PDA

View Full Version : Δουλειά το ΣΚ



Μητσάκος
17-11-2007, 09:18 AM
Καλούνται όσοι δουλεύουν τα σαββατοκύριακα να καταθέσουν τις απόψεις τους για την κατάσταση. Ιδίως αυτόι που δεν έχουν κυλιόμενο αλλά συχνά αναγκάζονται να δουλεύουν ΚΑΙ σαββατοκύριακο :nana:.
Ιδιαιτέρως θα εκτιμηθούν οι απόψεις που θα έχουν και την αστρολογική παράμετρο. Δηλαδή απόψεις που θα εξηγούν το χάλι τους σε συνδυασμό με φαταλιστικές ερμηνείες του τύπου "έχω σκ..τα 6ο" ή "φταίει ο Κρόνος μου γιατί..." ή "ηλίθια σύμβαση υπέγραψα, αφού το τετράγωνο του Ποσειδώνα με τον Ερμή είχε ενεργοποιηθεί από..." και τα λοιπά.
Μετά το κλείσιμο του θέματος θα κλαίμε τη μοίρα μας όλοι μαζί :nuts:

friary
17-11-2007, 11:26 AM
χαχαχα
Φοβερό θέμα Μητσάκο.
Δε νομίζω όμως πως φταίει η ριμάδα η όψη για το γεγονός.
Η ριμάδα η ζωή φταίει που δεν μας έκανε εισοδηματίες και αναγκαστήκαμε απο την εφηβεία να μπούμε στον εργασιακό στίβο και να δουλεύουμε και Σ.Κ και Χριστούγεννα και Πάσχα, και άλλες εθνικές επετείους :toung: Οχι κάθε φορά, αλλα.... :cry:











P.S. Νομίζω πως ήρθε η ώρα να αλλάξεις avatar. Σε κάποιο από τα τελευταία επεισόδια εχαράχθη και εβιάσθη

Μητσάκος
17-11-2007, 11:32 AM
Σκέφτομαι ακόμα ότι οι απόψεις μπορουν να εμπλουτιστουν με παραμύθια του τυπου " α εμένα δε με ενοχλει, γιατι μου αρέσει" ή "έτσι είναι η ζωή ' και τέτοια :cheesy:

skorpion
17-11-2007, 03:26 PM
το ΣΚ υπαρχει περιπτωση να σ αρεσει να δουλευεις μονο αν το κανεις για χομπι ή αντε αμα εισαι τραγουδιστης:bigsmile:

ScP
17-11-2007, 03:59 PM
το ΣΚ υπαρχει περιπτωση να σ αρεσει να δουλευεις μονο αν το κανεις για χομπι ή αντε αμα εισαι τραγουδιστης:bigsmile:

οδηγός λεωφορείου, τραίνου, ταξί, αεροπλάνου, αστυνομικός, στρατιωτικός, φύλακας, ιδιοκτήτης ή εργαζόμενος σε φαγάδικα και η λίστα είναι μακροσκελής :toung:

Για να μπορεί ο Μητσάκος να τρώει και να κινείται το διήμερο της ξεκούρασής του από το καθησιό του πενθήμερου

skorpion
17-11-2007, 08:01 PM
οδηγός λεωφορείου, τραίνου, ταξί, αεροπλάνου, αστυνομικός, στρατιωτικός, φύλακας, ιδιοκτήτης ή εργαζόμενος σε φαγάδικα και η λίστα είναι μακροσκελής :toung:

Για να μπορεί ο Μητσάκος να τρώει και να κινείται το διήμερο της ξεκούρασής του από το καθησιό του πενθήμερου


Ναι ολοι αυτοι για τον Μητσακο δουλευουν αλλα δε νομιζω να τους πολυ αρεσει:toung:

Μητσάκος
17-11-2007, 08:32 PM
Εχω την εντύπωση ότι αντί για ανταλλαγή απ΄ψεων διαμορφώνεται μια διαφορετική διάθεση. Η μου φαίνεται; Οχι ότι τραβάω κανα ζόρι, μέσα και εγώ, αλλά μετά μη μου πείτε να σταματήσω....:nuts:

skorpion
17-11-2007, 08:35 PM
chat and fun ειμαστε για δουλειες και ΣΚ μιλαμε αρα ολα οκ:toung:

Μητσάκος
17-11-2007, 09:03 PM
chat and fun ειμαστε για δουλειες και ΣΚ μιλαμε αρα ολα οκ:toung:
Προφανώς δεν έχεις μπει στην παραγωγή ακόμα για αυτό τα λες αυτά. Εγώ που δουλεύω από μικρό παιδί (Ξανθόπουλος) και με την αξία μου κι όχι με ξένες πλάτες (Καζατζίδης) το μόνο που κατάφερα μετά από τόσα χρόνια να δουλεύω και τα σαββατοκύριακα για να ταίσω την πενταμελή οικογένεια μου και να σώσω από τον καταράκτη τη γιαγιά μας (μας έδειξε και ο Αλφα, έχω και τα χαρτιά του νοσοκομείου) :wacko:
Να δω τι θα λες όταν μπεις στην παραγωγή και δεις τα αποτελέσματα της εντατικοποίησης και της παγκοσμιοποίησης να εφαρμόζονται στο πετσί σου μέσα από το σύστημα της μισθωτής σκλαβιάς :nuts:

skorpion
17-11-2007, 09:15 PM
Ναι η αληθεια ειναι οτι συνεχομενα δουλεψα μονο ενα χρονο σε μια πολυεθνικη (να και η παγκοσμιοποιηση), υποστηριξη πωλησεων, και το εκανα μεχρι να τα μαθω ολα και ακομα κι αν υπηρχε η επικοινωνια με τον κοσμο, να καταντησουν ολα μια ρουτινα και να βαρεθω!
Απο τα 18 και για τρια καλοκαιρια δουλευα σε νησια για να τα συνδιασω με διακοπες και δουλευα και ΣΚ αλλα δε με πειραζε.....Μετα αποφασισα τα καλοκαιρια να πηγαινω διακοπες και να δουλευω το χειμωνα μονο αμα κατσει κατι καλο και δε μου τρωει πολυ χρονο απο τη σχολη για να τελειωσω γρηγορα.

Η γιαγια μου δεν εχει καταρακτη!
Δεν εχω συζηγο, ουτε παιδια!
Δεν δουλευα με ξενες πλατες!
Δεν ξερω τι θα κανω αν χρειαστει να μπω στην εντατικοποιημενη μισθωτη σκλαβια! χτυπα ξυλο! ελπιζω να γινω επαγγελματιας ψυχολογος και να μην χρειαστει! αλλιως να βρω λεφτα και να ανοιξω κανενα beach bar σε κανα νησακι! ας μην ειναι και beach δε πειραζει!

Με αγχωσες με αυτα και με αυτα και δεν εχω και καθολου γη στο χαρτη μου!!!

:laugh::laugh::laugh::laugh:

ScP
17-11-2007, 09:22 PM
Τα Σαββατοκύριακα θα μπορούσαμε να σε εντάξουμε στους Editors για κανένα μεροκαματάκι. Μπορείς να ασχοληθείς με μεταφράσεις φαταλιστικών κειμένων, αλλά αν σε ενδιαφέρει το ελεύθερο ρεπορτάζ ο επικεφαλής μπορεί να σε εντάξει στην κατάλληλη ομάδα.

Από την άλλη, το προφίλ που περιγράφεις δεν έχει ζήτηση και θα μπορούσαμε ίσως να βελτιώσουμε την εικόνα του/σου με πολλαπλούς τρόπους.
Αναβάθμηση από Μητσάκος σε κ. Μητσάρας.
Στήριξη και διαφημιστική προβολή στο myHoroscope, αλλά και εισήγηση στο "ζωή & ζώδια" για ολοσέλιδη -σε πρώτη φάση- καταχώρηση για πιθανή δημιουργία Λέσχης Φίλων του Μητσάκου με δραστηριότητες που εσύ θα καθορίσεις.

Τέλος, επειδή βλέπω στο προφίλ σου ότι είσαι ζώδιο Τοξότης και έχοντας τη δυνατότητα να διαβάσω τις θαυμάσιες ετήσιες προβλέψεις που έγραψε η Λίλιαν Σίμου για το "ζωή & ζώδια" παραθέτω μια μικρή παράγραφο που ίσως σε βοηθήσει στην απόφαση - αποδοχή της πρότασης.


Μετά από μία περίοδο αρκετά δυναμική, άστατη και με εναλλαγές, μεγάλη δραστηριότητα, αλλά και ασάφεια ή υπερβολές, έρχεστε τώρα να δείτε διαφορετικά τη ζωή.
Δείτε πιο πρακτικά τη ζωή. Όχι εγωιστικά και ατομοκεντρικά. Μην βρίσκετε προβλήματα και επικοινωνείτε επιπόλαια με τους γύρω σας. Δώστε την κατάλληλη προσοχή και αφήστε την περιέργεια κατά μέρος.


Προφανώς δεν έχεις μπει στην παραγωγή ακόμα για αυτό τα λες αυτά. Εγώ που δουλεύω από μικρό παιδί (Ξανθόπουλος) και με την αξία μου κι όχι με ξένες πλάτες (Καζατζίδης) το μόνο που κατάφερα μετά από τόσα χρόνια να δουλεύω και τα σαββατοκύριακα για να ταίσω την πενταμελή οικογένεια μου και να σώσω από τον καταράκτη τη γιαγιά μας (μας έδειξε και ο Αλφα, έχω και τα χαρτιά του νοσοκομείου) :wacko:
Να δω τι θα λες όταν μπεις στην παραγωγή και δεις τα αποτελέσματα της εντατικοποίησης και της παγκοσμιοποίησης να εφαρμόζονται στο πετσί σου μέσα από το σύστημα της μισθωτής σκλαβιάς :nuts:

Μητσάκος
17-11-2007, 09:39 PM
Me χάλια τα οικονομικά, σπίτι παίζει μόνο ένα μηχάνημα για τρία άτομα. Θα πάρετε την απάντηση σας και εσύ και αυτή σε κανα μισάωρο :nuts:

skorpion
17-11-2007, 09:43 PM
Α δε γινεται αν ειναι να γινεις editor βαλ τους να σου αγορασουν ακομα εναν!:nuts:

Μητσάκος
17-11-2007, 11:13 PM
Α δε γινεται αν ειναι να γινεις editor βαλ τους να σου αγορασουν ακομα εναν!:nuts:
Μικρή μου Σκορπιοδιδυμίνα... Πόσο λίγα ξέρεις. Εδώ μιλάμε για δουλειά. Εγώ τα παίρνω που δουλεύω και σαββατοκύριακα και οι άλλοι μου προτείνουν να κάνω και περισσότερα :weird:
Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο περιοδικό και myhoroscope μπορούν να καλύψουν τις απαιτήσεις της αποζημίωσης μου :unsure: Αυτά είναι θέματα που θέλουν κουβέντα :cheesy:

friary
17-11-2007, 11:16 PM
:laugh:

:laugh:

:laugh:


Καλό κι αυτό.

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις? :nuts:

Μπες στη σειρά κι εσύ, με φόρα όμως, για περάσεις αυτους που θα είναι μπροστά σου :toung:

skorpion
17-11-2007, 11:28 PM
Ευχομαι να σε αποζημιωσουν καταλληλως και να πας και τη γιαγια να φτιαξει τον καταρρακτη με λειζερ...:bigsmile: Οσο για τη δουλεια το ΣΚ σε καταλαβαινω ασ τους αλλους να λενε:worried:

:laugh::love:

dis
19-11-2007, 10:57 AM
Ολο για ΣΚ λετε, εγω ολα τα Σ δουλεω μενουν μονο τα Κ και αυτα ολο και κατι θα γινει πλυσιμο,σκουπισμα μαγειρεμα κτλ. Α ρε ζωη αδικη

friary
19-11-2007, 01:43 PM
Ολο για ΣΚ λετε, εγω ολα τα Σ δουλεω μενουν μονο τα Κ και αυτα ολο και κατι θα γινει πλυσιμο,σκουπισμα μαγειρεμα κτλ. Α ρε ζωη αδικη

ΑΑΑΑΑΑ, Να προσλάβεις μια κυρία σπίτι να στα κάνει αυτά, ή να πάρεις μια μόνιμη, αλλα με εξήγηση. Κοπελιά σε θέλω για τα χαλια :toung:

starfish
19-11-2007, 02:01 PM
ΑΑΑΑΑΑ, Να προσλάβεις μια κυρία σπίτι να στα κάνει αυτά, ή να πάρεις μια μόνιμη, αλλα με εξήγηση. Κοπελιά σε θέλω για τα χαλια :toung:

Χάλια ή χαλιά; :toung:

friary
19-11-2007, 02:03 PM
Χάλια ή χαλιά; :toung:

Αμαν, με τίποτα δεν μπορείς να ξεφύγεις απο το μάτι της Παρθένου :cheesy:

Εναν τόνο ξέχασα εντελώς τυχαίωςςςςςςςςςς :laugh:

starfish
19-11-2007, 02:16 PM
Αμαν, με τίποτα δεν μπορείς να ξεφύγεις απο το μάτι της Παρθένου :cheesy:

Εναν τόνο ξέχασα εντελώς τυχαίωςςςςςςςςςς :laugh:

Νομιζα οτι ηταν εσκεμμενο, γι αυτο ζητησα διευκρινιση! :embarrest:cheesy:

Fotini Christodoulou
19-11-2007, 02:36 PM
Νομιζα οτι ηταν εσκεμμενο, γι αυτο ζητησα διευκρινιση! :embarrest:cheesy:

Απαπαπαπααααα ο τόνος σε πείραξε;;!(ιδού η παρθενίασιςςςς)
Εδώ πέσαμε στα χαλια με χαλιά και άλλα τέτοια!:laugh:


Επί του θέματος:bigsmile:

Για 5-6 χρονια δουλευα 12ωρα καθημερινά και επίσης και Σαββατο(ενίοτε και Κυριακές:weird: ).Σιγουρα είναι πολύ δύσκολο!:cry:

Τωρα που το σκέφτομαι....αδυνατώ να θυμηθώ τί εκανα τις Κυριακές:unsure:Μαλλον θα κοιμόμουν:laugh:

ScP
19-11-2007, 02:50 PM
Για 5-6 χρονια δουλευα 12ωρα καθημερινά και επίσης και Σαββατο(ενίοτε και Κυριακές:weird: ).Σιγουρα είναι πολύ δύσκολο!:cry:

Καλά λένε ότι οι Σελήνες είναι πιο θετρινίστικες από τους Ήλιους :toung:

Βασιλης Παπαδολιας
19-11-2007, 02:50 PM
Καλούνται όσοι δουλεύουν τα σαββατοκύριακα να καταθέσουν τις απόψεις τους για την κατάσταση. Ιδίως αυτόι που δεν έχουν κυλιόμενο αλλά συχνά αναγκάζονται να δουλεύουν ΚΑΙ σαββατοκύριακο :nana:.
Ιδιαιτέρως θα εκτιμηθούν οι απόψεις που θα έχουν και την αστρολογική παράμετρο. Δηλαδή απόψεις που θα εξηγούν το χάλι τους σε συνδυασμό με φαταλιστικές ερμηνείες του τύπου "έχω σκ..τα 6ο" ή "φταίει ο Κρόνος μου γιατί..." ή "ηλίθια σύμβαση υπέγραψα, αφού το τετράγωνο του Ποσειδώνα με τον Ερμή είχε ενεργοποιηθεί από..." και τα λοιπά.
Μετά το κλείσιμο του θέματος θα κλαίμε τη μοίρα μας όλοι μαζί :nuts:

Μήπως ανήκεις στη γενιά των εργασιομανών; Κάτι άκουσα πρόσφατα για συνόδους Ουρανού - Πλούτωνα στην Παρθένο, που φέρνουν κάτι τέτοια χουνέρια...

Fotini Christodoulou
19-11-2007, 02:56 PM
Καλά λένε ότι οι Σελήνες είναι πιο θετρινίστικες από τους Ήλιους :toung:

Τσού:toung: Η αφροδίτη δίνει ρεσιτάλ!:laugh:

Μητσάκος
20-11-2007, 07:40 AM
Μήπως ανήκεις στη γενιά των εργασιομανών; Κάτι άκουσα πρόσφατα για συνόδους Ουρανού - Πλούτωνα στην Παρθένο, που φέρνουν κάτι τέτοια χουνέρια...
Ναι. Σε συνδυασμό με οικολογικές ανησυχίες :toung:

dis
20-11-2007, 09:37 AM
Που θα παει οταν παρω συνταξη ολα τα ΣΚ θα ειναι ελευθερα

*Astropeleki*
20-11-2007, 02:30 PM
Μέχρι τη σύνταξη έχεις πολύ μέλλον :toung:
Γι' αυτό μη το πολυσκέφτεσαι!

Βασιλης Παπαδολιας
20-11-2007, 02:32 PM
Ναι. Σε συνδυασμό με οικολογικές ανησυχίες :toung:

Χμ, άρα δεν έχεις αυτό το συνδυασμό... Μήπως έχεις κανένα Κρόνο στον 6ο οίκο;

Ή σχετίζεται κι αυτός με την οικολογία; :)

Μητσάκος
20-11-2007, 02:56 PM
Χμ, άρα δεν έχεις αυτό το συνδυασμό... Μήπως έχεις κανένα Κρόνο στον 6ο οίκο;

Ή σχετίζεται κι αυτός με την οικολογία; :)
Τον έχω και σχετίζεται και με την οικολογία σε συνδυασμό με την ανάγκη μου να σπάσω το κεφάλι μερικών που μου σπάνε τα νεύρα με τις αντιοικολογικές πρακτικές τους :nuts:

Basilakis
20-11-2007, 03:16 PM
Τον έχω και σχετίζεται και με την οικολογία σε συνδυασμό με την ανάγκη μου να σπάσω το κεφάλι μερικών που μου σπάνε τα νεύρα με τις αντιοικολογικές πρακτικές τους :nuts:

Aρχίζεις να μου ακούγεσαι σαν τον Βεργή ή είναι ιδέα μου;:blink:

Ποιες όψεις θα ευνοούσαν εναν εργασιομανή Κρόνο στον 6ο οίκο και με ποιούς πλανήτες;

Μητσάκος
20-11-2007, 03:23 PM
Aρχίζεις να μου ακούγεσαι σαν τον Βεργή ή είναι ιδέα μου;:blink:

Ποιες όψεις θα ευνοούσαν εναν εργασιομανή Κρόνο στον 6ο οίκο και με ποιούς πλανήτες;
Για το πρώτο μάλλον η δεν ξέρεις καλά τον Βεργή η δεν έχεις ολοκληρωμένη άποψη για τα τεκταινόμενα :nuts:
Για το δεύτερο ρώτα τον Παπαδολιά. Αυτός ξέρει καλύτερα :toung:

Βασιλης Παπαδολιας
20-11-2007, 03:34 PM
Ποιες όψεις θα ευνοούσαν εναν εργασιομανή Κρόνο στον 6ο οίκο και με ποιούς πλανήτες;

Χμ, τι σημαίνει ακριβώς "θα ευνοούσαν";

Basilakis
20-11-2007, 03:51 PM
Εννοώ ότι θα βοηθούσαν να αναδειχθεί το εργατικό και οργανωτικό πνεύμα ενός Κρόνου τοποθετημένου στον 6ο οίκο

Βασιλης Παπαδολιας
20-11-2007, 04:07 PM
Βασικά δουλειές που απαιτούν πολλή λεπτομέρεια και κάποια απομόνωση... Όχι πολύ κόσμο πάνω από το κεφάλι... Επίσης τα deadlines δεν είναι καλή ιδέα... Αγχώνουν πολύ... Αρκεί το άγχος που φέρνει ο ίδιος ο Κρόνος από μόνος του...

Δε λύσαμε όμως το πρόβλημα του Μητσάκου...

Μητσάκος
20-11-2007, 04:30 PM
Βασικά δουλειές που απαιτούν πολλή λεπτομέρεια και κάποια απομόνωση... Όχι πολύ κόσμο πάνω από το κεφάλι... Επίσης τα deadlines δεν είναι καλή ιδέα... Αγχώνουν πολύ... Αρκεί το άγχος που φέρνει ο ίδιος ο Κρόνος από μόνος του...

Δε λύσαμε όμως το πρόβλημα του Μητσάκου...

Ναι, να μου το λύσετε :nuts:

moutro28
20-11-2007, 07:14 PM
Κάθε Κυριακή και τις μισές από τις αργίες του χρόνου εργάζομαι. Πόσο σοβαρό είναι γιατρέ μου;

skorpion
20-11-2007, 07:30 PM
Ωχ τετοια χουνερια μου επιφυλασσει ο κρονος στον 6ο? Απα πα πα πα!

Βασιλης Παπαδολιας
21-11-2007, 09:43 AM
Μπορεί και άλλα... μην κάνεις έτσι... κάθε ερμηνεία έχει δυο πλευρές...

starfish
21-11-2007, 09:55 AM
Ναι, να μου το λύσετε :nuts:

...Εγω καπου το εχασα το προβλημα του Μητσακου! :nuts::nuts:
Μπορουμε να του ξαναδωσουμε προσωπο, παρακαλω;
Ο Μητσακος ειναι εργασιομανης αλλα του την σπαει; Δουλευει υποχρεωτικα τα ΣΚ και γι αυτο εχει φριξει; Ποσο καιρο του συμβαινει αυτο; [Μπορει δλδ να εχει σχεση με διελευσεις κλπ. ή ειναι γενεθλιο "ελαττωμα";:toung:]
Και πως παιζουν μεσα σ ολα αυτα οι οικολογικες ανησυχιες; Ανηκει στην Greenpeace και τρεχει ανα την Ελλαδα για ακτιβιστικη δραση; Η ειναι αρχιτεκτονας με αποψη περι της εξοικονομησης ενεργειας των κτιριων και δεν βρισκει ωτα ευηκοα; :toung::toung: [Ξεφυγα λιγο....]

kritikia
21-11-2007, 10:09 AM
...Εγω καπου το εχασα το προβλημα του Μητσακου! :nuts::nuts:
Μπορουμε να του ξαναδωσουμε προσωπο, παρακαλω;
Ο Μητσακος ειναι εργασιομανης αλλα του την σπαει; Δουλευει υποχρεωτικα τα ΣΚ και γι αυτο εχει φριξει; Ποσο καιρο του συμβαινει αυτο; [Μπορει δλδ να εχει σχεση με διελευσεις κλπ. ή ειναι γενεθλιο "ελαττωμα";:toung:]
Και πως παιζουν μεσα σ ολα αυτα οι οικολογικες ανησυχιες; Ανηκει στην Greenpeace και τρεχει ανα την Ελλαδα για ακτιβιστικη δραση; Η ειναι αρχιτεκτονας με αποψη περι της εξοικονομησης ενεργειας των κτιριων και δεν βρισκει ωτα ευηκοα; :toung::toung: [Ξεφυγα λιγο....]

Απ' ότι κατάλαβα ο Μητσάκος δουλεύει πολύ μα πάρα πολύ ακόμα και τα ΣΚ και αυτό τον εμποδίζει να εκφράσει συν τοις άλλοις και τις οικολογικές του ανησυχίες που είναι να πάει το ΣΚ π.χ. στην Κερκίνη να σώσει τα απειλούμενα πτηνά ή να δεθεί σε ένα δέντρο για να μην το κόψουνε κτλ.. Τώρα δεν ξέρω αν φταίει ο Κρόνος στον 6ο ή η κακή του η τύχη που δεν γεννήθηκε πλούσιος και με λυμένο γενικότερα και ειδικότερα το οικονομικό του πρόβλημα, αλλά αυτό δεν αναρωτιόμαστε όλοι μας ώρες ώρες?? :weird:

Βασιλης Παπαδολιας
21-11-2007, 10:12 AM
Πέραν την όποιας πλάκας πάντως παιδιά η συστηματική δουλειά και το ΣΚ σκοτώνει... Σας μιλάω εκ πείρας... Δε μένει ούτε προσωπική ζωή, τα νεύρα είναι σμπαράλια και δε μιλιέσαι... μαλώνεις στη δουλειά, κ.ά. τινά...

Μητσάκο, είναι τόσο σκούρα τα πράγματα; Δεν μπορείς να κόψεις το ΣΚ;

Δ.Μέλλος
21-11-2007, 11:25 AM
Πέραν την όποιας πλάκας πάντως παιδιά η συστηματική δουλειά και το ΣΚ σκοτώνει... Σας μιλάω εκ πείρας... Δε μένει ούτε προσωπική ζωή, τα νεύρα είναι σμπαράλια και δε μιλιέσαι... μαλώνεις στη δουλειά, κ.ά. τινά...

Όντως, "η πολλή δουλειά, τρώει τον αφέντη" (και εγώ εκ πείρας ομιλώ :cheesy: ). Μήπως όμως θα έπρεπε να υπάρχει διαχωρισμός της διάθεσης για συνεχή εργασία από την επιβαλλόμενη και καταναγκαστική συνεχή εργασία; Ο Μητσάκος δουλεύει με το ...ζόρι τα σαββατοκύριακα ή ακόμα και να μην τον υποχρέωναν αυτός κάτι θα έκανε;
:cheesy:

Βασιλης Παπαδολιας
21-11-2007, 11:27 AM
Σωστή η παραπάνω τοποθέτηση...

Maroulita
21-11-2007, 11:29 AM
Όντως, "η πολλή δουλειά, τρώει τον αφέντη" (και εγώ εκ πείρας ομιλώ :cheesy: ). Μήπως όμως θα έπρεπε να υπάρχει διαχωρισμός της διάθεσης για συνεχή εργασία από την επιβαλλόμενη και καταναγκαστική συνεχή εργασία; Ο Μητσάκος δουλεύει με το ...ζόρι τα σαββατοκύριακα ή ακόμα και να μην τον υποχρέωναν αυτός κάτι θα έκανε;
:cheesy:

Αυτό μόνο ο Μητσάκος μπορεί να μας το πει...

Μητσάκοοοοο, έχεις ερώτηξη προς απάντηση!

Μητσάκος
21-11-2007, 11:29 AM
Φίλοι μου αγαπημένοι :nuts:
Πολλά τα όσα λέτε και θα μπερδευτώ :wacko: Θα σας πιάσω έναν ένα αλλά θα σταθώ περισσότερο στις οικολογικές μου ανησυχίες :bigsmile:
ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ :laugh:

Μητσάκος
21-11-2007, 11:32 AM
Αυτό μόνο ο Μητσάκος μπορεί να μας το πει...

Μητσάκοοοοο, έχεις ερώτηξη προς απάντηση!

Μάλλον τραβάτε με κιας κλαίω είμαι. Θα ξανακοιτάξω το ωροσκόπιο μου και θα σας πω :cheesy:
Πάντως και χωρίς πλάκα Ουρανός και Πλούτωνας παίζουν σε αυτό. Παίζουν και κάτι αντιθέσεις, θα δούμε.