PDA

View Full Version : ΔΙΑΣ ΣΤΟ ΖΥΓΟ



eliza1981
18-01-2005, 09:52 PM
Καλησπέρα..γνωρίζω πως ο Δίας είναι στο ζυγό..εγώ είμαι γεννημένη 11-10-81 και ώρα 00:10 απο ότι ξέρω έχω και Δία στο ζυγό που λογικά θα έπρεπε να είμαι σε πολύ καλή φάση και ιδιαίτερα το δικό μου δεκαήμερο τότε γιατί μου πάνε όλα στραβά; :frown:

Λίλιαν Σίμου
18-01-2005, 11:04 PM
Καλησπέρα..γνωρίζω πως ο Δίας είναι στο ζυγό..εγώ είμαι γεννημένη 11-10-81 και ώρα 00:10 απο ότι ξέρω έχω και Δία στο ζυγό που λογικά θα έπρεπε να είμαι σε πολύ καλή φάση και ιδιαίτερα το δικό μου δεκαήμερο τότε γιατί μου πάνε όλα στραβά; :frown:

Αγαπητή eliza
Κάνετε ένα λάθος που συνηθίζεται να κάνουν όσοι ακούν να λέγονται μόνο γενικά και αόριστα προβλέψεις για το έτος. Ο Δίας μπορεί να είναι μεγάλος ευεργέτης, αλλά και μεγάλος κακεργέτης. Κι αυτό, γιατί μας ενθουσιάζει, υπερβάλλει και μας παρασύρει. Πολλαπλασιάζει καλά και κακά. Στον χάρτη σας, πέρασε πάνω από τον Κρόνο σας, άρα πολλαπλασίασε την σκληρότητα που αισθάνεστε από την ζωή σας. Κατά τη διάρκεια της χρονιάς σας, ενεργοποιεί τον Ήλιο σας, τον Δία σας, και τον Πλούτωνά σας. Εξαρτάται από τις όψεις που κάνουν όλοι αυτοί οι πλανήτες και από τα προγνωστικά συστήματα (μία πολύωρη εργασία) για να κριθεί η δράση του σαν θετική ή αρνητική. Γενικά φέτος, έχετε ένα εκνευρισμό, από έλλειψη ικανοποίησης στον τομέα των αισθημάτων και των συγκινήσεων. Ενδεχόμενα, αυτός είναι και ο κύριος λόγος της θλίψης σας. Κάνετε υπομονή, καθώς οι μήνες θα περνούν θα κατανοήσετε πολλά και από το επόμενο φθινόπωρο ενδεχόμενα θα είστε καλύτερα.
Επωφεληθείτε για να αναγνωρίσετε παλιά σας τραύματα και να απαλλαγείτε από αυτά. Είναι ένα καλό μάθημα αυτής της χρονιάς.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

eliza1981
21-01-2005, 08:45 PM
Δηλαδή μάλλον ο πρίγκηπας δεν θα έρθει ούτε φέτος.. :frown: :frown:

Λίλιαν Σίμου
22-01-2005, 01:30 AM
Αγαπητή eliza1981

Τη μοίρα δεν την περιμένουμε από τις προδιαγραφές του χάρτη που είναι απλώς η μαγιά της ζωής μας. Εμείς μπορούμε να έχουμε καλά υλικά και να τα αφήσουμε αδρανή, άρα άχρηστα. Μπορούμε να έχουμε μειωμένες δυνατότητες, αλλά ποτέ δεν μας αρνείται το Σύμπαν, ο Θεός ή όπως αλλιώς το ονομάζουμε, την ευκαιρία, όταν παλέψουμε, να βελτιώσουμε το αύριο. Οι σοφοί έλεγαν "ο σοφός κυβερνά τα άστρα, ενώ ο ανόητος υποκύπτει σ' αυτά".
Ο ρόλος της συμβουλευτικής αστρολογίας, είναι να μελετήσει τις τάσεις, να μας ενημερώσει και να μας καθοδηγήσει για τους καλύτερους χειρισμούς. Υπάρχουν άνθρωποι που στις δύσκολες χρονιές, μάχονται και κάνουν θαυμάσια έργα. Άλλοι πάλι, επαναπαύονται και περιμένουν τον "από μηχανής Θεό". Η δυσκολία που είδα στο χάρτη σας, δεν αποκλείει τίποτα. Απλά, επεσήμανα τα πιο σημαντικά, χωρίς να έχω, όπως σας εξήγησα, την δυνατότητα στις σύντομες προδιαγραφές αυτών των απαντήσεων να δω τις λεπτομέρειες.

Πιστέψτε στον εαυτό σας, μείνετε μάχημη, είστε τόσο νέα, η ζωή σας περιμένει!

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

eliza1981
22-01-2005, 06:08 PM
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :flowers1: :flowers1: