PDA

View Full Version : προβλημα με τα post



skytree
19-09-2007, 01:20 AM
Τις τελευταίες μέρες έχω διάφορα προβλήματα όπως:Όποτε και να μπω στο site είμαι συνδεδεμένη και δεν κάνει αποσύνδεση (δεν είναι τσεκαρισμένο το κουτάκι αποθήκευση).
Το μήνυμα ''μη αναγνωσμένα post'' ενώ αναφέρει κάποιον αριθμό ,όταν το κλικάρω ,εμφανίζει μήνυμα ότι δεν ύπάρχουν νέα θέματα.Πριν λίγες μέρες λειτουργούσε κανονικά.
Επίσης,ενώ έχω δημοσιεύσει κάποιο θέμα, πότε είναι ορατό και πότε όχι. Ή ενώ μου δείχνει ότι υπάρχει κάποια νέα δημοσίευση σε ένα θέμα (υπάρχει το ψευδώνυμο,η ημερομ. και η ώρα),όταν μπαίνω δεν το βρίσκω, παρά μόνο πηγαίνοντας από το ψευδώνυμο στην ένδειξη ''όλες οι δημοσιεύσεις από..'',μόνο τότε το εμφανίζει.

ScP
19-09-2007, 09:49 AM
Τις τελευταίες μέρες έχω διάφορα προβλήματα όπως:Όποτε και να μπω στο site είμαι συνδεδεμένη και δεν κάνει αποσύνδεση (δεν είναι τσεκαρισμένο το κουτάκι αποθήκευση).
Το μήνυμα ''μη αναγνωσμένα post'' ενώ αναφέρει κάποιον αριθμό ,όταν το κλικάρω ,εμφανίζει μήνυμα ότι δεν ύπάρχουν νέα θέματα.Πριν λίγες μέρες λειτουργούσε κανονικά.
Επίσης,ενώ έχω δημοσιεύσει κάποιο θέμα, πότε είναι ορατό και πότε όχι. Ή ενώ μου δείχνει ότι υπάρχει κάποια νέα δημοσίευση σε ένα θέμα (υπάρχει το ψευδώνυμο,η ημερομ. και η ώρα),όταν μπαίνω δεν το βρίσκω, παρά μόνο πηγαίνοντας από το ψευδώνυμο στην ένδειξη ''όλες οι δημοσιεύσεις από..'',μόνο τότε το εμφανίζει.

H αποσύνδεση έχει να κάνει με τον τρόπο που διαχειρίζεται ένας browser τα cookies. Ποιον browser χρησιμοποιείτε, πώς έχετε ρυθμίσει αποδοχή των cookies;
Εάν καθαρίσετε τα cookies θα κάνει αποσύνδεση.

Απολύτως φυσικό να μην βλέπετε όλα τα μη αναγνωσμένα. Υπάρχουν φόρουμ ορατά μόνο σε ορισμένες ομάδες μελών. Οι υπόλοιπες ομάδες απλά βλέπουν την καταγραφή του αριθμού τους στους μετρητές.

Το τελευταίο σκέλος δεν το κατάλαβα. Λινκ με παράδειγμα; ;)

skytree
19-09-2007, 02:11 PM
Όσον αφορά τις δικές μου δημοσιεύσεις,π.χ στο ''εραστές της αστρολογίας'',κάποιες φορές υπάρχει σαν θέμα δηλ.βρίσκεται κάπου ανάμεσα στα υπόλοιπα θέματα,αναφέροντας τις εμφανίσιες και τις απαντήσεις και κάποιες φορές δεν φαίνεται σαν μην εχει γίνει η δημοσίευση.
Με τις απαντήσεις των άλλων μελών,ενώ σε κάποιο θέμα υπάρχει νέα απάντηση π.χ '' hatmir σήμερα 12:30'' όταν μπαίνω στο θέμα μου παρουσιάζονται οι απάντήσεις μόνο των προηγούμενων ημερών.Αυτό που έχω βρει ως λύση είναι να πηγαίνω στα στοιχεία του μέλους (στο παράδειγμά μου στο μέλος hatmir) στο ''ολες οι δημοσιεύσεις του μέλους'' και από κει να βρίσκω την δημοσίευση που με ενδιαφέρει.Το περίεργο είναι ότι διαβάζοντας ένα θέμα με αυτόν τον τρόπο εμφανίζονται όλες οι απαντήσεις και των προηγούμενων ημερών και οι νέες.Ελπίζω να έγινα κατανοητή γιατί είναι λίγο περίπλοκο

ScP
19-09-2007, 02:19 PM
Από εμένα λυπάμαι όχι δεν γίνατε κατανοητή. Αν κάποια μηνύματά σας δεν εμφανίζονται στο φόρουμ που τα γράψατε;;;; ίσως να μεταφέρθηκαν από την διαχείριση στο σωστό;;; Ίσως να πέρασαν νεώτερα από πάνω τους;;;

Αυτό που περιγράφετε δεν θεωρείται όμως πρόβλημα στο φόρουμ.

Θα με βοηθούσε συγκεκριμένο λινκ

skytree
20-09-2007, 01:55 AM
Εντάξει καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην είναι προβλημα του φόρουμ.Απλώς μια ερώτηση έκανα για διευκρινήσεις και βοήθεια.Θα κοιτάξω μήπως είναι από την σύνδεσή μου ή ότι άλλο..Επίσης χρησιμοποιώ καιρό το φόρουμ και γνωρίζω ότι μπορεί κάποιο ποστ να μεταφέρθηκε,να προστέθηκαν και άλλα από έπανω κ.τ.λ. η απορία μου δεν θα μπορούσε να είναι κάτι τέτοιο.Παρόλα αυτά ευχαριστώ για το χρόνο σας.:)