PDA

View Full Version : Ουρανιος συζυγος



zouzounaraa
19-06-2007, 04:38 PM
Ποιος ειναι ο Ουρανιος συζυγος; Εχει σχεση με επαγγελμα και ζωδιο; Αν ναι, ποια ειναι τα επαγγελματα και ζωδια που τον χαρακτηριζουν;

*Astropeleki*
19-06-2007, 04:58 PM
Αυτό εμένα μου θυμίζει όπως λέμε Κρόνιος τύπος... κάπως έτσι και Ουράνιος τύπος ίσως; :unsure:

zouzounaraa
19-06-2007, 05:50 PM
Αν ρωτας εμενα..που να ξερω. Γι'αυτο ρωταω :unsure:

Fotini Christodoulou
19-06-2007, 05:51 PM
Νομίζω θα μας βοηθουσε αν μας έλεγες που το διαβασες ή αν μας παρέθετες όλη την πρόταση που ειναι γραμμένη η φραση.:bigsmile:

zouzounaraa
19-06-2007, 10:36 PM
Κοιτωντας τον χαρτη μου το ειπαν. Για τον μελλοντα συζυγο....δεν υπαρχει συγκεκριμενη προταση. Δεν υπαρχουν Πλουτωνιοι, Ουρανιοι κτλ.; Αυτο ρωταω τι χαρακτηριστικα εχει ο καθε ενας που ανηκει στην καθε κατηγορια.

Λίλιαν Σίμου
19-06-2007, 10:50 PM
Αγαπητή zouzounaraa

Μου φαίνεται πιθανό πως εννοούσαν, πως έχετε είτε τον Ουρανό στον οίκο του γάμου, είτε τον Υδροχόο, είτε ο Ήλιος να κάνει δυνατή όψη με τον Ουρανό. Έτσι θα εξηγούσαμε την κουβέντα που αναφέρετε.

Σημαίνει, αν ισχύει όπως το λέω, πως θα σας ταίριαζε στις ανάγκες σας, ένας σύζυγος με χαρακτηριστικά Υδροχόου (Ήλιο, Σελήνη, ή Ωροσκόπο), όπως και ένας σύζυγος να ασχολείται ίσως με ηλεκτρονικά, να είναι διαζευγμένος ή αλλοδαπός. Μπορεί όμως να έχει κι ένα ελεύθερο πνεύμα, ή νευρικό χαρακτήρα. Αυτά είναι τα πρώτα στοιχεία που δηλώνει ο Ουρανός.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

zouzounaraa
20-06-2007, 10:08 AM
Σας ευχαριστω πολυ για την διευκρινιση κυρια Σιμου :)

mirellia
21-06-2007, 02:32 PM
Καλημέρα και αφροδίτιος σύζυγος?

Λίλιαν Σίμου
21-06-2007, 04:45 PM
Αγαπητή mirellia

Θα είναι ένας σύντροφος με χαρακτηριστικά της Αφροδίτης, δηλαδή με στοιχεία προσωπικότητας στα ζώδια του Ζυγού ή του Ταύρου, αλλά μπορεί να είναι ένα άτομο τρυφερό, ζεστό, καλλιτεχνικό και ευγενικό. Μπορεί να ασκεί ένα επάγγελμα της Αφροδίτης, ή απλά να αγαπά τους άλλους.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

RITAKI
21-06-2007, 04:56 PM
Καλησπερα. Εμενα που μου προκυπτει Πλουτωνιος..?

MELINE
21-06-2007, 08:48 PM
Καλησπερα. Εμενα που μου προκυπτει Πλουτωνιος..?

βρε παιδιά......συγνώμη αλλά από που προκύπτει αυτό για τον καθένα μας???:wacko:

Dell Piero
21-06-2007, 10:06 PM
Kυρία Σίμου εμένα προκύπτει Ποσειδώνια σύζυγος τι σημαίνει;


Έχω και κάποια φιλαράκια από τη δουλειά μπορούν να ρωτήσουν;

Λίλιαν Σίμου
21-06-2007, 10:40 PM
Αγαπητά μέλη

Προσπαθώ να διευκρινήσω πως αυτό που λέτε ως Ουράνιος, Πλουτώνιος κλπ, έχει να κάνει με τον πλανήτη του 7ου ή την ακμή του 7ου. Δίνει κάποια χαρακτηριστικά του συντρόφου μας, είτε ως προς το ζώδιο, είτε ως προς τον χαρακτήρα, είτε ως προς το επάγγελμα.

Ελπίζω οι απορίες να βασίζονται σε αυτές τις ιδιότητες (ακμής ή πλανήτη). Διαφορετικά δεν μπορώ να ξέρω πώς προκύπτουν αυτές οι ερωτήσεις.

Αλλά κι έτσι να είναι, αυτά είναι αρκετά γενικά και αόριστα. Το ζώδιο παίζει ρόλο, οι όψεις στον πλανήτη και φυσικά ο Ήλιος για τον σύζυγο ή η Σελήνη για την σύζυγο. Στον χάρτη μας, όλα είναι σύνθεση.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου