενικός σκορπιός σε καμμία προηγούμενη ζωή; :suspiciou:lol:

stabie
21-03-2008, 09:37 AM
βρε λέτε να εξηγείται αστρολογικα ο φόβος???????:toung: :bigsmile:

BlackOrWhat
21-03-2008, 10:34 AM
μήπως λέω μήπως....ο τίτλος θα έπρεπε να αντικατασταθεί με το "Απώθηση από άνδρες σκορπιούς...γιατι???" :nuts:

stabie
21-03-2008, 10:38 AM
μα γιατι??????????????????????????/ μου αρέσουν.....:bigsmile::cry:

BlackOrWhat
21-03-2008, 10:42 AM
μα γιατι??????????????????????????/ μου αρέσουν.....:bigsmile::cry:

Αφού σε χαλάει βρε κοπελιά τι το πίνεις?? Το δηλητήριο εννοώ...

...υπάρχουν κι άλλα ζώδια...;):bigsmile:

black moon
21-03-2008, 12:01 PM
βρε λέτε να εξηγείται αστρολογικα ο φόβος???????:toung: :bigsmile:

H σκιά σταματάει να σε κυνηγάει μονο όταν κάτσεις ακριβώς κάτω απ'το φώς.....να την πατάς.Όσο τρέχεις να της ξεφύγεις τόσο σε κυνηγάει και τόσο μεγαλώνει.Όχι αστρολογικά είναι ανεξήγητο.Σόρρι.....:love:

zeta1987
21-03-2008, 08:18 PM
Χμμ....Στο ζώδιο μόνο ε;;; Μήπως τελικά από την προκατάληψη αυτή έχεις και αυτά τα αποτελέσματα;;:blink: Όμως έχεις σκεφτεί αν πχ γνωρίσεις έναν ζυγό που υπερισχύει το στοιχείο του σκορπιού;;;Τότε θα πρέπει να μην ανοίγεσαι σε κανέναν..:weird:
Κοίταξε να δείς σύμπτωση όμως που και εγώ αν και off topic είχα ένα φεγγάρι μία έλξη από άντρες δίδυμους που πάντα στο τέλος καταλήγαν άπιστοι!!!:laugh: Μάλλον ο δίδυμος με τον σκορπιό έχουν προηγούμενα!:laugh:
Αλλά πλέον όπως είπε και η roadrunner όταν τύχει και γνωρίσω κάποιον δίδυμο έχω στην άκρη του μυαλού μου ενεργοποιημένους κάποιους μηχανισμούς ασφαλείας (αν και αυτό το κάνουμε με κάθε άνθρωπο,έτσι δεν είναι;;:unsure: )
και προσπαθώ να τους ψυχολογήσω! Δεν παγιδεύομαι σε καμία σκέψη!
Για αυτό γλυκιά μου διδυμίνα ίσως πρέπει και εσύ να μην σκέφτεσαι τίποτα γιατί όλοι μας έχουμε και την καλή την κακή πλευρά.Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν μπορεί να ταιριάξει απόλυτα μαζί μας!
Για δοκίμασε να το κάνεις...Πιστεύω πως στο τέλος θα το συνειδητοποιήσεις και εσύ!!:bigsmile:

ΟΛΥΜΠΙΑ
21-03-2008, 11:48 PM
:αχ...που ειναι αυτοι οι σκορπιοί...δεν εχω γνωρίσει ουτε εναν...ολο σε΄ζυγους πεφτω...::

black moon
22-03-2008, 01:39 AM
:αχ...που ειναι αυτοι οι σκορπιοί...δεν εχω γνωρίσει ουτε εναν...ολο σε΄ζυγους πεφτω...::

Σε χαλάνε;Σε χαλάνε;:huh:

dominia77
22-03-2008, 01:52 AM
βρε λέτε να εξηγείται αστρολογικα ο φόβος???????:toung: :bigsmile:
O μονος τροπος για να ξεπεράσεις τους φοβους σου, ειναι να τολμησεις να τους αντιμετωπισεις ανοιχτα,με θαρρος παντα και με παρρησια.
Προκάλεσε τον εαυτό σου να "μπλεξεις" με εναν σκορπιο.
Να εισαι σιγουρη οτι θα αποκτησεις ενα μεγααααααααααλο πανεπιστημιακο τίτλο αυτογνωσιας και δυναμης,για να μην σου πω ενα μεγαλο ....MD!
Και όσο πιο νεα εισαι σε ηλικια,όταν τολμησεις συτο το ...βημα, τοσο καλυτερο για εσενα μακροπροθεσμα.;)

Μπαφαλούκος Μελέτης
22-03-2008, 05:08 PM
Επειδή από περιέργεια έρριξα μια ματιά στο ωροσκόπιό σου, είναι πολύ εύκολο να στο εξηγήσω αστρολογικά. Εχεις Σύνοδο Αφροδίτης-Σελήνης στον Ταύρο απέναντι από τον Πλούτωνα στον Σκορπιό. Και 2ον, έχεις Ερμή και Αρη στον καρκίνο σε τρίγωνο με τον Πλουτωνα.
Η 1η περίπτωση εξηγεί γιατί βασικά έλκεσαι (μοιραία) από Σκορπιούς, ή μάλλον Πλουτώνιους τύπους για να ακριβολογούμε. Αυτό είναι το κάρμα σου. Αν έχεις την τύχη να πέσεις σε καλό Σκορπιό (Θετικό Πλουτώνιο) μάλλον θα πάς στον Παράδεισο ! Αλλά ίσως αργήσει ηλικιακά να γίνει αυτό. Η Ταυρίσια Σελήνη σου πάντως σε κάνει πιο φοβισμένη να αναλαμβάνεις ερωτικά ρίσκα, και αυτό είναι το μεγάλο στοίχημα που θα πρέπει να δουλέψεις με τον εαυτό σου. Καθώς αυτές οι φοβίες μπορεί να ξενίζουν τους Σκορπιούς και τελικά να "σηκώνουν κεντρί". Επίσης, έχεις και τον Κρόνο στον Σκορπιό, που για την ηλικία σου λειτουργεί καρμικά, καθώς το μάθημα που πρέπει να μάθεις σ'αυτήν την ζωή είναι να χώνεις την μύτη σου λιγο πιο βαθιά στα άδυτα του ψυχισμού ή και του ερωτισμού σου.

cancerian
22-03-2008, 08:47 PM
Επομενως οτι και να κανεις με σκορπιο θα καταληξεις...
Μην το παιδευεις το θεμα !
χαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχα:bigsm ile::bigsmile::bigsmile:,




:embarrest:love:

sadini
23-03-2008, 12:50 PM
Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι σ επηρεάζει το ζώδιο του σκορπιού που λες και μόνο???Δηλαδή αν ο ίδιος άντρας σκορπιός που γνώρισες αν σου έλεγε ότι δεν είναι σκορπιός αλλά κάτι άλλο π.χ δίδυμος!Θα ένιωθες τότε την ίδια έλξη???:blink::blink::blink:

zeta1987
23-03-2008, 02:02 PM
Πάντως στην αρχή λέγαμε ότι ίσως είναι προκατειλειμένη και τελικά η κοπέλα είχε κάρμα!!!Τίποτα δεν είναι τυχαίο αρχίζω και πιστεύω...Ακόμη και αυτά που μπορεί να μας βγάλει ένας άνθρωπος!:blink:

sadini
23-03-2008, 07:14 PM
Σε οποιοδήποτε χάρτη και να ψάξεις αυτό που θες θα το βρεις!:bigsmile:

stabie
24-03-2008, 09:52 AM
Επειδή από περιέργεια έρριξα μια ματιά στο ωροσκόπιό σου, είναι πολύ εύκολο να στο εξηγήσω αστρολογικά. Εχεις Σύνοδο Αφροδίτης-Σελήνης στον Ταύρο απέναντι από τον Πλούτωνα στον Σκορπιό. Και 2ον, έχεις Ερμή και Αρη στον καρκίνο σε τρίγωνο με τον Πλουτωνα.
Η 1η περίπτωση εξηγεί γιατί βασικά έλκεσαι (μοιραία) από Σκορπιούς, ή μάλλον Πλουτώνιους τύπους για να ακριβολογούμε. Αυτό είναι το κάρμα σου. Αν έχεις την τύχη να πέσεις σε καλό Σκορπιό (Θετικό Πλουτώνιο) μάλλον θα πάς στον Παράδεισο ! Αλλά ίσως αργήσει ηλικιακά να γίνει αυτό. Η Ταυρίσια Σελήνη σου πάντως σε κάνει πιο φοβισμένη να αναλαμβάνεις ερωτικά ρίσκα, και αυτό είναι το μεγάλο στοίχημα που θα πρέπει να δουλέψεις με τον εαυτό σου. Καθώς αυτές οι φοβίες μπορεί να ξενίζουν τους Σκορπιούς και τελικά να "σηκώνουν κεντρί". Επίσης, έχεις και τον Κρόνο στον Σκορπιό, που για την ηλικία σου λειτουργεί καρμικά, καθώς το μάθημα που πρέπει να μάθεις σ'αυτήν την ζωή είναι να χώνεις την μύτη σου λιγο πιο βαθιά στα άδυτα του ψυχισμού ή και του ερωτισμού σου.

για να ειμαι ειλικρινης δεν το ειχα κοιταξει το θεμα τοσο σφαιρικα...
ευχαριστω πολυ!!!!!
πωπω κάρμα ε?
ενταξει λοιπον δεν θα το παιδευω και θα το αφησουμε να δουμε που θα καταληξει αυτη η ελξη...
είχα ακουσει κάτι για κάρμα σκορπιου-διδύμου αλλά δεν το ειχα ψάξει...
ευχαριστώ πολύ

stabie
24-03-2008, 09:54 AM
Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι σ επηρεάζει το ζώδιο του σκορπιού που λες και μόνο???Δηλαδή αν ο ίδιος άντρας σκορπιός που γνώρισες αν σου έλεγε ότι δεν είναι σκορπιός αλλά κάτι άλλο π.χ δίδυμος!Θα ένιωθες τότε την ίδια έλξη???:blink::blink::blink:

έλξη νιώθω καλέ πριν μάθω τι ζώδιο είναι...αν συνέβαινε αυτό θα έλεγα πως αρρώστησα και μου αρέσουν οι Δίδυμοι. χαχαχαχχαχαχχχ

skorpion
24-03-2008, 04:45 PM
Η εξηγηση που εδωσε ο κυριος Μπαφαλουκος εχει νοημα!!!

axeman
24-03-2008, 05:17 PM
Εχει οντως μεγαλο νοημα, αυτο παντως που μπορω να πω απο προσωπικη εμπειρια ειναι οτι ειτε εχεις ερωτικη ειτε φιλικη σχεση με σκορπιο εχεις να μαθεις παρα πολλα πραγματα για την ζωη αλλα και για τον ιδιο σου τον εαυτο...

sadini
24-03-2008, 06:47 PM
έλξη νιώθω καλέ πριν μάθω τι ζώδιο είναι...αν συνέβαινε αυτό θα έλεγα πως αρρώστησα και μου αρέσουν οι Δίδυμοι. χαχαχαχχαχαχχχ

Α εντάξει τότε!Απλά επειδή τυχαίνει καμιά φορά να μην είμαστε τόσο αντικειμενικοί όταν μαθαίνουμε το ζώδιο του ατόμου που μας ενδιαφέρει γι αυτό το έθεσα!:bigsmile:

zeta1987
24-03-2008, 10:18 PM
Εχει οντως μεγαλο νοημα, αυτο παντως που μπορω να πω απο προσωπικη εμπειρια ειναι οτι ειτε εχεις ερωτικη ειτε φιλικη σχεση με σκορπιο εχεις να μαθεις παρα πολλα πραγματα για την ζωη αλλα και για τον ιδιο σου τον εαυτο...

Είναι ίσως αυτή η τόσο ακούραστη ψυχική δύναμη καθώς και αυτό το συναισθηματικό βάθος που χαρίζει ο Πλούτωνας στους Σκορπιούς που τους κάνει λίγο πιο διαφορετικούς από τους υπόλοιπους του ζωδιακού.Εξάλλου κανένα άλλο ζώδιο δεν έχει κυβερνήτη τον Πλουτώνα...:noworry:

axeman
24-03-2008, 10:57 PM
Αυτο που μπορώ να πω είναι οτι περνας σε άλλα επιπεδα συνειδησης του "είμαι" και του "είμαστε". Το βαθος δεν ειναι μονο συναισθηματικο - ειναι και υπαρξιακο - αν και πραγματικα ακομα ψαχνω να βρω ποσο βαθεια μπορειτε να βουτηξετε μεσα σας και ολο αυτο να το κρυβετε στην φαινομενικα ηρεμη επιφανεια, γιατι για καποιο λογο που δεν γνωριζω ακομα μπορω και το καταλαβαινω κι αυτό είναι το δώρο που πήρα εγω. Ισως να οφειλετε στην σεληνη, στον αρη και στον ουρανο που εχω στον σκορπιο, ισως απλως να ειμαι τυχερος. Αυτό που τελικα πιστευω ειναι οτι ειναι ιδιαιτερα τυχεροι όσοι βιωνουν μια τετοια εμπειρια !

PS. Δεν ειμαι αιγοκερως κι ας λεει ετσι το προφιλ...

zeta1987
24-03-2008, 11:33 PM
Αυτο που μπορώ να πω είναι οτι περνας σε άλλα επιπεδα συνειδησης του "είμαι" και του "είμαστε". Το βαθος δεν ειναι μονο συναισθηματικο - ειναι και υπαρξιακο - αν και πραγματικα ακομα ψαχνω να βρω ποσο βαθεια μπορειτε να βουτηξετε μεσα σας και ολο αυτο να το κρυβετε στην φαινομενικα ηρεμη επιφανεια, γιατι για καποιο λογο που δεν γνωριζω ακομα μπορω και το καταλαβαινω κι αυτό είναι το δώρο που πήρα εγω. Ισως να οφειλετε στην σεληνη, στον αρη και στον ουρανο που εχω στον σκορπιο, ισως απλως να ειμαι τυχερος. Αυτό που τελικα πιστευω ειναι οτι ειναι ιδιαιτερα τυχεροι όσοι βιωνουν μια τετοια εμπειρια !

PS. Δεν ειμαι αιγοκερως κι ας λεει ετσι το προφιλ...

Είναι τυχεροί γιατί έτσι πραγματικά γνωρίζουν τον άλλον,η σχέση κατά την γνώμη μου δεν κρατάει αν υπάρχει μόνο επιφάνεια και όχι βάθος...:unsure:

axeman
26-03-2008, 07:10 PM
Αρκει απλως να τους παρακολουθησετε (αν αντεχετε τα mood changes) πως τσατιζονται, αντιδρουν, φουσκωνουν, ξεφουσκωνουν αλλα δεν παραιτουνται με τιποτα, βαζουν σταδιακους στόχους και ξεπερνανε τις δυσκολιες. Αυτο που μου εχει κανει μεγαλυτερη εντυπωση ειναι οτι εχουν απιστευτη μνημη και μπορει να περασουν μηνες για να συνηδειτοποιησεις οτι κατι που ειχαν βαλει στοχο παλιοτερα τελικα και χωρις να καταλαβεις πώς, το καταφερνουν χωρις ζόρι. Λες και ειναι απιστευτα τυχεροι αλλα οταν γινεται συχνα τοτε μάλλον εχει να κανει με προγραμματισμό και μικρες ανεπαισθητες, λεπτομερεις αλλα τελικα σημαντικες αλλαγες προκειμενου να επιτευχθει ο στόχος. Και οταν το καταφερουν τοτε γυρνας μηνες πισω να θυμηθεις οτι καποτε το ειπαν...τουλαχιστον αυτο εχει δειξει η εμπειρια μου. Ισως ακουγεται τρομακτικο σε μερικους αλλα αν το παρακολουθησεις προσεκτικα μαθαινεις παρα πολλα εστω κι αν δεν εισαι στο επικεντρο του ενδιαφεροντος. Δοκιμαστε το...

starfish
26-03-2008, 07:28 PM
Η μνημη για την οποια μιλας, ειναι επιλεκτικη και στοχευμενη! Ειναι σχεδον στα προθυρα της εμμονης, οταν δεν ειναι με τα μπουνια μεσα!:cheesy:
Αν εισαι σημαντικος για εναν Σκορπιο, οτι και να πεις, οτι και να κανεις, θα το θυμαται οπως ακριβως το ειπες και οπως ακριβως το εκανες! [Εκτος κι αν παρεμβαινει αποπροσανατολιστικα ο Ποσειδωνας].
Ειδικα αν τα λογια η οι πραξεις τον πληγωσαν, χωρις να το παρεις καν εσυ χαμπαρι... :unsure::unsure:
Και αφου εχεις 3 πλανητες στον Σκορπιο, ενας εκ των οποιων ο παραδοσιακος του κυβερνητης ειναι αναμενομενο να τους καταλαβαινεις. Ενα μερος του εαυτου σου ειναι σκορπισιο. :bigsmile:

skorpion
26-03-2008, 07:42 PM
Αν εισαι σημαντικος για εναν Σκορπιο, οτι και να πεις, οτι και να κανεις, θα το θυμαται οπως ακριβως το ειπες και οπως ακριβως το εκανες!

Αυτο ειναι σιγουρο!!!!!!!!!!!

axeman
26-03-2008, 08:35 PM
Η μνημη για την οποια μιλας, ειναι επιλεκτικη και στοχευμενη! Ειναι σχεδον στα προθυρα της εμμονης, οταν δεν ειναι με τα μπουνια μεσα!:cheesy:
Αν εισαι σημαντικος για εναν Σκορπιο, οτι και να πεις, οτι και να κανεις, θα το θυμαται οπως ακριβως το ειπες και οπως ακριβως το εκανες! [Εκτος κι αν παρεμβαινει αποπροσανατολιστικα ο Ποσειδωνας].
Ειδικα αν τα λογια η οι πραξεις τον πληγωσαν, χωρις να το παρεις καν εσυ χαμπαρι... :unsure::unsure:
Και αφου εχεις 3 πλανητες στον Σκορπιο, ενας εκ των οποιων ο παραδοσιακος του κυβερνητης ειναι αναμενομενο να τους καταλαβαινεις. Ενα μερος του εαυτου σου ειναι σκορπισιο. :bigsmile:

Πολυ ωραια διατύπωση, επιλεκτικη και στοχευμενη !
το ενδιαφερον ειναι οτι αυτο συμβαινει ακομα κι οταν ο στοχος δεν ειναι ερωτικο αντικειμενο ή τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει, καποιος πιο ειδικος ας επιβεβαιωσει/διαψεύσει...

Η αληθεια ειναι οτι ισως να μην ειναι μονο οι 3 αυτοι πλανητες αλλα οτι ο κρονος απο τον καρκινο, ο διας απο τους ιχθυς (συνοδο με ωροσκοπο) και η σεληνη στον σκορπιο ειναι στις κορυφες ενος μεγαλου τριγωνου μεταξυ τους και εχουν ολοι μεταξυ τους τριγωνα. Τωρα αν αυτο εχει σημασια ή οχι δεν το γνωριζω...

Μαλλον κατι βρηκα, ο σχηματισμος αυτος λεγεται grand trine και εφοσον εχει κορυφες στα 3 ζωδια του νερου εξηγει αρκετα παρολο που ειμαι πυρινο ζωδιο και διπλα στον σκορπιο.

Pirate Jenny
27-03-2008, 12:32 AM
Θες να πεις οτι εισαι τοξοτης μεταμφιεσμενος σε αιγοκερω.Μα γιατι?Τοσο ωραιο ζωδιο!!

axeman
27-03-2008, 12:53 AM
γιατι οταν γραφτηκα δεν εβαλα σωστη ημερομηνια, οχι τυχαια

Pirate Jenny
27-03-2008, 01:45 AM
Χμ,μυστηριο.Γιατι να το κανεις αυτο?Τουλαχιστον θα μπορουσες να διαλεξεις ενα πιο συμπαθητικο ζωδιο.:suspiciou:suspiciou

axeman
27-03-2008, 01:52 AM
τυχαια κριτηρια καθαρα :unsure:

ισως πρεπει να το αλλαξω

Pirate Jenny
27-03-2008, 01:54 AM
Οπωσδηποτε!!Βαλε κατι πιο επικοινωνιακο τουλαχιστον!:laugh:

starfish
27-03-2008, 01:21 PM
Θες να πεις οτι εισαι τοξοτης μεταμφιεσμενος σε αιγοκερω.Μα γιατι?Τοσο ωραιο ζωδιο!!

Μου φαινεται οτι το μεγαλο τριγωνο στο νερο και ο Ωροσκοπος στον Ιχθυ, εχουν δημιουργησει την αναγκη του να ... κρυβεται ή να θολωνει τα νερα!! :toung:
Αληθεια ο Ποσειδωνας που βρισκεται;

axeman
27-03-2008, 01:28 PM
Μου φαινεται οτι το μεγαλο τριγωνο στο νερο και ο Ωροσκοπος στον Ιχθυ, εχουν δημιουργησει την αναγκη του να ... κρυβεται ή να θολωνει τα νερα!! :toung:
Αληθεια ο Ποσειδωνας που βρισκεται;

Χεχε, ισως

ποσειδωνας στον τοξοτη

starfish
27-03-2008, 01:50 PM
Χεχε, ισως

ποσειδωνας στον τοξοτη

Ωραια ανταλλαγη θεσεων με τον Δια! :bigsmile:
Παντως, για να ξαναγυρισουμε στον Σκορπιο, συμφωνω οτι η στοχευση δεν αφορα μονο το ερωτικο αντικειμενο.
Απλως, σου κανει εντυπωση επειδη ο στοχος του ανηκει, δεν τον προβαλλει, μονο[ς] τον κυνηγα. Εσυ το ξεχνας γιατι αυτο θελει! [Αν γινομαι καπως απολυτη, δειξτε λιγη κατανοηση ... 3 στον Σκορπιο μου ειν αυτοι ....:cheesy:]

axeman
27-03-2008, 01:51 PM
Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης στην τελευταια προταση ?

stabie
27-03-2008, 01:55 PM
Ωραια ανταλλαγη θεσεων με τον Δια! :bigsmile:
Παντως, για να ξαναγυρισουμε στον Σκορπιο, συμφωνω οτι η στοχευση δεν αφορα μονο το ερωτικο αντικειμενο.
Απλως, σου κανει εντυπωση επειδη ο στοχος του ανηκει, δεν τον προβαλλει, μονο[ς] τον κυνηγα. Εσυ το ξεχνας γιατι αυτο θελει! [Αν γινομαι καπως απολυτη, δειξτε λιγη κατανοηση ... 3 στον Σκορπιο μου ειν αυτοι ....:cheesy:]

κι εγω με άλλους 3 στο Σκορπιο είμαι χειρότερη μη νομίζεις....χαχαχαχαχαχχα

starfish
27-03-2008, 01:56 PM
Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης στην τελευταια προταση ?

Τελευταια προταση εννοεις αυτην στην παρενθεση η την αμεσως προηγουμενη;

axeman
27-03-2008, 01:58 PM
Τελευταια προταση εννοεις αυτην στην παρενθεση η την αμεσως προηγουμενη;

Απο το "Απλως..." για δωσε λιγο παραπανω αναλυση, παρθενος είσαι !

starfish
27-03-2008, 02:11 PM
Απλως, σου κανει εντυπωση επειδη ο στοχος του ανηκει, δεν τον προβαλλει, μονο[ς] τον κυνηγα. Εσυ το ξεχνας γιατι αυτο θελει! :cheesy:]

Μπορει να σου κοινοποιησει καποια στιγμη εναν στοχο του, με τετοιο τροπο που δεν θα καταλαβεις ποσο σημαντικος ειναι. Θ αρχισει να δουλευει πανω στην επιτευξη του ησυχα ησυχα, χωρις φανφαρες! Εσυ θα το βγαλεις απ το μυαλο σου, θα το ξεχασεις, και καποια στιγμη -ακομη και μετα απο πολυ καιρο- τσουπ!! Θ ανακαλυψεις οτι εχει καταφερει να πετυχει αυτο που κααααποτε ειχε αναφερει, και εκτοτε βγηκε απο την "ημερησια διαταξη"!:toung:

starfish
27-03-2008, 02:15 PM
κι εγω με άλλους 3 στο Σκορπιο είμαι χειρότερη μη νομίζεις....χαχαχαχαχαχχα

Αρης και παραδιπλα ακριβης συνοδος των κυβερνητων ωροσκοπου και μεσουρανηματος!.... [νερενιοι και οι δυο...:weird:]
Αλλοτε ειναι για :laugh::laugh::laugh::laugh: κι αλλοτε για :wacko::wacko::wacko:
:bigsmile:

axeman
27-03-2008, 02:18 PM
κι εσυ αρη εκει ? καλα παμε !

Οσο για την απαντηση σου να προσθεσω οτι ειναι σχεδον αδυνατον να καταλαβεις αν ειναι σημαντικος ο στοχος, ισως και εντελως αδυνατο, μονο οταν δεις την πραγματοποιηση και αν το θυμηθεις ποτε αναφερθηκε αρχιζεις να καταλαβαινεις πως παιζεται το παιχνιδι. Ομως αυτο μπορει ανετα να θεωρηθει σαν συμπεριφορα που εξαρταται απο κινητρα και μονο ή τελικα ειναι το παθος τους τοσο μεγαλο που στους υπολοιπους μοιαζει σαν κινητρο. Οποτε ολη αυτη η μυστηρια συμπεριφορα πιστευω οτι ειναι ενας ιδιαιτερα σημαντικος παραγοντας ελξης προς το συγκεκριμενο ζωδιο

stabie
27-03-2008, 02:31 PM
πωπω τελικάθα είμαστε περισσότεροι αυτοί με τις υγρές επιρροές παρά οι ίδιοι οι σκορπιοί....πωπωωωωωωωωω:laugh ::laugh::laugh:

aries engineer
27-03-2008, 02:42 PM
πωπω τελικάθα είμαστε περισσότεροι αυτοί με τις υγρές επιρροές παρά οι ίδιοι οι σκορπιοί....πωπωωωωωωωωω:laugh ::laugh::laugh:


Ξερω ξερω...σκοτεινα βλεμματα ,λιγο "homo cripsinous"...με εντονο αισθησιασμο ....ναι παιδι μου το εχουμε δει το εργο..
Προσεξε ..ομως γιατι ειναι αστειρευτη πηγη κακιας μισους και ζηλιας..βεβαια δεν θα στο δειξουν ευθεως...σιγα σιγα...με δοσεις...:toung::toung:...


Ειναι αυτο που λεμε.."τωρα γελας ή μου δειχνεις τα δοντια σου"???:crazy::evil:

BlackOrWhat
27-03-2008, 02:56 PM
Ξερω ξερω...σκοτεινα βλεμματα ,λιγο "homo cripsinous"...με εντονο αισθησιασμο ....ναι παιδι μου το εχουμε δει το εργο..
Προσεξε ..ομως γιατι ειναι αστειρευτη πηγη κακιας μισους και ζηλιας..βεβαια δεν θα στο δειξουν ευθεως...σιγα σιγα...με δοσεις...:toung::toung:...


Ειναι αυτο που λεμε.."τωρα γελας ή μου δειχνεις τα δοντια σου"???:crazy::evil:


Είναι στην διακριτική ευχέρεια του καθενός που συνδιάζει σκορπίσια στοιχεία, να κινήται υπογείως...να έρπει ή να πετάει...;)

skorpio
04-04-2008, 07:55 PM
Φταίει η ακαταμάχητη γοητεία των σκορπιών βεβαίως βεβαίως...
:toung:

Δεν είμαι ψωνάρα,αλλά νιώθω την ανάγκη να υπερασπιστώ το παρεξηγημένο μου ζώδιο...Δεν είμαστε τόσο κακοί πια!:cheesy:

alfita
06-04-2008, 05:45 PM
κι εγω με άλλους 3 στο Σκορπιο είμαι χειρότερη μη νομίζεις....χαχαχαχαχαχχα




Εγω που εχω εκτος απο ηλιο ερμη αφροδιτη ποσειδωνα ΚΑΙ ωροσκοπο σκορπιο ειμαι η χειριστη ολων να υποθεσω ε;

:toung::laugh:

*Astropeleki*
06-04-2008, 09:58 PM
Εγω που εχω εκτος απο ηλιο ερμη αφροδιτη ποσειδωνα ΚΑΙ ωροσκοπο σκορπιο ειμαι η χειριστη ολων να υποθεσω ε;

:toung::laugh:

Τρομερός συνδυασμός!!!!!!!!!!!!! Πίστεψε με μου αρέσει. Και διπλή σκορπίνα και με 2 ακόμη πλανήτες στον Σκορπιό. :bigsmile:

alfita
07-04-2008, 01:15 AM
Τρομερός συνδυασμός!!!!!!!!!!!!! Πίστεψε με μου αρέσει. Και διπλή σκορπίνα και με 2 ακόμη πλανήτες στον Σκορπιό. :bigsmile:


Ωραια γιατι εχω και κρονο στον υδροχοο και μαλλον ειμαι απ τους λιγους ανθρωπους ;):idea:που καταλαβαινουν τους υδροχοους....:bigsmile:


Παντως αυτους που αγαπαμε εμεις οι σκορπιοι εχουμε την δυναμη να τους πηγαινουμε στον παραδεισο...Βεβαια οτι ο δρομος που οδηγει στον παραδεισο περναει απ την κολαση μην το διαδωσετε παραεξω.....:laugh::laugh::laugh:

black moon
07-04-2008, 01:26 AM
Ωραια γιατι εχω και κρονο στον υδροχοο και μαλλον ειμαι απ τους λιγους ανθρωπους ;):idea:που καταλαβαινουν τους υδροχοους....:bigsmile:


Παντως αυτους που αγαπαμε εμεις οι σκορπιοι εχουμε την δυναμη να τους πηγαινουμε στον παραδεισο...Βεβαια οτι ο δρομος που οδηγει στον παραδεισο περναει απ την κολαση μην το διαδωσετε παραεξω.....:laugh::laugh::laugh:

Μεταξύ μας μονο!Λίγοι είμαστε......:laugh: