PDA

View Full Version : περί κινδυνολογίας ο λόγος



super_lela
13-03-2008, 12:03 PM
Καλημέρα σε όλους,

Έχω μια ερώτηση (ακόμη :bigsmile:) . Μπορεί ο "κίνδυνος" να αναγνωριστεί; Υπάρχουν κάποιοι πλανήτες, οι οποίοι σε συγκεκριμένες όψεις να υποδηλώνουν έλευση κινδύνου;

Ζητώ προκαταβοληκά συγνώμη αν η ερώτηση ακούγεται αφελής :embarrest. Αν είναι (και) μη σαφής, ευχαρίστως ρωτήστε για να ξεκαθαρίσω το τοπίο.

Ευχαριστώ πολύ

υ.γ. και για να μην νομίζετε ότι το έχω χάσει εντελώς, διαισθητικά και μέσω ονείρων "μυρίζομαι" φουρτούνες, αναταραχές και κινδύνους και θέλω να το τσεκάρω και από αστρολογικής άποψης.

Ευχαριστώ και πάλι

aries engineer
13-03-2008, 02:40 PM
Καλημέρα σε όλους,

Έχω μια ερώτηση (ακόμη :bigsmile:) . Μπορεί ο "κίνδυνος" να αναγνωριστεί; Υπάρχουν κάποιοι πλανήτες, οι οποίοι σε συγκεκριμένες όψεις να υποδηλώνουν έλευση κινδύνου;

Ζητώ προκαταβοληκά συγνώμη αν η ερώτηση ακούγεται αφελής :embarrest. Αν είναι (και) μη σαφής, ευχαρίστως ρωτήστε για να ξεκαθαρίσω το τοπίο.

Ευχαριστώ πολύ

υ.γ. και για να μην νομίζετε ότι το έχω χάσει εντελώς, διαισθητικά και μέσω ονείρων "μυρίζομαι" φουρτούνες, αναταραχές και κινδύνους και θέλω να το τσεκάρω και από αστρολογικής άποψης.

Ευχαριστώ και πάλι

Χωρις να θελω να σε προκαταβαλω..νομιζω οτι ο Ουρανος ..οταν τετραγωνιζει καποιους προσωπικους πλανητες..πχ τον Αρη ,ενδεχομενως να μας κανει λιγο επιρρεπεις σε ατυχηματακια..ετσι εχω ακουσει..:unsure::unsure:

cancerian
13-03-2008, 07:28 PM
Καλημέρα σε όλους,

Έχω μια ερώτηση (ακόμη :bigsmile:) . Μπορεί ο "κίνδυνος" να αναγνωριστεί; Υπάρχουν κάποιοι πλανήτες, οι οποίοι σε συγκεκριμένες όψεις να υποδηλώνουν έλευση κινδύνου;

Ζητώ προκαταβοληκά συγνώμη αν η ερώτηση ακούγεται αφελής :embarrest. Αν είναι (και) μη σαφής, ευχαρίστως ρωτήστε για να ξεκαθαρίσω το τοπίο.

Ευχαριστώ πολύ

υ.γ. και για να μην νομίζετε ότι το έχω χάσει εντελώς, διαισθητικά και μέσω ονείρων "μυρίζομαι" φουρτούνες, αναταραχές και κινδύνους και θέλω να το τσεκάρω και από αστρολογικής άποψης.

Ευχαριστώ και πάλι
Aγαπητη φιλη αρχικα θα ηθελα να αναλυσουμε μαζι τον ορο κινδυνος γιατι νομιζω ότι είναι κομματακι «παγιδα» ως εννοια. Αρχικα θα ηθελα να αναλυσουμε τον ορο και μετα θα προχωρισουμε σε μια αναλυση .
Κινδυνος είναι η ενεργεια που προκαλειται με αποτελεσμα καποια βλαβη.
Επομενως τα ερωτηματα που δημιουργουνται είναι τα εξης

1. ποιο είναι το αιτιο που προκαλει τον κινδυνο ?
2. ως προς ποιον είναι κινδυνος ?
3. ποιο είναι το αποτελεσμα που προκαλειται ?

Με αυτές τις ερωτήσεις καταλαβαινεις ότι ο κινδυνος για τον κάθε ένα από εμας αναγεται αναλογα με τις ηθικες μας αξιες που μας εχει δωσει άλλοτε η κοινωνια , άλλοτε η οικογενεια και άλλοτε τα ΜΜΕ. Αρα ο κινδυνος είναι κατι προσωπικο για τον καθενα από μας

Με βαση τα παραπανω σκεψου αυτά που θα αναλυσω παρακατω

Περνουμε 2 τυπους ανθρωπων
Ο ενας ανηκει στο ζωδιο του αρη και ο άλλος ανηκει στο ζωδιο του ιχθυ

Ο πρωτος κυβερναται από τον Αρη κ ο δευτερος από τον Ποσειδωνα

Αρα ενας κριος είναι εξαιρετικα ενεργητικος με αποτελεσμα να μην βλεπει μπροστα του , αρα προφανως να προκαλεσει καποιο κινδυνο στους γυρω του
Από την άλλη όμως ενας ιχθυς μπερδεμενος με την πραγματικοτητα και το ονειρο φευγει μεσα από ουσιες και αποτελει έναν κινδυνο στον εαυτο του

Τωρα οσον αφορα στις οψεις κινδυνου

Είναι ( χωρις απολυτοτητα ) ενας αρνητικος Αρης (ορμη ), ενας αρνητικος Ουρανος (ξεσπασμα ) , ενας αρνητικος Πλουτωνας ( βια ) ή ακομα ενας αρνητικος Διας σε ένα γενελθιο ( υπερβολη μας κανει τυφλους προς τον κινδυνο )
Δεν μπαινω σε αναλυση οψεων γιατι θα ηταν κουτο , μιας και χρειαζεται περεταίρω αναλυση ενός γενελθιου

Ελπιζω να βοήθησα

:embarrest:embarrest