PDA

View Full Version : ...Παρθενακια....



starfish
13-11-2007, 01:24 PM
Εδω να μαζευτουμε οι Παρθενοι και οι φιλοι τους!! :blink:
Να αυτοαναλυθουμε στον ³:nuts:
Να αναλυσουμε στον ³:nuts:
Να διορθωσουμε ολους τους αλλους [ωστε να γινουν αψεγαδιαστοι σαν εμας].:nuts:
Να καταδικαστουμε ενωπιον ενος δικαστηριου που θα εχει συσταθει με δικη μας πρωτοβουλια, και με κατηγορητηριο της αρεσκειας μας.:embarrest

**Ιδεες και προτασεις δεκτες, μονο απο φιλους και μελη της κοινοτητας των απανταχου Παρθενων. :unsure:

colibri
13-11-2007, 01:37 PM
Ναι συμφωνώ ότι κάτι τέτοιο έπρεπε επιτέλους να γίνει... Και επειδή είμαστε μεγάλες καρδιές ας δώσουμε στους υπολοίπους τα φώτα μας:bigsmile:

Μητσάκος
13-11-2007, 01:39 PM
Παρά τα όσα σας σούρνουν εγώ σας συμπαθώ και συντάσομαι στην προσπάθεια για τον εξωραισμό της εικόνας σας :toung:

starfish
13-11-2007, 01:47 PM
Παρά τα όσα σας σούρνουν εγώ σας συμπαθώ και συντάσομαι στην προσπάθεια για τον εξωραισμό της εικόνας σας :toung:

Μα οι υπολοιποι εχουν το προβλημα!! Η εικονα μας ειναι μια χαρα, φτου να μη μας ματιασω!!!
**Ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια!
Θα σας στελνουμε πελατες. [το ποσοστο προμηθειας συζητησιμο....:toung::toung:]

Fotini Christodoulou
13-11-2007, 01:51 PM
Μα οι υπολοιποι εχουν το προβλημα!! Η εικονα μας ειναι μια χαρα, φτου να μη μας ματιασω!!!


ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ( μη σας ματιάσω κι εγώ γιατί ειμαι και Τεταρτογεννημένη:toung: )

Γεγονος οι άλλοι εχουμε το πρόβλημα.(η κατάθεση στον λογαριασμό μου ξέρεις εσύ :toung: )

starfish
13-11-2007, 01:56 PM
ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ( μη σας ματιάσω κι εγώ γιατί ειμαι και Τεταρτογεννημένη:toung: )

Γεγονος οι άλλοι εχουμε το πρόβλημα.(η κατάθεση στον λογαριασμό μου ξέρεις εσύ :toung: )

Γι αυτο σας λεω!! Ελατε εδω να τσακισουμε τις ανασφαλειες σας [αφου πρωτα περασετε απο το ιατρειο του ...Φειδια]
***Προδοτρα, μ ενα προφιτερολ θα την βγαλεις και θα μ ευχαριστεις κι απο πανω!!:toung::toung:

ScP
13-11-2007, 01:56 PM
Συμφωνώ με την Φωτεινή

(Την πρόλαβα)

BlackOrWhat
13-11-2007, 02:28 PM
Εγώ δεν γνωρίζω πολλούς...αλλά αυτοί που γνωρίζω μου αρέσουν για το σαρκαστικοφλεγματικό τους χιούμορ...όταν δεν πιάνουν δηλ. εμένα στο στόμα τους:toung::toung:

panther
13-11-2007, 02:56 PM
Οι Παρθένοι είναι καλοί άνθρωποι κατά βάθος .... πολύ πολύ βάθος:toung:
Είναι άνθρωποι ειλικρινής, ετυμόλογοι, με ευαισθήσιες ... μέχρι να τους πιάσει η γκρίνια!!! Εκεί, λές, θεέ μου ... πρέπει να έχω κάνει μεγάλες αμαρτίες και τώρα ήρθε η ώρα να τις πληρώσω:laugh:

colibri
13-11-2007, 03:21 PM
"Το εγμώμιον της παρθένου"

Το ανθρωπόμορφο και ευπαρουσίαστο τούτο
Το πανέξυπνο, το λογικό, το ευγενές
Το καυστικό, το χιουμοριστικό, το αυτοσαρκαστικό
Το ευπροσάρμοστο, το εργατικό!!!
Παρθένε Παρθένε επρεπε όλοι να είναι σαν και εσε!!!
Μα τόοοση τελειότητα δε θα άντεχε το σύμπαν

Fotini Christodoulou
13-11-2007, 03:26 PM
"Το εγμώμιον της παρθένου"

Το ανθρωπόμορφο και ευπαρουσίαστο τούτο
Το πανέξυπνο, το λογικό, το ευγενές
Το καυστικό, το χιουμοριστικό, το αυτοσαρκαστικό
Το ευπροσάρμοστο, το εργατικό!!!
Παρθένε Παρθένε επρεπε όλοι να είναι σαν και εσε!!!
Μα τόοοση τελειότητα δε θα άντεχε το σύμπαν


Θα συγκρατηθώ κι ας με προκαλείτε:toung:ουδεν σχολιοοοο:laugh:

*Astropeleki*
13-11-2007, 03:49 PM
Όλο γκρίνια είστε οι Παρθένοι, το ξέρετε εεεεεεε;;;; :toung:

Ιφιγένεια
13-11-2007, 04:17 PM
Όλο γκρίνια είστε οι Παρθένοι, το ξέρετε εεεεεεε;;;; :toung:

:bigsmile: Εγώ πάντως όσο ήμουν μικρή ήμουν πολύ ήσυχη, υπομονοτική, ρομαντική, καλόβολή, ότι μου ελεγαν το έκανα...κοκ...κοκ..

Μεγαλώνοντας εχω παρατηρησει οτι χαλάω!!!:bigsmile:
Η μάλλον διορθώνω τον εαυτό μου σε κάποια πραγματα και γινομαι χειροτερη σε καποια άλλα, και ναι το ομολογω... υπαρχουν φορές που γίνομαι ανυποφορη χωρίς να φταιει κανενας άλλος παρά μόνο η κεφάλα μου!!!:bigsmile::toung:
Δεν ξέρω ίσως φταίει το ότι έχω ζήσει καταστάσεις που εγώ τις βίωσα με άσχημο τρόπο... με αποτέλεσμα να έχω αλλάξει τελείως τρόπο σκέψης και να αμφισβητώ τους πάντες και τα πάντα...:bigsmile:

Αλλά το χειρότερο από όλα τα χαρακτηριστικά παρθένου που έχω είναι η εμμονή μου με την τελειότητα...΄κυρίως στον εαυτό μου... δεν ξέρω αν υπάρχουν κι αλλοι παρθένοι που με νιώθουν αυτή τη στιγμή...αλλά ΄΄εχουν υπάρξει φορές που πραγματικά μισούσα τον εαυτό μου που δεν κατάφερα να είμαι οπως ηθελα,η δεν αντεπεξήλθα οπως θα έπρεπε (στο μυαλό μου παντα..) σε καταστάσεις!
Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα!

*Astropeleki*
13-11-2007, 04:22 PM
Α, ναι! Όσον αφορά την τελειότητα, την ακρίβεια, την λεπτομέρεια, είστε ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ!!!! Σε σημείο πολλές φορές να σας δουλεύουν οι άλλοι από την πολλή ανάλυση :toung:

Maroulita
13-11-2007, 07:14 PM
Ντάκσι... καλοί είστε και του λόγου σας... :wacko::wacko::wacko:

Ιφιγένεια
13-11-2007, 07:21 PM
Βασικά λένε για μας... αλλά οι τοξότες νομίζω οτι έχουν περισσότερο το ψώνιο οτι είναι τέλειοι!!! :) (Προβλέπω έναρξη καινουριου πολέμου...)
Το λέω από προσωπική εμπειρία...τον πατέρα μου... :)

Ιφιγένεια
13-11-2007, 07:25 PM
Αλλα είναι πολυ τελειοι τυποι αλήθεια!!! (Για να μην παρεξηγηθω πάλι!! δεν θα το αντέξω..)
Τους χρειάζεσαι..μέσα στην καθημερινή μιζέρια για να σου φτιάχνουν το κέφι και να σε γεμίζουν με αισιοδοξία

Maroulita
13-11-2007, 07:31 PM
Βασικά λένε για μας... αλλά οι τοξότες νομίζω οτι έχουν περισσότερο το ψώνιο οτι είναι τέλειοι!!! :) (Προβλέπω έναρξη καινουριου πολέμου...)
Το λέω από προσωπική εμπειρία...τον πατέρα μου... :)


Αλλα είναι πολυ τελειοι τυποι αλήθεια!!! (Για να μην παρεξηγηθω πάλι!! δεν θα το αντέξω..)
Τους χρειάζεσαι..μέσα στην καθημερινή μιζέρια για να σου φτιάχνουν το κέφι και να σε γεμίζουν με αισιοδοξία

Εμείς είμαστε κουλ μόνο. Αυτό τα λέει όλα. Αλλά ας μην πλατιάζω για τους κουλάτους του ζωδιακού ... εδώ μιλάμε για παρθενάκια.......

Για πείτε μου... αυτή η ακριβολογία και κυρίως αυτό το ξεψείρισμα (με την καλή έννοια:toung: ) δεν είναι λιγάκι κουραστικόΝ; Ειλικρινά τώρα; Πώς αντέχετε; Και αν δεν αντέχετε, περιμένετε εμείς να σας αντέξουμε;;; :cry::cry:

Ιφιγένεια
13-11-2007, 08:10 PM
Ναι, είναι κουραστικό και για εμάς... αλλά αν το έχεις μέσα σου είναι λίγο δύσκολο να το αποβάλλεις..! Βεβαια η συνειδητοποιήση του προβλήματος είναι ένα πρώτο βήμα(εχω κανει μια καλή αρχη λοιπόν :) )!
Πάντως δε νομίζω οτι είμαστε και τοσο κουραστικοί στους άλλους(τουλαχιστον εγώ είμαι περισσοτερο επιεικης με τους αλλους..), έχουμε τρόπους και δε μας αρέσει να προσβάλλουμε κανένα(ελπίζω να συμφωνούν όλοι με αυτό:) ), συνεπώς δε νομίζω οτι στους αλλους η κριτική και αυτό το ξεψίρισμα μας είναι τόσο δυσάρεστα. Με τον εαυτό μας είναι λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα νομίζω...

skorpion
13-11-2007, 09:34 PM
Παντως απ οτι ειδα καλοι ποιητες δεν ειστε:laugh:
Καλοι ειστε!!!:love:, εχει τυχει να συμπαθησω καποιους απο τους εκπροσωπους σας...
Τα αρνητικα τωρα: οταν γκρινιαζεται πολυ, η τελειομανια οταν δεν υπαρχει λογος επισης δε μ αρεσει αυτος ο ορθολογισμος με την κακη εννοια που καποιοι απο σας εχουν... Το τελευταιο ειναι το χειροτερο νομιζω.

ScP
13-11-2007, 09:38 PM
Kάθε τελειότητα (Παρθένος) έχει και μια μικρή ατέλεια (να βλέπει πανεύκολα την αδυναμία των άλλων και αυτό να τον ενοχλεί).
Θα αλλάξει όμως να τον ενοχλεί και θα αποδεχθεί την τελειότητα ;)

Παρεπιπτόντως εσύ αγαπητή μου skorpion μόνο Σκορπιός δεν είσαι με τόσο έντονο Δίδυμο στο χάρτη σου :toung:

skorpion
13-11-2007, 09:48 PM
Αντε καλε μια σεληνουλα και εναν ωροσκοπο εχω στους Διδυμους μονο! μαλλον Tοξοτη εννοουσες εκει εχω πολλους (4), ναι αλλα ο ηλιος ειναι ηλιος οπως και να το κανουμε, απλα μαλλον ειμαι η καλυτερη σκορπιος απ ολους:toung:

Αργοναύτης
14-11-2007, 12:03 AM
Την απάντηση για το τι κουμάσια είναι οι Παρθένοι μπορείς να την δεις στο θέμα ''Η υπερβολή πληροφορίας και η αντίφαση στην Αστρολογία'' στο topic Συζητήσεις Aστρολογίας. Ο γράφων είναι Παρθένος :laugh::laugh::laugh:
5 σελίδες Α4 αστεροειδείς και υποθετικοί πλανήτες, μόνο η διαστροφή ενός Παρθένου θα μπορούσε να αντέξει. Και γράφει για το θέμα Υπερβολή αλλά με υπερβολικό τρόπο πάλι. Υπερβολικά λεπτολογικός. Κάτι σαν τον Φάιμπς, εκείνο τοn τρελλό επιστήμονα που υποδυόταν ο Βίνσεντ Πράις, ή την συνάδελφο Αγκάθα Κρίστι, Παρθένο κι αυτή :laugh::laugh: Θα μας αντέξετε, καλά κουράγια και πάλι. :bigsmile:

Fotini Christodoulou
14-11-2007, 09:04 AM
Πράγματι η Παρθένος έχει να κάνει με την (υπερβολική) ανάλυση -σε βαθμό που βλέπει το δέντρο και χάνει το δάσος -και φυσικά με την αιώνια αναζήτηση
της τελειότητας.
Η κριτική που ασκούν μπορεί να είναι από χαριτωμένη εώς «σαρκοβόρα» (αναλογως του χάρτη υποθέτω) , αλλά θαυμάζω το γεγονός ότι έχουν το θάρρος της γνώμης τους.:bigsmile:
Με την κριτική τους ικανότητα, που είναι συνήθως σωστή (όταν ο Ερμής βρίσκεται σε καλή θέση) θεωρούν ότι θα διορθώσουν τους γύρω τους, κάτι που διαπιστώνουν ότι είναι ανέφικτο καποιες στιγμές. Ως προς τον εαυτό τους είναι αρκετά σκληροί επίσης, αυτολογοκρίνονται και συγκρατούν τον εαυτό τους από το να βιώσει «θνητές» καταστάσεις.
Εξαιτίας αυτής της τάσης να κρατάνε πάντα τον έλεγχο του εαυτού τους ώστε να φαίνονται τέλειοι τελικά έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα καθώς προβάλλουν μια εικόνα ψυχρή και πολύ συχνά το απωθημένο συναίσθημα τους βγαίνει σε ψυχοσωματικά προβλήματα.

Για να τους αντέξει κάποιος πρέπει, εκτός από ωτοασπίδες και τεχνικές αυτοελέγχου, να διαθέτει 3 μαστερ ψυχολογίας, διόραση και άλλες εξωαισθητήριες ικανότητες, να εχει βρεί το Ζεν και να κάνει διαλογισμό 5 φορές την εβδομάδα.:toung::laugh:

panther
14-11-2007, 09:38 AM
Για να τους αντέξει κάποιος πρέπει, εκτός από ωτοασπίδες και τεχνικές αυτοελέγχου, να διαθέτει 3 μαστερ ψυχολογίας, διόραση και άλλες εξωαισθητήριες ικανότητες, να εχει βρεί το Ζεν και να κάνει διαλογισμό 5 φορές την εβδομάδα.:toung::laugh:

ή να είναι και ο άλλος Παρθένος:laugh:

Ιφιγένεια
14-11-2007, 10:38 AM
Μπα Παρθένος με Παρθένο είναι λίγο δύσκολο... Τουλάχιστον εμένα μου έχει τύχει αντρας ζυγός με ωροσκόπο ζυγό βέβαια και αφροδίτη, άρη, ερμή στην παρθένο και είναι οτι χειροτερο είχα πετυχει... μου είχε βγάλει την πιστη!(και εγω ήμουν αυτή που έκανε την υπομονη σε θέματα γκρινιας και κριτικής..) Ηθελε συνεχως να με αλλάξει και ήταν υπερβολικά συντηρητικος...
Εγώ σε σχέσεις μου ποτέ δεν έκανα κριτική στον άλλο, και μάλλον αυτο είναι το λάθος μου οτι δεχομουν τα πάντα... Τώρα τελευταία έχω χαλάσει...και μου βγαίνουν κάτι γκρίνιες... αλλά είναι (μαλλον, ελπιζω..) επειδή τον τελευταίο καιρό μου έχουν πέσει ολα τα μπερδεμενα μαζεμένα(συναισθηματικα και με τη σχολή μου αλλά και πραγματα σχετικά με την καθημερινότητα μου..) Και πάλι μόνο η μητέρα μου με ανέχεται κάποιες ώρες...στους αλλους δεν εκδηλώνομαι,σχεδον ποτε...

Αργοναύτης
14-11-2007, 11:02 AM
ή να είναι και ο άλλος Παρθένος:laugh:

Είσαι σίγουρη ; Μόνο πνευματικά ερεθιστική και ενδιαφέρουσα είναι η σχέση, αλλά πολύ δύσκολη σχέση από κοντά. Αν και ομολογώ ότι δεν υπάρχει πιο διασκεδαστικό θέαμα δυο Παρθένων να συζητάνε ή να είναι παρέα. Οι διάλογοι είναι μυθικοί :laugh: Πετάει ο ένας το μπαλάκι και το πιάνει ο άλλος. Αλλά μέχρι εκεί, μετά το απόλυτο χάος. Θυμάμαι ότι κάποτε παραλίγο να σκίσουμε έναν κατάλογο σε εστιατόριο τραβώντας τον. :laugh::laugh: omg απολαυστικές καταστάσεις, γελάω ακόμα. Ειδικά αν και οι δυο έχουν πολλά αντιπαρθενίσια στοιχεια στους χάρτες τους είναι πολύ διασκεδαστική η επικοινωνία.

starfish
14-11-2007, 11:02 AM
Δεν γεννιεται κανεις τελειος: γινεται!!
Αυτο βρισκεται πισω απο την μανια για τελειοτητα και την γκρινια που στοχευει στο ατελες!!
Προσωπικα ειμαι πιο σκληρη και ατεγκτη με τον εαυτο μου παρα με τους αλλους.
Για αγνωστους λογους, αναγνωριζω το δικαιωμα στην ατελεια σε ολους πλην εμου! Και αγαπω τους αλλους οπως ειναι [οχι οτι δεν μου τη δινουν καποια πραγματα, οπως ομως θα συνεβαινε στον καθενα].
Ειναι αυτη η εμφυτη ικανοτητα να διακρινεις την λεπτομερεια, σαν με μεγεθυτικο φακο. Το λαθος στη λεπτομερεια μπορει να καταστρεψει ολη την εικονα, κι εκει ειναι που χανουμε το παιχνιδι....:cry:
Κι οταν μιζεριαζουμε, φοβαμαι οτι συμβαινει τις περιοδους που επικρατουν οι "νερενιες" ή οι "αερινες" επιρροες μας [με το συμπαθειο..:toung:]

Ιφιγένεια
14-11-2007, 11:05 AM
Δεν γεννιεται κανεις τελειος: γινεται!!
Αυτο βρισκεται πισω απο την μανια για τελειοτητα και την γκρινια που στοχευει στο ατελες!!
Προσωπικα ειμαι πιο σκληρη και ατεγκτη με τον εαυτο μου παρα με τους αλλους.
Για αγνωστους λογους, αναγνωριζω το δικαιωμα στην ατελεια σε ολους πλην εμου! Και αγαπω τους αλλους οπως ειναι [οχι οτι δεν μου τη δινουν καποια πραγματα, οπως ομως θα συνεβαινε στον καθενα].
Ειναι αυτη η εμφυτη ικανοτητα να διακρινεις την λεπτομερεια, σαν με μεγεθυτικο φακο. Το λαθος στη λεπτομερεια μπορει να καταστρεψει ολη την εικονα, κι εκει ειναι που χανουμε το παιχνιδι....:cry:
Κι οταν μιζεριαζουμε, φοβαμαι οτι συμβαινει τις περιοδους που επικρατουν οι "νερενιες" ή οι "αερινες" επιρροες μας [με το συμπαθειο..:toung:]

Πραγματικά ακριβώς τα ίδια αισθάνομαι!!!! Λες κι ακούω τον εαυτό μου!!

Αργοναύτης
14-11-2007, 11:17 AM
Κι οταν μιζεριαζουμε, φοβαμαι οτι συμβαινει τις περιοδους που επικρατουν οι "νερενιες" ή οι "αερινες" επιρροες μας [με το συμπαθειο..:toung:]

Μήπως εννοείς όταν ΔΕΝ μιζεριάζουμε με το αέρινο ; Γιατί το αέρινο στοιχείο μέσα μου (αρκετοί πλανήτες) είναι που με βοηθά να μην χαρακτηρίζομαι μίζερος θέλω να πιστεύω. Συγκρατημένος σε πρώτη φάση ναι, αλλά Παρθένος όχι. Είμαι τελείως φευγάτος, τελείως άτακτος, καθόλου φιλοχρήματος και καθόλου τσιγγούνης. Και κυρίως δεν τα έχω καλά με την λογική της Παρθένου. Ούτε στα μαθηματικά δεν είμαι καλός όπως οι περισσότεροι. Αυτό το πολύ ορθολογικό τους δεν το πολυδέχομαι, γι'αυτό άλλωστε είχα και υπογραφή με το ρητό του Αντρέ Μπρετόν. :bigsmile:

Ιφιγένεια
14-11-2007, 11:21 AM
Σε αυτό με την τσιγκουνιά των παρθένων , ούτε εγώ συμφωνω... Ποτέ δεν ασχολήθηκα με χρήματα ή υλικά πράγματα... Μαλιστα μου έχει τύχει να δουλεύω για ένα τριμηνο και να μην έχω παει να βγάλω απο τη τράπεζα την πληρωμη μου(μενω με τους γονεις μου.. και δουλευα απλως για την εμπειρία..) Αν δεν πηγαινε ο πατερας μου να βγάλει τα χρηματα μετά από ένα χρόνο, θα ήταν ακόμα εκεί... τώρα που μιλάμε...

BlackOrWhat
14-11-2007, 11:29 AM
Δεν γεννιεται κανεις τελειος: γινεται!!
Αυτο βρισκεται πισω απο την μανια για τελειοτητα και την γκρινια που στοχευει στο ατελες!!
Προσωπικα ειμαι πιο σκληρη και ατεγκτη με τον εαυτο μου παρα με τους αλλους.
Για αγνωστους λογους, αναγνωριζω το δικαιωμα στην ατελεια σε ολους πλην εμου! Και αγαπω τους αλλους οπως ειναι [οχι οτι δεν μου τη δινουν καποια πραγματα, οπως ομως θα συνεβαινε στον καθενα].
Ειναι αυτη η εμφυτη ικανοτητα να διακρινεις την λεπτομερεια, σαν με μεγεθυτικο φακο. Το λαθος στη λεπτομερεια μπορει να καταστρεψει ολη την εικονα, κι εκει ειναι που χανουμε το παιχνιδι....:cry:
Κι οταν μιζεριαζουμε, φοβαμαι οτι συμβαινει τις περιοδους που επικρατουν οι "νερενιες" ή οι "αερινες" επιρροες μας [με το συμπαθειο..:toung:]

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι...επειδή την εμμονή με την τελειότητα και την λεπτομέρεια την έχω κι εγώ και ενώ κάτι που μπορεί να φτιάξω (κυρίως στη δουλειά μου) μπορεί να φαίνεται τέλειο στους άλλους, αρχίζω και σκέφτομαι πιθανές διορθώσεις/προσθέσεις για να γίνει καλύτερο και όταν κάνω και αυτό, πάλι με τον ίδιο τρόπο σκέφτομαι...θα λέγατε πως έχει άμεση σχέση με τον Κρόνο στην Παρθένο?? Τόσο ανικανοποίητος είναι σε αυτήν τη θέση??? (Εγώ εκεί το εντάσσω)

zeta1987
14-11-2007, 11:31 AM
Τα παρθενάκια εγώ τα συμπαθώ πολύ αλλά ως εκεί.. Δεν αντέχω την υπεραναλυτικότητα που έχουν και την γκρίνια. Επίσης δεν μαρέσει που είναι εσωστρεφείς.. Ανοιχτείτε γλυκά μου Παρθενάκια!!!:love:

starfish
14-11-2007, 11:39 AM
:nuts:
Μήπως εννοείς όταν ΔΕΝ μιζεριάζουμε με το αέρινο ; Γιατί το αέρινο στοιχείο μέσα μου (αρκετοί πλανήτες) είναι που με βοηθά να μην χαρακτηρίζομαι μίζερος θέλω να πιστεύω. Συγκρατημένος σε πρώτη φάση ναι, αλλά Παρθένος όχι. Είμαι τελείως φευγάτος, τελείως άτακτος, καθόλου φιλοχρήματος και καθόλου τσιγγούνης. Και κυρίως δεν τα έχω καλά με την λογική της Παρθένου. Ούτε στα μαθηματικά δεν είμαι καλός όπως οι περισσότεροι. Αυτό το πολύ ορθολογικό τους δεν το πολυδέχομαι, γι'αυτό άλλωστε είχα και υπογραφή με το ρητό του Αντρέ Μπρετόν. :bigsmile:

Η "νερενια" μιζερια, θεωρω πως διαφερει ως προς την ουσια απο την "αερινη".
Η αερινη -οπως το βλεπω εγω, μπορει να κανω και λαθος!:nuts: - αφορα γκρινια που εστιαζει στις νοητικες ικανοτητες/δυνατοτητες των αλλων ή και ημων! ["Πως ειναι δυνατον να μην καταλαβαινει/ω κατι, που βοσκει η κοινη λογικη; μα τι μας λενε τωρα, σε ανεγκεφαλους απευθυνονται;;" κλπ κλπ] Με την επακολουθη απογοητευση οταν συσσωρευονται τετοιες ... επισημανσεις.
Οσο για τα χαρακτηριστικα που αναφερεις, σε καταλαβαινω, παρ οτι το νερο μου υπερισχυει του αερα μου! :toung::bigsmile:

starfish
14-11-2007, 11:44 AM
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι...επειδή την εμμονή με την τελειότητα και την λεπτομέρεια την έχω κι εγώ και ενώ κάτι που μπορεί να φτιάξω (κυρίως στη δουλειά μου) μπορεί να φαίνεται τέλειο στους άλλους, αρχίζω και σκέφτομαι πιθανές διορθώσεις/προσθέσεις για να γίνει καλύτερο και όταν κάνω και αυτό, πάλι με τον ίδιο τρόπο σκέφτομαι...θα λέγατε πως έχει άμεση σχέση με τον Κρόνο στην Παρθένο?? Τόσο ανικανοποίητος είναι σε αυτήν τη θέση??? (Εγώ εκεί το εντάσσω)

Προφανώς ναι! Κανει και δυσκολες οψεις;

Ιφιγένεια
14-11-2007, 12:11 PM
:nuts:

Η "νερενια" μιζερια, θεωρω πως διαφερει ως προς την ουσια απο την "αερινη".
Η αερινη -οπως το βλεπω εγω, μπορει να κανω και λαθος!:nuts: - αφορα γκρινια που εστιαζει στις νοητικες ικανοτητες/δυνατοτητες των αλλων ή και ημων! ["Πως ειναι δυνατον να μην καταλαβαινει/ω κατι, που βοσκει η κοινη λογικη; μα τι μας λενε τωρα, σε ανεγκεφαλους απευθυνονται;;" κλπ κλπ] Με την επακολουθη απογοητευση οταν συσσωρευονται τετοιες ... επισημανσεις.
Οσο για τα χαρακτηριστικα που αναφερεις, σε καταλαβαινω, παρ οτι το νερο μου υπερισχυει του αερα μου! :toung::bigsmile:

:bigsmile: Δεν έχεις κι άδικο!!!:bigsmile: Για την αέρινη γκρίνια εννοώ...
Αν και με τα μαθηματικά εγώ ανέκαθεν είχα αριστη σχεση...(έχω πάρει και διακρίσεις στη μαθηματική εταιρία...)

Ιφιγένεια
14-11-2007, 12:14 PM
Όσο για το ορθολογικό των παρθένων... που λέει ο Αργοναύτης... αν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοεί(να χρησιμοποιούν στα πάντα τη λογική τους...).. Πιστεύω οτι οι παρθένοι είναι ανθρωποι της λογικής αλλά εκεί που υπάρχουν συναισθήματα γίνονται ρομαντικοί και δεν τη χρησιμοποιουν...
Αντιθέτως ζώδια του αέρα όπως οι Διδυμοι ή οι Υδροχόοι είναι πιο ορθολογικοί νομίζω...

Αργοναύτης
14-11-2007, 12:18 PM
Όσο για το ορθολογικό των παρθένων... που λέει ο Αργοναύτης... αν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοεί(να χρησιμοποιούν στα πάντα τη λογική τους...).. Πιστεύω οτι οι παρθένοι είναι ανθρωποι της λογικής αλλά εκεί που υπάρχουν συναισθήματα γίνονται ρομαντικοί και δεν τη χρησιμοποιουν...
Αντιθέτως ζώδια του αέρα όπως οι Διδυμοι ή οι Υδροχόοι είναι πιο ορθολογικοί νομίζω...

Σωστό κι αυτό. 'Οχι λογικοί ακριβώς οι αέρινοι, αλλά πνευματικοί, αποστασιοποιημένοι, λιγότερο ψυχικοί όπως θα ήταν οι υδάτινοι.

Ιφιγένεια
14-11-2007, 12:23 PM
Ναι ακριβώς αυτό εννοώ...
ια παράδειγμα Δίδυμος με σελήνη στην παρθένο και ωροσκόπο στο ζυγό(η αδερφή μου...) ακόμη και στα συναισθηματικά της χρησιμοποιεί τη λογική της...χωρις αυτό να σημαίνει οτι είναι αναίσθητη..
Εγώ ούσα παρθένος με σελήνη στο σκορπιο(ωροσκόπο υδροχόο) στα συναισθηματικά μου πάντα υπήρχε ένα μπέρδεμα και ποτέ δεν μπορούσα να λειτουργήσω με τη λογική...δηλαδή είχα πλήρη συναίσθηση οτι αυτά που έκανα δεν οδηγούσαν πουθενα, αλλ΄δεν μπορούσα να τα αποφύγω.. λόγω συναισθημάτων..)

BlackOrWhat
14-11-2007, 12:29 PM
Προφανώς ναι! Κανει και δυσκολες οψεις;

Αμέ!!! Τετραγωνάρα με stellium στο Τοξότη...αλλά το έχουμε ξανασυζητήσει...αυτό το θεωρώ γενικώς θετικό γιατί συγκρατεί την άκρατη και άκριτη φωτιά...ακόμα και αν δημιουργεί προβλήματα εμμονής και αυτοπεριορισμού...η τελειομανία είναι πότε θετική και εποικοδομητική, και πότε ανασταλτική...τώρα για ποιόν ή και για ποιούς, διαλέξετε εσείς τις αντιστοιχείες...εγώ πάντως ξέρω:cry:

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, ίσως απλά να προσπαθώ να το απομυθοποιήσω μιλώντας γι'αυτό...:cheesy:

starfish
14-11-2007, 12:47 PM
Όσο για το ορθολογικό των παρθένων... που λέει ο Αργοναύτης... αν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοεί(να χρησιμοποιούν στα πάντα τη λογική τους...).. Πιστεύω οτι οι παρθένοι είναι ανθρωποι της λογικής αλλά εκεί που υπάρχουν συναισθήματα γίνονται ρομαντικοί και δεν τη χρησιμοποιουν...
Αντιθέτως ζώδια του αέρα όπως οι Διδυμοι ή οι Υδροχόοι είναι πιο ορθολογικοί νομίζω...

Εγω χρησιμοποιω την λογικη μου ως αναχωμα και οχι επειδη ειμαι πραγματικα ορθολογιστρια! Δεν μπορω να με φανταστω π.χ. να χειροκροτω με λιγωμενο βλεμμα τον ταδε ιεροκηρυκα ή τον οποιονδηποτε φανατικο δημαγωγο!!

panther
14-11-2007, 12:48 PM
Μήπως εννοείς όταν ΔΕΝ μιζεριάζουμε με το αέρινο ; Γιατί το αέρινο στοιχείο μέσα μου (αρκετοί πλανήτες) είναι που με βοηθά να μην χαρακτηρίζομαι μίζερος θέλω να πιστεύω. Συγκρατημένος σε πρώτη φάση ναι, αλλά Παρθένος όχι. Είμαι τελείως φευγάτος, τελείως άτακτος, καθόλου φιλοχρήματος και καθόλου τσιγγούνης. Και κυρίως δεν τα έχω καλά με την λογική της Παρθένου. Ούτε στα μαθηματικά δεν είμαι καλός όπως οι περισσότεροι. Αυτό το πολύ ορθολογικό τους δεν το πολυδέχομαι, γι'αυτό άλλωστε είχα και υπογραφή με το ρητό του Αντρέ Μπρετόν. :bigsmile:


Αυτό πιστεύουν όλοι οι Παρθένοι:toung:

ioni
14-11-2007, 12:48 PM
παρθένος
είχα μια εμπιρία το καλό ίσως το, μόνο,με κόλησε το μικρόβιο της αστρολογίας
τα αρνιτηκά
πολύ ψέμα και τα έλεγε πιστευτα αυτο με απομακρινε απο κοντά της
καιμεγάλη ιδέα για εκείνη αυτή και καμια άλλη και με πείραζε ακόμα ο τρόπος που ηθελε να με ελένχει
τώρα τελευταία γνωρισα μια άλλη παρθένος και γαμω τα άτομα αστίρευτο χιούμορ μόνο αυτόγια εμενα τα λέει όλα
και οι δύο αρωστες με την καθαριότητα

colibri
14-11-2007, 02:48 PM
Εγω πάλι πιστεύω ότι τελικά κανένας παρθένος δε θέλει να είναι παρθένος.
υπάρχει τέτοια παραφιλολογία σχετικά με αυτό το ζώδιο και τέτοιες αναχρονιστικές απόψεις που τουλάχιστον οι τωρινοί εκπρόσωποι του ζωδιακού απλά δεν τους χαρακτηρίζουν πλέον όσα στοιχεία αποδίδονται τυπικά στην παρθένο. Δεν είναι σεμνότυφοι, απλά από τον τον ήλιο δε θα πω ότι έχουν καβουράκια στην τσέπη, δεν είναι αντιερωτικοί, γκρινιάριδες είμαστε λίγο έως αρκετά, υπάρχουν αρκετοί γοητευτικοί εκπρόσωποι μας και πιστεύω ότι παρθένος στην μέγιστη έκφρασή του είναι κάποιος που έχει τον ήλιο ή τη σελήνη στον έκτο οίκο. Θέλω επίσης να θύμίσω ότι στην μεταφυσική αστρολογία ο "εκλεκτος" είναι ο παρθένος!!! (εντάξει με λίγο υδροχόο).

*Astropeleki*
14-11-2007, 02:59 PM
Θέλω επίσης να θύμίσω ότι στην μεταφυσική αστρολογία ο "εκλεκτος" είναι ο παρθένος!!!
:nuts::wacko:

Για καλό το είπες αυτό;! :cheesy:

Ιφιγένεια
14-11-2007, 03:00 PM
Δηλαδή εγώ είμαι το ιδανικό συμφωνα με τα παραπάνω...!!! :)
Οντως πάντως κανένας δεν έχει καλή άποψη για τους παρθένους.. και είναι ασχημο αυτό...(για μας κυριως)

BlackOrWhat
14-11-2007, 03:23 PM
Αχ!! Αυτός ο Σόν Κόννερυ...ε??! Να μήν σας ανεβάσουμε λίγο??! Πάντως νομίζω οτι τον πρώτο λόγο στην τσιγγουνιά έχουν οι Αιγώκαιροι...(καλά, καλά οχι ΚΑΙΙΙΙΙΙ ΟΛΟΙ!:toung:)

colibri
14-11-2007, 03:37 PM
Oπότε τι λέτε σε πρώτη φάση για έναν σύγχρονο ορισμό του παρθένου?

BlackOrWhat
14-11-2007, 03:45 PM
Κάτσε να τοποθετηθούν όλοι του site...και βλέπουμε:toung::toung:

Dell Piero
14-11-2007, 08:50 PM
Σε πρώτη φάση συμφωνώ με την Φωτεινή και σε δεύτερη με την Ιουλία....................................

konstantza
15-11-2007, 01:51 AM
σαν παρθένος λοιπόν, αυτο που εχω να πω ειναι οτι ολα μας ενοχλουν γυρω μας, αλλα επειδη ειμαστε καλοι ανθρωποι και μας ενδιαφερει η βελτιωση(γαι να μην πω η τελειοτητα), προσπαθουμε να κανουμε τον κοσμο καλυτερο με οποιο τροπο μπορουμε. Αυτο βεβαια μας οδηγει σε στεραστια λαθοι, αγνοώντας ή μαλλον ξεχνώντας τον αρχικο μας στοχο. Αν καπου εκει χαλαρώσουμε και επανελθουμε στην πραγματικοτητα που μας περιβαλει και μας ενδυναμωνει(γιατι απο αυτην ολοι προερχομαστε), θα διαπιστωσουμε οτι ολα ξεκινανε απο τη φαντασια του μυαλου μας.
εξαλλου δεν πρεπει να ξεχναμε οτι κανεις δεν ειναι τελειος, απλα οι παρθενοι εχουν την δυνατοτητα να το εξερευνουν πρωτοι.

skorpion
15-11-2007, 01:46 PM
Αντε καλε που λενε ασχημα πραγματα για τους παρθενους! τι να πουν και οι σκορπιοι που χουν φαει το θαψιμο... Εγω δεν ηξερα οτι δε θεωρειται καλο ζωδιο η παρθενος.... Για τη τσιγγουνια εχω σχεδον πειστει για τους υδροχοους. Εχω γνωρισει 10 υδροχοους, οι 8 ηταν τσιγγουνηδες πολυ ομως! η μια κανονικη και μονο ενας ανοιχτοχερης, αλλα το ακουω κι απο αλλους για τους υδροχοους, αρα δε πρεπει να ειναι τυχαιο

starfish
15-11-2007, 02:11 PM
Αντε καλε που λενε ασχημα πραγματα για τους παρθενους! τι να πουν και οι σκορπιοι που χουν φαει το θαψιμο... Εγω δεν ηξερα οτι δε θεωρειται καλο ζωδιο η παρθενος.... Για τη τσιγγουνια εχω σχεδον πειστει για τους υδροχοους. Εχω γνωρισει 10 υδροχοους, οι 8 ηταν τσιγγουνηδες πολυ ομως! η μια κανονικη και μονο ενας ανοιχτοχερης, αλλα το ακουω κι απο αλλους για τους υδροχοους, αρα δε πρεπει να ειναι τυχαιο

Τους Σκορπιους μπορει να τους θαβουν, τους Παρθενους ομως τους .. φτυνουν!! [μπλιιιιιιααααχ!!! το απολυμαντικο και γρηγορααααα!!!:toung::toung:]. Αυτο "ποναει" περισσοτερο!!:toung:

*Astropeleki*
15-11-2007, 03:46 PM
Αντε καλε που λενε ασχημα πραγματα για τους παρθενους! τι να πουν και οι σκορπιοι που χουν φαει το θαψιμο... Εγω δεν ηξερα οτι δε θεωρειται καλο ζωδιο η παρθενος.... Για τη τσιγγουνια εχω σχεδον πειστει για τους υδροχοους. Εχω γνωρισει 10 υδροχοους, οι 8 ηταν τσιγγουνηδες πολυ ομως! η μια κανονικη και μονο ενας ανοιχτοχερης, αλλα το ακουω κι απο αλλους για τους υδροχοους, αρα δε πρεπει να ειναι τυχαιο
Εγώ που είμαι ευρω-σπάταλη, ανήκω λεπόν στην τελευταία κατηγορία των Υδροχόων :nuts::toung:


Τους Σκορπιους μπορει να τους θαβουν, τους Παρθενους ομως τους .. φτυνουν!! [μπλιιιιιιααααχ!!! το απολυμαντικο και γρηγορααααα!!!:toung::toung:]. Αυτο "ποναει" περισσοτερο!!:toung:
Γρήγορα το μπεταντίιιιιιιιν!!!!

Ε να μην σχολιάσουμε την μανία σας με την απολύμανση διά του κιτρινωπού ιωδίου; :toung::bigsmile:

Αργοναύτης
15-11-2007, 06:21 PM
Τους Σκορπιους μπορει να τους θαβουν, τους Παρθενους ομως τους .. φτυνουν!! [μπλιιιιιιααααχ!!! το απολυμαντικο και γρηγορααααα!!!:toung::toung:]. Αυτο "ποναει" περισσοτερο!!:toung:

Μην χάνεις το κουράγιο σου συνάδελφε. Αρέσουμε σε πολλούς. Τους πονάμε αλλά τους αρέσει :toung:

melit
15-11-2007, 07:36 PM
Παρθενάκι είμαι κι εγώ! Εντάξει έχουμε μια εμμονή με την τελειότητα και κατ΄επέκταση τις λεπτομέρειες αλλά εγώ τουλάχιστον νομίζω ότι μεγαλώνοντας το ελέγχω! Μωρέ, καλοί είμαστε κατα βάθος! :cheesy:
Εγώ βέβαια έχω ένα θεματάκι (μικρούλι!!) με τον ωροσκόπο μου... Σκορπιός! ¶κουσα μια κραυγή τρόμου ή ιδέα μου ήταν??? :blink:

skorpion
15-11-2007, 07:52 PM
Αντε καλε!!!:laugh:

Ιφιγένεια
15-11-2007, 09:14 PM
Οι Υδροχόοι δεν είναι τσιγκούνηδες... απλώς σκέφτονται με τελείως διαφορέτικό τρόπο από τους υπόλοιπους φυσιολογικούς ανθρώπους... αυτό σημαίνει οτι αν κάποιες φορές δείχνουν οτι αποφεύγουν να πληρώσουν το πιθανότερο, αν όχι σίγουρο, είναι οτι δεν τους έχει καν περάσει αυτό από το μυαλό , όχι από τσιγκουνιά αλλά γιατί είναι από αλλο πλανητη(στον πλανητη τους τα χρήματα δεν έχουν εφευρεθει... εκει ζουν με ιδεολογιες, οράματα κ.α. :) )
Επειδή έχω ζήσει υδροχόους γι'αυτό το λέω... Αν τους το ζητήσεις θα σου δώσουν ό,τι θες στο 5πλάσιο...!
Και ας επιστρέψουμε στο θέμα μας... ΄για τους παρθένους που λένε οτι έχουν μανία μ την τάξη και την καθαριοτητα... εγώ γιατί είμαι ακριβώς το αντίθετο???(ο ορισμός της ανοργανωσιάς και της ακαταστασίας...).. Τοσο πολύ μπορεί να επηρεάσει ένας ωροσκόπος?
Οι αλλοι παρθένοι τι έχουν να πουν επι τουτου?

dorian
15-11-2007, 10:07 PM
Συμφωνώ απόλυτα, δεν έχω γνωρίσει μέχρι σήμερα καμία/κανέναν Παρθένο που να έχει αυτή τη μανία... ίσως απλά να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να εμφανιστεί σε αυτό το ζώδιο, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένο!

Μητσάκος
15-11-2007, 11:08 PM
Ενα φιλικό μου ζευγάρι είναι και οι 2 Παρθένοι και μια φορά που αναγκάστηκα να κοιμηθώ σπίτι τους γιατί ήταν αργά, νόμιζα ότι έπαιζα στην ταινία " νύχτες με τον εχθρό μου" . Οποιος έχει δει την ταινία θα καταλάβει. Ακόμα και οι πετσέτες στο μπάνιο ήταν ευθυγραμμισμένες :blink:

Fotini Christodoulou
16-11-2007, 09:19 AM
Μια κολλητή μου φίλη που είναι Λέων με ωροσκόπο Τοξότη, έχει μια τριπλή συνοδο προσωπικών πλανητων στην Παρθένο και έχει την ίδια συνήθεια!:laugh::laugh: Βιολογικός καθαρισμός, όλα τακτοποιημένα και ευθυγραμμισμένα.Ούτε κοκκος σκόνης πουθενά:laugh:

Νομίζω ότι όσοι / οσες έχουν πολλούς πλανητες στην παρθένο εχουν πιό έντονα τελικά τα χαρακτηριστικά από όσους έχουν τον ήλιο τους εκεί.:bigsmile:

starfish
16-11-2007, 10:50 AM
Μην χάνεις το κουράγιο σου συνάδελφε. Αρέσουμε σε πολλούς. Τους πονάμε αλλά τους αρέσει :toung:

Δεν το χανω το κουραγιο μου! Ισα ισα που το αντιμετωπιζω παιχνιδιαρικα, χασκογελωντας τρυφερα με τα σχολια των αλλων.

Επισης, το betadin ειναι ειδος εν ανεπαρκεια στο σπιτι μου, η οργανωση ειναι ονειρο θερινης νυκτος, η ευθυγραμμιση μια πινελια με καταδικασμενη υπαρξη, η αποταμιευση μια λεξη απομειναρι απο εκθεση της 4ης δημοτικου....:nuts::nuts:
Η ορθογραφια ομως .......:toung::toung:

Μητσάκος
16-11-2007, 11:30 AM
Τελικά όλοι έχετε μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σας παρά τα σχόλια για Λέοντες και Τοξότες :toung:

Fotini Christodoulou
16-11-2007, 11:34 AM
Τελικά όλοι έχετε μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σας παρά τα σχόλια για Λέοντες και Τοξότες :toung:


Αναγνωρίζω στο ζώδιο της Παρθένου την μετριοπάθεια:love:



Κάτι που δεν μπορώ να υποστηρίξω για τα υπολοιπα ζώδια:laugh::toung:

starfish
16-11-2007, 11:34 AM
Τελικά όλοι έχετε μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σας παρά τα σχόλια για Λέοντες και Τοξότες :toung:


Ειδες;:nuts:
Δεν διαφερουμε απο τους υπολοιπους ... φυσιολογικους!!:toung::toung:

**μετριοπαθεια; Φωτεινη μη μας θαβεις ασε να ψωνιστουμε κι εμεις λιιιιιγοο....

Μητσάκος
16-11-2007, 12:22 PM
Είδατε τι σας λέω :cheesy:
Εγώ μπορεί να έχω μεγάλη ιδέα για τον εαυτο μου αλλα τη στηρίζω σε δεδομένα και αντικειμενική πραγματικότητα :nuts:

starfish
16-11-2007, 12:36 PM
Είδατε τι σας λέω :cheesy:
Εγώ μπορεί να έχω μεγάλη ιδέα για τον εαυτο μου αλλα τη στηρίζω σε δεδομένα και αντικειμενική πραγματικότητα :nuts:

Tς! Τς! Ιδου το ιδανικο παραδειγμα υποκειμενικοτητας!!:toung::toung:

skorpion
16-11-2007, 05:00 PM
Οι Υδροχόοι δεν είναι τσιγκούνηδες... απλώς σκέφτονται με τελείως διαφορέτικό τρόπο από τους υπόλοιπους φυσιολογικούς ανθρώπους... αυτό σημαίνει οτι αν κάποιες φορές δείχνουν οτι αποφεύγουν να πληρώσουν το πιθανότερο, αν όχι σίγουρο, είναι οτι δεν τους έχει καν περάσει αυτό από το μυαλό , όχι από τσιγκουνιά αλλά γιατί είναι από αλλο πλανητη(στον πλανητη τους τα χρήματα δεν έχουν εφευρεθει... εκει ζουν με ιδεολογιες, οράματα κ.α. :) )
Επειδή έχω ζήσει υδροχόους γι'αυτό το λέω... Αν τους το ζητήσεις θα σου δώσουν ό,τι θες στο 5πλάσιο...!
Και ας επιστρέψουμε στο θέμα μας... ΄για τους παρθένους που λένε οτι έχουν μανία μ την τάξη και την καθαριοτητα... εγώ γιατί είμαι ακριβώς το αντίθετο???(ο ορισμός της ανοργανωσιάς και της ακαταστασίας...).. Τοσο πολύ μπορεί να επηρεάσει ένας ωροσκόπος?
Οι αλλοι παρθένοι τι έχουν να πουν επι τουτου?

φιλικο ζευγαρι υδροχοων:
αντρας: παμε σημερα μπουζουκια?
κοπελα: δεν μου φτανουν τα λεφτα...
αντρας: α κριμα μπορει να παω μονος μου!

η γιαγια μου ειναι παρθενος και εχει αλλεργια στη σκονη, στα ιχνη βρωμιας, και το αγαπημενο της σπορ το σκουπισμοσφουγγαρισμα

Μαρία_Δ
17-11-2007, 07:58 PM
Παρθενάκι κι εγώ και πολύ θα ήθελα να είχα αυτό το χαρακτηριστικό με την τάξη και την τελειότητα..τί στο καλό μόνο τα αρνητικά χαρακτηριστικά έχω....??!!! Κάτι πρέπει να κάνουμε πάντως με αυτή την παραφιλολογία γύρω από το ζώδιό μας..μια γνωστή μου λέει ότι έχουμε καταντήσει μάστιγα πια!! Και αυτό με τα μαθηματικά...ποτέ μου δεν κατάφερα να γράψω πάνω από τη βάση!! Μήπως είμαι διχασμένη προσωπικότητα??

Μητσάκος
17-11-2007, 09:12 PM
Παρθενάκι κι εγώ και πολύ θα ήθελα να είχα αυτό το χαρακτηριστικό με την τάξη και την τελειότητα..τί στο καλό μόνο τα αρνητικά χαρακτηριστικά έχω....??!!! Κάτι πρέπει να κάνουμε πάντως με αυτή την παραφιλολογία γύρω από το ζώδιό μας..μια γνωστή μου λέει ότι έχουμε καταντήσει μάστιγα πια!! Και αυτό με τα μαθηματικά...ποτέ μου δεν κατάφερα να γράψω πάνω από τη βάση!! Μήπως είμαι διχασμένη προσωπικότητα??

Αν επιτρέπεται, τι ωροσκόπο έχετε?

gregoris76
17-11-2007, 11:25 PM
καλησπερα σε ολους με λενε Γρηγορη ειμαι παρθενος και μαλιστα σαββατογεννημενος :)
ποσοι απο εσας ειστε μονοι?

Μητσάκος
17-11-2007, 11:29 PM
καλησπερα σε ολους με λενε Γρηγορη ειμαι παρθενος και μαλιστα σαββατογεννημενος :)
ποσοι απο εσας ειστε μονοι?
Κανείς. Ολοι μια μεγάλη παρέα είμαστε :bigsmile:

skorpion
17-11-2007, 11:31 PM
Εχει παρει φορα ο Μητσακος σημερα!:laugh: Μου φτιαχνεις τη διαθεση!!! :nuts:

Αν και ο gregoris76 ρωτησε τους παρθενους και οχι τους τοξοτες!

Μητσάκος
17-11-2007, 11:33 PM
Εχει παρει φορα ο Μητσακος σημερα!:laugh: Μου φτιαχνεις τη διαθεση!!! :nuts:

Αν και ο gregoris76 ρωτησε τους παρθενους και οχι τους τοξοτες!

Ρωτούσε γενικά :cheesy:

kphssa
17-11-2007, 11:43 PM
Κανείς. Ολοι μια μεγάλη παρέα είμαστε :bigsmile:

ωραια απαντηση, μπραβο!για να μην αισθανεται κανεις μονος του.:cheesy:

Ιφιγένεια
18-11-2007, 10:40 AM
φιλικο ζευγαρι υδροχοων:
αντρας: παμε σημερα μπουζουκια?
κοπελα: δεν μου φτανουν τα λεφτα...
αντρας: α κριμα μπορει να παω μονος μου!

η γιαγια μου ειναι παρθενος και εχει αλλεργια στη σκονη, στα ιχνη βρωμιας, και το αγαπημενο της σπορ το σκουπισμοσφουγγαρισμα

Τραγικο!!!!!!!!!!!!!!:bigsmile:
Πάντως το αγόρι μου που είναι υδροχόος(ηλιος ερμης αφροδιτη, δια στον υδροχόο..) (σελήνη στην παρθένο και ωροσκόπος παρθένος... για να μη λετε οτι μπορει να έχει LARGE επηρροές από αλλού..:bigsmile:)
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ...ομως ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ...
Και μαζι κανουμε το απόλυτο ζευγάρι της ακαταστασίας(ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟΣ) !
Μαλλον όσο το σκέφτομαι φταίει ο συνδυασμός.. παρθένου-υδροχόου σε ένα χάρτη...
Και όσο το συζητώ και μαζί του σκεφτόμαστε ακριβώς το ίδιο πράγμα: επειδή οταν κάνουμε κάτι θελουμε να το κάνουμε τέλεια, προτιμάμε όταν βλέπουμεοτι δεν έχουμε χρόνο, να τα αφήνουμε στο έλεος του Θεού!:bigsmile:
Τι να πω...!

*Astropeleki*
18-11-2007, 10:48 AM
Εγώ πάλι βρε παιδιά έχω μανία να είναι όλα τακτοποιημένα... και δεν έχω τίποτα στην Παρθένο... μα τίποτα! Μόνο ακμή 12ου :wacko:

Μήπως λοιπόν δεν είναι μόνο η Παρθένος τακτική;

Αργοναύτης
18-11-2007, 11:11 AM
Εγώ πάλι βρε παιδιά έχω μανία να είναι όλα τακτοποιημένα... και δεν έχω τίποτα στην Παρθένο... μα τίποτα! Μόνο ακμή 12ου :wacko:

Μήπως λοιπόν δεν είναι μόνο η Παρθένος τακτική;

'Αρα έχεις Ζυγό Ωροσκόπο. Εμ πώς να μην έχεις τάξη και αρμονία ; ;) αφού ο Ωροσκόπος είναι και η αντίληψη του χώρου και ο Ζυγος όταν ανατέλλει δίνει αυτή την τάση ;
Kαι ο Κρόνος, κυβερνήτης του 1ου οίκου στον 6ο οίκο είναι κάτι που το έχω δει πολλές φορές ως τάξη συνοδευμένη από φοβερή αυτοπειθαρχία, αλλά και το Μεσουράνημα στην Παρθένο.

*Astropeleki*
18-11-2007, 11:19 AM
Αχαααααα λύθηκε το μυστήριο :embarrest
Να τα ακούτε μερικοί από εδώ μέσα :bigsmile: ότι δεν φταίω εγώ... ο Ωροσκόπος μου είναι υπαίτιος για την τάξη και την καλαισθησία του χώρου που απαιτώ... και καλά θα κάνετε να τον ανεχτείτε :laugh::bigsmile:

Μαρία_Δ
18-11-2007, 02:41 PM
Αγαπητέ κύριε Μητσάκο έχω ώροσκόπο στισ τελευταίες μοίρεσ της παρθένου επίσης....!!
Υ.Γ. Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω παράθεση του αρχικού μηνύματος στην απάντηση..

natasa1987
18-11-2007, 08:52 PM
παρθενοι ολου του κοσμου ενωθειτε.........μηπως ειστε πολυ τελειοι για να ανηκετε στο ανθρωπινο ειδος; μηπως κηνυγατε το τελειο επειδη δεν επιτρεπετε σε σας τους ιδιους να νιωσετε λιγο γηινοι? μηπως ακομα και τα πιο κοντινα σας ατομα σας θεωρουν μιζερους και γκρινιαριδες? αν ναι, καλα θα κανετε να συνειδητοποιησετε οτι η γοητεια εκπεμπεται απο τις αδυναμιες του αλλου και ο μαγνητισμος απο τα ελατωμματα. α και ναμην ξεχασω οσο τελειοι κ αν καταφερετε να γινετε προσεξτε μην καταντησετε βαρετοι....μπουχουχου

starfish
19-11-2007, 09:43 AM
'Αρα έχεις Ζυγό Ωροσκόπο. Εμ πώς να μην έχεις τάξη και αρμονία ; ;) αφού ο Ωροσκόπος είναι και η αντίληψη του χώρου και ο Ζυγος όταν ανατέλλει δίνει αυτή την τάση ;
Kαι ο Κρόνος, κυβερνήτης του 1ου οίκου στον 6ο οίκο είναι κάτι που το έχω δει πολλές φορές ως τάξη συνοδευμένη από φοβερή αυτοπειθαρχία, αλλά και το Μεσουράνημα στην Παρθένο.

Εμ, ειδατε; Για τους Ζυγους ειναι απλως ταξη και αρμονια, ενω οταν προκειται για τους Παρθενους ... ειναι μανια και σπασιμο!
**[Αργοναυτη, το ξερω οτι αλλοι το υποστηριζουν και οχι εσυ! :cheesy:]
**Σκορπιον, η μητερα μου ειναι Λεων, ο πατερας μου ηταν Διδυμος και ηταν και οι δυο βασιλικοτεροι του βασιλεως, σε θεματα καθαριοτητας και ταξης. :nuts:

starfish
19-11-2007, 09:56 AM
παρθενοι ολου του κοσμου ενωθειτε.........μηπως ειστε πολυ τελειοι για να ανηκετε στο ανθρωπινο ειδος; μηπως κηνυγατε το τελειο επειδη δεν επιτρεπετε σε σας τους ιδιους να νιωσετε λιγο γηινοι? μηπως ακομα και τα πιο κοντινα σας ατομα σας θεωρουν μιζερους και γκρινιαριδες? αν ναι, καλα θα κανετε να συνειδητοποιησετε οτι η γοητεια εκπεμπεται απο τις αδυναμιες του αλλου και ο μαγνητισμος απο τα ελατωμματα. α και ναμην ξεχασω οσο τελειοι κ αν καταφερετε να γινετε προσεξτε μην καταντησετε βαρετοι....μπουχουχου

Εγω εχω παρατηρησει οτι οι αδυναμιες ειναι αυτο που εκμεταλλευονται οι αλλοι, συνειδητα ή μη και οχι αυτο απο το οποιο γοητευονται. [Η μπορει να τους γοητευει η αδυναμια την οποια μπορουν να εκμεταλλευτουν ... εν καιρω!]. Επισης κατα την ταπεινη μου αποψη, ο μαγνητισμος ειναι απορροια δυναμης, εστω και σκοτεινης, οχι ελαττωματων!
Τελος, η τελειοτητα δεν μπορει να ειναι βαρετη επ ουδενι!! Για μενα βαρετη ειναι η απολυτη ισορροπια. :bigsmile:

Ιφιγένεια
19-11-2007, 10:24 AM
Εγω εχω παρατηρησει οτι οι αδυναμιες ειναι αυτο που εκμεταλλευονται οι αλλοι, συνειδητα ή μη και οχι αυτο απο το οποιο γοητευονται. [Η μπορει να τους γοητευει η αδυναμια την οποια μπορουν να εκμεταλλευτουν ... εν καιρω!]. Επισης κατα την ταπεινη μου αποψη, ο μαγνητισμος ειναι απορροια δυναμης, εστω και σκοτεινης, οχι ελαττωματων!
Τελος, η τελειοτητα δεν μπορει να ειναι βαρετη επ ουδενι!! Για μενα βαρετη ειναι η απολυτη ισορροπια. :bigsmile:

:bigsmile: Σωστή!!!!!!!! :bigsmile:

panther
19-11-2007, 12:02 PM
Εγω εχω παρατηρησει οτι οι αδυναμιες ειναι αυτο που εκμεταλλευονται οι αλλοι, συνειδητα ή μη και οχι αυτο απο το οποιο γοητευονται. [Η μπορει να τους γοητευει η αδυναμια την οποια μπορουν να εκμεταλλευτουν ... εν καιρω!]. Επισης κατα την ταπεινη μου αποψη, ο μαγνητισμος ειναι απορροια δυναμης, εστω και σκοτεινης, οχι ελαττωματων!
Τελος, η τελειοτητα δεν μπορει να ειναι βαρετη επ ουδενι!! Για μενα βαρετη ειναι η απολυτη ισορροπια. :bigsmile:

Να τέτοια λες και νευριάζεις το Κρόνο σου ....:toung:

GIRL
19-11-2007, 12:20 PM
Ο πατέρας μου ήτανΠαρθένος του Αυγούστου ( 29/8)και η μητέρα μου είναι του Σεπτεμβρίου(12/9) έχω και αδελφό Παρθένο (5/9).

Η μητέρα μου τρελή με την καθαριότητα και την τάξη ,ο πατέρας και ο αδελφός μου έχουν τάξη στα προσωπικά τους αντικείμενα και αρχεία αλλά και κανένας κόκκος σκόνης δεν τους ενοχλεί,οι άντρες λοιπον αυτοί της ζωής μου ήταν και πολλοί τρυφεροί μαζί μου,παρ΄ότι Παρθένοι.ο αδερφός και στις κόρες του είναι πολύ εκδηλωτικός και έχει μεγάλη κατανόηση καθόλου πουριτανός

starfish
19-11-2007, 12:34 PM
Να τέτοια λες και νευριάζεις το Κρόνο σου ....:toung:

Απολυτα ισορροπημενος [και σε βαθος χρονου:toung:] ειναι μονο αυτος που ... βλεπει τα ραδικια αναποδα! :toung::toung:
Ο κυρ- Κρονος μου εχει δυσκολο εργο, του βγαζω το καπελο, αλλα δεν μπορω να αγνοησω τους αλλους. Κραταω χωρο και γι αυτους!:bigsmile:

Μαρία_Δ
19-11-2007, 02:31 PM
Aυτό που πραγματικά δεν αντέχω στο ζώδιό μας..είναι αυτή η αναποφασιστικότητα!! Καθ' ότι ζούμε με τη ψευδαίσθηση της τέλειας απόφασης..μπορούμε να ψάχνουμε χρόνια για να αποφασίσουμε πάνω σε οποιοδήποτε θέμα!! Τι ψυχοφθόρο!! Είναι και άλλα παρθενάκια ετσι?? ή μόνο εγώ?? ουφφφ!!

panther
19-11-2007, 02:35 PM
Aυτό που πραγματικά δεν αντέχω στο ζώδιό μας..είναι αυτή η αναποφασιστικότητα!! Καθ' ότι ζούμε με τη ψευδαίσθηση της τέλειας απόφασης..μπορούμε να ψάχνουμε χρόνια για να αποφασίσουμε πάνω σε οποιοδήποτε θέμα!! Τι ψυχοφθόρο!! Είναι και άλλα παρθενάκια ετσι?? ή μόνο εγώ?? ουφφφ!!


Εγώ όσους Παρθένους ξέρω είναι αρκετά αποφασιστικοί ... κατά τα άλλα τι να σου πω ... δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά για τους Παρθένος:cheesy:

starfish
19-11-2007, 02:53 PM
Aυτό που πραγματικά δεν αντέχω στο ζώδιό μας..είναι αυτή η αναποφασιστικότητα!! Καθ' ότι ζούμε με τη ψευδαίσθηση της τέλειας απόφασης..μπορούμε να ψάχνουμε χρόνια για να αποφασίσουμε πάνω σε οποιοδήποτε θέμα!! Τι ψυχοφθόρο!! Είναι και άλλα παρθενάκια ετσι?? ή μόνο εγώ?? ουφφφ!!

Δηλωνω συμπασχουσα! :embarrest

Μαρία_Δ
19-11-2007, 03:00 PM
Προσπαθούσα να κανονίσω προχθές να παώ για έναν απλό καθημερινό καφέ με έναν άλλο παρθένο!!! Τί να πώ....πολύ γέλιο!! Μισή ώρα για το τί ώρα και άλλη μισή ώρα για το πού...έλεος!!!! Φαντάσου τί γίνεται σε πιο σοβαρές αποφάσεις...:dizzy:

*Astropeleki*
19-11-2007, 03:09 PM
Aυτό που πραγματικά δεν αντέχω στο ζώδιό μας..είναι αυτή η αναποφασιστικότητα!!


Δηλωνω συμπασχουσα! :embarrest
Τι έχετε στον Ζυγό και οι δύο; :toung:

panther
19-11-2007, 03:27 PM
Τι έχετε στον Ζυγό και οι δύο; :toung:

ή στους Διδύμους?:cheesy:

Μαρία_Δ
19-11-2007, 05:03 PM
Αυτά είναι!! Εγώ έχω αφροδίτη στο ζυγό αλλά και ωροσκόπο στις πολύ τελευταίες μοίρες της παρθένου!! Αυτό φταίει τελικά...???Α βρε Κια...

*Astropeleki*
19-11-2007, 05:13 PM
Μίλησες τώρα με ΤΟ αναποφάσιστο άτομο σε όλη την πλάση....
Και αν βάλεις τον Ήλιο μου στον Υδροχόο; Παιδί της λογικής...
Και βάλε και την Σελήνη μου στον Κριό....
Όπερ... μπορεί να αποφασίσω αστραπιαία και συναισθηματικά, μετά θα μπει η λογική του αέρινου Ήλιου μου και έρχεται και ο Ζυγίσιος Ωροσκόπος και με αποτελειώνει!
Κωμικοτραγικές καταστάσεις :laugh: :cry:

starfish
20-11-2007, 09:29 AM
Τι έχετε στον Ζυγό και οι δύο; :toung:

Αφροδιτη στον Ζυγο, Δια σους Διδυμους! Ε, ναι!! :cry:
Η χειροτερη μου ειναι να κανονισω να βρεθω με την αδελφη μου [επισης Παρθενο, μακαρι να ξερα τι εχει στον Ζυγο!!] :blink::nuts::blink:

maria-zoi
20-11-2007, 05:56 PM
Αφροδιτη στον Ζυγο, Δια σους Διδυμους! Ε, ναι!! :cry:
Η χειροτερη μου ειναι να κανονισω να βρεθω με την αδελφη μου [επισης Παρθενο, μακαρι να ξερα τι εχει στον Ζυγο!!] :blink::nuts::blink:

Ετσι εξηγείται που εμείς οι δύο δεν συναντηθήκαμε ποτέ:laugh::nuts:

Καλησπέρα!! :bigsmile:
Εγώ πάλι βρε παιδιά παλεύω συνέχεια με τις αντιθέσεις μου! :weird:
Δεν μου αρεσαν ποτέ οι μέσες λύσεις και τα θέλω όλα ή τίποτα!!

natasa1987
20-11-2007, 08:22 PM
Εγω εχω παρατηρησει οτι οι αδυναμιες ειναι αυτο που εκμεταλλευονται οι αλλοι, συνειδητα ή μη και οχι αυτο απο το οποιο γοητευονται. [Η μπορει να τους γοητευει η αδυναμια την οποια μπορουν να εκμεταλλευτουν ... εν καιρω!]. Επισης κατα την ταπεινη μου αποψη, ο μαγνητισμος ειναι απορροια δυναμης, εστω και σκοτεινης, οχι ελαττωματων!
Τελος, η τελειοτητα δεν μπορει να ειναι βαρετη επ ουδενι!! Για μενα βαρετη ειναι η απολυτη ισορροπια. :bigsmile:

εχεις δικιο για την απολυτη ισορροπια οτι ειναι βαρετη, αλλα εξισου βαρετη βρισκω και την τελειοθηρια. φαντασου να ημασταν ολοι τελειοι και αψεγαδιαστοι. τι ενδιαφερον θα ειχε?ο καθενας ειναι πολυτιμος γιατι ειναι διαφορετικος...και στο κατω κατω σε εναν απ την φυση του ατελη κοσμο δεν επιτυγχανεται εκ των πραγματων η απολυτη τελειοτητα.το να δειχνεις οτι εισαι τελειος και να κρυβεις τις αδυναμιες σε εξιδανικευει και τοτε ελοχευει ο κινδυνος οι αλλοι να σε απομυθοποιησουν με πολυ πιο γρηγορο τροπο απ αυτον που εσυ επλασες ενα δηθεν τελειο εαυτο.

CALCIDICA
20-11-2007, 10:37 PM
:bigsmile:

Θα ήθελα να συμφωνήσω με όλα τα άσχημα που λέγονται για τους Παρθένους, αλλά, ένα τρομερό αλλά, με σταματάει. Βρε αδερφέ τελικά δεν είμαστε και τόσο κακοί και λίγο αν το σκεφτείς, λίγο αν έχεις έναν πλανήτη από εδώ και έναν πλανήτη από εκεί και δεν είσαι ακριβώς τυπικός Παρθένος, ε! κάτι καλύτερο μπορεί να είσαι από αυτό το αξιοθρήνητο, όλο μιζέρια, υποχονδρία, πονηριά, κακογλωσιά και δεν συμμαζεύεται πλάσμα!

...Δυστυχώς, διαβάζοντας τα ως άνω διαπίστωσα ότι γράφει ένας τυπικός Παρθένος! :cry:

starfish
21-11-2007, 09:32 AM
εχεις δικιο για την απολυτη ισορροπια οτι ειναι βαρετη, αλλα εξισου βαρετη βρισκω και την τελειοθηρια. φαντασου να ημασταν ολοι τελειοι και αψεγαδιαστοι. τι ενδιαφερον θα ειχε?ο καθενας ειναι πολυτιμος γιατι ειναι διαφορετικος...και στο κατω κατω σε εναν απ την φυση του ατελη κοσμο δεν επιτυγχανεται εκ των πραγματων η απολυτη τελειοτητα.το να δειχνεις οτι εισαι τελειος και να κρυβεις τις αδυναμιες σε εξιδανικευει και τοτε ελοχευει ο κινδυνος οι αλλοι να σε απομυθοποιησουν με πολυ πιο γρηγορο τροπο απ αυτον που εσυ επλασες ενα δηθεν τελειο εαυτο.

Δεν θα διαφωνησω καθολου με την τελευταια σου φραση. Δλδ θα συμφωνησω περα ως περα!:bigsmile:
Αλλα ποιος ειπε οτι η τελειοτητα σημαινει ντε και καλα ομοιομορφια; Η εικονα του τελειου επισης, εχει μια μεγαλη δοση υποκειμενικοτητας, αρα η διαφορετικοτητα επιζει!
Επισης αλλο το να επιδιωκεις την τελειοτητα, αλλο να την κατεχεις!! :toung::toung:
Εκει παιζουν πολλα ευτραπελα ...:toung::laugh::laugh:
Καλημερα!:bigsmile:

Goddess Minerva
26-11-2007, 01:36 PM
Είμαι Παρθένος...το καλό είναι οτι ταιριάζουμε με Καρκίνους,χεχεχε.

starfish
26-11-2007, 02:02 PM
Είμαι Παρθένος...το καλό είναι οτι ταιριάζουμε με Καρκίνους,χεχεχε.

Nαι, οι Παρθενοι ειναι καλες "μαμαδες" για τους Καρκινους!! Ειναι πιο κοντα στην εικονα μιας κλασικης μαμας-νοικοκυρας-συζυγου οταν τις πιανει η "τρελα" τους περι τελειομανιας!! :toung::toung:

Μαρία_Δ
26-11-2007, 02:04 PM
ΟΝΤΩΣ!! :bigsmile:

konstantza
27-11-2007, 01:03 AM
καλε τι ωραια χριστουγεννιατικη φορεσια ειναι αυτη!!!!
αντε ρε παιδια να μπουμε στο κλιμα.....
εχω κανει ενα προγραμμα για τα χριστουγεννα....τελειο....ελπ ιζω να με ακολουθισουν....
γιατι συνηθως καπως γινετε βρε παιδι μου και μονο αυτο που λεω δεν γινετε......γιατι?μηπως τους φαινετε πολυ
σαν παρθενος πρεπει να εχω και την απαταιτητη οργανωση κατα νου.........εεε????
καποιος πρεπει να οργανωνει και καποιος πρεπει να ακολουθει
πως θα γινει δηλδη????

trela
01-12-2007, 09:47 PM
γεια σας παιδια!!! ειμαι κι εγω παρθενακι και μου αρεσει!!! γελαω πολυ γιατι απο τον σεπτεμβρη και μετα, οποιος με στεναχωρησει ή με τσαντισει του λεω: "ααα, μη με τσιγκλας και πολυ γιατι εχω και τον κρονο στο κεφαλι μου και θα μεινει και για δυο χρονια, δεν θελω και πολυ λοιπον!!!" :laugh::laugh:

ZorZeta
02-12-2007, 10:31 AM
όλοι ξυνίζουν την μούρη τους όταν τους λέω ότι είμαι παρθένος (οι πιο ευγενικοί δε, το αποφεύγουν δεξιοτεχνα αλλά την απόρριψη την νιώθεις) και εκείνο το γελοίο σχόλιο που κάνουν πολλοί "παρθένος? ακόμα?" και με πιάνει αναγούλα.

και το δικό μου παράπονο είναι το εξής: αφού τρώω που τρώω το φτύσιμο γιατί δεν μπορούσα να είμαι τουλάχιστον μια original παρθένος? όπως πχ να είχα το ψώνιο της καθαριότητας ή της οργάνωσης. Καμία σχέση. θα δείτε το σπίτι μου πολλές φορές ακατάστατο, καμία σχέση με προγραμματισμό και οργάνωση-έχω μια φίλη με αφροδίτη στην παρθένο που δεν πάει πουθενά χωρίς την ατζέντα της και παντου θα βρείς κολλημένα post-it. εγώ αλλού για αλλού. όλα της τελευταίας ώρας και όπου πάει ο άνεμος πάω αναλόγως την διάθεση της στιγμής, πολύ αυθόρμητη, ποτέ δεν μπορώ να κάνω το ίδιο πραγμα για πολύ καιρό. Αυτό είναι κατάρα νομίζω. Εχω όμως το μέγιστο ελλάτωμα της παρθένου ....την ανάλυση... πολύ ανάλυση βρε παιδί μου. τα πάντα τα περνάω από κόσκινο πω, πω πω ήμαρτον.
το μόνο καλό που μου έδωσε αυτός ο αστερισμός είναι η τάξη στις ντουλάπες μου, ποτε δεν θα δείτε την ντουλαπα μου ανακατεμένη και κάθε είδος ξεχωριστα λες και αν τα βάλω μαζι υπάρχει περίπτωση να μαλώσουν.

Για γέλια δεν είναι όλο αυτό που περιγράφω.......

friary
02-12-2007, 10:35 AM
Εγώ πιστεύω πως τα Παρθενάκια, είστε μια χαρά παιδιά και κάτι παραπάνω. Αλλά ποιος αντέχει να περνάει απο X rays διαρκώς?? :toung:

starfish
03-12-2007, 10:06 AM
Εγώ πιστεύω πως τα Παρθενάκια, είστε μια χαρά παιδιά και κάτι παραπάνω. Αλλά ποιος αντέχει να περνάει απο X rays διαρκώς?? :toung:

Και σκεψου, οταν αντικειμενο της ακτινογραφιας ειναι ο εαυτος μας!!! Μονο και μονο γι αυτο, θα επρεπε να παιρνουμε βαρεα και ανθυγιεινα, παρασημο [της ανοιχτης παλαμης!], να εχουμε προτεραιοτητα στις ουρες, κλπ!!!:nuts::toung::nuts:

friary
03-12-2007, 10:10 AM
Εδώ που τα λέμε είναι κι ένα πρόβλημα, αν π.χ. θελεις να φας μια μερίδα κεμπάπ, ας πούμε τώρα, είναι λίγο βασανιστικό να ξεκινάς απο το κεμπάπ, μετά να πρέπει να φας τη ντομάτα, να βρεις χώρο να βάλεις το κρεμύδι στην άκρη, και μετά να ΠΡΕΠΕΙ να φας και την πίτα.. ε όχι βρε αδελφέ, αυτό είναι ανυπόφορο, η πίτα να μένει.... :laugh:

starfish
03-12-2007, 10:36 AM
Εδώ που τα λέμε είναι κι ένα πρόβλημα, αν π.χ. θελεις να φας μια μερίδα κεμπάπ, ας πούμε τώρα, είναι λίγο βασανιστικό να ξεκινάς απο το κεμπάπ, μετά να πρέπει να φας τη ντομάτα, να βρεις χώρο να βάλεις το κρεμύδι στην άκρη, και μετά να ΠΡΕΠΕΙ να φας και την πίτα.. ε όχι βρε αδελφέ, αυτό είναι ανυπόφορο, η πίτα να μένει.... :laugh:

Ειναι απλως θεμα επιλογης: οταν παραγγελνεις μιση μεριδα κεμπαπ, και ξερεις οτι χορταινεις γρηγορα, επιλεγεις τι θα φας απο το πιατο!! Αλλιως παραγγελνεις δυο σκετες πιτες καλοψημενες και κανεις και πανηγυρι....:toung::toung::toung:
[οταν ομως παραγγελνεις γαυρακι ξεροτηγανισμενο.... νιαμ! νιαμ! βρισκεις λιγο παραπανω χωρο στο στομαχι!!]

friary
03-12-2007, 10:38 AM
:laugh::laugh::laugh: