PDA

View Full Version : Πληροφορίες για το άρθρο Αστρικά δίδυμα



xara_k
16-01-2005, 12:34 PM
Καλή σας μέρα!Συγχαρητήρια για το θέμα αυτο!
Αυτό το θέμα με ενδιαφέρει εδώ και πολύ καιρό και προσπαθουσα να βρω πληροφορίες σε σχέση με αυτό.

Είμαι τετράδυμη!Δηλαδή έχω γεννηθεί την ίδια μέρα και ίδια ώρα με τις άλλες τρεις αδερφές μου!Έχουμε γεννηθεί στις 12 Μαρτίου 1983 ώρα 4:00 μ.μ. με την διαφορά ενός λεπτού η μία από την άλλη!Να σημειωθεί πως εγώ έχω γεννηθεί πρώτη.
Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα κατά πόσο είναι όμοια τα ωροσκόπια στα τετράδυμα αν και δεν μοιάζουμε καθόλου δηλ. είμαστε ετεροζυγωτικά αν είμαι σωστή.
Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως είμαστε πολύ συνδεδεμένες και κάνουμε παρεές μεταξύ μας και παιρνούμε πολύ χρόνο μαζί.Η μία συμπληρώνει την άλλη στον χαρακτήρα μία ειναι δυναμική,άλλη ευαισθητη,η άλλη πολύ σταθερός και ισσοροπημένος χαρακτήρας η άλλη άστατη κλπ...

Κατά πόσο επηρεάζεται το ωροσκόπιο μας όταν είμαστε τετράδυμα και πόσο όμοια μπορει να είναι η πορεία μας στην ζωή;Δηλαδή από αστρολογικής άποψης πόσο δεμένες είναι οι ζωές μας και συνάμα πόσο διαφοροποιημένες;
Συγγνώμη αν έχω προσωπικοποιήσει πολύ το θέμα αλλά είναι σημαντικό για μένα να μάθω για αυτό γιατι είναι ένα θέμα που με προβληματίζει και επηρεάζει εδώ και πολύ καιρό.Αν έχω θίξει κανένα ζητάω συγγνώμη εκ των προτέρων.
Θα επιθυμούσα απάντηση όσο πιο σύντομα γίνεται.
Ευχαριστώ πολύ ,
Χαρά

xara_k
17-01-2005, 05:11 PM
Να κάνω μία διόρθωση έχουμε γεννηθεί στις 4:00π.μ. το πρωί.
Ευχαριστώ Χαρά :)

Λίλιαν Σίμου
18-01-2005, 12:41 AM
Αγαπητή φίλη xara k

Επειδή η ερώτησή σας πρωσοποποιήθηκε μεταφέρθηκε στην κατάλληλη θεματική ενότητα.
Το θέμα με τα αστρικά δίδυμα, δεν μιλά για δίδυμα αδέλφια απαραίτητα, αλλά για άτομα που γεννήθηκαν την ίδια ώρα στο ίδιο μέρος και από άλλους γονείς. Έχουν όμως σχεδόν ίδιο ωροσκόπιο και κοινά στοιχεία βάσης. Τα οποία βέβαια, εξελίσσονται διαφορετικά καθώς μεγαλώνουν στην πορεία σε διαφορετικά σπίτια κι έρχονται σε επαφή με διαφορετικές εμπειρίες ζωής. Αλλά υπάρχει ένας κοινός σύνδεσμος μεταξύ τους και κοινές τάσεις.
Στη δική σας περίπτωση, που έχει ενδιαφέρον, υπάρχει θέμα να σας απαντήσω, θα ήθελα όμως να κάνετε τον κόπο να μου πείτε επακριβώς, μόνο με ένα λεπτό διαφορά είστε όλες; Τόσο γρήγορα? Σε ποιο τόπο γεννηθήκατε; Υπάρχει διαφορά στους ωροσκόπους, αλλά για να σας δώσω περισσότερα στοιχεία, θα ήθελα να μας γράψετε ξανά.
Πιστεύω θα ικανοποιήσω τις απορίες σας, και θα σας δώσω κάποιες εξηγήσεις.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

xara_k
18-01-2005, 02:01 PM
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που απαντήσατε τόσο γρήγορα!
Η αλήθεια είναι αυτή πως έχουμε γεννηθεί στις 12 Μαρτίου 1983 στις 4:00π.μ. με 1 λεπτό διαφορά η κάθεμία!Πρώτη εγώ,δεύτερη η Στάλω,τρίτη η Λουίζα και τέταρτη η Μαριλένα στην Λευκωσία,Κύπρος.Μας έχουν πει πως έχουμε 1 μόνο λεπτό διαφορά η μία από την άλλη αφού χαρακτηριστικά μας είπαν πως οι γιατροί δεν προλάβαιναν να ξεγεννούν την πρώτη και ερχόταν η επόμενη!
Ελπίζω να σας έχω πει όσα θα θέλατε για να μπορέσετε να μου πείτε κάποια πράγματα.Είναι κάτι που με απασχολεί εδώ και πολύ καιρό και δεν μπορούσα να βρω το ανάλογο θέμα και χαίρομαι πολύ που βρήκα αυτό το site που πράγματι με έχει βοηθήσει πολύ και να μάθω πολλά πράγματα γύρω από την Αστρολογία και όχι μόνο.
Ευχαριστώ πολύ,
Χαρά

Λίλιαν Σίμου
21-01-2005, 01:39 AM
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που απαντήσατε τόσο γρήγορα!
Η αλήθεια είναι αυτή πως έχουμε γεννηθεί στις 12 Μαρτίου 1983 στις 4:00π.μ. με 1 λεπτό διαφορά η κάθεμία!Πρώτη εγώ,δεύτερη η Στάλω,τρίτη η Λουίζα και τέταρτη η Μαριλένα στην Λευκωσία,Κύπρος.Μας έχουν πει πως έχουμε 1 μόνο λεπτό διαφορά η μία από την άλλη αφού χαρακτηριστικά μας είπαν πως οι γιατροί δεν προλάβαιναν να ξεγεννούν την πρώτη και ερχόταν η επόμενη!
Ελπίζω να σας έχω πει όσα θα θέλατε για να μπορέσετε να μου πείτε κάποια πράγματα.Είναι κάτι που με απασχολεί εδώ και πολύ καιρό και δεν μπορούσα να βρω το ανάλογο θέμα και χαίρομαι πολύ που βρήκα αυτό το site που πράγματι με έχει βοηθήσει πολύ και να μάθω πολλά πράγματα γύρω από την Αστρολογία και όχι μόνο.
Ευχαριστώ πολύ,
Χαρά

Αγαπητή xara k

Σχετικά με την αστρολογική θέση, έχετε κάποιες διαφορές ανά δύο, οι αδελφές σας κι εσείς. Αν γνωρίζετε λίγο το θέμα της αστρολογίας, θα δείτε πως ο Ωροσκόπος που βγαίνει με την ώρα γέννησης είναι στις 6 μοίρες Υδροχόου. Ωστόσο, για το θέμα της διαφοράς ώρας, τα λίγα λεπτά παίζουν ρόλο. Στα δίδυμα αδέλφια υπάρχει αντιστροφή ωροσκόπων. Το ίδιο συμβαίνει και στα τετράδυμα, αλλά σαν ζεύγη.
Δηλαδή, εσείς σαν πρώτη δεν έχετε τον Ωροσκόπο που βλέπετε μέσα από τον υπολογισμό του χάρτη, αλλά το απέναντι ζώδιο. Ο Ωροσκόπος σας είναι λοιπόν στις 6 μοίρες του Λέοντα. Η Στάλω έχει Ωροσκόπο στις 6 μοίρες του Υδροχόου. Επειδή σίγουρα πέρασαν 3-4 λεπτά ως την τρίτη αδελφούλα, η Λουίζα έχει Ωροσκόπο στις 7 μοίρες του Λέοντα και η Μαριλένα στις 7 μοίρες του Υδροχόου.
Αν μπορούσα να σας συναντήσω, η φυσιογνωμική θα βοηθούσε περισσότερο εκτός από την πρώτη προσέγγιση που σας κάνω. Όμως έστω κι έτσι, έχετε ανά δύο κοινές τάσεις σαν προσωπικότητες, καθώς οι τομείς της ζωής είναι αντεστραμμένοι κι ανάποδα ανά ζεύγη όπως σας περιέγραψα. Τα στοιχεία των αντιθέσεων είναι πάντα συμπληρωματικά και υπάρχει ένας ιδιαίτερος σύνδεσμος στα δίδυμα αδέλφια, αλλά και διαφορές ουσιαστικές, που όμως παντρεύονται μεταξύ τους.
Υπάρχουν πολλά που θα μπορούσαμε να πούμε, αλλά δεν έχω εύρος μέσα από τις απαντήσεις του σάιτ. Ωστόσο, σας στέλνω ένα προσωπικό μήνυμα και θα χαιρόμουν να μου γράψετε ξανά. Αισθάνεστε πως η πρώτη αυτή προσέγγιση σας εκφράζει? Υπάρχουν λεπτομέρειες καθώς και οι κυβερνήτες των Ωροσκόπων σας είναι σαφώς διαφορετικοί. Για πχ εσείς με τον Ωροσκόπο στον Λέοντα, πρέπει να είστε πιο δεκτικές κι ευεπηρέαστες, πιο εσωστρεφείς και ευαίσθητες, ενώ οι δύο αδελφές με τον Ωροσκόπο στον Υδροχόο, να είναι πιο πρωτοποριακές, ή εκκεντρικές και λιγότερο εξαρτημένες. Βέβαια όλες έχετε την ίδια κοινή βάση, αλλά οι τομείς δεν λειτουργούν με το ίδιο χρώμα, παρά ανά ζεύγη.

Αν θέλετε, διαβάστε και το προσωπικό μήνυμα
φιλικά
Λίλιαν Σίμου