PDA

View Full Version : Η μέρα των Εκλογών με εργαλεία ωριαίας αστρολογίας



Χρήστος Παΐζης
13-09-2007, 11:20 PM
Η ημέρα των εκλογών δείχνει πως οι εκλογές αυτές μάλλον θα είναι αλλιώτικες από όσες ξέραμε, μιας και η συγκεκριμένη ημερομηνία κατά την οποία θα γίνουν είναι ιδιαίτερα φορτισμένη πλανητικά. Ας δούμε όμως τα πράγματα πιο αναλυτικά:

Οι εκλογές γίνονται στις 16/09/2007, ώρα 07.10 (τότε ανοίγουν οι κάλπες, τότε έχουμε ανατολή του Ηλίου), 5 ημέρες μετά από την «σημαδιακή» ηλιακή έκλειψη στις 11/09/2007 στο ζώδιο της Παρθένου.


http://myhoroscope.gr/articles/images/ekloges.gif

Ο Ωροσκόπος είναι στις 23ο περίπου της Παρθένου, φυσικά σε σύνοδο με τον Ήλιο και σε τετράγωνο ακριβείας με τον ¶ρη από την 23η μοίρα των Διδύμων. Επίσης, Ήλιος και Ωροσκόπος μόλις έχουν φύγει από την αντίθεση με τον εκρηκτικό Ουρανό και ετοιμάζονται να κλείσουν όψη τετραγώνου με τον Πλούτωνα, ενώ ¶ρης και MC και αυτά ετοιμάζονται να σχηματίσουν αντίθεση με τον Πλούτωνα.

Την ημέρα δηλαδή των εκλογών υπάρχει ένας σταυρός στα μεταβλητά, με συμμετοχή Ωροσκόπου, Μεσουρανήματος, ¶ρη, Ουρανού και Πλούτωνα.

Η Σελήνη στην 14η μοίρα του Σκορπιού σε τετράγωνο με τον Ήλιο και τον Κρόνο της Ελλάδας, ο Κρόνος στην 1η μοίρα της Παρθένου, σε τετράγωνο με τον Ωροσκόπο της Ελλάδας και τον Ποσειδώνα πάνω στον προχωρημένο Κρόνο της Ελλάδας. ¶ρης, Ήλιος, Ωροσκόπος και MC σε σκληρές, βέβαια, όψεις με την Σελήνη της Ελλάδας που είναι στην 21η Διδύμων.

Μόνη καλή όψη της ημέρας είναι το εξάγωνο Αφροδίτης-Ερμή, όμως η Αφροδίτη είναι σε αντίθεση με τον Ποσειδώνα, και επιπλέον Αφροδίτη και Ερμής σχηματίζουν όψη 150ο με τον Ουρανό, σχηματίζοντας με αυτόν ένα περίεργο Yod, σχηματισμός αδήριτης αναγκαιότητας.


Εάν δούμε τον χάρτη αυτόν ως ωριαίο χάρτη και η ερώτησή μας είναι «ποιος κερδίζει», θα πρέπει να εργαστούμε ως εξής:

Δείκτης της κυβέρνησης είναι ο Ερμής, είτε εκλάβουμε την κυβέρνηση ως 1ο οίκο είτε ως 4ο .
Δείκτης της αντιπολίτευσης είναι ο Δίας είτε εκλάβουμε την αντιπολίτευση ως 7ο οίκο είτε ως 4ο. γιατί κυβερνήτης 4ου 7ου είναι ο Δίας.
Επίσης θα πάρουμε υπόψη και τον Ήλιο ως δείκτη της κυβέρνησης γιατί είναι στον 1ο οίκο αλλά και τον ¶ρη γιατί είναι στον 10ο οίκο.
Φυσικά ο Δίας, δείκτης της αντιπολίτευσης, παντοδύναμος στον Τοξότη είναι με τίτλους, αλλά βρίσκεται σε κατιόντα οίκο κάτι που είναι μείον.
Ο Ερμής, δείκτης της κυβέρνησης, μετέχει σε Yod κορυφή του οποίου είναι ο απρόβλεπτος Ουρανός. Βρίσκεται επίσης στην «καμένη» ζώνη και σε δεκανό του Κρόνου, κάτι το οποίο λειτουργεί αρνητικά. Ο Ερμής στην 16η Ζυγού, σε σημείο του ζωδιακού που ο Καρέλλι το συνδέει με «προδοσία, χαφιεδισμό, και δοσιλογισμό», είναι κάκιστος δείκτης κυρίως για όσα θα επακολουθήσουν μετά το κλείσιμο της κάλπης.
Ο Ήλιος και ο ¶ρης, δείκτες και αυτοί της κυβέρνησης σε σκληρή όψη τετραγώνου μεταξύ τους, είναι ένδειξη και για πιθανές συγκρούσεις στα πλαίσια του κυβερνώντος κόμματος ένδειξη επίσης και για πισώπλατα χτυπήματα.
Ο Πλούτωνας σε οίκο που συνδέεται με το τέλος της υπόθεσης και με την αντιπολίτευση, χτυπώντας Ήλιο και ¶ρη, που συνδέονται με την κυβέρνηση είναι ένδειξη για ήττα της κυβέρνησης και «μοιραία» προώθηση της αντιπολίτευσης (όχι μόνο της αξιωματικής). Φυσικά η ήττα δεν αποκλείει νίκη στις εκλογές αλλά δείχνει δυσκολία αυτοδυναμίας, οριακή αυτοδυναμία και πολλά μετεκλογικά προβλήματα.
Ο Πλούτωνας στον 4ο οίκο είναι ένδειξη σκοτεινών διεργασιών στην αντιπολίτευσης και επίσης δείχνει πως κάποια διάβρωση θα επέλθει μέσα από αυτές τα εκλογές και σε κυβέρνηση αλλά και σε αντιπολίτευση.
Η Σελήνη στον Σκορπιό δείχνει πως πολλά τελειώνουν με αυτές τις εκλογές, αλλά επειδή η τελευταία της όψη είναι τετράγωνο με τον Ποσειδώνα, αυτό μπορεί να σημαίνει σύγχυση από το εκλογικό αποτέλεσμα, τέτοια που μπορεί να θυμίσει ημέρες του 2000 και να «αδειάσει» όλες τις δημοσκοπήσεις.

Είδομεν!!!


Πάντως οι τωρινές εκλογές θα είναι από αυτές που θα τις καταγράψει έντονα η ιστορία. Εν κατακλείδι ο Πλούτωνας όντας έτοιμος να ενεργοποιήσει το μεσοδιάστημα Ήλιου/Κρόνου της Ελλάδος με όψη 45ο, μιλά για υπονόμευση σε όλα τα επίπεδα και για ανατροπή κάθε ισορροπίας μιας και Ήλιος/Κρόνος είναι ο άξονας της ισορροπίας.

magikadespell
14-09-2007, 09:57 AM
Πάρα πολύ καλό και ενδιαφέρον άρθρο! Μπράβο κε Παϊζη.

Χαίρομαι που προβλέπεται πως θα επιτευχθεί το ζητούμενο, η ανατροπή της ισορροπίας.... επιτέλους!
Ας τους δούμε και στα δύσκολα ....

SONIA64
14-09-2007, 06:26 PM
Μπράβο σας κ. Παίζη!!Φοβερό άρθρο.Ειμαι σίγουρη ότι έτσι θα γίνουν τα πράγματα...!!

sagimoon
14-09-2007, 06:31 PM
Πάντα έχουν πολύ ενδιαφέρον τα κείμενα του Κ. Παΐζη.

Νομίζω παιδιά πως αυτές θα είναι οι μοναδικές εκλογές που ενδόμιχα κανείς αρχηγός δεν θα θέλει να τις κερδίσει......όποιος τουλάχιστον μπορεί να δει λίγο πέρα από την μύτη του....:toung:

emmalene
14-09-2007, 07:27 PM
Μπααα...αν δεις και τις εκλογες του 2004 παλι εκλειψεις ειχε..και νομιζω οτι αν ηξερε τι θα επακολουθουσε παλι κανεις δεν θα ηθελε να τις κερδισει!:bigsmile:

sagimoon
14-09-2007, 08:16 PM
Δυσκολεύονται να αφήσουν κατά μέρος το .... κληρονομικό τους χάρισμα βλέπεις....

Κληρονομικό να ναι και το ότι όλοι σπρώχνουν την Ελλάδα στην via compusta ;

friary
15-09-2007, 10:01 AM
Πάρα πολύ καλό και ενδιαφέρον άρθρο! Μπράβο κε Παϊζη.

Χαίρομαι που προβλέπεται πως θα επιτευχθεί το ζητούμενο, η ανατροπή της ισορροπίας.... επιτέλους!
Ας τους δούμε και στα δύσκολα ....

Χμμμμ :unsure: φοβάμαι πως και άλλη ανισορροπία η Ελλάδα δεν την αντέχει.
Οσο κι αν οι μισοί θα μείνουν δυσαρεστημένοι, μια αυτοδυναμία είναι το πιο ορθό για την χώρα. Η αναταραχή και η ανακατοσούρα, δεν ευνοεί κανέναν πολίτη, εκτός αυτών που σαν το λύκο ... στην αναμπουμπούλα χαίρονται.

Νομίζω παιδιά πως αυτές θα είναι οι μοναδικές εκλογές που ενδόμιχα κανείς αρχηγός δεν θα θέλει να τις κερδίσει......όποιος τουλάχιστον μπορεί να δει λίγο πέρα από την μύτη του..

Αντωνία μου το ίδιο λέγανε και για τις προηγούμενες εκλογές, λόγω Ολυμπιακών. Κανείς ούτε ενδόμιχα ούτε φανερά, δεν θέλει να είναι ηττημένος.
Είναι πολλά τα λεφτά Αρη... και η εξουσία είναι γλυκιά.

Δ.Μέλλος
15-09-2007, 10:13 AM
Χαίρομαι που προβλέπεται πως θα επιτευχθεί το ζητούμενο, η ανατροπή της ισορροπίας.... επιτέλους!
Ας τους δούμε και στα δύσκολα ....
Απορώ πού την βλέπεις την ...ισορροπία
Προσωπικά πιστεύω ότι η Ελλάδα είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα ανισορροπίας γενικότερα (και ακυβερνησίας). Η " ακυβερνησία" μας κυβερνά εδώ και πολλά χρόνια, πάρα πολλά.

Όσον αφορά το άρθρο του κ. Παΐζη, μάλλον το βλέπω να είναι " και με τον αστυφύλαξ και με τον χωροφύλαξ". Ίσως βέβαια αυτό να οφείλεται στις λεπτές διαφορές που διαμορφώνουν το πολιτικό περιβάλλον, άρα και την αντικειμενικά δύσκολη προσέγγιση μέσω των αστρολογικών ερμηνειών που είναι από την φύση τους πιο "ελαστικές".

Αργοναύτης
15-09-2007, 04:19 PM
Όσον αφορά το άρθρο του κ. Παΐζη, μάλλον το βλέπω να είναι " και με τον αστυφύλαξ και με τον χωροφύλαξ". Ίσως βέβαια αυτό να οφείλεται στις λεπτές διαφορές που διαμορφώνουν το πολιτικό περιβάλλον, άρα και την αντικειμενικά δύσκολη προσέγγιση μέσω των αστρολογικών ερμηνειών που είναι από την φύση τους πιο "ελαστικές".

Το άρθρο κυρίου Παίζη πολύ καλό όπως πάντα (η συμπάθειά μου :bigsmile:).
Το ζήτημα δεν είναι όμως οι λεπτές διαφορές του πολιτικού περιβάλλοντος, αλλά αν οι αστρολογικές ερμηνείες είναι όντως ελαστικές. Ο Ερμής και ο 'Αρης του Παπανδρέου χτυπιούνται με ενάμισι τετράγωνα από Ποσειδώνα, και αν η ώρα γέννησης που έχω είναι σωστή, ο Κρόνος μόλις που περνάει στον 12ο του γενέθλιο (απομόνωση, εχθρότητες, εσωκοματική γκρίνια μάλλον μετά τις εκλογές). Αλλά και χωρίς ώρα, βλέπουμε τον Πλούτωνα σε αντίθεση με τον 'Ηλιο του αλλά και τον Ποσειδώνα σε αντίθεση με τον Πλούτωνα του (αποδυνάμωση, απομάκρυνση από μια εξουσία). Ο δε Καραμανλής πέρασε μεν την μεγάλη κρίση στα τέλη Αυγούστου που ο Κρόνος έκανε σύνοδο με τον γενέθλιο Πλούτωνά του (=τραγικά μοιραία σκληρά γεγονότα με τις φωτιές), αλλά σήμερα ήδη ο Ερμής του δέχεται εξάγωνο από Δία, ο Ουρανός έχει σχηματίσει εδώ και λίγο καιρό το εξάγωνο με τη Σελήνη του και οι υπόλοιπες διελεύσεις είναι ηπιότερες από του Παπανδρέου αν και επίσης δυσμενείς που δεν παύουν να δείχνουν την απογοήτευση του λαού που παρόλα αυτά ''πονάει αλλά του αρέσει''. :toung: Προς το παρόν η Αστρολογία επαληθεύει τις δημοσκοπήσεις. Για την ακυβερνησία πάρα πολλών ετών και το χάλι αυτής της χώρας συμφωνώ φυσικά με τον Δ.Μ. Πολύ πρόχειρα αυτή είναι η αστρολογική μου εκτίμηση.
ΥΓ : Μερικά sites έχουν γεμίσει με λάθος ώρες γέννησης πολιτικών και καμμιά φορά ακόμα και ημερομηνίες. Αφήστε τι γίνεται με τα Ωροσκόπια γηραιών πολιτικών και ακόμα και καλλιτεχνών που δεν διορθώνουν ούτε το παλιό ημερολόγιο σε νέο (ακόμα μερικοί γράφουν ότι ο κύριος Μητσοτάκης είναι Ζυγός). Κρατάτε επιφυλάξεις. Απλά αυτές οι πληροφορίες βγαίνουν από κάποιους που θέλουν να λέμε ''εγώ τον ξέρω, τον έχω πελάτη και σε μένα το έδωσε'' :laugh: 'Αντε καλό βόλι στις εκλογές και καλά μυαλά στο λαό μας.

Αργοναύτης
15-09-2007, 06:09 PM
Με λίγα λόγια τολμάω να διαφωνήσω μόνο με το κομμάτι πρόβλεψης προώθησης της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Πιστεύω ότι ο πολύ καλός Αστρολόγος συμπαθέστατος κύριος Παίζης τα λέει πολύ καλά για την αντιπολίτευση ότι θα προωθηθεί, καθώς και για το κλίμα την ημέρα των εκλογών, αλλά έχω ένσταση ως προς το κομμάτι πρόβλεψης ενίσχυσης της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Αυτή θα μείνει έξω από την προώθηση. Εκτός από την αστρολογική δυσμένεια του κυρίου Παπανδρέου, το ΠΑΣΟΚ υπέστη φθορά με την τελευταία έκλειψη στις 11/9 και ως κόμμα. 'Ενα χαρακτηριστικό είναι ο 'Αρης του κόμματος στις 23 μοίρες Παρθένου. Και φυσικά δεν είναι τυχαία η συναστρία ΠΑΣΟΚ - Κώστα Καραμανλή, όπου ο 'Αρης του ΠΑΣΟΚ είναι σε σύνοδο με τον 'Ηλιο του Καραμανλή (εδώ ο πόλεμος σημαίνει αντιπολίτευση).

Προβλέπω ότι η νίκη του Καραμανλή είναι βέβαια, ακόμα κι αν χρειαστεί δεύτερος γύρος (που δεν το βλέπω). Αν κάνω λάθος αστρολογικά, θα αποδεχθώ αντρίκια το λάθος μου μετά τις εκλογές. Υποθέτω όμως ότι τώρα για τη ΝΔ θα συμβεί αυτό που'χε συμβεί και το 2000 όταν ο κ.Σημίτης κέρδισε με το ζόρι δεύτερη φορά όταν κανείς δεν το περίμενε. Συγχωρέστε με για το θράσος μου :embarrest.

ScP
15-09-2007, 06:20 PM
Δεν είναι θράσσος νομίζω
Αρκετοί κάναμε κάποιες αστρολογικές εκτιμήσεις με διάφορες τεχνικές. Λυπάμαι που δεν προλάβαμε να τις ολοκληρώσουμε για να δημοσιευθούν. Και οι δικές μας λοιπόν, που δεν έχουμε πρόβλημα να τις γράψουμε γιατί δεν είμαστε αστρολόγοι για να εκτεθούμε προς αυτή την τάση στρέφονται. Ότι ο Καραμανλής θα είναι ο νικητής των εκλογών με διαφορά από 1,5-3 μονάδες.

magikadespell
17-09-2007, 11:09 AM
Και επανέρχομαι σήμερα για να σας πω ότι δεν επιτεύχθηκε πλήρως το ζητούμενο για μένα. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
Με τον εκλογικό νόμο αυτό (τον επί το αναλογικότερο) είχαμε την μοναδική μάλλον ευκαιρία (γιατί φοβάμαι ότι θα τον αλλάξουν πάλι μετά τα χθεσινά εγκεφαλικά) να ανατρέψουμε το πολιτικώς ορθόν που λέει «μια αυτοδυναμία είναι το πιο ορθό για τη χώρα» όπως αναφέρει η αγαπητή friary. Αυτό ακριβώς δεν πρέπει να θεωρείται πια σωστό και ορθό και αυτό θεωρείται λανθασμένα –κατά τη γνώμη μου- «ισορροπία» σ’ αυτή τη χώρα. <o:p></o:p>
Ακριβώς λοιπόν επειδή αυτό που πιστεύαμε ως τώρα ως «ορθό» δημιούργησε μεταπολιτευτικά ένα ατέλειωτο φαγοπότι και μια πλήρη ακυβερνησία έπρεπε να ανατραπεί.<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Το να ενισχυθούν πολύ (περισσότερο από ότι συνέβη τελικά) τα μικρά κόμματα είχε για μένα δύο στόχους: ο ένας ήταν να χάσουν τα δυο μεγάλα τη δύναμη τους, που τους επιτρέπει τόσα χρόνια να διατηρούν την περιβόητη ισορροπία (για λογαριασμό τους όμως, για να μη χαθούν τα καλά και τα συμφέροντα) και να αναγκαστούν να βρουν τρόπο να συνεργαστούν πάση θυσία. Ο δεύτερος ήταν να δούμε επιτέλους και τα «μικρά» στην εξουσία, δίπλα στο μέλι γιατί κριτική κάνω και εγώ όση θες, άσε τι σου τάζω εκ του ασφαλούς! Με αυτόν τον τρόπο θα τους αναγκάζαμε να μπουν σε μια άλλη πολιτική πραγματικότητα η οποία ισχύει σε πάρα πολλά κράτη αρκετά χρόνια τώρα. Είχαμε δηλαδή μια καλή ευκαιρία να χτυπήσουμε το σύστημα με τα δικά του όπλα (κι όχι καίγοντας και σπάζοντας, που και εγώ πολύ θα ήθελα για κανένα δίμηνο μόνο να καίω και σπάω :toung: ) και να τους αναγκάσουμε όλους να αναλάβουν κάποιες ευθύνες και δεν το κάναμε, τουλάχιστον όχι στο βαθμό που έπρεπε. <o:p></o:p>
Ας είχαμε εκλογές κάθε χρόνο, ας γινόταν πανικός συνέχεια, ας είχαμε αστάθεια μόνιμα μέχρι να περάσουμε σε άλλη πραγματικότητα. ¶λλωστε πρέπει οπωσδήποτε κάτι να γκρεμιστεί για να γεννηθεί το καινούριο και υγιές. Εντωμεταξύ θα υπάρξει και μια περίοδος αστάθειας, ωραία ας υπάρξει. <o:p></o:p>
<o:p></o:p>
¶ρα δεν είμαστε έτοιμοι για αλλαγές ακόμα. Μας άρεσε πολύ που ξεκατινιαζόντουσαν μπροστά μας ποιος έκλεψε τα λιγότερα και αποφασίσαμε να μας κυβερνήσει ένας από τους δυο.<o:p></o:p>
Ο κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει (αυτό δεν είναι δικό μου αλλά δε θυμάμαι ποιος το είπε :cry:).<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Τέλος, δεν θα μπορούσα να μην πω συγχαρητήρια στον Αργοναύτη! :bigsmile: Έχει πολλά κρυφά ταλέντα το site τελικά! :toung::toung:<o:p></o:p>
Αργοναύτη, θέλω τις ημερομηνίες και τις ώρες των δυο αυτών (Καραμανλή, Παπανδρέου) καθώς και την ημερομηνία της ΝΔ, αν τις έχεις.<o:p></o:p>

Markisia
21-09-2007, 01:04 PM
Μπράβο για το άρθρο αλλα θα κάνω πάλι το δικηγόρο του διαβόλου: Παρ όλη τη μακροσκελή ανάλυση του ωροσκοπίου την ημερα των εκλογών, ο k. Παϊζής - απέφυγε, δεν ήθελε, δεν μπόρεσε- κλπ. να πει κατά τη γνώμη του πιο θα είναι το αποτέλεσμα. Τότε τι προσφέρει στην συγκεκριμένη περίπτωση ο χείμαρρος αναλύσεων? Σκοπός της ωριαίας δεν είναi να πάρουμε κάποια απάντηση- ένδειξη για την έκβαση μιας κατάστασης?

zeta1987
22-09-2007, 01:56 AM
Προβλέπω ότι η νίκη του Καραμανλή είναι βέβαια, ακόμα κι αν χρειαστεί δεύτερος γύρος (που δεν το βλέπω). Αν κάνω λάθος αστρολογικά, θα αποδεχθώ αντρίκια το λάθος μου μετά τις εκλογές. Υποθέτω όμως ότι τώρα για τη ΝΔ θα συμβεί αυτό που'χε συμβεί και το 2000 όταν ο κ.Σημίτης κέρδισε με το ζόρι δεύτερη φορά όταν κανείς δεν το περίμενε. Συγχωρέστε με για το θράσος μου :embarrest.

Τελικά Αργοναύτη είχες δίκιο! Αν και δεν μπορούσα τις μέρες πριν τις εκλογές να διαβάσω τις αστρολογικές αναλύσεις,είχα την αίσθηση της αποδυνάμωσης για τον Κύριο Παπανδρέου και το ΠΑΣΟΚ...Συγχαρητήρια και σε εσένα και στον Κ.Παϊζή!:cheesy:

Μητσάκος
22-09-2007, 07:23 AM
Μπράβο για το άρθρο αλλα θα κάνω πάλι το δικηγόρο του διαβόλου: Παρ όλη τη μακροσκελή ανάλυση του ωροσκοπίου την ημερα των εκλογών, ο k. Παϊζής - απέφυγε, δεν ήθελε, δεν μπόρεσε- κλπ. να πει κατά τη γνώμη του πιο θα είναι το αποτέλεσμα. Τότε τι προσφέρει στην συγκεκριμένη περίπτωση ο χείμαρρος αναλύσεων? Σκοπός της ωριαίας δεν είναi να πάρουμε κάποια απάντηση- ένδειξη για την έκβαση μιας κατάστασης?
Ε θα ήταν σε άσχημη μέρα και δεν του έβγαινε μάλλον :cheesy:

emmalene
22-09-2007, 03:05 PM
Σαφως και ειναι δεκτες ολες οι αποψεις που εκφραζονται εδω.Ομως εγω θεωρω οτι μια πολιτικη προβλεψη οσο καλος και αν ειναι ο αστρολογος ενεχει τον κινδυνο εμπλοκης συναισθηματος στην ερμηνεια της αρα η τελικη ερμηνεια ενος χαρτη μπορει να αποτελεσει προβλημα.Αυτο που κρατησα εγω απο την ερμηνεια του κ.Παιζη και των λοιπων ειναι οι θεσεις και οι οψεις στον ωριαιο χαρτη.Αυτο και θα χρησιμεψει σαν εργαλειο ερμηνειας καποιου χαρτη παρακατω.Η Αστρολογια και δη η ωριαια δεν ειναι μαντεια δειχνει την πιθανοτερη εκβαση του ερωτηματος.Ολοι ομως οταν εχουμε εμπλοκη και θεση πανω στο ερωτημα ειδικα εδω που εχουμε να κανουμε με πολιτικη μπορει να κανουμε και λαθος.(Μην ξεχναμε οτι σε μια τετοια ερωτηση ο ερωτων και ο αστρολογος ειναι το αυτο προσωπο).....Αυτο δεν αναιρει ουτε την γνωση ουτε αλλες προβλεψεις που εχουν γινει με επιτυχια στο παρελθον.
Ο δικηγορος του διαβολου.....:bigsmile:

Dell Piero
23-09-2007, 06:45 PM
Η Σίμου έπεσε μέσα πάντως. Και οι εκτιμήσεις "άλλων" από εδώ μέσα είχαν ακρίβεια

λιλλιαν
01-08-2010, 01:41 AM
ειμαι μια παρθενοσ που διαβασα τωρα την προβλεψη σου ευτυχωσ τωρα που διαψευτηκεσ μηπωσ πρεπει να μελετησησ καλυτερα αστρολογια κ τα συμπερασματα σου να ειναι αντικειμενικοτερα και ποιο διαλακτικοτερα ειπαμε οτι η αστρολογικη τεχνη δειχνει τασεισ δε βγαζει τελειωτικα αποτελεσματα :embarrest