PDA

View Full Version : Πλανήτες στις τελευταίες μοίρες των Ζωδίων.



zeta1987
03-06-2007, 04:26 PM
Έχω ακούσει ότι όταν ένας οποιοσδήποτε πλανήτης, σε ένα ωροσκόπιο, βρίσκεται στις τελευταίες μοίρες ενός ζωδίου είναι αδύναμος γιατί είναι έτοιμος να το εγκαταλείψει. Και μοιάζει σαν έναν άνθρωπο ο οποίος είναι έτοιμος να εγκαταλείψει το σπίτι του. Αυτό κατα πόσο ισχύει;;;;; :blink: Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Λίλιαν Σίμου
03-06-2007, 07:03 PM
Αγαπητή zeta1987

Υπάρχει αυτή η θέση μεταξύ των αστρολόγων, αν και δεν είναι τόσο ακριβής, γιατί ανάλογα το ζώδιο, έχουμε διαφορετικές προσεγγίσεις. Γενικά όμως, οι μοίρες αυτές είναι αναιρετικές, δηλαδή μειώνουν την δύναμη του πλανήτη ως προς τις ποιότητες του ζωδίου. Θα λέγαμε πως μοιάζει λίγο σαν "κουρασμένος".
Ωστόσο, αν είναι στις 29 του Λέοντα, λόγω ενός σημαντικού σταθερού αστέρα εκεί, αυτό δεν ισχύει, όπως και στις 29 των μεταβλητών, υπάρχει ένα έντονο καρμικό και μεταφυσικό υπόβαθρο, όπου για ανθρώπους που ασχολούνται με τον εσωτερισμό, αυτό είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον και βοηθητικό.

Φυσικά, αν ο άνθρωπος έχει μόνο εξωτερικά ενδιαφέροντα, είναι υλιστής στη ζωή του, χωρίς εσωτερική αναζήτηση βελτίωσης, οι τελευταίες μοίρες των ζωδίων, θα έχουν να του δώσουν μία "κόπωση" ή "αδυναμία", γιατί ακριβώς η ψυχή γνωρίζει πως αυτοσκοπός δεν είναι τα υλικά επιτεύγματα, αλλά τα βαθύτερα εξελικτικά στοιχεία μας. Αν έχετε εκεί πλανήτες, προσπαθήστε να τους λειτουργήσετε σαν μέρος της αυτογνωσίας σας και θα ωφεληθείτε. Αν όμως στρέψετε την λειτουργία τους στην ύλη και τον εγωισμό, τότε, θα διαπιστώσετε πως μπορεί να γίνετε ένα αχόρταγο ον, ανικανοποίητο και είναι πιθανόν να προβάλλετε τα αρνητικά στοιχεία των πλανητών αυτών.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Αργοναύτης
03-06-2007, 09:41 PM
Αγαπητή zeta1987

Υπάρχει αυτή η θέση μεταξύ των αστρολόγων, αν και δεν είναι τόσο ακριβής, γιατί ανάλογα το ζώδιο, έχουμε διαφορετικές προσεγγίσεις. Γενικά όμως, οι μοίρες αυτές είναι αναιρετικές, δηλαδή μειώνουν την δύναμη του πλανήτη ως προς τις ποιότητες του ζωδίου. Θα λέγαμε πως μοιάζει λίγο σαν "κουρασμένος".
Ωστόσο, αν είναι στις 29 του Λέοντα, λόγω ενός σημαντικού σταθερού αστέρα εκεί, αυτό δεν ισχύει, όπως και στις 29 των μεταβλητών, υπάρχει ένα έντονο καρμικό και μεταφυσικό υπόβαθρο, όπου για ανθρώπους που ασχολούνται με τον εσωτερισμό, αυτό είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον και βοηθητικό.

Σωστόν ! Kαι πιο εσωστρεφής και πιο βαρύς και ασήκωτος :bigsmile:είναι αυτός που έχει στις τελευταίες, ειδικά των σταθερών ζωδίων. Οι τελευταίες μοίρες του Λέοντα είναι οι μοίρες του εσωτεριστή, μεταφυσικού ή αστρολόγου. Εσωτερικοί άνθρωποι γενικά. Η 27η Λέοντα και η 27η μοίρα Υδροχόου είναι του Αστρολόγου. Ο Regulus είναι εκεί στην 29η-30η μοίρα Λέοντα. Λέξη κλειδί : έρευνα. Η μυστικιστική ερμηνεία της μοίρας : 'Ενας μάγος με βαθειά σκέψη, ισχυρή θέληση και ώριμη κρίση. Το άτομο επιδίδεται σε ασυνήθιστα βαθειές έρευνες.

sagimoon
03-06-2007, 10:15 PM
Έχω μια γνωστή που η κόρη της έχει ωροσκόπο στις 29 Ιχθύων. Τάμα το έβαλα να ερευνώ την πορεία αυτής της κοπέλας...μέχρι τώρα πάντως έχει μια πλήρη έλλειψη προτοβουλιών, προσκόληση στην οικογένεια και ...ας μην πω για τάσεις βαρύτερες ακόμα....

Αργοναύτης
03-06-2007, 11:05 PM
Έχω μια γνωστή που η κόρη της έχει ωροσκόπο στις 29 Ιχθύων. Τάμα το έβαλα να ερευνώ την πορεία αυτής της κοπέλας...μέχρι τώρα πάντως έχει μια πλήρη έλλειψη προτοβουλιών, προσκόληση στην οικογένεια και ...ας μην πω για τάσεις βαρύτερες ακόμα....

Παίζει ρόλο το ζώδιο. Δεν παύει να'ναι στους Ιχθείς ο Ωροσκόπος ;) και ο Ποσειδώνας να κυβερνά το χάρτη. Ας ήταν σε σταθερό ζώδιο και σου έλεγα. Η Εντίθ Πιαφ που είχε Ωροσκόπο τελευταίες μοίρες Σκορπιού ξέρεις πόση δύναμη αυτουπερνίκησης των αδυναμιών της είχε ? Κατεξοχήν αναγέννηση από τις στάχτες οι τελευταίες των σταθερών. Η Θάτσερ με Σελήνη στις 28 μοίρες Λέοντα ?

zeta1987
04-06-2007, 12:25 AM
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κύρια Σίμου για την απάντηση σας!!


Παίζει ρόλο το ζώδιο. Δεν παύει να'ναι στους Ιχθείς ο Ωροσκόπος ;) και ο Ποσειδώνας να κυβερνά το χάρτη. Ας ήταν σε σταθερό ζώδιο και σου έλεγα. Η Εντίθ Πιαφ που είχε Ωροσκόπο τελευταίες μοίρες Σκορπιού ξέρεις πόση δύναμη αυτουπερνίκησης των αδυναμιών της είχε ? Κατεξοχήν αναγέννηση από τις στάχτες οι τελευταίες των σταθερών. Η Θάτσερ με Σελήνη στις 28 μοίρες Λέοντα ?

Αυτό το θέμα με απασχόλησε πάρα πολύ και το έψαξα γιατί έχω ήλιο στις 28,37 του σκορπιού. Σε αυτές τις μοίρες είναι αδύνατος ή όπως είπε η κυρία Σίμου κουρασμένος;; Είχα ακούσει (ειδικά για το ζώδιο, δεν γνωρίζω για άλλους πλανήτες) ότι όταν είναι στις τελευταίες μοίρες τότε χρωματίζεται και από το επόμενο ζώδιο. Αυτό ισχύει;; Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σας!! :)

sagimoon
04-06-2007, 09:20 AM
Jimy

Η 29η των ιχθύων είναι η τελευταία του ζωδιακού. Το τέλος. Μπορεί να είναι σε μεταβλητό ζώδιο μα είναι η πιο δύσκολη μοίρα όλου του ζωδιακού. Είδες τί είπες για τις τελευταίες μοίρες των σταθερών. Πως κρίβουν φοβερή δύναμη. Η 29η των ιχθύων όμως? Που να στηριχθεί? Στο τέλος όλων? Ακόμα και την σοφία όλου του ζωδιακού να επικαλεστεί, θα καταλήξει στο μάταιο. Μιλάμε πάντα για κοινούς θνητούς με τέτοιο ωροσκόπο.

Αργοναύτης
04-06-2007, 10:10 AM
Jimy

Η 29η των ιχθύων είναι η τελευταία του ζωδιακού. Το τέλος. Μπορεί να είναι σε μεταβλητό ζώδιο μα είναι η πιο δύσκολη μοίρα όλου του ζωδιακού. Είδες τί είπες για τις τελευταίες μοίρες των σταθερών. Πως κρίβουν φοβερή δύναμη. Η 29η των ιχθύων όμως? Που να στηριχθεί? Στο τέλος όλων? Ακόμα και την σοφία όλου του ζωδιακού να επικαλεστεί, θα καταλήξει στο μάταιο. Μιλάμε πάντα για κοινούς θνητούς με τέτοιο ωροσκόπο.

Συμφωνώ. 'Αποψή μου είναι όμως ότι καλό είναι να κρίνουμε συνδυαστικά με βάση τον πλανήτη και το ζώδιο και το τελευταίο που θα κοιτάμε να είναι η μοίρα στην οποία βρίσκονται. Θα αναφέρω ένα απλό παράδειγμα. Στον χάρτη του ζωγράφου Vincent van Gogh, η ζωή του οποίου ήταν όντως τρομακτική παρά το φοβερό ταλέντο του, ο 'Αρης και η Αφροδίτη βρίσκονται στις τελευταίες μοίρες των Ιχθύων. Ο 'Αρης στις 26 και η Αφροδίτη στις 28, δηλαδή μία μοίρα απόσταση από την anaretic μοίρα, την 29η που λες. Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι αν αντί γι'αυτή τη σύνοδο υπήρχε μια σύνοδος 'Ηλιου/Πλούτωνα ή 'Αρη/Δία ή κάτι πιο δυνατό, θα πέρναγε αυτά που πέρασε. Δίνω περισσότερη σημασία στην μοίρα του Ωροσκόπου, του Μεσουρανήματος και κάποιων σημείων και δευτερευόντως στις μοίρες των πλανητών, αν και έχω δει καταπληκτικές λεπτομέρειες και απίθανες πληροφορίες ακόμα και από την μοίρα που βρίσκεται ο Κρόνος, αλλά δεν θα στηριχθώ ποτέ σ'αυτό αν έρχεται σε αντίφαση με το υπόλοιπο Ωροσκόπιο. Προσοχή ! Να μην κρίνετε ποτέ μια μοίρα αργού πλανήτη, περισσότερο από τις όψεις που κάνει, ή να την εξετάζετε μόνο αν ο πλανήτης κάνει όψη με τα φώτα ή τον Ωροσκόπο, το Μσ
ή κάποιο πολύ προσωπικό σημείο. Δηλαδή μην αρχίζετε να κοιτάτε σε ποιά μοίρα είναι ο Ποσειδώνας, ο Ουρανός κοκ και να λέτε ''α έχω Ποσειδώνα σε καταστροφική μοίρα, θα πεθάνω''. Επίσης κάτι τελευταίο. Η ερμηνεία των μοιρών συνήθως είναι συμβολική-αρχετυπική και δουλεύουν σε ένα πολύ εσωτερικό επίπεδο, δεν είναι να τις παίρνουμε κυριολεκτικά αλλά να χρησιμοποιούμε τη φαντασία και τη διαίσθηση.
Τουλάχιστον η μυστικιστική ερμηνεία των μοιρών είναι κωδικοποιημένη και θέλει προσπάθεια να αποκωδικοποιηθεί.

zeta1987
04-06-2007, 10:49 AM
Πολύ ενδιαφέροντα τα όσα ειπώθηκαν παιδιά! Πάντως αυτό με την τελευταία μοίρα του ζωδιακού στους ιχθείς, δεν την είχα σκεφτεί, ούτε αναλύσει... Πραγματικά θα είναι μία θέση του ωροσκόπου που θα βασανίζει πολύ το άτομο και θα το κάνει πολύ ανασφαλές... Γιατί οι ιχθείς εμπεριέχουν πολλή ανασφάλεια και αδυναμία σαν ωροσκόπος... Αυτό το γνωρίζω καλά γιατί και εγώ έχω ωροσκόπο ιχθύ.. :sad: Πάλι καλά πάντως που δεν είναι στην τελευταία μοίρα!:embarrest Γιατί όπως αναφέρθηκε υπάρχουν και χειρότερα... :weird:

Λίλιαν Σίμου
05-06-2007, 10:56 AM
Αγαπητή zeta1987

Η τελευταία μοίρα των Ιχθύων είναι μία εξαιρετική μοίρα, όπως όλες οι τελευταίες των μεταβλητών ζωδίων. Μην βλέπετε τόσο εξωτερικά το θέμα. Αν υπάρχει πλανήτης ή βασική ακμή εκεί (πχ Ωροσκόπος), τα άτομα έχουν μία ανοιχτή πύλη προς τα πνευματικά πεδία και γίνονται ανοιχτοί προς τις ανώτερες Δυνάμεις. Είναι μία θαυμάσια μοίρα για αναζήτηση και έχω δει πολλά παραδείγματα από εμπειρία και μόνο, ανθρώπων που μπόρεσαν να την επεξεργαστούν και να επιτύχουν θαυμάσια ανοίγματα εσωτερικά. Μην ξεχνάμε πως είναι μόλις πριν την δυναμική μοίρα της 0ης του Κριού, της έναρξης της Νέας Εποχής, για την πολιτική αστρολογία και για κάθε κύκλο αστρολογικό.

Μην βλέπετε με φόβο το ωροσκόπιο. Δεν υπάρχει πουθενά "κακή τύχη" και δεν είμαστε άμοιροι... Αντίθετα, τα δύσκολα σημεία, είναι σημεία εκτίναξης για μία ώθηση προς την εξέλιξή μας. Αν έχουμε να διαβούμε εύκολους δρόμους, δεν κάνουμε κανένα βήμα τελικά.

Ο "κουρασμένος πλανήτης" που σας ανέφερα, είναι ο πλανήτης που θα χρειαστεί περισσότερη προσπάθεια και φροντίδα από εμάς, για να βγάλει τα θετικά του. Αλλά μπορεί να μας βοηθήσει να πετύχουμε περισσότερο από άλλους που τον έχουν πιο δυναμικό, γιατί απλά και μόνο θα μας κάνει μαχητές!

καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σας
φιλικά
Λίλιαν Σίμου

zeta1987
05-06-2007, 01:56 PM
Μην βλέπετε με φόβο το ωροσκόπιο. Δεν υπάρχει πουθενά "κακή τύχη" και δεν είμαστε άμοιροι... Αντίθετα, τα δύσκολα σημεία, είναι σημεία εκτίναξης για μία ώθηση προς την εξέλιξή μας. Αν έχουμε να διαβούμε εύκολους δρόμους, δεν κάνουμε κανένα βήμα τελικά.


Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μου τονίσατε αυτά τα στοιχεία, γιατί είναι αλήθεια πως κάποιες φορές βλέπω με φόβο το ωροσκόπιο και ειδικά του ωροσκόπου μου στους ιχθύς. Αυτό συμβαίνει γιατί κάποιες φορές είμαι πολύ ευαίσθητη και ενώ έχω δύναμη μέσα μου για κάποια πράγματα, η ευαισθησία αυτή με πάει λίγο πίσω.. Βέβαια είναι αυτό που λέτε ότι άμα όλα είναι εύκολα, τότε επαναπαυόμαστε και δεν ζούμε την ζωή, ούτε παλεύουμε για να γίνουμε καλύτεροι, για να αναπτύξουμε έστω συνείδηση! Και άμα τελικά σκεφτούμε αυτή την εκδοχή της απραξίας, τότε είναι καλύτερο κάποια αδύναμα σημεία μας να τα κάνουμε καλύτερα και να λειτουργούν για το καλό μας! Σας ευχαριστώ ξανά γιατί τα λόγια σας μου έκαναν πολύ καλό!

Toksotaki
08-06-2007, 08:21 PM
Θα ηθελα να ρωτησω κατι για τον Ταυρο εχω διαβασει οτι στις 29-30 στο τελος δειχνει επιτυχια και σχετιζεται με ηθοποιους ισχυει αυτο???

zouzounaraa
08-06-2007, 08:40 PM
Μιας και μιλαμε για φοβους ωροσκοπιου και τελευταιες μοιρες.....εγω εχω ωροσκοπο Λεοντα παντως αλλα τον ουρανο στην 29 01' του Ζυγου (4ος οικος αν δεν κανω λαθος). Αυτο ειναι καλο ή κακο; :worried:
Ειναι εφικτο να γινει (αν εχει γινει δεν το εχω προσεξει) καποιο αρθρο για τις μοιρες για εμας τους ανιδεους;

Toksotaki
09-06-2007, 12:20 PM
Exω καποιο αρθρο αλλα ειναι απο αλλο Φορουμ και οσο αναφορα για τους ιχθεις που λεγαμε στις 27 μοιρες λεει οτι ειναι η εξαρση της Αφροδιτης.Οταν γενικοτερα εχουμε π.χ 22,02 παμε αναγκαστικα να δουμε την επομενη μεταφυσικη μοιρα 23...εσενα αφου ειναι στις 29 και κατι του ζυγου παμε στις 30.εκει δεν λεει τιποτα αλλα στην αμεσος επομενη ...Δεν ξερω αν πρεπει η αν γινεται να παρω αυτο το αρθρο και να το δειξω εδω....αν θες πες μου και τις μοιρες αλλων πλανητων οπως και ωροσκοπου να σου πω.

zouzounaraa
09-06-2007, 12:35 PM
Λοιπον οπως βλεπω τον χαρτη μου ειναι οι εξης:

Ascendant 7,46 Λεων (Ωροσκοπος)
Πλουτωνας 6,35 Ζυγος
Ουρανος 29,01 Ζυγος
Βορειος Δεσμος 0,48 Τοξοτης
Ποσειδωνας 10,32 Τοξοτης
Σεληνη 14,06 Αιγοκερως
Αρης 5,14 Κριος
Διας 16,02 Κριος
Μεσουρανημα 27,09 Κριος
Ηλιος 6,23 Διδυμοι (Το ζωδιο μου)
Ερμης 23,32 Διδυμοι
Κρονος 16,34 Καρκινος
Αφροδιτη 20,24 Καρκινος

Ισως θα μπορουσες να στειλεις το link του site μεσω προσωπικου μηνυματος. Ευχαριστω για την απαντηση.

speed
10-06-2007, 11:53 AM
καλημερα σε ολους
ειναι πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα που αναλυετε
στο χαρτη μου ο κρονος βρισκεται στην 29μοιρα του λεωντα και σε συνοδο με τον regulus

Αργοναύτης
10-06-2007, 12:38 PM
Θα ηθελα να ρωτησω κατι για τον Ταυρο εχω διαβασει οτι στις 29-30 στο τελος δειχνει επιτυχια και σχετιζεται με ηθοποιους ισχυει αυτο???

Είναι αλήθεια αυτό, ειδικά όταν βρίσκεται στο Μεσουράνημα, κι αν το Μεσουράνημα υποστηρίζεται από τον Ποσειδώνα και ο Ωροσκόπος είναι στο Λέοντα, ακόμα καλύτερα. Η 30η μοίρα Ταύρου θεωρείται η μοίρα της έκφρασης και των δραματικών ικανοτήτων, αλλά δεν είναι απαραίτητο να γίνει ηθοποιός. Μπορεί να έχει και ένα μουσικό ταλέντο, να τραγουδάει ή κάτι τέτοιο. ;)

Αργοναύτης
10-06-2007, 01:19 PM
Οταν γενικοτερα εχουμε π.χ 22,02 παμε αναγκαστικα να δουμε την επομενη μεταφυσικη μοιρα 23...εσενα αφου ειναι στις 29 και κατι του ζυγου παμε στις 30.εκει δεν λεει τιποτα αλλα στην αμεσος επομενη ...

Δηλαδή παραλείπουν ερμηνείες μοιρών, μισές δουλειές όπως πάντα. Αθάνατη Ελλάδα. Και συνήθως μοιρολατρικές ερμηνείες. Αν λέμε η μοίρα της ηθοποίας, πρέπει να ψάχνουμε το βάθος, τί κρύβεται πίσω από κάποιον με ροπή να γίνει ηθοποιός : Δραματική αίσθηση, επιθυμία αυτοέκφρασης, μιμητισμός, επιθυμία προβολής ? Τί απ'όλα ? Το δεύτερο βήμα είναι να τις συσχετίσουμε με τους πλανήτες που κάνουν όψη με την μοίρα. Κάθε μοίρα έχει επίσης την απόκρυφη ερμηνεία, την ψυχολογική ερμηνεία, και άλλα επίπεδα ερμηνείας. Τα μυστικιστικά καλά είναι, εντυπωσιακά, αλλά τίποτα καλύτερο από την ψυχολογική ερμηνεία των μοιρών. 'Αν ξέρεις το χαρακτήρα του άλλου βαθειά, ξέρεις και την πρόβλεψη. Πρόβλεψη με μυστικιστική ερμηνεία μοιρών δεν γίνεται. Δεύτερον πολλοί πλανήτες όταν πέφτουν σε συγκεκριμένες μοίρες, είναι απαγορευτικό να τις ερμηνεύουμε, γιατί σε συγκεκριμένους πλανήτες χάνουν τελείως την σημασία τους. Αλλιώς μετριέται ο 'Αρης στην τάδε μοίρα, αλλιώς ο Ωροσκόπος στην ίδια μοίρα, αλλιώς η Σελήνη. Από την 00μοίρα 00 πρώτα 00 δεύτερα ως 00 μοίρα 59 πρώτα 59 δεύτερα εκτείνεται η 1η μοίρα. Από 29 μοίρα,00 πρώτα,00 δεύτερα ως 29 μοίρα,59 πρώτα,59 δεύτερα εκτείνεται η 30η μοίρα. Τί τα μπλέκουν έτσι, και γράφουν να κοιτάτε την επόμενη ή την προηγούμενη, απλά είναι τα πράγματα. Τα πρώτα της μοίρας παίζουν ρόλο. Δηλαδή αν ο 'Αρης πέφτει στην 5η μοίρα και 1 λεπτό κοιτάμε την επόμενη ή την προηγούμενη ? Λάθος είναι αυτό. Καταρχήν πολύ αμφιβάλλω αν κοιτάνε τα λεπτά της μοίρας. Αν είναι 29,58 ουσιαστικά είναι 30η μοίρα. Αν είναι 5η μοίρα,57 πρώτα ουσιαστικά είναι 6η μοίρα. Και πολλές φορές οι ερμηνείες οι απόκρυφες έρχονται σε αντίθεση με τις ψυχολογικές ερμηνείες, γι'αυτό χρειάζεται και πολύ διαίσθηση και να'χεις όλο τον χάρτη για να ερμηνεύεις μοίρες.

vikoza
04-02-2009, 12:40 AM
[QUOTE=Αργοναύτης;Από την 00μοίρα 00 πρώτα 00 δεύτερα ως 00 μοίρα 59 πρώτα 59 δεύτερα εκτείνεται η 1η μοίρα. Από 29 μοίρα,00 πρώτα,00 δεύτερα ως 29 μοίρα,59 πρώτα,59 δεύτερα εκτείνεται η 30η μοίρα. Τί τα μπλέκουν έτσι, και γράφουν να κοιτάτε την επόμενη ή την προηγούμενη, απλά είναι τα πράγματα. Τα πρώτα της μοίρας παίζουν ρόλο. Δηλαδή αν ο 'Αρης πέφτει στην 5η μοίρα και 1 λεπτό κοιτάμε την επόμενη ή την προηγούμενη ? Λάθος είναι αυτό. Καταρχήν πολύ αμφιβάλλω αν κοιτάνε τα λεπτά της μοίρας. Αν είναι 29,58 ουσιαστικά είναι 30η μοίρα. Αν είναι 5η μοίρα,57 πρώτα ουσιαστικά είναι 6η μοίρα. Και πολλές φορές οι ερμηνείες οι απόκρυφες έρχονται σε αντίθεση με τις ψυχολογικές ερμηνείες, γι'αυτό χρειάζεται και πολύ διαίσθηση και να'χεις όλο τον χάρτη για να ερμηνεύεις μοίρες.[/QUOTE]
Μπορείτε να μας πείτε τελικά αν υπάρχει 0 μοίρα , από πού μέχρι πού εκτείνεται γιατί αλλού διαβάζουμε(σε βιβλία) ότι υπάρχει η μηδενική μοίρα, αλλού ότι δεν υπάρχει. Το ίδιο 8α ήθελα να μάθω και για την τελευταία μοίρα του κάθε ζωδίου, δηλ η 30 ή μοίρα του Κριού συμπίπτει ή δεν συμπίπτει με την 0 μοίρα του Ταύρου?:unsure:

antria15
21-04-2009, 01:42 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΕΧΩ ΤΟΝ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 29Η ΜΟΙΡΑ ΤΩΝ ΙΧΘΥΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΟΥΡΑΝΗΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 29Η ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ ΤΟΞΟΤΗ..ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ,,

Δείμων
21-04-2009, 02:51 PM
Γεια σου κι εσένα ¶ντρια, καλωσόρισες και εύχομαι να καταφέρουμε να σου λύσουμε πολλές απορίες. Εάν ΜΑΣ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ!!! (γιατί αυτό σημαίνουν τα κεφαλαία στον γραπτό λόγο) :)

Γράφε λοιπόν με πεζά γράμματα και καλή συνέχεια. Όσον αφορά την ερώτησή σου, είναι ένα θέμα που θα πρέπει να αποσαφηνήσεις μόνη σου. Επειδή οι πλανήτες και οι ακμές στις εσχατιές ενός ζωδίου (πολύ αρχή και πολύ τέλος) παίρνουν επηρρεασμούς από τη φύση και του «γείτονα», οφείλεις να μελετήσεις τη σημειολογία και των δύο ερμηνειών και να ανακαλύψεις μόνη σου ή με τη συνεργασία αστρολόγου ποιά πράγματα αφορούν εσένα την ίδια. Οι επίσημες απόψεις διίστανται, και μία έρευνα στο φόρουμ για την αναιρετική μοίρα (όπως λέγεται η 29°) θα σου δώσει περισσότερες πληροφορίες. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση, επάνω αριστερά.

Πάντως, αν τα πηγαίνεις λίγο καλά με τα μαθηματικά, επειδή μιλάμε για υλικά φυσικά σώματα να ξέρεις ότι δεν υπάρχει ένα απόλυτα οξύ σημείο διάκρισης το οποίο να χωρίζει τα ζώδια, τις όψεις, τις επιδράσεις, αλλά όλα είναι λιγότερο ή περισσότερο ομαλές καμπύλες - συνήθως επικαλυπτόμενες στα άκρα.

maktoy
21-04-2009, 06:38 PM
Καλησπερα εχω στον 10ο οικο στους Ιχθυς τον Κρονο στην 29 μοιρα μπορειτε σας παρακαλω να μου δωσετε πληροφορειες για αυτη τη θεση?

Μητσάκος
21-04-2009, 08:30 PM
Καλησπερα εχω στον 10ο οικο στους Ιχθυς τον Κρονο στην 29 μοιρα μπορειτε σας παρακαλω να μου δωσετε πληροφορειες για αυτη τη θεση?
Κάποιες πληροφορίες έχει στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος. Αν κάνεις και μια αναζήτηση με τις λέξεις "αναιρετική/ες μοίρα/ες" ή "29η μοίρα", θα βρεις πολλές ακόμη πλροφορίες :bigsmile:

maktoy
21-04-2009, 08:52 PM
Κάποιες πληροφορίες έχει στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος. Αν κάνεις και μια αναζήτηση με τις λέξεις "αναιρετική/ες μοίρα/ες" ή "29η μοίρα", θα βρεις πολλές ακόμη πλροφορίες :bigsmile:
Σας ευχαριστω

antria15
23-04-2009, 01:14 AM
Ευχαριστώ για την απάντηση....:bigsmile: