PDA

View Full Version : ΔΙΑΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ



alexb
03-03-2008, 05:07 PM
Καλησπέρα σας!!


Θα μπορούσε να μου πει κάποιος όταν ο Δίας στις 18ο & 41 στον Ταύρο ανάδρομος στον 2ο οίκο είναι σε αντίθεση με Ποσειδώνα στις 18ο & 21 στο Σκορπιό στον 8ο οίκο, τι μπορεί να σημαίνει?

ευχαριστώ

friary
08-03-2008, 01:36 AM
Μια πρώτη εκτίμηση είναι πως πρέπει να έχεις το νού σου σε ότι αφορά τα οικονομικά σου και αν υπάρχει δυνατότητα να έχεις κάποιον ειδικό που θα τα χειρίζεται.

black moon
08-03-2008, 10:21 AM
Καλησπέρα σας!!


Θα μπορούσε να μου πει κάποιος όταν ο Δίας στις 18ο & 41 στον Ταύρο ανάδρομος στον 2ο οίκο είναι σε αντίθεση με Ποσειδώνα στις 18ο & 21 στο Σκορπιό στον 8ο οίκο, τι μπορεί να σημαίνει?

ευχαριστώ

Είναι πιθανόν η φαντασία σου να τρέχει ιδίως όταν εχεις προβλήματα.Εξιδανικεύεις πολύ μια σχέση που πάει καλά ερωτικά.Πρέπει να προσπαθείσεις να βλέπεις πιο πρακτικά τα πραγματα,κι'όταν νιώθεις ανάγκη για απομόνωση διάβασε ενα βιβλίο αντί να πιείς κάνα ποτάκι.Ο Δίας εκεί αυξάνει την ανάγκη σου για ασφάλεια μέσα απο υλικά αποκτήματα,όμως η αντίθεση με τον Ποσειδώνα σε κάνει πιο πολύ να ονειρέυεσαι οτι τα έχεις παρά να προσπαθείς να τα αποκτήσεις.Ο Δίας τωρα ανάδρομος δείχνει δυσκολία έκφρασης πεποιθήσεων και "πιστεύω" (φιλοσοφικών,θρησκευτικών) απο φόβο απόρριψης και λόγω τραυματικών εμπειριών σε κάποια άλλη ζωή.Αν κάνω λάθος κάπου ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος .

aries engineer
08-03-2008, 12:15 PM
Καλησπέρα σας!!


Θα μπορούσε να μου πει κάποιος όταν ο Δίας στις 18ο & 41 στον Ταύρο ανάδρομος στον 2ο οίκο είναι σε αντίθεση με Ποσειδώνα στις 18ο & 21 στο Σκορπιό στον 8ο οίκο, τι μπορεί να σημαίνει?

ευχαριστώ

Ο Διας σου παντως ειναι τοποθετημενος,διορθωστε με οι ειδικοι,στον οικο των κερδων...εσοδων ..κλπ...δεν 8α πεινασεις αυτο καταλαβαινω...:bigsmile:

alexb
11-03-2008, 11:59 AM
Είναι πιθανόν η φαντασία σου να τρέχει ιδίως όταν εχεις προβλήματα.Εξιδανικεύεις πολύ μια σχέση που πάει καλά ερωτικά.Πρέπει να προσπαθείσεις να βλέπεις πιο πρακτικά τα πραγματα,.

Blackmoon σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου...
Επεσες μέσα για τη φαντασία που τρέχει... και την έλειψη πρακτικότητας στις ερωτικές σχέσεις. Δυστυχώς δεν καταφέρνω να δω τα ερωτικά μου με πρακτικό μυαλό γι' αυτό και είμαι μόνη μου.. ενώ είχα πολλές ευκαιρίες.

" κι'όταν νιώθεις ανάγκη για απομόνωση διάβασε ενα βιβλίο αντί να πιείς κάνα ποτάκι "

..κι όμως προτιμώ το ποτάκι...ενώ ξέρω ότι το διάβασμα με ξεμπλοκάρει...

alexb
11-03-2008, 12:21 PM
Μια πρώτη εκτίμηση είναι πως πρέπει να έχεις το νού σου σε ότι αφορά τα οικονομικά σου και αν υπάρχει δυνατότητα να έχεις κάποιον ειδικό που θα τα χειρίζεται.

Friary ένα από τα όνειρά μου είναι και αυτό. Να είχα κάποιον να χειρίζεται τα οικονομικά μου... Μεγάλο ζόρι ρε παιδί μου, να μην το ΄χεις και να αναγκάζεσαι να είσαι τυπική....

black moon
11-03-2008, 12:21 PM
Τίποτα!Τι να πώ και γω με τετράγωνο Αφροδίτης- Ποσειδώνα;Ξέρω τι θα πεί εξιδανίκευση των σχέσεων κι απ'την καλή κι απ'την ανάποδη!:worried:
Ο Ποσειδώνας για μένα είναι χειρότερος κι απ' τον Κρόνο.Απ'τα ψηλά στα χαμηλά κι απ'τα πολλά στα λίγα...

alexb
11-03-2008, 12:39 PM
Τίποτα!Τι να πώ και γω με τετράγωνο Αφροδίτης- Ποσειδώνα;Ξέρω τι θα πεί εξιδανίκευση των σχέσεων κι απ'την καλή κι απ'την ανάποδη!:worried:
Ο Ποσειδώνας για μένα είναι χειρότερος κι απ' τον Κρόνο.Απ'τα ψηλά στα χαμηλά κι απ'τα πολλά στα λίγα...

'Αστα!! Τι να πω με σύνοδο Σελήνης με Ποσειδώνα και σελήνης με Αφροδίτη, όλα στο Σκορπιό? 'Εχω περάσει στη ζωή μου μεγάλες περιόδους απομόνωσης και πόνου...

black moon
11-03-2008, 01:16 PM
Κι εγώ έχω σύνοδο Σελήνης,Μαύρης Σελήνης,Βέρτεξ και Ποσειδώνα στον Σκορπιό επίσης!Αμα κάνει καμία καλή όψη οι διελαυνοντες με τον Ουρανό να περιμένουμε μπας και ξεσπάσουμε και κάνουμε καμμιά ελπίζω θετική αλλαγή!