PDA

View Full Version : ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ



INTERFLAG
15-02-2008, 11:11 PM
θελω να ρωτησω τι οψεις πρεπει να κανει ενα ωροσκοπιο που θα δειχνει εναν ανθρωπο με επαγγελματικη και οικονομικη επιτυχια- και πως φαίνεται αν θα τα βρει απο τον συντροφο η απο γονεις ετοιμα η θα ειναι αυτοδημιούργητος

yoO
15-02-2008, 11:37 PM
ο ηλιος και αρης στον 10ο ειναι μια καλη ενδειξη για επαγγελματικη επιτιχυα
καθως επισης και τριγωνα κ οι συνοδοι που μπορει να υπαρχουν με το μεσουρανημα.

ελπιζω να βοηθησα εστω κ λιγο.

INTERFLAG
16-02-2008, 12:16 AM
δηλαδη ενα ωροσκοπιο με μεσουρανιμα ενεργοποιημενο με πολλα τετραγωνα δειχνει αποτυχια επαγγελματικη?

MELINE
16-02-2008, 03:45 AM
γεια σου...έχω την εντύπωση οτι θα σου απαντήσουν οι πιο γνώστες ότι το τετράγωνο έχει πάψει να θεωρείται όψη αποτυχίας (όπως όλες οι όψεις άλλωστε) και απλά μπορεί να δείχνει καθυστέρηση, εμπόδια, δυσκολία που όταν ξεπεραστούν οδηγούν σε εξέλιξη......ας με διορθώσει όποιος ξέρει περισσότερα αν κάνω λάθος...

yoO
16-02-2008, 01:42 PM
πολυ σωστα μελινε.
τα τετραγωνα εχουν κ τα θετικα τους.
τα τριγωνα σαν οψεις θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι λιγο....τεμπελικα
τα τετραγωνα ειναι αυτα που μας κανουν καλυτερους,μεσα απο δυσκολιες βεβαια..


interflag, οχι....δεν ισχυει κατι τετοιο... απλα ισως υπαρξουν μερικες
δυσκολιες...οι οποιες σιγουρα 8α βελτιωσουν το ατομο...

INTERFLAG
16-02-2008, 02:57 PM
ωραια και ποτε δειχνει ενα ωροσκοπιο οτι δεν θα πετυχεις επαγγελματικα η θα εχεις κατι μετριο σαν καριερα απο τι στιγμη που και τα τετραγωνα και τα τριγωνα βοηθανε?

yoO
16-02-2008, 03:35 PM
ενας κρονος πιθανον στον 10ο η κα8ολου πλανητες στον 10ο νομιζω...

Maroulita
16-02-2008, 04:20 PM
ενας κρονος πιθανον στον 10ο η κα8ολου πλανητες στον 10ο νομιζω...

Ένας Κρόνος στο Μεσουράνημα δεν δηλώνει αποτυχία... Κατά τη γνώμη μου ένας Κρόνος στον 10ο είναι δυνατός και μπορεί να βγάλει τα θετικά του χαρακτηριστικά, καθώς βρίσκεται στον οίκο που ανήκει πρωτοτυπικά στον Αιγόκερω, το ζώδιο εκείνο στο οποίο ο συγκεκριμένος πλανήτης έχει έξαρση.

Θα έλεγα ότι πρόκειται για μία θέση που δηλώνει υπευθυνότητα, προσοχή και μια τάση ανάληψης των ευθυνών μας σε θέματα που αφορούν την καριέρα και το επάγγελμά μας. Επίσης, μπορεί να δηλώσει και την τάση μας να εργαζόμαστε σκληρά, να έχουμε εμπιστοσύνη σ' αυτά που μπορούμε να προσφέρουμε και να τα δίνουμε. Κάτι τέτοιο φέρνει επιτυχία και μπορεί επίσης να μας οδηγήσει σε ένα επίπεδο που πολλοί θα σέβονται την άποψη και τη θέση μας...

Βέβαια, μπορεί να δηλώσει και ανασφάλεια και δυσπιστία για την επαγγελματική μας πρόοδο. Φοβόμαστε για το αν θα πετύχουμε, νιώθουμε ότι δεν υπάρχει κανείς που να μπορεί να μας βοηθήσει σε αυτό. Αυτό όμως δεν είναι απαραίτητα τόσο αρνητικό, εκτός και αν μας πηγαίνει πίσω και δεν μας δίνει ώθηση να προσπαθήσουμε περισσότερο. Νομίζω πως αυτό σχετίζεται με τις όψεις που σχηματίζει ο Κρόνος αλλά και το ζώδιο στο οποιο βρίσκεται.

Θεωρώ όμως ότι ένας Κρόνος στον 10 έχει ως βασική του επιταγή την υπευθυνότητα, την εργατικότητα, την αξιοπιστία, την αυστηρότητα, την αποφασιστικότητα και εντέλει την επιτυχία και την κυριαρχία.

INTERFLAG
16-02-2008, 04:57 PM
ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΤΟ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ ΤΗΣ ΜΑΝΤΟΝΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΛΙΟ ΠΛΟΥΤΩΝΑ ΕΡΜΗ ΣΕΛΗΝΗ ΣΕ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΜΕ ΤΟ ΜΕΣΟΥΡΑΝΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΣΕ ΧΙΑΣΤΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΣΟΥΡΑΝΗΜΑ ΣΤΟ 10ΟΙΚΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΟΥΡΑΝΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΟΨΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΞΗΓΕΙΤΕ
ΚΑΙ ΚΡΟΝΟ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΟΙΚΟ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ 10 ΟΙΚΟ

friary
17-02-2008, 10:10 AM
Οι δύσκολες όψεις σε ένα ωροσκόπιο, είναι αυτές που ενεργοποιούν ένα άτομο και το κάνουν να προσπαθεί και να πολεμάει. Οι εύκολες και ... καλές, μπορεί μεν να δείχνουν κάποιες ευκαιρίες, αλλα συνήθως δεν κάνουν το άτομο μαχητικό, αντίθετα γίνεται συνήθως μαλθακό και περιμένει να του ρθουν όλα εύκολα. Οπότε μη φοβάσαι τις δύσκολες όψεις σε θέματα καριέρας. Είναι αυτές που μπορούν να σε φτάσουν ψηλά.

Λίλιαν Σίμου
17-02-2008, 01:00 PM
Αγαπητά μέλη

¨Οπως πολύ σωστά απάντηση η friary η επιτυχία προκύπτει από αγωνιστικές όψεις, άρα δύσκολες. Το τρίγωνο θα δώσει ευχέρεια, ποτέ όμως από μόνο του διάκριση. Οι άνθρωποι που έγιναν σημαντικοί στον χώρο τους είχαν δύσκολες όψεις κι αυτές έγιναν αιτία διάκρισης. Ο επαγγελματικός χώρος είναι ανταγωνιστικός, επομένως δεν μιλάμε για εύκολες όψεις.

Πολλά είναι τα στοιχεία διάκρισης, εξαρτάται όμως τι εννοεί ο καθένας μας ως διάκριση. Πλανήτες όπως ο Πλούτωνας και ο Ουρανός φέρνει διασημότητα, ο Κρόνος διάρκεια και κύρος. Υπάρχουν ζωδιακές μοίρες για κάθε επάγγελμα, συνδυασμοί για ταλέντα και ικανότητες, επομένως το ζήτημα της επιτυχίας σε ένα επαγγελματικό τομέα, είναι μία πλήρης μελέτη και δεν εξηγείται με δύο-τρεις όψεις. Αφορά πλήρη εστίαση στον χάρτη και σε πολλά σημεία που σχετίζονται με δεξιότητες και επαγγελματικά.

Σχετικά με την αποτυχία, δεν θα έλεγα πως μπορεί κάποιος να αποτύχει, αν γνωρίζει πού φθάνει, αν το παλεύει κι αν κινείται τις κατάλληλες εποχές. Με πλήρη συνειδητοποίηση, αν θέλουμε, πάμε μπροστά. Η συμβουλευτική πλευρά της αστρολογίας αυτό προσπαθεί να προωθήσει ως ιδέα. Δεν είμαστε άβουλα όντα στην μοίρα ενός ωροσκοπίου με δυσκολίες.

Καλή πρόοδο σε αυτά που επιθυμείτε
φιλικά
Λίλιαν Σίμου

kphssa
17-02-2008, 01:48 PM
Γεια σας κυρια Σιμου,
Μη πως θα μπορουσατε να μας συστησετε καποιο βιβλιο για τις μοιρες καθε επαγγελματος?
Ευχαριστω πολυ!

colibri
17-02-2008, 01:53 PM
Εγώ έχω πάρει το "360 μοίρες του ζωδιακού" εκδόσεις ηλίανθος αλλά θέλω να διαβάσω και άλλο. Υπάρχει κάτι?

INTERFLAG
17-02-2008, 01:59 PM
ποτε δειχνει ενα ωροσκοπιο οτι δεν θα πετυχεις επαγγελματικα η θα εχεις κατι μετριο σαν καριερα απο τι στιγμη που και τα τετραγωνα και τα τριγωνα βοηθανε?

colibri
17-02-2008, 02:05 PM
Όταν το θέλεις εσύ πραγματικά είτε το λέει το ωροσκόπιο ή όχι εσύ θα πετύχεις. Ο χάρτης με το τετράγωνο θα σου δείξει ότι θα μοχθήσεις και θα πετύχεις, ο χάρτης με το τρίγωνο και για εμένα περισσότερο εξάγωνο, ότι θα σου έρχονται δουλειές χωρίς να κουνήσεις το δαχτυλάκι σου και πάλι θα πετύχεις. Αν πάλι δε σε ένοιαζε η επαγγελματική επιτυχία θα ενεργοποιούνταν η όψη κάπου αλλού ή ποτέ

yoO
17-02-2008, 03:26 PM
Αγαπητά μέλη

¨Οπως πολύ σωστά απάντηση η friary η επιτυχία προκύπτει από αγωνιστικές όψεις, άρα δύσκολες. Το τρίγωνο θα δώσει ευχέρεια, ποτέ όμως από μόνο του διάκριση. Οι άνθρωποι που έγιναν σημαντικοί στον χώρο τους είχαν δύσκολες όψεις κι αυτές έγιναν αιτία διάκρισης. Ο επαγγελματικός χώρος είναι ανταγωνιστικός, επομένως δεν μιλάμε για εύκολες όψεις.

Πολλά είναι τα στοιχεία διάκρισης, εξαρτάται όμως τι εννοεί ο καθένας μας ως διάκριση. Πλανήτες όπως ο Πλούτωνας και ο Ουρανός φέρνει διασημότητα, ο Κρόνος διάρκεια και κύρος. Υπάρχουν ζωδιακές μοίρες για κάθε επάγγελμα, συνδυασμοί για ταλέντα και ικανότητες, επομένως το ζήτημα της επιτυχίας σε ένα επαγγελματικό τομέα, είναι μία πλήρης μελέτη και δεν εξηγείται με δύο-τρεις όψεις. Αφορά πλήρη εστίαση στον χάρτη και σε πολλά σημεία που σχετίζονται με δεξιότητες και επαγγελματικά.

Σχετικά με την αποτυχία, δεν θα έλεγα πως μπορεί κάποιος να αποτύχει, αν γνωρίζει πού φθάνει, αν το παλεύει κι αν κινείται τις κατάλληλες εποχές. Με πλήρη συνειδητοποίηση, αν θέλουμε, πάμε μπροστά. Η συμβουλευτική πλευρά της αστρολογίας αυτό προσπαθεί να προωθήσει ως ιδέα. Δεν είμαστε άβουλα όντα στην μοίρα ενός ωροσκοπίου με δυσκολίες.

Καλή πρόοδο σε αυτά που επιθυμείτε
φιλικά
Λίλιαν Σίμου

εμενα το μεσουρανημα μου κανει εξαγωνο με κρονο,τετραγωνο με ερμη κ τετραγωνο με ποσειδωνα αλλα και εξαγωνο με σεληνη.:blink::wacko:
τι συμβαινει σε αυτην την περιπτωση?:unsure:
θα μπορουσε καποιος να ριξει μια ματια στον χαρτη μου?:blink:

Λίλιαν Σίμου
17-02-2008, 04:54 PM
Αγαπητά μέλη

Σχετικά με τις μοίρες δεν υπάρχει μεγάλη βιβλιογραφία στα ελληνικά. Επιπλέον μπορείτε να βρείτε κάποια στοιχεία στο βιβλίο του Κάρτερ "Ψυχολογική αστρολογία", αλλά δεν είναι πολύ εμφανή σε άπειρους μαθητές.
Το βιβλίο της κας Ντάκου "360 μοίρες του ζωδιακού", περιέχει επίσης κάποια δεδομένα. Ξένη βιβλιογραφία εμπλουτίζει τις γνώσεις από πολλούς συγγραφείς που έκαναν μελέτη σε μοίρες, αλλά και πάλι μία μοίρα δεν υποχρεώνει σε επιτυχία ή αποτυχία επαγγελματική. Δίνει τις κλίσεις, όμως πρέπει το άτομο να κινείται σύμφωνα με τα καλύτερα δεδομένα όλου του χάρτη, κι εκεί η μελέτη της επαγγελματικής αστρολογίας (δηλαδή του επαγγελματικού προσανατολισμού) μας δίνει την ευκαιρία να εξάγουμε συμπεράσματα.

Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι απλό να πούμε με μία ή δύο όψεις κάτι, χωρίς την μελέτη όλου του χάρτη για ένα τόσο σοβαρό ζήτημα.

Όπως είπε και το μέλος colibri αρκεί να θέλουμε και θα τα καταφέρουμε. Πάνω απ' όλα είναι ζήτημα αποφασιστικότητας. Η γνώση για τις σωστές κινήσεις ακολουθεί φυσικά.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

skafi
22-02-2008, 03:48 AM
ο ποσειδωνας στο μεσουρανημα τι δηλωνει?

Aries&Libra
05-03-2008, 12:16 AM
ο ποσειδωνας στο μεσουρανημα τι δηλωνει?

Είσαι ιδελίστρια,και ψάχνεις να βρεις τρόπο να εκφράσεις την φαντασία σου και τα ιδανικά σου μέσα απο την καριέρα. Σου ταιριάζουν επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με υπηρεσίες στον κόσμο όπως επίσης και με τον χώρο της τέχνης και της ψυχαγωγίας.

pigasos
05-03-2008, 11:34 AM
Γεια σας κα. Σίμου,

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λέτε και σας θαυμάζω πάρα πολύ για τη δουλειά σας!Η πρόοδος στη ζωή μας έρχεται όταν πρώτα το θέλουμε πραγματικά και δεύτερον όταν προσπαθούμε αρκετά ανεξαρτήτως αν έχουμε δύσκολες όψεις ή όχι. Πρέπει να έχουμε την απολυτη ευθύνη για τον εαυτό μας και να προχωράμε σκέφτοντας πάντα θετικά και με αισιοδοξία.:cheesy:

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο βιβλίο για αρχάριους είτε στα ελληνικά είτε στα αγγλικά (και αν είναι πολύ ακριβό). Επειδή είμαι αρχάρια και θέλω να μάθω περισσότερα για τον εαυτό μου και τους άλλους. Δηλαδή κάτι σαν βοήθημα για την ανάλυση ενός ωροσκοπίου.
:bigsmile:
Σας ευχαριστώ!

imo
22-09-2008, 04:10 PM
γεια σας! θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάποια πράγματα και ελπίζω να καταλάβω κάτι. Γενικά σπουδάζω κάτι που μου αρέσει ελάχιστα,αν και βρήκα μία διέξοδο στον τομέα της γλωσσολογίας. Το μεσουράνημα στο χάρτη μου είναι στις 19 μοίρες 06'49'' στην Παρθένο και κάνει εξάγωνο με το Βέρτεξ, σύνοδο με τον κλήρο της τύχης(τη λειτουργία του δεν την έχω καταλάβει ακόμα!),σύνοδο με τον ήλιο και αντίθεση με Β.Δεσμό.
Είμαι παρθένος με ωροσκόπο Τοξότη,Δία στον 7ο , Ζυγό και κλήρο τύχης στον 10ο οίκο. Θέλω απελπισμένα να φύγω σπό την Ελλάδα, με πιάνει πάντα μία τόσο μεγάλη κατάθλιψη και μελαγχολία που βλέπω πως εξελίσσονται οι καταστάσεις εδώ. Πιστεύετε πως θα το καταφέρω βάσει των παραπάνω όψεων; Σας ευχαριστώ πολύ!

giannas
22-09-2008, 06:08 PM
Με ηλιο στον 9 δειχνει την ταση σου για ταξιδια στο εξωτερικο,την αγαπη για ξενες κουλτουρες ,το να θελεις να διευρεινεις τον πνευματικο σου οριζοντα κ.τ.λ.Ομως την απογοητευση και το βαρος της ψυχης σου που δειχνεις οτι εχεις δεν προκειτε να εξαφανιστει φευγωντας απο το μερος γεννησης σου.Σαν τοξοτης θα επρεπε να ησουν ενας αισιοδοξος ανθρωπος αλλα δυστηχως ο κρονος στον 1 οικο σε βαρενει ακομα και τωρα που δεν εχεις αντιμετωπησει αρκετες δυσκολιες.Εισαι μικρη για να βαζεις το κεφαλι κατω και αν στα 20 υπογραφεις imo στο 50 τι θα κανεις?
Προσπαθησε να δεις την θετικη πλευρα της ζωης(που λεει και το ασμα:bigsmile:) και σιγουρα θα καταφερεις πολλα στην ζωη σου

imo
22-09-2008, 11:24 PM
ευχαριστώ πολύ gianna! Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα,αν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος, το μεσουράνημα πότε "ενεργοποιείται"; πώς το μαθαίνουμε; προσπαθώ να μάθω αστρολογία,χχ! ευχαριστώ πολύ!
ps: to imo είναι από το immortality, που είναι το όνομά μου, αθανασία! ευχαριστώ πολύ gianna για τη βοήθειά σου!! :-)

giannas
23-09-2008, 08:06 AM
Aρχικα αυτο που πρεπει να προσεξεις για εμενα ειναι η συνοδος κρονου ,ποσειδωνα,ουρανου στο 1 οικο σου.Στην αρχικη σελιδα μπορεις να βρεις λεπτομεριες για της θεσεις αυτες καθως και σε θεματα μεσα στο forum .
Ο ερμης μεσα στον 10 σε βοηθαει να ενεργοποιηθεις σε θεματα καριερας απο μικρη ηλικια,με συνεργασια (ζυγος) αλλα βγαζοντας και τα στοιχεια της παρθενου δηλ με πρακτικοτητα,κριτικη διαθεση και συγκεκριμενη πρακτικοτητα.Διχνει επεισης χρησιμοτητα και παραγωγηκοτητα κα οχι διακριση στην επαγγελματικη ιεραρχια.Τα επαγγελματα που συσχετιζοντε με το ζωδιο της παρθενου ειναι κτηνιατρικη ,νοσιλευτικη,οτι εχει να κανει με θεματα υγειας(διατροφη,διαιτιτικη ,φυσιοθεραπεια κ.α.) καθως λογιστικη ή οτι εχει να κανει με οτιδηποτε λεπτομερες που χρειαζετε ακτιβεια.
Πιστευω οτι αν ενεργοποιησεις τον κρονο και με σοφια αποφασισεις για την ζωη σου και δεν ζαλιστεις απο τον ποσειδωνα και αλλαζεις συνεχεια γνωμη απο τον ουρανο θα καταφερεις πολλα.
Υ.Σ. συγγνωμη για το imo αλλα μου εκανε πιο πολυ για απεσιοδοξια παρα για αθανασια.
Η ζωη ειναι μπροστα σου :laugh::nuts:

annakriari
23-09-2008, 10:53 AM
να ρωτήσω κι εγώ κάτι σε σχέση με επαγγελματικές επιτυχίες και αποτυχίες... αν δηλαδή κάποιος έχει μεσουράνημα σε σύνοδο με τον ποσειδώνα ή μεσουράνημα τρίγωνο με τη σελήνη είναι καλό σημάδι???:love:

skorpion
23-09-2008, 02:37 PM
[quote=giannas;65425
Υ.Σ. συγγνωμη για το imo αλλα μου εκανε πιο πολυ για απαισιοδοξια παρα για αθανασια.
:laugh::nuts: quote]

imo απ το immortal φανταζομαι κ οχι emo απ το emotional που παραπεμπει στα "μελαγχολικα" παιδακια που ειναι στη μοδα....

σορυ για το οφ τοπικ...συνεχιστε...:toung::bigsmile :

leoma
23-09-2008, 10:24 PM
να ρωτήσω κι εγώ κάτι σε σχέση με επαγγελματικές επιτυχίες και αποτυχίες... αν δηλαδή κάποιος έχει μεσουράνημα σε σύνοδο με τον ποσειδώνα ή μεσουράνημα τρίγωνο με τη σελήνη είναι καλό σημάδι???:love:

Εύλογη απορία, γιατί ο Ποσειδώνας είναι κάπως θολός :wacko: για ένα σημείο όπως το Μεσουράνημα. Ίσως είναι ένδειξη ότι το άτομο δεν βρίσκει εύκολα τον επαγγελματικό του προσανατολισμό, είναι μπερδεμένο ως προς την κοινωνική του ταυτότητα και επηρεάζεται εύκολα από τις γνώμες των άλλων. Επειδή ο Ποσειδώνας συμβολίζει κάτι ιδεαλιστικό αλλά και δημιουργικό από καλλιτεχνική άποψη, ο επαγγελματικός προσανατολισμός που του ταιριάζει είναι γύρω από την καλλιτεχνική προσφορά και σε συνδυασμό με το τρίγωνο του MC με τη Σελήνη να πετύχει την αναγνώριση του ευρέος κοινού κάποια στιγμή σ' αυτό που κάνει. Υπάρχουν βέβαια και οι τομείς της κοινωνικής προσφοράς, όπου ο Ποσειδώνας έχει ένα ταλέντο. Το βέβαιο είναι ότι το άτομο θα πρέπει να προσπαθήσει αρκετά σκληρά στην αρχή για να μπορέσει να πετύχει την καταξίωση σ' αυτό που θα επιλέξει.

annakriari
23-09-2008, 11:12 PM
σ' ευχαριστώ πολύ leoma!!!

fisherman_
23-09-2008, 11:55 PM
σε μενα παντως, που τυχαινει να εχω κρονο στον δεκατο, ενω μεχρι καποιο σημειο της ζωης μου ολα ηταν οπως τα περιγραφει η τελευταια παραγραφος (οργανωση, μεθοδικοτητα, αφοσιωση κλπ..) απο μια φαση και περα περασα στη...δευτερη παραγραφο, αυτη που λεει πως βγαινουν φοβοι αποτυχιας, αισθημα μοναξιας και οτι δεν υπαρχει κανεις να βοηθησει κλπ.
Ε, απο τοτε, τα επαγγελματικα πανε κατα διαολου! σε ολες τις δουλιες που εχω παει, οταν φευγω μου λενε ολοι ΣΤΑΣΟΥ ΜΥΓΔΑΛΑ! σε θελουμε ΕΔΩ!! αλλα καμια απο ολες αυτες τις δουλιες δεν ητανε για μενα. ενω το χω, δε μπορω να βρω μια δουλια που να μου προσφερει κι εμενα κατι. μονιμως προσφερω. υπηρετω. και ενω στην αρχη αυτο μου δινει, μετα μου παιρνει. αδειαζω.

Maroulita
23-09-2008, 11:59 PM
Πότε παρατήρησες τη δεύτερη φάση; Εκεί κοντά στα 30 μήπως;

fisherman_
24-09-2008, 12:10 AM
η leoma, λιγο πιο πανω, αναφερεται στο ποσειδωνας συνοδος μεσουρανημα. στο αντιθεση μεσουρανημα (ανοχη 1,92) τι ισχυει??????? ευχαριστω!

fisherman_
24-09-2008, 12:12 AM
η δευτερη φαση, εχει ξεκινησει πολυ πιο πριν, αλλα καπου εκει στα 30, αρχισα να νιωθω να φτανει ο κομπος στο χτενι! (και συγγνωμη που εριξα αλλο σχολιο πιο πριν. αυτο δεν ειχε φανει ακομα..)

fisherman_
24-09-2008, 12:14 AM
για να σου δωσω να καταλαβεις...η δευτερη φαση, ξεκινησε με την εισοδο του πλουτωνα στον τοξοτη. πριν σχεδον 14 χρονια. τωρα που παει να μας αδειασει τη γωνια απ τον επαγγελματικο τομεα, ερχονται παλι τα θεματα αυτα στο προσκηνιο. πως ομως? ελα ντε! .......

annakriari
24-09-2008, 08:47 AM
καλημέρα:cheesy: πάντως leoma μου, ξέχασα να σου πω χτές, αλλά τα βρήκες ό λ α!!! έτσι είναι ακριβώς όπως τα λές...

leoma
24-09-2008, 10:10 AM
η leoma, λιγο πιο πανω, αναφερεται στο ποσειδωνας συνοδος μεσουρανημα. στο αντιθεση μεσουρανημα (ανοχη 1,92) τι ισχυει??????? ευχαριστω!

Πάνω-κάτω τα ίδια όσον αφορά την κοινωνική εικόνα που έχει το άτομο για τον εαυτό του αλλά και μια απατηλή εικόνα που σχηματίζουν οι άλλοι γι' αυτόν, πράγματα που είναι ικανά να παρασύρουν και να παραπλανούν το άτομο με κίνδυνο αυτός να εθιστεί είτε σε ουσίες είτε σε ιδεολογίες.
Στον τομέα της καριέρας ταιριάζουν τα καλλιτεχνικά, ειδικά αυτά που έχουν να κάνουν με τη φαντασία, όπως ο τομέας του θεάματος (κινηματογράφος, ταχυδακτυλουργία?:cheesy:).

leoma
24-09-2008, 10:27 AM
σε μενα παντως, που τυχαινει να εχω κρονο στον δεκατο, ενω μεχρι καποιο σημειο της ζωης μου ολα ηταν οπως τα περιγραφει η τελευταια παραγραφος (οργανωση, μεθοδικοτητα, αφοσιωση κλπ..) απο μια φαση και περα περασα στη...δευτερη παραγραφο, αυτη που λεει πως βγαινουν φοβοι αποτυχιας, αισθημα μοναξιας και οτι δεν υπαρχει κανεις να βοηθησει κλπ.
Ε, απο τοτε, τα επαγγελματικα πανε κατα διαολου! σε ολες τις δουλιες που εχω παει, οταν φευγω μου λενε ολοι ΣΤΑΣΟΥ ΜΥΓΔΑΛΑ! σε θελουμε ΕΔΩ!! αλλα καμια απο ολες αυτες τις δουλιες δεν ητανε για μενα. ενω το χω, δε μπορω να βρω μια δουλια που να μου προσφερει κι εμενα κατι. μονιμως προσφερω. υπηρετω. και ενω στην αρχη αυτο μου δινει, μετα μου παιρνει. αδειαζω.

Ο Κρόνος στο 10ο είναι στο φυσικό του οίκο, αλλά αν ο χειρισμός του στο συγκεκριμένο τομέα που σε απασχολεί δεν ήταν ο αποτελεσματικότερος είναι πολύ πιθανόν να φέρει τους φόβους ανασφάλειας και αποτυχίας, αφού ο Κρόνος ΕΙΝΑΙ οι φοβίες και ανασφάλειές μας, αυτές που μας ωθούν να αποδείξουμε στους άλλους ότι αξίζουμε. Γι' αυτό και η περίφημη επιστροφή του Κρόνου, όταν βιώνεται μ' αυτόν τον τρόπο μας δείχνει ότι έκλεισε ένας κύκλος που δεν πήγε και τόσο καλά και έχεις μια ευκαιρία να κάνεις το νέο ξεκίνημα, τον καινούργιο κύκλο, στον οποίο θα εξετάσεις τα λάθη του προηγούμενου και θα κάνεις τις διορθωτικές κινήσεις.

Σημειωτέον, αφού έχεις και τον Ποσειδώνα σε σύνοδο με το IC, κάποια στιγμή πριν την επιστροφή του Κρόνου σου είχες αντίθεση του διελαύοντα Κρόνου με το γενέθλιο Ποσειδώνα που βρίσκεται εκεί κάτω, κι αυτή η αρκετά δύσκολη διέλευση εξηγεί την κατάθλιψη που ένιωσες, τα φαντάσματα που ίσως ένιωσες να σε κυνηγούν, τη σκληρή κριτική που ασκείς στον εαυτό σου όσον αφορά την αποδοτικότητά σου. Γενικά οι σκληρές όψεις Κρόνου και Ποσειδώνα φέρνουν στην επιφάνεια απογοητεύσεις και αποθαρρύνσεις -- απλά περιμένεις να περάσουν.:cry:

fisherman_
24-09-2008, 11:57 AM
σευχαριστω πολυ για τις απαντησεις που εδωσες. τις διαβασα ηδη μια στα γρηγορα..αλλα θα τις διαβασω παλι και παλι..να τα δω στην πραξη! :)