PDA

View Full Version : Τί δείχνουν ο Κρόνος & Ουρανός στον 11ο οικο;



sophier
16-05-2007, 05:36 PM
Πολυ καλο αρθρο! εγω εχω στον 11ο οικο κρονο και ουρανο, στο ζωδιο του τοξότη. Μπορείτε να μου πείτε τι δείχνει αυτό σαν συνδυασμός? ευχαριστω

sophier
16-05-2007, 06:24 PM
Γεια σας! Θα ηθελα να ρωτήσω τι σημαίνει ο κρόνος σε ανάδρομη πορεία στο γενέθλιο ωροσκόπιο μου, συγκεκριμένα στον 11ο οίκο, στο ζώδιο του τοξότη.
Ευχαριστω πολυ.

sophier
16-05-2007, 06:30 PM
Πολυ ωραίο άρθρο! εχω τον ουρανό ανάδρομο στο ωροσκόπιο μου, στον 11ο οικο, στο ζώδιο του τοξότη. Θα ήθελα να μάθω συγκεκριμένα πως συσχετίζονται οι ιδιότητες του ουρανου σε ανάδρομη πορεία, στο συγκεκριμένο ζώδιο κ οικο, και ποια η διαφορά με τον πλανήτη σε ορθή πορεία.
Σας ευχαριστω πολύ.

sophier
16-05-2007, 06:37 PM
Πραγματικά εξαιρετικό άρθρο! αισθάνομαι σαν να με φωτογραφίζει! εχω τον ποσειδώνα ανάδρομο στο ωροσκόπιο μου, στον 12ο οίκο στο ζώδιο του αιγόκερου. Θα ήθελα να μάθω πως αυτό επηρρεάζει τις ιδιότητες του αναδρομου ποσειδώνα- πχ αν μετριαζει την επιδραση του, λόγω του αιγόκερως είναι γενικα πρακτικο ζώδιο κλπ. Είμαι καρκίνος με αιγόκαιρω ως ωροσκόπο επίσης
(19/07/1987, ωρα 19.55).
Ευχαριστώ πολύ!

sophier
16-05-2007, 06:38 PM
Πραγματικά εξαιρετικό άρθρο! αισθάνομαι σαν να με φωτογραφίζει! εχω τον ποσειδώνα ανάδρομο στο ωροσκόπιο μου, στον 12ο οίκο στο ζώδιο του αιγόκερου. Θα ήθελα να μάθω πως αυτό επηρρεάζει τις ιδιότητες του αναδρομου ποσειδώνα- πχ αν μετριαζει την επιδραση του, λόγω του αιγόκερως είναι γενικα πρακτικο ζώδιο κλπ. Είμαι καρκίνος με αιγόκαιρω ως ωροσκόπο επίσης
(19/07/1987, ωρα 19.55).
Ευχαριστώ πολυ!

sophier
16-05-2007, 08:52 PM
Πολυ κατατοπιστικο άρθρο!
Εχω γεννηθεί 19/07/1987, 19.55, ρόδο. Εχω ανάδρομο ουρανό στον τοξότη στον 11ο οίκο μου. Μπορείτε να μου πείτε πως συνδυάζονται αυτά με το άρθρο? είμαι λιγο μπερδεμένη γιατί ως απ' οτι ξέρω οι καρκίνοι δε φημίζομαστε για την ανεξαρτησία μας, αν κ πάντα πίστευα πως μάλλον δεν είμαι κ τόσο αυθεντική καρκίνος!
Σας ευχαριστώ πολύ

sophier
16-05-2007, 09:07 PM
Γεια σας! εχω ανάδρομο κρόνο στον τοξότη στον 11ο οίκο. Τι σημαινει αυτό? επισης θα ηθελα να μάθω τι ρόλο παίζουν οι όψεις στην συγκεκριμένη περιπτωση. ποιες οι διαφορές του γενέθλιου κρόνου αν ειναι σε ορθη η ανάδρομη πορεία? ποια είναι τα χαρακτηριστικά του ανάδρομου κρόνου στο γενέθλιο ωροσκόπιο, γενικά?
Ευχαριστώ πολύ!

sophier
16-05-2007, 09:17 PM
Γεια σας! Η ημ/νια γεννησης μου είναι 19/07/1987 (19.55) και του συντρόφου μου 28/09/1987 (αγνωστη ωρα). Εχω τον νότιο δεσμό μου σε σύνοδο με τον ήλιο του. Τι σημαίνει αυτό? είναι σημάδι καρμικής σχέσης? τι άλλο χρειάζεται να εξατάσουμε για να διαπιστώσουμε αν η σχεση είναι καρμική?
Ευχαριστω πολυ!

*Astropeleki*
16-05-2007, 10:33 PM
Πολυ καλο αρθρο! εγω εχω στον 11ο οικο κρονο και ουρανο, στο ζωδιο του τοξότη. Μπορείτε να μου πείτε τι δείχνει αυτό σαν συνδυασμός? ευχαριστω

Γεια σας! Θα ηθελα να ρωτήσω τι σημαίνει ο κρόνος σε ανάδρομη πορεία στο γενέθλιο ωροσκόπιο μου, συγκεκριμένα στον 11ο οίκο, στο ζώδιο του τοξότη.
Ευχαριστω πολυ.

Πολυ ωραίο άρθρο! εχω τον ουρανό ανάδρομο στο ωροσκόπιο μου, στον 11ο οικο, στο ζώδιο του τοξότη. Θα ήθελα να μάθω συγκεκριμένα πως συσχετίζονται οι ιδιότητες του ουρανου σε ανάδρομη πορεία, στο συγκεκριμένο ζώδιο κ οικο, και ποια η διαφορά με τον πλανήτη σε ορθή πορεία.
Σας ευχαριστω πολύ.

Πραγματικά εξαιρετικό άρθρο! αισθάνομαι σαν να με φωτογραφίζει! εχω τον ποσειδώνα ανάδρομο στο ωροσκόπιο μου, στον 12ο οίκο στο ζώδιο του αιγόκερου. Θα ήθελα να μάθω πως αυτό επηρρεάζει τις ιδιότητες του αναδρομου ποσειδώνα- πχ αν μετριαζει την επιδραση του, λόγω του αιγόκερως είναι γενικα πρακτικο ζώδιο κλπ. Είμαι καρκίνος με αιγόκαιρω ως ωροσκόπο επίσης
(19/07/1987, ωρα 19.55).
Ευχαριστώ πολυ!

Πολυ κατατοπιστικο άρθρο!
Εχω γεννηθεί 19/07/1987, 19.55, ρόδο. Εχω ανάδρομο ουρανό στον τοξότη στον 11ο οίκο μου. Μπορείτε να μου πείτε πως συνδυάζονται αυτά με το άρθρο? είμαι λιγο μπερδεμένη γιατί ως απ' οτι ξέρω οι καρκίνοι δε φημίζομαστε για την ανεξαρτησία μας, αν κ πάντα πίστευα πως μάλλον δεν είμαι κ τόσο αυθεντική καρκίνος!
Σας ευχαριστώ πολύ
Μια πλοήγηση προτού εκφράσουμε την απορία μας πάντα είναι χρήσιμη, διότι το φόρουμ είναι γεμάτο άρθρα και εφορμογές που μπορούν να λύσουν τις απορίες σου.

Σε πρώτη φάση μπορείς να δεις την εφαρμογή Πλανήτες στα ζώδια (http://myhoroscope.gr/index.php?page=planets), όπου ερμηνεύονται όλες οι πλανητικές θέσεις για όλα τα ζώδια με κείμενο σημαντικής έκτασης.

Ανάλογη εφαρμογή θα γίνει και για τους πλανήτες στους οίκους, οπότε πρέπει να εξοπλιστείς με υπομονή. Μέχρι τότε, υπάρχουν πολλά χρήσιμα, εύκολα και πολύ κατανοητά άρθρα και για τους αρχάριους στην αστρολογία, τα οποία μπορείς να διαβάσεις.

Για τους ανάδρομους πλανήτες, καλό είναι να διαβάσεις το Ανάδρομοι πλανήτες (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=759) του retrograde, στο οποίο άρθρο μπορείς να κατανοήσεις την φύση των ανάδρομων πλανητών και να καταλάβεις πως ακριβώς εκφράζoνται και με τι συνδέονται.


Γεια σας! Η ημ/νια γεννησης μου είναι 19/07/1987 (19.55) και του συντρόφου μου 28/09/1987 (αγνωστη ωρα). Εχω τον νότιο δεσμό μου σε σύνοδο με τον ήλιο του. Τι σημαίνει αυτό? είναι σημάδι καρμικής σχέσης? τι άλλο χρειάζεται να εξατάσουμε για να διαπιστώσουμε αν η σχεση είναι καρμική?
Ευχαριστω πολυ!
Χρησιμοποίησε την Αναλυτική Αναζήτηση (http://myhoroscope.gr/search.php) βάζοντας για παράδειγμα στο πεδίο της αναζήτησης "Καρμικές σχέσεις". Μπορεί να βρεις αυτό που ζητάς από παρόμοια ποστ και ερωτήσεις άλλων μελών. Αν δεν ικανοποιηθείς, τότε μπορείς να θέσεις στην σωστή πάντα ενότητα το ερώτημα σου (καλό είναι να διαβάζεις τα επισημασμένα θέματα κάθε φόρουμ) για να σου απαντήσει κάποιο μέλος που γνωρίζει ή κάποιος από τους αστρολόγους του φόρουμ.

Λίλιαν Σίμου
16-05-2007, 11:36 PM
Αγαπητή sophier

Οι συνοπτικές έννοιες του ανάδρομου Κρόνου, αναλύονται στο άρθρο. Στον 11ο οίκο και στον Τοξότη, σύντομα, θα έλεγα πως έχει σχέση με γνώση, σοφία και αναζήτηση πνευματική, που έδωσε κάποτε δύναμη σε σας, απέναντι σε ομάδες. Σήμερα φέρνει εμπόδια και πρέπει να προσέχετε τους φίλους, γιατί σας συνδέουν καρμικά χρέη.
Οι όψεις λειτουργούν όπως και στους ορθόδρομους πλανήτες.
Αλλά η πλήρης ανάλυση ενός καρμικού θέματος, είναι μία ευρεία εργασία-μελέτη που δεν περιορίζεται σε επί μέρους στοιχεία. Αν σας ενδιαφέρει, πρέπει να απευθυνθείτε σε ένα αστρολόγο γνώση της καρμικής αστρολογίας, για να σας το αναλύσει.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Λίλιαν Σίμου
17-05-2007, 12:03 AM
Αγαπητή sophier

Ο Ποσειδώνας παραμένει 14 χρόνια σε κάθε ζώδιο, επηρεάζοντας ολόκληρη γενιά. Επομένως στην δική σας γενιά, θα δείτε πως απομυθοποιούνται τα συστήματα τα πολιτικά και κοινωνικά. Δεν αποτελεί προσωπική σας υπόθεση. Στον 12ο οίκο, θα έχει επίδραση στο υποσυνείδητό σας, ή στις εσωτερικές σας αναζητήσεις.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

sophier
17-05-2007, 09:49 PM
Αγαπητή sophier

Οι συνοπτικές έννοιες του ανάδρομου Κρόνου, αναλύονται στο άρθρο. Στον 11ο οίκο και στον Τοξότη, σύντομα, θα έλεγα πως έχει σχέση με γνώση, σοφία και αναζήτηση πνευματική, που έδωσε κάποτε δύναμη σε σας, απέναντι σε ομάδες. Σήμερα φέρνει εμπόδια και πρέπει να προσέχετε τους φίλους, γιατί σας συνδέουν καρμικά χρέη.
Οι όψεις λειτουργούν όπως και στους ορθόδρομους πλανήτες.
Αλλά η πλήρης ανάλυση ενός καρμικού θέματος, είναι μία ευρεία εργασία-μελέτη που δεν περιορίζεται σε επί μέρους στοιχεία. Αν σας ενδιαφέρει, πρέπει να απευθυνθείτε σε ένα αστρολόγο γνώση της καρμικής αστρολογίας, για να σας το αναλύσει.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου


Ευχαριστω πολυ!