PDA

View Full Version : Αγορά κατοικίας με Κρόνο στον 4ο ηλιακό οίκο



iasonas
29-04-2007, 04:25 PM
Καλησπέρα!
Μέσα στον Ιούνιο σκοπεύω να προχωρήσω στην αγορά μιας κατοικίας...
Όμως ο ήλιος μου βρίσκεται στην 24η μοίρα του Ταύρου και ολο τον Ιούνιο θα τετραγωνίζεται απο τον Κρόνο στο Λέοντα...
Το οτι ο Κρόνος βρίσκεται στον 4ο ηλιακο οίκο μου θα πρέπει να το θεωρήσω αρνητικό ή θετικό?
Δηλαδη θα με βάλει σ'ενα καλύτερο δρόμο οσον αφορά τα θέματα οικογένειας και ακίνητης περιοθσίας?Ή θα με οδηγήσει σε λάθη ποθ μετά θα έρθουν στην επιφάνεια??

Ρένα Μεντάκη
30-04-2007, 03:41 PM
Αγαπητέ Ιάσονα,
Όταν ο Κρόνος περνάει από τον 4ο οίκο (με Ηλιακό Ωροσκόπιο) πολλοί προβαίνουν σε αγορά κατοικίας. Έχω δει πολλές περιπτώσεις ατόμων που τους "χτυπάει" ο Κρόνος και προοδεύουν. Σίγουρα δείχνει ότι δεν πρόκειται για μια επιπόλαιη κίνηση, αλλά για μια σοβαρή απόφαση, αφού την πήρες την εποχή που ο Κρόνος τετραγώνιζε τον Ήλιο σου. Αν ωστόσο ο Ήλιος σου είναι στον 8ο οίκο, καλό θα είναι να είσαι προσεκτικός αν πρόκειται να πάρεις δάνειο, γιατί ίσως πιεστείς οικονομικά. Όχι ότι δεν θα καταφέρεις, αλλά μια πίεση θα την έχεις.

iasonas
30-04-2007, 11:13 PM
Αγαπητέ Ιάσονα,
Όταν ο Κρόνος περνάει από τον 4ο οίκο (με Ηλιακό Ωροσκόπιο) πολλοί προβαίνουν σε αγορά κατοικίας. Έχω δει πολλές περιπτώσεις ατόμων που τους "χτυπάει" ο Κρόνος και προοδεύουν. Σίγουρα δείχνει ότι δεν πρόκειται για μια επιπόλαιη κίνηση, αλλά για μια σοβαρή απόφαση, αφού την πήρες την εποχή που ο Κρόνος τετραγώνιζε τον Ήλιο σου. Αν ωστόσο ο Ήλιος σου είναι στον 8ο οίκο, καλό θα είναι να είσαι προσεκτικός αν πρόκειται να πάρεις δάνειο, γιατί ίσως πιεστείς οικονομικά. Όχι ότι δεν θα καταφέρεις, αλλά μια πίεση θα την έχεις.
Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!! Ο ήλιοσ είναι στον εντέκατο οίκο! Μόνο ο ήλιος μοθ δέχεται ασχημη όψη απο το κρόνο... Ο κρόνος ειναι στο δεύτερο οίκο μου...!