PDA

View Full Version : Διας στον 2ο οικο



yoO
16-02-2008, 01:37 PM
Τι συμαινει ο Διας στον 2ο οικο(στην παρθενο):blink:

Κανει κ τριγωνο με Πλουτωνα απο 4ο οικο :wacko:

Βοηθεια κανεις?

INTERFLAG
16-02-2008, 03:11 PM
ο Δίας στο δεύτερο σε σταθερό ζώδιο δείχνει σίγουρα οικονομική επιτυχία φυσικά αν δεν είναι χτυπημένος
με τρίγωνο με τον Πλούτωνα δείχνει όλες οι αρνητικές επιδράσεις του Πλούτωνα εξαλείφονται ο άνθρωπος έχει ανάγκη για νέα ξεκινήματα για να ανανεωθεί από προβλήματα του παρελθόντος
ισχυρή ικανότητα να αντεπεξέρχεται με επιτυχία στις απαιτήσεις ηγετικών θέσεων και αυτό οφείλετε στο πρακτικό νου που διαθέτετε
επίσης στον τέταρτο ο Πλούτωνας δείχνει ενδιαφέρον για την οικογένεια και θέλετε να είστε ο κυρίαρχος του σπιτιού γίνεστε στοργικοί γονείς αλλά στο τέλος τις ζωής αποτραβιέστε η απομονώνεστε από τα εγκόσμια

yoO
16-02-2008, 03:29 PM
ωχχχχχ...χιλια συγγνωμη ΛΑΘΟΣ!:sorry:

εννοουσα τριγωνο με ΟΥΡΑΝΟ!(στον 6ο οικο)

INTERFLAG
16-02-2008, 05:07 PM
ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΜΑΓΝΗΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΗΓΗΘΕΙΣ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.
ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΣΕ ΗΓΕΤΙΚΑ ΠΟΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ
ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΚΕΡΔΗ.
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Η ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ Η ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΔΕΜΕΝΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΡΙΓΩΝΟ Ο ΔΙΑΣ ΜΕ 10ΟΙΚΟ

yoO
16-02-2008, 05:22 PM
interflag, σε ευχαριστω πολυ.

ξερεις παρα πολλα απ 'οτι βλεπω! μπραβο! :bigsmile:

γνωριζεις τιποτα κ για τριγωνο αρη-δια ,αρη -ουρανου κ αρη πλουτωνα?
κ μετα τετραγωνο αρη- κρονου , κ αρη- με οροσκοπο?

αυτος ο αρης....κανει πολλες οψεις...με εχει προβληματισει..
α κ βρισκεται στον ταυρο στον 10ο...

Poulino
17-02-2008, 02:58 AM
yoO[/B];48457]interflag, σε ευχαριστω πολυ.

ξερεις παρα πολλα απ 'οτι βλεπω! μπραβο! :bigsmile:

γνωριζεις τιποτα κ για τριγωνο αρη-δια ,αρη -ουρανου κ αρη πλουτωνα?
κ μετα τετραγωνο αρη- κρονου , κ αρη- με οροσκοπο?

αυτος ο αρης....κανει πολλες οψεις...με εχει προβληματισει..
α κ βρισκεται στον ταυρο στον 10ο...
Λιεπον!!!
Αγαπητε μου yoO,
Καταρχας Καλησπερα και κατα δευτερον ας πουμε λιγα πραγματα για τα τριγωνα που αναφερεις και τα τετραγωνα. Για το πρωτο τριγωνο...του Αρη με τον Δια να ξερεις οτι προκειται για 2 πλανητες που εχουν μια αρμονικη σχεση μεταξυ τους, που σημαινει οτι σπανια θα ταλαιπωρηθεις απο τις αρνητικες τους επιδρασεις. Όσον αφορα τα επαγγελματικα φαινεται οτι δινει αυτη η οψη ενεργεια και ενθουσιασμο και ενα θετικο τροπο σκεψης για το μελλον και ειναι πολυ πιθανον να σου φερει την επαγγελματικη επιτυχια. Μια δουλεια που θα σου δινει την ευκαιρια να ταξιδεψεις και να ανοιξεις τους οριζοντες σου θα ηταν οτι πρεπει. Οσον αφορα τα προσωπικα η οψη σε κανει πολυ συναρπαστικο σε μια παρεα χαρη στην οξυνοια σου, στην αισιοδοξη φυση και στο χιουμορ σου. Μπορεις να διακριθεις σε πνευματικα αγωνισματα και σε δημοσιες συζητησεις. Παρολα αυτα μπορει να εχεις την ταση να βγαζεις κυρηγματα ή γενικα να γνωστοποιεις τις θεσεις σου μ εναν μαλλον δεσποτικό τρόπο. Όσον αφορά το τριγωνο Αρη-Ουρανου, δειχνει ενα ατομο που δεν περνα απαρατηρητο, δραστηριο και επιβλητικο. Οι στοχοι του ειναι προχωρημενοι και δεν συμβιβαζεται με το κατεστημενο, αν και συνηθως ειναι αποδεκτος. Οψη αρχηγου, αλλα και πολεμιστη. Τωρα, σχετικα με το τελευταιο τριγωνο που αναφερεις, Αρη-Πλουτωνα δλδ, εχω να σου πω οτι η οψη δειχνει ενα δημιουργικο ατομο, που ξερει να αγωνιζεται για τους στοχους του και να υποστηριζει τις θεσεις του, χωρις να γινεται προσβλητικο ή επιθετικο. Η δυναμη του του επιτρεπει να ανακαλυπτει κρυμμενα μυστικα των αλλων, γι ' αυτο μπορει να προσφερει μεγαλη βοηθεια σε ατομα που εχουν ψυχολογικα προβληματα.
Παμε τωρα και στα τετραγωνακια μας :tong:
Σχετικα με το τετραγωνο/αντιθεση Αρη-Κρονου, ειναι μια δυσκολη οψη που δειχνει οτι το ατομο ειναι ανασφαλες, δεν πιστευει στον εαυτο του, ειναι κλειστο κα ιδεν εκφραζει τα συναισθηματα του. Επειδη νιωθει οτι δε θα καταφερει να φτασει ψηλα, υποστηριζει οτι δεν προσπαθει, γιατι ειναι συνειδητη του επιλογη να μην επιτυχει. Στην πραγματικοτητα, ομως, φθονει και δουλευει τους επιτυχημενους. Το τετραγωνο που κανει ο Αρης με τον Ωροσκοπο τωρα (αν και δε μ λες κ οικο) δείχνει συνηθως κάποια αρνητικη ενταση των χαρακτηριστικων του Αρη.
Μη σε προβληματιζουν οι οψεις του Αρη δεν ειναι τοσο κακος πλανητης κατα βαθος!!!!:lol::lol:
Περα απο την πλακα ο Αρης ειναι ενας πλανητης γεματος ενεργητικοτητα και αυτοπεποιθηση. Οταν σχηματιζει γωνια με αλλον πλανητη, τον ισχυροποιει. Αν η γωνια ειναι αρνητικη, μπορει η επιδραση του να ειναι υπερβολικη.
Ο Αρης στον Ταυρο συμβαλλει στη σταθεροτητα που πλησιαζει την ισχυρογνςμοσυνη.Το ατομο εργαζεται σκληρα και επιμονα και δειχνει σημαντικες πρακτικες ικανοτητες. Τα ξεσπασματα του δυσκολα ελεγχονται και μπορει να ειναι δυσαρεστα στους αλλους. Υπάρχει κινδυνος σοβαρων διαταραχων του λαιμου. Το ατομο μπορει να κερδιζει πολλα χρηματα, αλλα με σκληρη εργασια και συνηθως τα σπαταλα. Ο Αρης στο 10ο Οικο τελος, δειχνει ενα ατομο δραστηριο στην καθημερινη του εργασια. Φιλοδοξει να φτασει στην κορυφη του επαγγελματος που διαλεξε, αλλα μπορει να μεταχειριστει αθεμιτα μεσα για να το πετυχει.
Ουφ...επιτελους τελειωσα!!!!!:toung:
Ελπιζω να σου φανουνε χρησιμα ολα οσα σου εγραψα και να σε βοηθησουν!
Χαιρετισμους!:)

altamira
17-02-2008, 10:25 AM
Το τετραγωνο που κανει ο Αρης με τον Ωροσκοπο τωρα (αν και δε μ λες κ οικο) δείχνει συνηθως κάποια αρνητικη ενταση των χαρακτηριστικων του Αρη.


Προφανώς, αν κάνει τετράγωνο με τον ωροσκόπο, ο Αρης θα ειναι ή στον 4ο ή στον 5ο οίκο (στις πρώτες μοιρες του). Δεν ξέρω ακριβώς και σε τί μοιρα είναι ο ωροσκόπος, γι' αυτό το λέω...

yoO
17-02-2008, 12:03 PM
Λιεπον!!!
Αγαπητε μου yoO,
Καταρχας Καλησπερα και κατα δευτερον ας πουμε λιγα πραγματα για τα τριγωνα που αναφερεις και τα τετραγωνα. Για το πρωτο τριγωνο...του Αρη με τον Δια να ξερεις οτι προκειται για 2 πλανητες που εχουν μια αρμονικη σχεση μεταξυ τους, που σημαινει οτι σπανια θα ταλαιπωρηθεις απο τις αρνητικες τους επιδρασεις. Όσον αφορα τα επαγγελματικα φαινεται οτι δινει αυτη η οψη ενεργεια και ενθουσιασμο και ενα θετικο τροπο σκεψης για το μελλον και ειναι πολυ πιθανον να σου φερει την επαγγελματικη επιτυχια. Μια δουλεια που θα σου δινει την ευκαιρια να ταξιδεψεις και να ανοιξεις τους οριζοντες σου θα ηταν οτι πρεπει. Οσον αφορα τα προσωπικα η οψη σε κανει πολυ συναρπαστικο σε μια παρεα χαρη στην οξυνοια σου, στην αισιοδοξη φυση και στο χιουμορ σου. Μπορεις να διακριθεις σε πνευματικα αγωνισματα και σε δημοσιες συζητησεις. Παρολα αυτα μπορει να εχεις την ταση να βγαζεις κυρηγματα ή γενικα να γνωστοποιεις τις θεσεις σου μ εναν μαλλον δεσποτικό τρόπο. Όσον αφορά το τριγωνο Αρη-Ουρανου, δειχνει ενα ατομο που δεν περνα απαρατηρητο, δραστηριο και επιβλητικο. Οι στοχοι του ειναι προχωρημενοι και δεν συμβιβαζεται με το κατεστημενο, αν και συνηθως ειναι αποδεκτος. Οψη αρχηγου, αλλα και πολεμιστη. Τωρα, σχετικα με το τελευταιο τριγωνο που αναφερεις, Αρη-Πλουτωνα δλδ, εχω να σου πω οτι η οψη δειχνει ενα δημιουργικο ατομο, που ξερει να αγωνιζεται για τους στοχους του και να υποστηριζει τις θεσεις του, χωρις να γινεται προσβλητικο ή επιθετικο. Η δυναμη του του επιτρεπει να ανακαλυπτει κρυμμενα μυστικα των αλλων, γι ' αυτο μπορει να προσφερει μεγαλη βοηθεια σε ατομα που εχουν ψυχολογικα προβληματα.
Παμε τωρα και στα τετραγωνακια μας :tong:
Σχετικα με το τετραγωνο/αντιθεση Αρη-Κρονου, ειναι μια δυσκολη οψη που δειχνει οτι το ατομο ειναι ανασφαλες, δεν πιστευει στον εαυτο του, ειναι κλειστο κα ιδεν εκφραζει τα συναισθηματα του. Επειδη νιωθει οτι δε θα καταφερει να φτασει ψηλα, υποστηριζει οτι δεν προσπαθει, γιατι ειναι συνειδητη του επιλογη να μην επιτυχει. Στην πραγματικοτητα, ομως, φθονει και δουλευει τους επιτυχημενους. Το τετραγωνο που κανει ο Αρης με τον Ωροσκοπο τωρα (αν και δε μ λες κ οικο) δείχνει συνηθως κάποια αρνητικη ενταση των χαρακτηριστικων του Αρη.
Μη σε προβληματιζουν οι οψεις του Αρη δεν ειναι τοσο κακος πλανητης κατα βαθος!!!!:lol::lol:
Περα απο την πλακα ο Αρης ειναι ενας πλανητης γεματος ενεργητικοτητα και αυτοπεποιθηση. Οταν σχηματιζει γωνια με αλλον πλανητη, τον ισχυροποιει. Αν η γωνια ειναι αρνητικη, μπορει η επιδραση του να ειναι υπερβολικη.
Ο Αρης στον Ταυρο συμβαλλει στη σταθεροτητα που πλησιαζει την ισχυρογνςμοσυνη.Το ατομο εργαζεται σκληρα και επιμονα και δειχνει σημαντικες πρακτικες ικανοτητες. Τα ξεσπασματα του δυσκολα ελεγχονται και μπορει να ειναι δυσαρεστα στους αλλους. Υπάρχει κινδυνος σοβαρων διαταραχων του λαιμου. Το ατομο μπορει να κερδιζει πολλα χρηματα, αλλα με σκληρη εργασια και συνηθως τα σπαταλα. Ο Αρης στο 10ο Οικο τελος, δειχνει ενα ατομο δραστηριο στην καθημερινη του εργασια. Φιλοδοξει να φτασει στην κορυφη του επαγγελματος που διαλεξε, αλλα μπορει να μεταχειριστει αθεμιτα μεσα για να το πετυχει.
Ουφ...επιτελους τελειωσα!!!!!:toung:
Ελπιζω να σου φανουνε χρησιμα ολα οσα σου εγραψα και να σε βοηθησουν!
Χαιρετισμους!:)




poulino, ειλικρινα σε ευχαριστω πααααααααααρα πολυ που αφιερωσες τοσο χρονο!!
η αληθεια ειναι οτι με προβληματισε λιγο το τετραγωνο αρη-κρονου...:worried:
δηλωνει ισως πι8ανη αποτυχια στα επαγγελματικα?:unsure:

αλταμιρα, ο αρης ειναι στον 10ο κ ο AC στον λεοντα.

Poulino
17-02-2008, 03:47 PM
poulino, ειλικρινα σε ευχαριστω πααααααααααρα πολυ που αφιερωσες τοσο χρονο!!
η αληθεια ειναι οτι με προβληματισε λιγο το τετραγωνο αρη-κρονου...:worried:
δηλωνει ισως πι8ανη αποτυχια στα επαγγελματικα?:unsure:

αλταμιρα, ο αρης ειναι στον 10ο κ ο AC στον λεοντα.
Καλημερα yoO,
Δεν κανει τιποτα :)
Λοιπον, θα κανουμε μια καθαρα ερασιτεχνικη συζητηση, καθως δεν ειμαι αστρολογος και δε θελω να σε παρω και στο λαιμο μου!!!
Δε θα πρεπει να σε αγχωνει το συγκεκριμενο τετραγωνο του Αρη με τον Κρονο γιατι διαβαζουμε συνεχως πως ο Κρονος λειτουργει περισσοτερο σα δασκαλος...μας μαθαινει καποια πραγματα..μεσα απο τα δυσκολα τελικα βγαινουμε κερδισμενοι....και αφου παρατηρησα τα 3 τριγωνα που σχηματιζονται και τα οποια δειχνουν αν μη τι αλλο ενα ατομο που θα επιτυχει στη ζωη του, δεν μπορω παρα να σου πω (εστω και αυθαιρετα:cheesy:) οτι ισως χρειαστει καποιος χρονος και καποιες δοκιμασιες να περαστουν, αλλα στο τελος θα επιτευχθουν οι στοχοι. Επισης το οτι εχει τον Αρη στον Ταυρο , στον 10 Οίκο δειχνει οτι θα ειναι σταθερος και φιλοδοξος, ετοιμος να ανελθει στην επαγγελματικη ιεραρχια, καταφερνοντας μια σπουδαια, αργη, αλλα σταθερη σταδιοδρομια :)
Δεν ξερω κατα ποσο ασχολεισαι, αλλα πιστευω να συμφωνεις με τη συλλογιστικη μου...

yoO
17-02-2008, 04:22 PM
Καλημερα yoO,
Δεν κανει τιποτα :)
Λοιπον, θα κανουμε μια καθαρα ερασιτεχνικη συζητηση, καθως δεν ειμαι αστρολογος και δε θελω να σε παρω και στο λαιμο μου!!!
Δε θα πρεπει να σε αγχωνει το συγκεκριμενο τετραγωνο του Αρη με τον Κρονο γιατι διαβαζουμε συνεχως πως ο Κρονος λειτουργει περισσοτερο σα δασκαλος...μας μαθαινει καποια πραγματα..μεσα απο τα δυσκολα τελικα βγαινουμε κερδισμενοι....και αφου παρατηρησα τα 3 τριγωνα που σχηματιζονται και τα οποια δειχνουν αν μη τι αλλο ενα ατομο που θα επιτυχει στη ζωη του, δεν μπορω παρα να σου πω (εστω και αυθαιρετα:cheesy:) οτι ισως χρειαστει καποιος χρονος και καποιες δοκιμασιες να περαστουν, αλλα στο τελος θα επιτευχθουν οι στοχοι. Επισης το οτι εχει τον Αρη στον Ταυρο , στον 10 Οίκο δειχνει οτι θα ειναι σταθερος και φιλοδοξος, ετοιμος να ανελθει στην επαγγελματικη ιεραρχια, καταφερνοντας μια σπουδαια, αργη, αλλα σταθερη σταδιοδρομια :)
Δεν ξερω κατα ποσο ασχολεισαι, αλλα πιστευω να συμφωνεις με τη συλλογιστικη μου...

συμφωνω,συμφωνω...:cheesy:
κ μου αρεσει κ ο τροπος σκεψης σου....:bigsmile:
θα μπρουσες μηπως να ριξεις μια ματια στον χαρτη μου?:unsure:

Poulino
17-02-2008, 04:28 PM
συμφωνω,συμφωνω...:cheesy:
κ μου αρεσει κ ο τροπος σκεψης σου....:bigsmile:
θα μπρουσες μηπως να ριξεις μια ματια στον χαρτη μου?:unsure:
Πολύ ευχαριστως!
Να ηξερα ομως και τα ακριβη στοιχεια γεννησης σου θα ηταν ακομα καλυτερα:toung:
χιχι

yoO
17-02-2008, 04:40 PM
ωωωωωωωω σε ευχαριστω πολυυυυ!!

λοιπον τα στοιχεια μου ειναι 29/6/92 08 κ 30 Αθηνα
ναι ειμαι λιγο μικρος....τρομαρα μου :love:
αν μπορεις θα ηθελα να μου πεις κυριως για τι οψεις γιατι δν τις καταλαβαινω κ καλα...

Poulino
17-02-2008, 04:42 PM
ωωωωωωωω σε ευχαριστω πολυυυυ!!

λοιπον τα στοιχεια μου ειναι 29/6/92 08 κ 30 Αθηνα
ναι ειμαι λιγο μικρος....τρομαρα μου :love:
αν μπορεις θα ηθελα να μου πεις κυριως για τι οψεις γιατι δν τις καταλαβαινω κ καλα...
92??????????????:blink::blink:
Υπαρχει αυτη η ηλικια?????????????????????
Πω πω τωρα νιωθω πολυ γρια!!!!:toung:
οκ...θα κοιταξω τις οψεις σου και θα σου πω :)
Υ.Γ. 08.30 το πρωι ε?οχι το βραδυ?

Poulino
17-02-2008, 04:43 PM
Να υποθεσω επισης οτι εχεις γεννηθει στην Ελλαδα και στην Αθηνα??Δε μου λες κατι...

allen
17-02-2008, 04:44 PM
Το θέμα συζήτησης ήταν Δίας στον 2ο.
Παρακαλώ προσαρμοστείτε στη δομή του φόρουμ και τους κανόνες του όπως κάνουμε όλοι.